Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win 10 Pro za ispod 4€
STRANA 2 OD 2
neXus2000 Re: Re: Re: Re: re 12.04.2020. 14:53 #662268

status: user
broj poruka: 3347
Onda jeste definitivno budalastina. Sad sam bacio pogled za info za poresku.
Kada das budalama, koji nemaju pojma o IT-u da stvaraju zakone.

Izgleda da im niko nije ispricao, da za OEM se veze jedan kompjuter i da nemas MS podrsku. Sve ostalo je isto. Nisu ni zamislili situaciju da neko mozda je zbudzio kompove (sklapalice) koji rade npr. na Linuksu u nekoj maloj firmi i odjednom su pozeleli da predju na Win. Odes lepo kupis OEM diskove/licence i to je to. Ili jednostavno moze bilo sta da se desi, da je kupljen OEM za koji dan.

Ne vidim da igde pise na samom MS agreement-u da si duzan da kupis OEM istog dana.
Sto znaci da nastaje konflikt u ovoj prici.

Kad pogledas i VL, neko mozda ima 3 kompa, a VL je minimum za 5 kompova.



:: Napisao sam da se ne priznaje u Srbiji
:: Zasto? Zato sto su zakomplikovali zakon do te mere da su napravili cvor koji nisu mogli da razmrse
:: Ranije si OEM licencu kupovao kao materijal, sto i jeste, ali nisi mogao da ga kupis kao robu. Za dokaz da ga uzimas kao materijal, prilagao si cuvenu izjavu. Uvodjenjem PDVa, izjave su nestale. Onda su rekli da softver ne moze ici kao materijal, vec kao roba. Nisu razmisljali o OEM proizvodima, jer boze moj, zna se kakvi strucnjaci odlucuju o tome
:: Dakle, problem je iskljucivo knjigovodstvene prirode i otud takvo nakaradno resenje. MS nema nista sa tim. Kada se OEM ugradi u racunar, na racunu kao stavka stoji npr
:: 1. PC perina garaza gaming monster i3/4gb/1050ti/Win
:: Posto se ne moze ugraditi, jer ide kao roba a ne materijal, na racunu stoj
:: 1. PC perina garaza gaming monster i3/4gb/1050t
:: 2. OEM Windows X Pr
::
:: Eto. Ima tu jos sijased gluposti, trebao bi mi ceo dan da pisem o tome
::
:: Vi koji kupujete te dzabana windowse, licencirani ste i bas vas briga. Ako firma kupi racunar bez licence i kupi windows na ovaj nacin, pred poreskom upravom nije licencirana a MS zabole uvo za taj slucaj
::
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
:: :: Cekaj, cekan..
:: :: Kako mislis ne vazi ako imas nalepnicu na kucistu onda mora da vazi..
:: :: Ili je nalepnica onsa sa srijskim borjem (jedan od mojih racunara)..
:: :: Ili je pak onaj holografski WIn logo koji je kao dokaz da je digitalna licenca za taj racunar..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: :: :: Ne vazi. Ne priznaje se u Srbiji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 12.04.2020. 15:06 #662269

status: user
broj poruka: 3347
Da se nadovezem, kao kucni korisnik.

Imam W7 Pro x64 OEM original. Cak sam na starom kucistu i zalepio nalepnicu.
Vremenom sam skoro sve izmenjao, osim jednog harda, ploce, procesora i memorije.
Kuciste i jos neki od starih delova, koje sam imao od jos starijeg kompa su otisli kod burazera.

U jednom trenutku, ne mogu da se setim sta se dogodilo, ali nije hteo da mi prihvati licencu, pa sam zvao MS. I sve su uredno resetovali.

Ali, pre toga su me pitali da li mogu da fotografisem nalepnicu i da posaljem na mail, kao dokaz. Naveo sam problem, da sam staro kuciste sa nekim starim delovima da bratu (a tu je bila nalepnica) i da sam nalepnicu razvalio kidanjem, za svaki slucaj, jer sam tada kupio komp u delovima i OEM, a i da sam izmenjao neke stvari u medjuvremenu. Pitali me da li je ploca ostala ista, sto sam potvrdio. Rekli su da razumeju, da ja jesam sam sebi System Builder, jer je ploca ta koja je bitna zarad vezivanja koda.

Cak sam upitao, sta, ako se slucajno desi da mi zvizne ploca, pa moram da je menjam, rekli su tu moze biti problem, ali posto ste zavedeni, postoji sansa da mozemo da reaktiviramo licencu (tj. kod.).

Ovo jeste vezano za kucnog korisnika, ali poreska i zakonopisci su stvarno retardirano shvatili sta znaci ako se u firmi dogode drugaciji slucajevi, slicni ili nesto drugo, a vezano za OEM licencu.

Zaboravih jos nesto, onih 80 i kusur evra razlike izmedju OEM i Retail je bas upravo u nemogucnosti prenosa licence na drugi komp i MS podrske.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Njima samo nije niko rekao 12.04.2020. 16:46 #662272

status: user
broj poruka: 9388
Da sve sto ima OEM oznaku u sebi je MATERIJAL a nije ROBA, niti moze biti.
Original (originalna)
Equipment (oprema (materijal))
Manufacturer (proizvodjaca (za proizvodnju))

To je knjigovodstveno/administrativni problem.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Menjam iskaz o software-codes-u 20.04.2020. 17:42 #662548

status: user
broj poruka: 1588
Posle kontakta sa podrskom, gde mi se javio nas covek iz Bosne :), proradio kljuc.

Tako da valja key sa software-codes-a.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet Re 20.04.2020. 22:30 #662579

status: user
broj poruka: 1033
Strava, ja moj još uvek nisam iskoristio...
ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750FX
MSI RTX 2060 VENTUS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: re 20.04.2020. 23:04 #662582

status: user
broj poruka: 914
Gresis , moze ali samo za jednu firmu da ovo distribuira na tenderima i sve ostale izbacuje iz igre...



:: Napisao sam da se ne priznaje u Srbiji
:: Zasto? Zato sto su zakomplikovali zakon do te mere da su napravili cvor koji nisu mogli da razmrse
:: Ranije si OEM licencu kupovao kao materijal, sto i jeste, ali nisi mogao da ga kupis kao robu. Za dokaz da ga uzimas kao materijal, prilagao si cuvenu izjavu. Uvodjenjem PDVa, izjave su nestale. Onda su rekli da softver ne moze ici kao materijal, vec kao roba. Nisu razmisljali o OEM proizvodima, jer boze moj, zna se kakvi strucnjaci odlucuju o tome
:: Dakle, problem je iskljucivo knjigovodstvene prirode i otud takvo nakaradno resenje. MS nema nista sa tim. Kada se OEM ugradi u racunar, na racunu kao stavka stoji npr
:: 1. PC perina garaza gaming monster i3/4gb/1050ti/Win
:: Posto se ne moze ugraditi, jer ide kao roba a ne materijal, na racunu stoj
:: 1. PC perina garaza gaming monster i3/4gb/1050t
:: 2. OEM Windows X Pr
::
:: Eto. Ima tu jos sijased gluposti, trebao bi mi ceo dan da pisem o tome
::
:: Vi koji kupujete te dzabana windowse, licencirani ste i bas vas briga. Ako firma kupi racunar bez licence i kupi windows na ovaj nacin, pred poreskom upravom nije licencirana a MS zabole uvo za taj slucaj
::
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/240GB RAIDR/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
:: :: Cekaj, cekan..
:: :: Kako mislis ne vazi ako imas nalepnicu na kucistu onda mora da vazi..
:: :: Ili je nalepnica onsa sa srijskim borjem (jedan od mojih racunara)..
:: :: Ili je pak onaj holografski WIn logo koji je kao dokaz da je digitalna licenca za taj racunar..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: :: :: Ne vazi. Ne priznaje se u Srbiji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 22.04.2020. 09:34 #662622

status: user
broj poruka: 17084
Ja kupio dva komada za svoj i Dunjin komp, ima vec godinu i kusur, registrovao se, reinstalirao win, sve ok. za 500 din ste resili pitanje OS-a maltene dozivotno jer je ovo poslednji win (sve sto ce da izlazi u buducnosti je u okviru njega)

Cpu:Ryzen1600x 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs