Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Od srafa do prstena
STRANA 2 OD 2
nenika2009 Nesto ovako 20.01.2019. 20:29 #653151

status: user
broj poruka: 1083
https://www.ebay.co.uk/itm/Thermoelectric-Peltier-Refrigeration-Cooling-System-Semiconductor-Cooler-Module/302951487874?epid=9019487164&hash=item468950d982:g:dIoAAOSwBNta~SpF:rk:20:pf:0

Ili vodeno
https://www.ebay.co.uk/itm/12V-576W-TEC1-12706-Thermoelectric-Semiconductor-Peltier-Refrigeration-Cooler-bl/192238592665?hash=item2cc2502299:g:Qx4AAOSwi8VZXL4X:rk:2:pf:0


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp zanimljive stvarcice 20.01.2019. 22:17 #653153

status: user
broj poruka: 3466

i ovo se metne ispod laptopa jel na neki improvizovani stalak?

Bitna stvar je da su temp nekad normalne a nekad polude do 75c a evo satima vec ne ide preko 50 ne oseca se na prst nista


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Den-on SS-8200 20.01.2019. 23:10 #653154

status: user
broj poruka: 18940
Nesto si pomesao, ja tada kada je postojala firma Akustik, nisam ni znao za Den-on, kod njih sam znao samo za Piezo gasne lemilice. U to vreme imarkovic je drzao lemilicu kao sekiru :)
Ova SS-8200 kosta oko 100eu i danas u Renex-u.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Pomenuh je u jednoj temi, pre nekih godinu-dve dana. Radi mi sav posao u DIY elektronici i servisu, skida/lemi cak i prvu i drugu generaciju SMD-a. Svojeveremeno kupljena u Akusti-ju, u Sv. Markovica ulici, BG, za cirka 100 Jewra. Pored nje imam i jednu slatku kineskinjicu, takodje sa regulacijom u drsci (joj, sto volim da regulisem mladjahne kineskinje). Kupio (ali, online) za 1000 dinara serbskih. Nije mi bash bash trebala, ali, za te pare, greh je propustiti... U to vreme, imarkovic beshe nesto protiv Den-on-a...
::
:: https://goo.gl/YnTwb
:: kineskinjica
:: https://goo.gl/N7icz
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nemoj da budes tako skroman... 21.01.2019. 00:31 #653156

status: user
broj poruka: 10988
Jos davne, 2009. godine prilicno si autoritativno pominjao doticni alat. Ili si nas, mozda, malo lagio?
https://goo.gl/gEVgJw


A firma ``Akusti`` (kasnije ``Akustik``) u Sv. Markovica 38, postojala je tada - radili su kablove i adaptere po narudzbi i prodavali el. komponente i sitne uredjaje, alate itd.. Firmu je drzao jedan ```nash Grk``, koji je ujedno bio i vlasnik/suvlasnik radio Bandini-ja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ja znam za ss 8400 21.01.2019. 01:15 #653157

status: user
broj poruka: 3466

vise od 10g se gasi samo od ponoci do 08h ujutru kao sat radi . vrhovi par puta zamenjeni


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sami ``shtapovi`` su slicni - ista vrsta vrhova. 21.01.2019. 04:35 #653159

status: user
broj poruka: 10988
Ova tvoja je prava profi - ``elektricki`` je kvalitetnija jer joj je ``pogon`` na 30 V DC preko posebnog adaptera-regulatora (izolovanost je veca, manja opasnost da se nesto spali zbog varnichenja ). Moja je vishe ``amaterska``, regulator temperature je u samoj drsci i napaja se direktno na 220 V AC. Obe imaju vrhove (``Super Tip``) ogromnog veka trajanja (minimum 50.000 lemnih tacaka) i keramicke grejace.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Torto a 21.01.2019. 08:51 #653161

status: user
broj poruka: 3466


Sta lemis ti ovako

Jel kuglas čipove i tako to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nemoj da budes tako skroman... 21.01.2019. 11:16 #653166

status: user
broj poruka: 18940
auu, al si me vratio u vremena kad se setim sta sam radio... Nisam lagio, radio sam sa tim alatkama, samo tada nisam znao za EREM, pa sam forsirao samo Knipex, ima naravno dosta boljih marki za alat, sada je iskustvo dosta napredovalo u odnosu na tada :). Ali za Denon nisam znao.

Fluke unimer koji mi je bila zelja da imam, imam sada i merim ~160V napona u mrezi kad malo zahladni, za to cu da ih gonim...
Ali Akustik je vec tada ja mislim gotovo propao, kad si ga pomenuo, pomislio sam na dosta davnije vreme daleko pre 2009-te. A vidis da nisam komentarisao tvoj predlog za Denon, nisam tad znao za njega.

Kad pomenu kuglanje, nisam se nikad upustio u taj poduhvat, ali mogao bih da sredim graficki chip na ploci starijeg laptopa, imam dovoljno dobru duvaljku (Gordak) da razlemi chip, ali nemam kuglice i kalup i ne znam uopste kolike su sanse da uspe samo sa duvaljkom i lemilicom... Znam da su male sanse, zato i nisam nista pokusavao, sem preduvavanja, sto je pomoglo za neko vreme, ali ne na duze od godinu dana.

PS mogao bih da otvorim temu kao nastavak za alate

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Jos davne, 2009. godine prilicno si autoritativno pominjao doticni alat. Ili si nas, mozda, malo lagio
:: https://goo.gl/gEVgJ
::
::
:: A firma ``Akusti`` (kasnije ``Akustik``) u Sv. Markovica 38, postojala je tada - radili su kablove i adaptere po narudzbi i prodavali el. komponente i sitne uredjaje, alate itd.. Firmu je drzao jedan ```nash Grk``, koji je ujedno bio i vlasnik/suvlasnik radio Bandini-ja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.01.2019. 11:55 #653167

status: user
broj poruka: 9460
Tesko bez dobre opreme raditi prekuglavanje velikih cipova.. Jednio pije vodu ako se stavi odgovarajuc produzetak velicine cipa pa na drzac uz obavezno predgrevanje sa druge strane ploce i na sto manjoj temperaturi i sto brze da se razleme kuglice, u protivnom se ubija cipj, jer duvaljka nema toliku snagu pa mora duze i na vecoj temperaturi da se radi.
Cenim da bi sa dve duvaljke islo sasvim solidno, sa donje strane cepnes na 180-200, a sa gornje cepas 250 i vrlo brzo bi se zalemio.


Sto se alata generalno tice, samo da ga je sto vise, a kvalitet, jbg, i ne mora da se ima najkvalitetniji. Snadjes se i sa onim sto imas, a najgore je kad nemas nikakav :D

Recimo, kada radim krpljenje vodova na MB ( obicno stradaju tu oko soketa kada neko na silu stavlja kuler i zakaci metalnim delom stampu pa zaore 5,6 vodova ko dlaka...ili oko srafova za montazu...sklizne srafciger...Za to imam kinesku lemilicu od 250 din i vrh naostrena bakarna zica precnika 2,5mm. Tempreraturu stelujem duzinom zice :D Ne da zavrsi posao, nego jbmlga.
Ako radi lemilica 12-ak sati dnevno, neke prebace 3 meseca da ne crknu. Ali zato ih uvek imam nekoliko u steku i nema problema. :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 21.01.2019. 12:09 #653168

status: user
broj poruka: 18940
Tacno, ali ja recimo ne volim da radim sa losim alatom, radije ga nemam nego da imam tako nesto, nemam onda ni volju da radim.
Onda nema sanse da to uspem da sredim, mozda najbolje da odustanem.
A ne razumem ovo za krpljenje vodova, ne znam kako to mozes da krpis sa takvom lemilicom. Mada, ako imas pastu ili flux, sve je lakse, ali treba dobra lemilica da to lici na nesto. Ipak se spajaju pokidani vodovi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Tesko bez dobre opreme raditi prekuglavanje velikih cipova.. Jednio pije vodu ako se stavi odgovarajuc produzetak velicine cipa pa na drzac uz obavezno predgrevanje sa druge strane ploce i na sto manjoj temperaturi i sto brze da se razleme kuglice, u protivnom se ubija cipj, jer duvaljka nema toliku snagu pa mora duze i na vecoj temperaturi da se radi
:: Cenim da bi sa dve duvaljke islo sasvim solidno, sa donje strane cepnes na 180-200, a sa gornje cepas 250 i vrlo brzo bi se zalemio
::
::
:: Sto se alata generalno tice, samo da ga je sto vise, a kvalitet, jbg, i ne mora da se ima najkvalitetniji. Snadjes se i sa onim sto imas, a najgore je kad nemas nikakav :
::
:: Recimo, kada radim krpljenje vodova na MB ( obicno stradaju tu oko soketa kada neko na silu stavlja i zakaci metalnim delom stampu pa zaore 5,6 vovova ko dlaka...ili oko srafova za montazu...sklizne srafviger...Za to imam kinesku lemilicu od 250 din i vrh naostrena bakarna zica precnika 2,5mm. Tempreraturu stelujem duzinom zice :D Ne da zavrsi posao, nego jbmlga
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.01.2019. 12:12 #653169

status: user
broj poruka: 9460
Ma de ne moze, zakrpim ih sve u 16.
Kazem, lemilica kineska 40W i vrh bakarni od zice 2.5mm.
Flux se podrazumeva i krpi se sa licnom slicne debljine vodova. Obicno nema gde da se premosti, jer ide direkt u cipset i socket, pa mora na vodovima da se radi.
Ma sve moze kad imas spretnu ruku i dobru lupu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 21.01.2019. 12:18 #653170

status: user
broj poruka: 18940
Nemam bas perfektan vid, ali lupu ne koristim, nekako mi je lakse za najsitnije stvari, samo mi je bitno da uperim lampu i nema frke, gledao sam u Renex-u, kosta 200eu :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ma de ne moze, zakrpim ih sve u 16
:: Kazem, lemilica kineska 40W i vrh bakarni od zice 2.5mm
:: Flux se podrazumeva i krpi se sa licnom slicne debljine vodova. Obicno nema gde da se premosti, jer ide direkt u cipset i socket, pa mora na vodovima da se radi
:: Ma sve moze kad imas spretnu ruku i dobru lupu
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.01.2019. 12:22 #653171

status: user
broj poruka: 9460
Evo od neki dan, dosla neka krs 775 ploca, ne rade 2 od 4 slota za RAM i jedva se primetilo malo udubljenje u ovom delu i posle slajfanja se utvrdilo da su 3 voda pokidana. Posle intervencije sve proradilo.

https://imgur.com/a/AOcqcOk

Ovo je jos i laganica kakvih ima kidanja. Pre par dana ne radi jedan kanal na zvucnoj integrisana, kad sa druge strane ploce pokidano par vodova od montaze...jos tanji vodovi od ovih...
I mene bas smara ova minihaturizacija. Vecito nesto mikronski treba da se radi...Uvek postoji gore od goreg :D

Najgore od najgoreg kad crkne na telefonu slot za SIM ili pokidaju ili jednostavno crkne switch IC koji treba da se skine i premosti 3 pina. Nema ga 0.5 x 0.5mm a 16 lemnih tacaka :D
Pa tu je i pokidan mikro USB, pa HDMI kad odvale sa ploce...

To ti je ono kada nisi siguran da li da krenes da radis ili odustanes i vratis tel pa neka se neko drugi pati ko ima vise zivaca :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 21.01.2019. 13:00 #653174

status: user
broj poruka: 18940
Sta se desilo s ovim kondenzatorom, kad se ovako nakrivio? :)

Kad si pomenuo telefon, pre nekoliko godina sam odneo Motorolu koja je upala u vodu u firmu na raskrsnici Bulevara i Beogradske, valjda mobilni centar. Posle 2 dana me zovu, zamenjen flat kabl, 7.000din. Uzmem tel, stvarno radi, ali ne radi dugme za kameru, odnesem ja opet, zamene mi dugme i naplate jos 1000din. Ja ga uzmem happy, radi sve, odem kuci, zamenim karticu, kad ono ekran se ne pali. Mene mrzelo vise da nosim tamo, da cekam, otvorim ga i vidim da su baje zakrpili njegov flat kabl, od vode je stradalo 2 ili 3 voda za jack. Sat vremena sam proveo pod lampom da to sredim i na kraju uspem, od tada nije vise bilo problema. Rekao sam sebi da sam budala sto sam uopste nosio u taj servis, gde te slazu da su ti zamenili flat kabl. Inace, to je bilo sitno, kao na ovoj ploci, samo u vidu flat kabla.

A to ostecenje vodova prilikom montaze ploce... Kako ljudi to uspeju.. Bas treba da budes smotan ko sajla.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Evo od neki dan, dosla neka krs 775 ploca, ne rade 2 od 4 slota za RAM i jedva se primetilo malo udubljenje u ovom delu i posle slajfanja se utvrdilo da su 3 voda pokidana. Posle intervencije sve proradilo
::
:: https://imgur.com/a/AOcqcO
::
:: Ovo je jos i laganica kakvih ima kidanja. Pre par dana ne radi jedan kanal na zvucnoj integrisana, kad sa druge strane ploce pokidano par vodova od montaze...jos tanji vodovi od ovih..
:: I mene bas smara ova minihaturizacija. Vecito nesto mikronski treba da se radi...Uvek postoji gore od goreg :
::
:: Najgore od najgoreg kad crkne na telefonu slot za SIM ili pokidaju ili jednostavno crkne switch IC koji treba da se skine i premosti 3 pina. Nema ga 0.5 x 0.5mm a 16 lemnih tacaka :
:: Pa tu je i pokidan mikro USB, pa HDMI kad odvale sa ploce..
::
:: To ti je ono kada nisi siguran da li da krenes da radis ili odustanes i vratis tel pa neka se neko drugi pati ko ima vise zivaca :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp e poslacu vam snimak 21.01.2019. 13:15 #653175

status: user
broj poruka: 3466

a mozda znate za to kako skidaju cipove na telefonima, nakalajisu vrh od lemilice, protrljaju po cipu i odvoji se. Nema pirkanja i razduvavanja kondenzatora okolo :)

A za to i servise rogi bato sta da ti kazem ja kad sam bio klinac i kad su me ucili, pre srafcigera u ruke receno mi je ovo, kad ti dodje neko sa sjebanim konektorom za punjenje npr ili necim sitnim, obavezno kazi i ventilator mora da se menja i grejna ploca

ja stao razmisljam i kazem pa odakle grejna ploca zar to nema na sporetu jbt nisam lud i eto, mada sam davno i kao dete dete naucio (ti isti neki su me isklepali posteno)

ima situacija bas brdo brdo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: e poslacu vam snimak 21.01.2019. 14:13 #653176

status: user
broj poruka: 18940
Nije problem da isklepaju, ali da urade to kako treba, a ne vacaroski. Ali ne, klasika, nikad nije dovoljno, daj da rebnemo sto vise, ma ko ce da porucuje deo, daj da sklepamo to samo da radi: `drzi vodu dok majstori odu`.
Ne rade tako profesionalci.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: a mozda znate za to kako skidaju cipove na telefonima, nakalajisu vrh od lemilice, protrljaju po cipu i odvoji se. Nema pirkanja i razduvavanja kondenzatora okolo :
::
:: A za to i servise rogi bato sta da ti kazem ja kad sam bio klinac i kad su me ucili, pre srafcigera u ruke receno mi je ovo, kad ti dodje neko sa sjebanim konektorom za punjenje npr ili necim sitnim, obavezno kazi i ventilator mora da se menja i grejna ploc
::
:: ja stao razmisljam i kazem pa odakle grejna ploca zar to nema na sporetu jbt nisam lud i eto, mada sam davno i kao dete dete naucio (ti isti neki su me isklepali posteno
::
:: ima situacija bas brdo brd
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Torto a ...@duqp: Ako mislic na chipset-ove 21.01.2019. 21:04 #653195

status: user
broj poruka: 10988
odgovor je negativan - nikada nisam cak ni probao, niti bih se usudio bez specijalizovanog alata. Jesam od/za/lemljivao razna IC u SIL i DIL pakovanju, u audio uredjajima, tv prijemnicima i slicno...


::
::
:: Sta lemis ti ovako
::
:: Jel kuglas čipove i tako t
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @MICIKA 22.01.2019. 17:39 #653247

status: user
broj poruka: 3466

Jao sto ne pomenu ovaj libre project kad sam trazio kako da racunam vreme i upgrade i tako to :)

A ne da se drndam sa formulama u numbers i excell ccc :)

Odlican programcic

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Relativno stara stvar, Djuk. 22.01.2019. 22:31 #653259

status: user
broj poruka: 10988
ProjectLibre is a project management software, an alternative to Microsoft Project

Ali, mnogi upozoravaju da je ova ``free alternativa`` jos uvek u povoju, to cce recci, vrlo bagovita.


https://is.gd/7TmdJQ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp komplikovano mi mnogo 23.01.2019. 02:51 #653263

status: user
broj poruka: 3466

lakse ipak excell malo da se nabudzi kroz funkcije i cao :)

Probao sam ovo malo i batalio


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs