Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ryzen 5 3600 grejanje
STRANA 2 OD 2
obradmi Re: Ploca da... 05.05.2020. 18:51 #662980

status: user
broj poruka: 7702
Bolji su ovi AMD novi kuleri ,tehnicki gledano bolji od onih njihovih fabrickih ranije,gde cak nije bilo ni gram bakra ,ali za jace CPU od 8 C 16 T pa nadalje treba ipak napredniji kuler ,o tome sam ja pisao ,malo i na brzinu nisam cak ni pratio thread ,ali je imarkovic razumeo o cemu pisem,na kraju krajeva imate i testove po net-u ,AMD Ryzen 9 3950X 16-Core dolazi bez kulera ....


:: Ovo sto je Pisko rekao, ima smisla i moram da se slozim
:: Decku kome sam prodao Ryzen 1200 sa njegovim kulerom koji sam koristio, na svojoj ploci nije nikako mogao da digne iznad 3.8Ghz sa naponom od 1.45v a temp mu bila 70+ stepeni lagano, a kod mene terao na 4.0Ghz na 1.385v 60 stepeni max
:: Tako da to ima smisla da procesor se greje zbog lose ploce, kao sto mi i za ovaj moj AF sada kazu, brate kako 63 stepena na 4.1Ghz, meni ide na 75+ na 3.9Ghz
:: Ja pustio da przi proc na 100%, poslao mu snimak, a decko se vise nikad nije javio posle jer pojeo g.. posto me napao da sam lazov :
:: Sve u svemu, ima dosta do ploce ali nema mi smisla da AMD prodaje procesor, a da da toliko los kuler (nije to kao nekada). Ne znam.. :
::
:: ASROCK AB350 Pro4
:: Ryzen 5 1600 AF
:: 2 x 8gb DDR4
:: 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
:: ASUS Expedition OC RX 570 4GB
:: Thermaltake Litepower 550W RGB
:: Asus DVD/RW
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff ...generalno... 08.05.2020. 12:36 #663030

status: user
broj poruka: 440
...svi ste u pravu...ti AMD kuleri out of the box nisu losi samo su mnogo bucni...i imaju previse RPM...ali zavrsavaju posao...taj LCC 120 je odlican kuler za te pare i nudi 150 ili 180 TDP i trebao bi da moze da ga oladi sem ako nije slucaj kao sto je kod tebe bio, ne bi ti ni Noctua tu pomogla, bitno da si resio problem.

Ja sam doskora mucio muku sa 6800K i plavim ekranima, temp tu i tamo sa vodenim hladjenjem ali naprimer u Elitu malo malo pa plavi ekran, razliciti drajveri pucaju, nidje veze ali isti bug chek code, i naravno posle malo testiranja usrani intel turbo boost technology driver, pravi problem. Kada sam njega disableovao, temp ok, voltaze ok, i bez BSOD...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646196.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs