Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Chia plotovanje
STRANA 2 OD 3  
777 Re: Re: Re: Re: Re: boomerang 27.05.2021. 00:47 #670912

status: user
broj poruka: 85
Ma razumem ja tebe, sve to stoji, jbg mrzim ljude koji kopaju, mrzim jer vidim laku lovu u tome, a znam da treba mnogo cimanja, i tu se lomim, necu ni da se cimam, necu ni da ulazem a ocu lovu, sve si ti u pravu ali ne kapiras sta je antiprotivnost medj` ljudima

Drugim recima, bolje tih sigurnih 20-25000 ili ajde neka bude 50000 nego nesigurnih 200000 mesecno, pusti me tih prica, vidis ova korona kako je potopila hotelijere i ugostitelje a ziveli ljudi ko bogovi, mani me toga, sta ces sutra kad neka korona na racunarskom nivou razbuca i BTC i ETH i sve zivo.

I ne moze da se kupi kuca al moze pristojan rucni sat hahaha Bar po prici jednog druga koji gaji RX 470tke 4GB. Ebale ga one. A kad ce da ulozi u nove grafike? Kad se mrtav popisa.

I da, radi kao programer, dev, w/e, nije mu rig primarna zarada. I tako me boli uvo za njega ali mi opet zao procerdanog novca. Ja da sam se tako ophodio prema novcu ne bih imao sada ni za carape.

Neka sam i terasa i komunjara ali za mene je to bajo kocka. Postenije je uvoziti polovna kola i lepo usrecis i sebe i drugog ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahaha

:: zapravo moze da se kupi, mozda ne kuca u razumno vreme ali plac moze, na primer ovde blizu mene placevi koliko hoces, sigurno prazni placevi se prodajo za ispod 5000e, 600e mesecno otpriL-I-K-E sa 4 graficke za 12 meseci 7000e
::
:: @777 rig se ne drzi u sobi gde se boravi ili spava. To sto su pojedini `pucali` i `kmecali` je najverovatnije sto su im bila ocekivanja prevelika ili se previsa para odjednom ulozili, STO SE NIKAD NE RADI! Nego me cudi kako bre ne kmece kad im gazda da minimalac ili kad im istekne ugovor posle 3 meseca oni prihvate i idu dalje, ili kad ih ujebu sa radnim vremenom van zakona, ili im traze nesto nemoguce ostvarivo
::
:: Iskreno ko ima da idzvoji da mu kopaju graficke ili bilo sta drugo, pored redovnog posla koji obavlja a to ne uradi, jer mu je kao `lose` jer je to `leba bez motike` to je po meni ogranicena osoba kao terasa, podseca me na onu price od pre mozda recimo 15god 20god kad su isto tako pricali `sta ce ti racunar, neba leba bez motike/poljoprivrede ili rada kod gazde za minimalac`, a sad 10 strane sa oglasima gde traze programere. Isto prica i sada sa valutama.
::
:: A ti isti sto pricali ne treba mi to, sad me zovu i `placu` el mozes da sredis racunar za sina, e e el mozes da nam sredis internet ne mozemo da koristimo wi-fi na telefonima, ili kucnu kameru ne mozemo da podesimo. Ogricenost na nivou, ona komunjarska ogranicenost
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Poštujem što je čovek priznao da je ispao idiot na mesec/dva, video je da ne može od toga da se kupi kuća kao što kažu dušmani i sada mu je kriv neko drugi. I onda iz revolta verovatno (drugi razumni razlog ne vidim) prodao grafiku, kao da nije mogao da je zadrži sebe. Najlakše je vređati i pljuvati po drugima, ali od današnjih klinaca ništa drugo ne može ni da se očekuje
:: ::
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: 777 27.05.2021. 01:10 #670913

status: user
broj poruka: 4661
ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno.

Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdrav




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahaha
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 07:47 #670917

status: user
broj poruka: 400
Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno.


:: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
::
:: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 10:16 #670925

status: user
broj poruka: 3466
jel si kalkulisao koliko ti je resursa i ulaganja (novcanog) potrebno da bi ti chia donosila neki iznos iole zanimljiv? To uzmi u obzir i koliko masina/struje treba da ti bude upregnuto za taj neki priliv


:: Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno
::
::
:: :: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: :: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
:: ::
:: :: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: :: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: WD20PURZ 2T
:: :: WD1003FZEX 1T
:: :: Biostar SSD 480g
:: :: Zotac 1080 8g
:: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: ::
:: :: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 10:47 #670926

status: user
broj poruka: 400
Nisam i ne mogu dok ne izađe publick pool. Tek tada će se znati šta i kako, ovo trenutno je lov u mutnom obzirom da je trenutna veličina mreže 12+ exabayta i nenormalno raste. Mislim da će sa mojih 20TB biti slaba vajda ali videćemo...


:: jel si kalkulisao koliko ti je resursa i ulaganja (novcanog) potrebno da bi ti chia donosila neki iznos iole zanimljiv? To uzmi u obzir i koliko masina/struje treba da ti bude upregnuto za taj neki prili
::
::
:: :: Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno
:: ::
:: ::
:: :: :: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: :: :: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
:: :: ::
:: :: :: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: :: :: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: :: WD20PURZ 2T
:: :: :: WD1003FZEX 1T
:: :: :: Biostar SSD 480g
:: :: :: Zotac 1080 8g
:: :: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: :: ::
:: :: :: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: :: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 11:28 #670927

status: user
broj poruka: 3466

20tb ssd prostora spremio?

Evo ti na brzinu sta sam negde procitao o xcn

Plotting Hardware Costs
.25k
Estimate based on this beginner-friendly Intel NUC build (plots about 1.6 TiB per day):
NUC: Intel NUC 10 Performance NUC10i7FNH
OS SSD: Kingston 480GB A400 SATA 3 2.5` Internal SSD
Plotting SSD[3]: Seagate Firecuda 520 2TB Performance Internal SSD PCIe Gen4 X4 NVMe 1.3
Memory: Samsung 32GB DDR4 2666MHz RAM (260 Pin SODIMM, 1.2V)

Storage Costs
3.00

1 x 3 HDDs
(est. price per drive)
Estimate based on this hard drive:
WD 3TB Elements Desktop Hard Drive HDD, USB 3.0, Compatible with PC, Mac, PS4 & Xbox - WDBWLG0030HBK-NESN

znaci 1.36k usd ulaganje

0.02 po satu
0.59 po danu
17.9 usd mesecno

pa racunaj

:: Nisam i ne mogu dok ne izađe publick pool. Tek tada će se znati šta i kako, ovo trenutno je lov u mutnom obzirom da je trenutna veličina mreže 12+ exabayta i nenormalno raste. Mislim da će sa mojih 20TB biti slaba vajda ali videćemo..
::
::
:: :: jel si kalkulisao koliko ti je resursa i ulaganja (novcanog) potrebno da bi ti chia donosila neki iznos iole zanimljiv? To uzmi u obzir i koliko masina/struje treba da ti bude upregnuto za taj neki prili
:: ::
:: ::
:: :: :: Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: :: :: :: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
:: :: :: ::
:: :: :: :: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: :: :: :: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: :: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: :: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: :: :: WD20PURZ 2T
:: :: :: :: WD1003FZEX 1T
:: :: :: :: Biostar SSD 480g
:: :: :: :: Zotac 1080 8g
:: :: :: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: :: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: :: :: ::
:: :: :: :: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: :: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 11:31 #670928

status: user
broj poruka: 400
Znam za ovo ali dok ne izađe zvanično ništa. 20TB HDD WD Purple, SSD tj.M2 se koristi za izradu plotova a farmaju obični hardovi. Na kraju krajeva hardovi idu na KP a ja sam dobar za jedan Xiaomi Note 10 (bez motike).

::
:: 20tb ssd prostora spremio
::
:: Evo ti na brzinu sta sam negde procitao o xc
::
:: Plotting Hardware Cost
:: .25
:: Estimate based on this beginner-friendly Intel NUC build (plots about 1.6 TiB per day)
:: NUC: Intel NUC 10 Performance NUC10i7FN
:: OS SSD: Kingston 480GB A400 SATA 3 2.5` Internal SS
:: Plotting SSD[3]: Seagate Firecuda 520 2TB Performance Internal SSD PCIe Gen4 X4 NVMe 1.
:: Memory: Samsung 32GB DDR4 2666MHz RAM (260 Pin SODIMM, 1.2V
::
:: Storage Cost
:: 3.0
::
:: 1 x 3 HDD
:: (est. price per drive
:: Estimate based on this hard drive
:: WD 3TB Elements Desktop Hard Drive HDD, USB 3.0, Compatible with PC, Mac, PS4 & Xbox - WDBWLG0030HBK-NES
::
:: znaci 1.36k usd ulaganj
::
:: 0.02 po sat
:: 0.59 po dan
:: 17.9 usd mesecno
::
:: pa racuna
::
:: :: Nisam i ne mogu dok ne izađe publick pool. Tek tada će se znati šta i kako, ovo trenutno je lov u mutnom obzirom da je trenutna veličina mreže 12+ exabayta i nenormalno raste. Mislim da će sa mojih 20TB biti slaba vajda ali videćemo..
:: ::
:: ::
:: :: :: jel si kalkulisao koliko ti je resursa i ulaganja (novcanog) potrebno da bi ti chia donosila neki iznos iole zanimljiv? To uzmi u obzir i koliko masina/struje treba da ti bude upregnuto za taj neki prili
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: :: :: :: :: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: :: :: :: :: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: :: :: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: :: :: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: :: :: :: WD20PURZ 2T
:: :: :: :: :: WD1003FZEX 1T
:: :: :: :: :: Biostar SSD 480g
:: :: :: :: :: Zotac 1080 8g
:: :: :: :: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: :: :: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 11:47 #670929

status: user
broj poruka: 3466

dobro to jeste. Super onda, probaj i zanimaj se i sve najbolje u xcn ti zelim i ja i cela zajednica sa pcberze izuzev onih plitkoumnih i sa dusevnim bolestima.

:: Znam za ovo ali dok ne izađe zvanično ništa. 20TB HDD WD Purple, SSD tj.M2 se koristi za izradu plotova a farmaju obični hardovi. Na kraju krajeva hardovi idu na KP a ja sam dobar za jedan Xiaomi Note 10 (bez motike)
::
:: ::
:: :: 20tb ssd prostora spremio
:: ::
:: :: Evo ti na brzinu sta sam negde procitao o xc
:: ::
:: :: Plotting Hardware Cost
:: :: .25
:: :: Estimate based on this beginner-friendly Intel NUC build (plots about 1.6 TiB per day)
:: :: NUC: Intel NUC 10 Performance NUC10i7FN
:: :: OS SSD: Kingston 480GB A400 SATA 3 2.5` Internal SS
:: :: Plotting SSD[3]: Seagate Firecuda 520 2TB Performance Internal SSD PCIe Gen4 X4 NVMe 1.
:: :: Memory: Samsung 32GB DDR4 2666MHz RAM (260 Pin SODIMM, 1.2V
:: ::
:: :: Storage Cost
:: :: 3.0
:: ::
:: :: 1 x 3 HDD
:: :: (est. price per drive
:: :: Estimate based on this hard drive
:: :: WD 3TB Elements Desktop Hard Drive HDD, USB 3.0, Compatible with PC, Mac, PS4 & Xbox - WDBWLG0030HBK-NES
:: ::
:: :: znaci 1.36k usd ulaganj
:: ::
:: :: 0.02 po sat
:: :: 0.59 po dan
:: :: 17.9 usd mesecno
:: ::
:: :: pa racuna
:: ::
:: :: :: Nisam i ne mogu dok ne izađe publick pool. Tek tada će se znati šta i kako, ovo trenutno je lov u mutnom obzirom da je trenutna veličina mreže 12+ exabayta i nenormalno raste. Mislim da će sa mojih 20TB biti slaba vajda ali videćemo..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: jel si kalkulisao koliko ti je resursa i ulaganja (novcanog) potrebno da bi ti chia donosila neki iznos iole zanimljiv? To uzmi u obzir i koliko masina/struje treba da ti bude upregnuto za taj neki prili
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: :: :: :: :: :: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: :: :: :: :: :: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: :: :: :: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: :: :: :: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: :: :: :: :: WD20PURZ 2T
:: :: :: :: :: :: WD1003FZEX 1T
:: :: :: :: :: :: Biostar SSD 480g
:: :: :: :: :: :: Zotac 1080 8g
:: :: :: :: :: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: :: :: :: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: Re: Re: Re: Re: boomerang 27.05.2021. 12:37 #670931

status: user
broj poruka: 1992
ovo ti plotiraj:

https://youtu.be/fiQ35oXXFzA?t=2017
https://foodrising.org/User-Submitted-Grow-Box-Photo-Small-Greenhouses.html
https://foodrising.org/User-Submitted-Grow-Box-Photo-Larry-from-Chicago.html
https://foodrising.org/PDF/Three-Non-Circulating-Hydroponic-Methods-Growing-Lettuce.pdf

nisam radio kalkulaciju troskova, ali cenim da moze saamo da `majnuje` sebe uz malo tvikovanja, jos i eko-zdravo .)

btw
ko zna sta onaj Larry iz Cikaga moze sve da uzgaja :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Ma razumem ja tebe, sve to stoji, jbg mrzim ljude koji kopaju, mrzim jer vidim laku lovu u tome, a znam da treba mnogo cimanja, i tu se lomim, necu ni da se cimam, necu ni da ulazem a ocu lovu, sve si ti u pravu ali ne kapiras sta je antiprotivnost medj` ljudima
::
:: Drugim recima, bolje tih sigurnih 20-25000 ili ajde neka bude 50000 nego nesigurnih 200000 mesecno, pusti me tih prica, vidis ova korona kako je potopila hotelijere i ugostitelje a ziveli ljudi ko bogovi, mani me toga, sta ces sutra kad neka korona na racunarskom nivou razbuca i BTC i ETH i sve zivo
::
:: I ne moze da se kupi kuca al moze pristojan rucni sat hahaha Bar po prici jednog druga koji gaji RX 470tke 4GB. Ebale ga one. A kad ce da ulozi u nove grafike? Kad se mrtav popisa
::
:: I da, radi kao programer, dev, w/e, nije mu rig primarna zarada. I tako me boli uvo za njega ali mi opet zao procerdanog novca. Ja da sam se tako ophodio prema novcu ne bih imao sada ni za carape
::
:: Neka sam i terasa i komunjara ali za mene je to bajo kocka. Postenije je uvoziti polovna kola i lepo usrecis i sebe i drugog ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
::
:: :: zapravo moze da se kupi, mozda ne kuca u razumno vreme ali plac moze, na primer ovde blizu mene placevi koliko hoces, sigurno prazni placevi se prodajo za ispod 5000e, 600e mesecno otpriL-I-K-E sa 4 graficke za 12 meseci 7000e
:: ::
:: :: @777 rig se ne drzi u sobi gde se boravi ili spava. To sto su pojedini `pucali` i `kmecali` je najverovatnije sto su im bila ocekivanja prevelika ili se previsa para odjednom ulozili, STO SE NIKAD NE RADI! Nego me cudi kako bre ne kmece kad im gazda da minimalac ili kad im istekne ugovor posle 3 meseca oni prihvate i idu dalje, ili kad ih ujebu sa radnim vremenom van zakona, ili im traze nesto nemoguce ostvarivo
:: ::
:: :: Iskreno ko ima da idzvoji da mu kopaju graficke ili bilo sta drugo, pored redovnog posla koji obavlja a to ne uradi, jer mu je kao `lose` jer je to `leba bez motike` to je po meni ogranicena osoba kao terasa, podseca me na onu price od pre mozda recimo 15god 20god kad su isto tako pricali `sta ce ti racunar, neba leba bez motike/poljoprivrede ili rada kod gazde za minimalac`, a sad 10 strane sa oglasima gde traze programere. Isto prica i sada sa valutama.
:: ::
:: :: A ti isti sto pricali ne treba mi to, sad me zovu i `placu` el mozes da sredis racunar za sina, e e el mozes da nam sredis internet ne mozemo da koristimo wi-fi na telefonima, ili kucnu kameru ne mozemo da podesimo. Ogricenost na nivou, ona komunjarska ogranicenost
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: WD20PURZ 2T
:: :: WD1003FZEX 1T
:: :: Biostar SSD 480g
:: :: Zotac 1080 8g
:: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: ::
:: :: :: Poštujem što je čovek priznao da je ispao idiot na mesec/dva, video je da ne može od toga da se kupi kuća kao što kažu dušmani i sada mu je kriv neko drugi. I onda iz revolta verovatno (drugi razumni razlog ne vidim) prodao grafiku, kao da nije mogao da je zadrži sebe. Najlakše je vređati i pljuvati po drugima, ali od današnjih klinaca ništa drugo ne može ni da se očekuje
:: :: ::
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 12:47 #670932

status: user
broj poruka: 400
Hvala brate. A i pazi cena Chie je trenutno 800$ i ovo su načelni profiti za tu cenu. Novčić može da padne na 80$ ali isto tako može da skoči na 8000$, na 80000$ malo verovatno ali za 10 godina ko zna.


::
:: dobro to jeste. Super onda, probaj i zanimaj se i sve najbolje u xcn ti zelim i ja i cela zajednica sa pcberze izuzev onih plitkoumnih i sa dusevnim bolestima
::
:: :: Znam za ovo ali dok ne izađe zvanično ništa. 20TB HDD WD Purple, SSD tj.M2 se koristi za izradu plotova a farmaju obični hardovi. Na kraju krajeva hardovi idu na KP a ja sam dobar za jedan Xiaomi Note 10 (bez motike)
:: ::
:: :: ::
:: :: :: 20tb ssd prostora spremio
:: :: ::
:: :: :: Evo ti na brzinu sta sam negde procitao o xc
:: :: ::
:: :: :: Plotting Hardware Cost
:: :: :: .25
:: :: :: Estimate based on this beginner-friendly Intel NUC build (plots about 1.6 TiB per day)
:: :: :: NUC: Intel NUC 10 Performance NUC10i7FN
:: :: :: OS SSD: Kingston 480GB A400 SATA 3 2.5` Internal SS
:: :: :: Plotting SSD[3]: Seagate Firecuda 520 2TB Performance Internal SSD PCIe Gen4 X4 NVMe 1.
:: :: :: Memory: Samsung 32GB DDR4 2666MHz RAM (260 Pin SODIMM, 1.2V
:: :: ::
:: :: :: Storage Cost
:: :: :: 3.0
:: :: ::
:: :: :: 1 x 3 HDD
:: :: :: (est. price per drive
:: :: :: Estimate based on this hard drive
:: :: :: WD 3TB Elements Desktop Hard Drive HDD, USB 3.0, Compatible with PC, Mac, PS4 & Xbox - WDBWLG0030HBK-NES
:: :: ::
:: :: :: znaci 1.36k usd ulaganj
:: :: ::
:: :: :: 0.02 po sat
:: :: :: 0.59 po dan
:: :: :: 17.9 usd mesecno
:: :: ::
:: :: :: pa racuna
:: :: ::
:: :: :: :: Nisam i ne mogu dok ne izađe publick pool. Tek tada će se znati šta i kako, ovo trenutno je lov u mutnom obzirom da je trenutna veličina mreže 12+ exabayta i nenormalno raste. Mislim da će sa mojih 20TB biti slaba vajda ali videćemo..
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: jel si kalkulisao koliko ti je resursa i ulaganja (novcanog) potrebno da bi ti chia donosila neki iznos iole zanimljiv? To uzmi u obzir i koliko masina/struje treba da ti bude upregnuto za taj neki prili
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: :: :: :: :: :: :: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: :: :: :: :: :: :: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: :: :: :: :: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: :: :: :: :: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: :: :: :: :: :: WD20PURZ 2T
:: :: :: :: :: :: :: WD1003FZEX 1T
:: :: :: :: :: :: :: Biostar SSD 480g
:: :: :: :: :: :: :: Zotac 1080 8g
:: :: :: :: :: :: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: :: :: :: :: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 777 27.05.2021. 13:22 #670933

status: user
broj poruka: 3466

ne znam jel su bese pominjali da ce za nekih 7 god da kao skoci i postane vredan vredan

Ne pratim pomno tu celu scenu ali po nesto sam nacuo i procitao pa eto kao znam sta je taj zderac terabajta novcic :)

:: Hvala brate. A i pazi cena Chie je trenutno 800$ i ovo su načelni profiti za tu cenu. Novčić može da padne na 80$ ali isto tako može da skoči na 8000$, na 80000$ malo verovatno ali za 10 godina ko zna
::
::
:: ::
:: :: dobro to jeste. Super onda, probaj i zanimaj se i sve najbolje u xcn ti zelim i ja i cela zajednica sa pcberze izuzev onih plitkoumnih i sa dusevnim bolestima
:: ::
:: :: :: Znam za ovo ali dok ne izađe zvanično ništa. 20TB HDD WD Purple, SSD tj.M2 se koristi za izradu plotova a farmaju obični hardovi. Na kraju krajeva hardovi idu na KP a ja sam dobar za jedan Xiaomi Note 10 (bez motike)
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: 20tb ssd prostora spremio
:: :: :: ::
:: :: :: :: Evo ti na brzinu sta sam negde procitao o xc
:: :: :: ::
:: :: :: :: Plotting Hardware Cost
:: :: :: :: .25
:: :: :: :: Estimate based on this beginner-friendly Intel NUC build (plots about 1.6 TiB per day)
:: :: :: :: NUC: Intel NUC 10 Performance NUC10i7FN
:: :: :: :: OS SSD: Kingston 480GB A400 SATA 3 2.5` Internal SS
:: :: :: :: Plotting SSD[3]: Seagate Firecuda 520 2TB Performance Internal SSD PCIe Gen4 X4 NVMe 1.
:: :: :: :: Memory: Samsung 32GB DDR4 2666MHz RAM (260 Pin SODIMM, 1.2V
:: :: :: ::
:: :: :: :: Storage Cost
:: :: :: :: 3.0
:: :: :: ::
:: :: :: :: 1 x 3 HDD
:: :: :: :: (est. price per drive
:: :: :: :: Estimate based on this hard drive
:: :: :: :: WD 3TB Elements Desktop Hard Drive HDD, USB 3.0, Compatible with PC, Mac, PS4 & Xbox - WDBWLG0030HBK-NES
:: :: :: ::
:: :: :: :: znaci 1.36k usd ulaganj
:: :: :: ::
:: :: :: :: 0.02 po sat
:: :: :: :: 0.59 po dan
:: :: :: :: 17.9 usd mesecno
:: :: :: ::
:: :: :: :: pa racuna
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Nisam i ne mogu dok ne izađe publick pool. Tek tada će se znati šta i kako, ovo trenutno je lov u mutnom obzirom da je trenutna veličina mreže 12+ exabayta i nenormalno raste. Mislim da će sa mojih 20TB biti slaba vajda ali videćemo..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: jel si kalkulisao koliko ti je resursa i ulaganja (novcanog) potrebno da bi ti chia donosila neki iznos iole zanimljiv? To uzmi u obzir i koliko masina/struje treba da ti bude upregnuto za taj neki prili
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: Apsolutno se slažem sa tobom. Radim u državnoj firmi, imam posao za stalno i solidnu platu. Neka godišnje od `leba bez motike` legne za registraciju ili za novi telefon meni je dovoljno. Mnoooogo je bolje da ti legne 100€ bez uloženog truda, vremena i rada nego da te neko hebe za 200, 300€ mesečno
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: :: ne slazem se ni sa jednim od ovoga sto si napisao osim ovo sto sam citirao. ja sam mislio isto tako bolje zaraditi i to je to, ali jok, pre neku godinu sam promenio misljenje, tako da je najbolje uloziti, ali taman toliko dovoljno da iako bude neko pucanje opet mozes da prezivis i da ne osetis toliko.
:: :: :: :: :: :: :: :: Eto prva greska sto taj kopa sa rx470 od 4gbm ne moze sa tim da se kopa dovoljno
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: :: Ja od Marta sam nezaposljen, pre toga sam radio na ugovor od 3 meseca i samo su odlucili da nece da mi produze. Da nisam tada prodao svoju RX karticu i kupio GTX 1080 cele godine bi se vukao sa RX 580 a mozda i duze. A da nisam kopao sad ne bih na racunu imao 20ak hiljada. Pa ti vidi dal se ne isplati, ako zarada bude preko 100e, a ceo trosak je 1000din i to samo za struju. Tako da relativan `uspeh` se direktno kosi sa tvojom logikom bolje sigurnih 25k nego nesigurnih 200, e pa vidis bolje mi je imati nesto i da ne radim nista nego da ne radim nsita i da nemam nista.
:: :: :: :: :: :: :: :: Ali dobro necu da se objasnjavam sa nekim ko ne razume, ili mzoda razume, ali ja ne kontam tu logiku kako se ne isplati, osim ako je neko puko 5000e pa ocekuje povrat ulozenog novca za 2 3 meseca. Pozdra
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: :: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: :: :: :: :: :: :: :: Msi b450m Pro M2 Ma
:: :: :: :: :: :: :: :: Aegis 2x8gb 3200mh
:: :: :: :: :: :: :: :: WD20PURZ 2T
:: :: :: :: :: :: :: :: WD1003FZEX 1T
:: :: :: :: :: :: :: :: Biostar SSD 480g
:: :: :: :: :: :: :: :: Zotac 1080 8g
:: :: :: :: :: :: :: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: :: :: :: :: :: :: Windows 10 Pro 64-bit
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: :: ako si posten a ako si jaje jebi ga usrecis samo sebe hahahaha a ovaj ko ih kupi sutra te upuca u ruku hahahahah
:: :: :: :: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 27.05.2021. 14:02 #670937

status: user
broj poruka: 2998
Radujem se novim nestasicama i nenormalnim cenama hardvera.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 27.05.2021. 20:16 #670954

status: user
broj poruka: 18940
Takodje se prikljucujem radostima... Nadajmo se da to nece potrajati.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Radujem se novim nestasicama i nenormalnim cenama hardvera
::
::
:: Informaciona pismenost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: re 27.05.2021. 20:35 #670955

status: user
broj poruka: 4661
Katastrofa, sreca uzeo sam pocetkom ove ili decembra prosle godine 2tb HDD, sad da se nadam da ne crkne ni HDD ni SSD koji imam ako odu cene u pm :S



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Takodje se prikljucujem radostima... Nadajmo se da to nece potrajati
::
::
:: :: Radujem se novim nestasicama i nenormalnim cenama hardvera
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 27.05.2021. 20:38 #670956

status: user
broj poruka: 4227
potrajaće do septembra ili oktobra. SAda ima ant minera koliko voliš na prodaju. Uskoro će biti i grafičkih kartica da se gađamo sa njima. Ko je zaradio na eterijumu, zaradio je. Sada je ostalo još par mjeseci(4 mjeseca) i pitanje kako će biti sa kopanjem.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: re 27.05.2021. 20:56 #670957

status: user
broj poruka: 400
Hardova do 2TB ima na tržištu u finim količinama po razumnim cenama.
Biće i SSD-ova do 500GB. Kritični su veći kapaciteti.



:: Katastrofa, sreca uzeo sam pocetkom ove ili decembra prosle godine 2tb HDD, sad da se nadam da ne crkne ni HDD ni SSD koji imam ako odu cene u pm :
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Takodje se prikljucujem radostima... Nadajmo se da to nece potrajati
:: ::
:: ::
:: :: :: Radujem se novim nestasicama i nenormalnim cenama hardvera
:: :: ::
:: :: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: Re: re 28.05.2021. 03:06 #670960

status: user
broj poruka: 4661
Da, samo se nadam da ce ostati po razumnim cenama. Jer eto na primer Rx580 8gb niti kopa neso mnogo, a i treba da vredi oko 100-120e max, a prodaje se za 400 500 pa i vise. A situacija je i dalje katastrofa.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Hardova do 2TB ima na tržištu u finim količinama po razumnim cenama.
:: Biće i SSD-ova do 500GB. Kritični su veći kapaciteti
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 SSD 28.05.2021. 09:34 #670964

status: user
broj poruka: 1234
Kojim se radi čia plotovanje crkavaju za najviše 40 dana.

Tako da će plotovanje brzo pući.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: Re: Re: Re: Re: re 28.05.2021. 10:10 #670965

status: user
broj poruka: 452
:: Da, samo se nadam da ce ostati po razumnim cenama. Jer eto na primer Rx580 8gb niti kopa neso mnogo, a i treba da vredi oko 100-120e max, a prodaje se za 400 500 pa i vise. A situacija je i dalje katastrofa
Da li je to realno?! Ja sam moju (polovnu) kupio za 150 pre skoro dve i po godine i prosto dođem u iskušenje da je prodam, kad već ima `ludih` majnera kojima vredi toliko, al` ono... nit` kupujem komponente da bih ih preprodavao, niti znam na čemu bih igrao posle toga. Mada, sa druge strane, ni ne igram bog zna šta, a i firma mi je dala laptop sa GTX 1650.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: SSD 28.05.2021. 11:25 #670966

status: user
broj poruka: 400
Zavisi koliki ima TBW. Za izradu jednog plota `potroši se` 1.8 TB. U zavisnosti od kapaciteta i kvaliteta može da crkne za 10 dana, s druge strane može trajati 10 godina. Ako rikne u roku od dve odnosno 5 godina vratiš u radnju i uzmeš novi. Problem rešen.


:: Kojim se radi čia plotovanje crkavaju za najviše 40 dana
::
:: Tako da će plotovanje brzo pući
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Garancija 28.05.2021. 11:49 #670967

status: user
broj poruka: 1234
Problem je što su sa crknutim hardom otišli i plotovi u nepovrat.

Još veći problem će biti period kada hard disk nije skroz crko, ali zeza.
Zarade neće biti zbog pogrešno pročitanih plotova.

Najverovatnije će naši dileri ukinuti vremensku garanciju.
Imaš garanciju na 650 TBW i to ti je to.

Illi će naći neki drugi način da ne priznaju garanciju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Garancija 28.05.2021. 12:05 #670968

status: user
broj poruka: 400
Nisi razumeo. Plotovi idu na obični mehanički HDD. Zato je po meni najbolje da se uzme neka varijanta za video nadzor jer su pravljeni da rade 24/7 sa ogromnim brojem upisa/ispisa. SSD/M2 služi za što brže kreiranje plotova i to je to.



:: Problem je što su sa crknutim hardom otišli i plotovi u nepovrat
::
:: Još veći problem će biti period kada hard disk nije skroz crko, ali zeza
:: Zarade neće biti zbog pogrešno pročitanih plotova
::
:: Najverovatnije će naši dileri ukinuti vremensku garanciju
:: Imaš garanciju na 650 TBW i to ti je to
::
:: Illi će naći neki drugi način da ne priznaju garanciju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Bice kriza sa nabavkom i cenama 28.05.2021. 12:07 #670969

status: user
broj poruka: 3466

A oglasi puni izdrndanih diskova uz napomenu nije uopste natrpavan plotovima ili vrlo malo koriscen u svrhe te i te. Pa ce ljudi kupovati isto kao i graficke na izdisaju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Bice kriza sa nabavkom i cenama 28.05.2021. 12:35 #670970

status: user
broj poruka: 400
Za HDD je dovovljo videti stanje u Sentinelu i to je to. SSD/M2 iz radnje sa garancijom i to je to part 2.


::
:: A oglasi puni izdrndanih diskova uz napomenu nije uopste natrpavan plotovima ili vrlo malo koriscen u svrhe te i te. Pa ce ljudi kupovati isto kao i graficke na izdisaj
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Bice kriza sa nabavkom i cenama 28.05.2021. 13:14 #670971

status: user
broj poruka: 3466
Kupovali su ovde ljudi sa foruma graficke u polu mraku bez testiranja koje ne daju znake zivota. Ocaj ih naterao da kupuju tako na potrk i bez testiranja. Ako se dobro secam izdahnula od rudarenja a prodata uredno. Nadji ssd ili bilo sta na oglasu i poruci na dostavu na slanje ili placanje unaored pa ti cak ne stigne sta si video na slikama. Dobijes klompu, dasku od parketa, par carapa i tako.

Ja cu radije gledati u ugasen racunar nego uzimati disk od bilo koga. Neke stvari se uzimaju samo i isključivo nove i vakuumirane. Jbg


:: Za HDD je dovovljo videti stanje u Sentinelu i to je to. SSD/M2 iz radnje sa garancijom i to je to part 2
::
::
:: ::
:: :: A oglasi puni izdrndanih diskova uz napomenu nije uopste natrpavan plotovima ili vrlo malo koriscen u svrhe te i te. Pa ce ljudi kupovati isto kao i graficke na izdisaj
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs