Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Bluetooth i Linux
STRANA 2 OD 2
obradmi Probao sam kod mene na drugoj masini 23.08.2020. 15:42 #664651

status: user
broj poruka: 7697
gde je instaliran Linux Mint ,nasao je bluetooth ,kada ga ukljucis idi na restart,nece trenutno da ga vidi.Imas dole ispod link ,idi na copy paste u brows-eru.


https://www.udrop.com/1ON8/blue.png
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 23.08.2020. 16:27 #664652

status: user
broj poruka: 18940
Svaka cast na komentaru, veoma konstruktivno.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Šta bre, šta je u pravu? U tome da čoveku treba USB Bluetooth.
::
:: Ako ste već takvi majstori, naučnici i profesionalci, napravite mu drajver umesto da mu spamujete temu samo zato što tako volite. Zove se Bluetooth i Linux a ne Svršavam na Linux
::
:: Ili ga pustite da stavi jebeni Windows
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @otporas 23.08.2020. 16:36 #664653

status: user
broj poruka: 1992
neka koristi sta hoce, ovde mu je samo malo karikirano sta je u opticaju i nista vise, nacice se vec neki adekvatan dongle ima ih na KP solidan izbor
nisam bas neki ljubitelj bezicnih tehnlogija, kod mene sve ide preko kabel-a

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne vidim svrhu plavog zuba na racunaru 23.08.2020. 17:11 #664654

status: user
broj poruka: 7697
ako vec na mobilnom t.j na androidu imas wi fi ftp server ,skines ga sa google play ,sa racunara na mobilni se zakacis vrlo lako preko total commander ,jer ima ftp client ,a mozes i iz bilo kog browser-a ,cak je i brzi transfer ,ja usb kabl za transfer sa mobilnog ne koristim odavno.Tako da imas i te varijante .Mislim da Alrad ide linijom manjeg otpora ,naviknuti su mnogi na prozore ,medjutim stize ih Linux polako ali sigurno .
Tema i thread bili vrlo korisni ,narocito ovaj moj zadnji post.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.08.2020. 18:05 #664655

status: user
broj poruka: 4745

imarkovic, ja stvarno ne znam šta je tebi. Pričam isto sto i gare i gilopile, pa i ti sam. Niko nije rekao da je Linux glup sam po sebi, niti je glup onaj ko ne zna da ga koristi. Nije glupa raketa ni onaj ko ne leti, nego nisu svi astronauti. S tim što je ovih zemaljskih vozača malo više. Nemoj biti paranoid i svađati se stalno sa mnom, dosadno je i detinjasto. Nastojim biti objektivan.

Sto se Win-a od 5 eur tiče, to ne bi prošlo nijednu inspekciju, tako da za firme za neke osnovne stvari treba koristiti Linux (na stranu pitanje kakva je firma koja ne moze da priušti Windows).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.08.2020. 18:40 #664656

status: user
broj poruka: 18940
Nisam imao nameru da se `svadjam`, samo sam pokusao da odbranim nesto sto je korisno i mozda da motivisem nekog da to primeni, ali uzalud i poslednji put.
A tebi ovi negativni postovi predstavljaju pravu zrelost na forumu, samo napred ako mislis da je to resenje, `objektivno` nemam nista protiv.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.08.2020. 19:16 #664657

status: user
broj poruka: 4745

Pod svađom ne podrazumevam diskusiju ovaj - onaj OS, nego imaš neki iracionalan pik na mene, ne samo sada. Svaki moj komentar doživljavaš kao nekakav lični napad i uzvraćaš. To je nerealno i moraš poraditi na tome.

Nisu moji postovi negativni nego realni. Pitao si me šta konkretno i odgovorio sam. I da, čini mi se da si otišao u spam jer nije tvoja tema. Pa šta...

Sad prestajem o ovome.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.08.2020. 19:53 #664658

status: user
broj poruka: 18940
Nemam nista protiv tebe, veruj mi, ja cu ti se cak i izviniti ako je tako delovalo, jer nemam losu nameru, niti mi je u interesu da gubim vreme da o tome diskutujem, jednostavno pruzas otpor na sve, negodujes, a izgleda da toga nisi svestan. Ne osudjujem, samo konstatujem.
Otisao sam i ja u spam.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.08.2020. 20:29 #664659

status: user
broj poruka: 4745

Svestan sam itekao, čak se nekako i ponosim što nisam prosečan klimač glavom. Ali to je zbog istine, egala, argumenta, diskusije... a ne prazan inat. Mada možda nekad budem i đavolov advokat pa zazvuči previše... ili lupio nešto što baš ne treba, nervozan, dekoncentrisan... Dešava se...

Ali ovde konkretno sam se samo složio oko jednostavnosti s nekima. Da li si prema gilopile bio bukvalan ili sarkastičan? Pitam jer pričamo potpuno isto, a kazeš da mu je svaka na mestu, a meni da negodujem. To je malo zbunjujuće.

Mada, nema ni veze...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Sve ok 23.08.2020. 20:35 #664660

status: user
broj poruka: 18940
Nisam bio sarkastican, gile je napisao i ja sam se slozio sa sledecim:

Linux neka koristi onaj ko zna sta radi na njemu, a za prosecnog korisnika win7 i win10 i cao.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.08.2020. 20:54 #664661

status: user
broj poruka: 4745

Pa to i ja mislim, a valjda i svaki normalan čovek... S tim to se ovde radi o firmi pa je Linux možda bolji izbor jer pravi Win je oko 20.000. Ako je dongle jedini problem i reši se i ne treba ništa više i nema se para... Ako...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 24.08.2020. 00:55 #664666

status: user
broj poruka: 2588
Hvala svima na odgovorima.

Koliko sam se raspitao, sto se tice Windows-a, postoje dve inspekcije. Jedna je za legalnost softvera, i kod nje moze da prodje kljuc koji se kupi ovako za 10-20e. Druga je poreska koja trazi dokaz o kupovini, tj. da ste platili PDV i onda ovaj kljuc pada u vodu, tj. mora da se kupi u radnji sa fiskalnim racunom.

Radi se o tome da lap top kosta 50-ak evra jer se na njemu samo pusta muzika i youtube. Prikacen je na televizor preko HDMI kabla, a za zvucnike treba da bude povezan preko bluetooth-a zbog rasporeda po prostoriji. HDMI radi. Ostalo je jos da vidim za bluetooth.

Inace, tek se pokrece firma i malo je besmisleno odmah kupovati licencu za Windows koja je 3 puta skuplja od samog lap top-a, a pri tome lap top jos sluzi samo za gore navene stvari.

Ako je neka od drugih distribucija vise user friendly za bluetooth, nije problem da se stavi Mint, Kubuntu ili koji vec ste pisali, samo da postoji bluetooth USB koji moze da se kupi u Srbiji i koji ce na njima provereno raditi.

Hvala!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Catalina 10.15.1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 24.08.2020. 03:34 #664667

status: user
broj poruka: 4745

Pitanje je da li su ta muzika i YT integralni deo komercijalne eksploatacije u korist firme ili služe samo za razonodu zaposlenih. Možda u ovom drugom slučaju ne traže ništa, dođe mu ko privatni detalj. Ne znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.08.2020. 07:26 #664668

status: user
broj poruka: 18940
Sto odmah nisi rek`o, tranzistor+radio 202 i cao.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 24.08.2020. 20:07 #664674

status: user
broj poruka: 2998
Android box i resen problem. Laptop prodaju i to je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 27.08.2020. 19:48 #664726

status: user
broj poruka: 2588
Izgleda proradili i HMDI i USB Bluetooth na Ubuntu 20.04.

Ne bih da potpaljujem dalju raspravu oko Windows vs Linux timova, ali je situacija bila da je Windows isti USB Bluetooth stick instalirao oko 15 minuta i na kraju izbacivao neke greske u radu, a kod Ubuntu-a je jos u Live verziji prepoznao Bluetooth nakon par sekundi. To je bilo ohrabrujuce, pa je stavljena puna instalacija na kojoj je takodje odmah proradio nakoh prikljucivanja.

Tako da se nadam da je problem resen...

Ako nekoga bude zanimalo koji je model bluetooth-a napisacu.

Hvala svima na savetima!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Catalina 10.15.1


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 30.08.2020. 14:33 #664762

status: user
broj poruka: 2998
Mogao si da svakako napises :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Da da napisi model :) 31.08.2020. 05:28 #664771

status: user
broj poruka: 3466

Evo mislim da ce onaj inzenjer da pravi Lenovo rSQ9 mansory da sa carbon komponentama od Geil rashladjuje nekoliko gta5 kongiguracija itd :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 31.08.2020. 21:42 #664778

status: user
broj poruka: 1992
ali pazi, tu se tek mogu desiti nepredvidjene okolnosti, sta ako recimo hoces da instaliras
audacious pa iskoci neki `zatupljen dependency error`, pa jos daleko bilo moras da guglas jedno 3h i na kraju se vratis na windouz i platis famozni harac Mr. Biliju, sa sve dodatnim bt dongle-om, a ti si samo hteo da slusas jutjub za licni/ne komercijalni uzitak?
mislim mogucnosti su brojne, chemu rizik kad na windouz-u sve radi ko podmazano jos i neka grica moze da se obrne :)

nego evo nesto za test audio drajvera (nadam se da rade, ako ne, mobilni telefon ti ne gine):

Oto no Tabibito
`Sound Traveller`
https://www11.zippyshare.com/v/b2eivC1F/file.html

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646120.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs