Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Prazne mining farme u Sichuan-u posle banovanja
STRANA 2 OD 2
Compy Za teoreticare zavera 28.06.2021. 23:27 #671576

status: user
broj poruka: 243
https://i.imgur.com/pO7XtUm.jpg

Coinbase je od povremenog kopanja tokom 2019/2020 (1080ti u kompu koji se svakodnevno koristi).
Wallet je od iste 1080ti koja kopa 24/7 od februara i povremeno ukljucivanje 3080.
To je trenutno stanje, pocetkom maja je to bilo oko 5k $


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Re: Re: A brojilo? A pečat? 28.06.2021. 23:28 #671577

status: user
broj poruka: 98
Izvini, ali može li to malo jednostavnije? Zaista nisam u tome i ako zarađuješ rudarenjem, svaka čast i drago mi je. Zanima me koliko si dao za hardver i koliko mesečno zarađuješ, neki prosek.

@Compy isto pitanje


Inače, ne mislim da je u pitanju zavera. Za to se obratite proroku Miciki. Samo još jedna u nizu Ponzi šema, ali odrađena vrhunski, što podrazumeva da traje dugo, bar još koju godinu. Lov u mutnom ali ne i zavera.


:: Evo> https://imgur.com/a/IdIPCD
::
:: I ne znam sta je tu nejasno !? kad skoci malo cena ETH-a instant se poveca zarada koja je vec na walletu !? Fee je oko 3$ kad nije guzva na internetu kad krenu ljudi da prebacuju i konvertuju, sad je oko 1$ fee. A za relativnu malu zaradu drzavi sto se daje 15% godisnje je neka smesna cifra. Potrosnja struje za karticu kao ovu sto imam koja trosi 140w na 100% load je oko 500din mesecno, a danas je bila uplata na wallet od 27.5$ sto je vec pokrilo potrosnju kartice.
::
:: Jedina caka je ko je ulozio mnogo u rig po ovim gpu/krypto cenama trenutno, tacno je da ce trebati dosta meseci dok se otplati, ali sto se tice same zarade od kopanja +fee i +cena struje, to se sve pokriva mesecno lagano. Zato ko nema para za bacanje, nije pametno da se ulozi mnogo odjednom ako ta osoba nema dovoljno visoka primanja da pokrije ta ulaganja, ako ima onda sto da ne ulaze. Uvek moze da ugasi rig ili da rasproda i da pokrije skoro sav trosak koji je napravio
::
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: ::
:: Znači, voleo bih da me neko ubedi, ili da se pohvali da zaista zarađuje. Kriptovalute su svakako Ponzi šema i oko toga mislim da niko ne bi trebao da ima bilo kakve zablude.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: A brojilo? A pečat? 29.06.2021. 00:56 #671579

status: user
broj poruka: 4662
Pise ti na slici trenutna zarada posto je ETH pao sa cenom, zadnji put kad sam prodao ETH uzeo sam 12 hiljada za ono sto sam imao skupljeno. Svoju sam prodao za 38000 hiljada pa uzeo licno za sebe (ne zbog mininga) ovu iz potpisa za 380e, koja je duplo jaca od rx 580 i trosi manje. Pa ti sracunaj koliko me kostalo.

Kao sto rekoh ne znam sta je nejasno !? Trenutne cene za graficke su visoke, tako da ko uzme rig za mining sad u ovom periodu, trebace dosta da se nadoknadi, 7+ meseca. Tako da nije pametno ako neko uzme 4 graficke za rig(ako kostaju u proseku 400e) po ovoj ceni ETH-a.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Izvini, ali može li to malo jednostavnije? Zaista nisam u tome i ako zarađuješ rudarenjem, svaka čast i drago mi je. Zanima me koliko si dao za hardver i koliko mesečno zarađuješ, neki prosek
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: A brojilo? A pečat? 29.06.2021. 05:04 #671582

status: user
broj poruka: 3466

Ima nekoliko članova koji rade i jedan koji je bas duboko u tome i od samog pocetka i jos se nije zalio


::
:: Nisam u tim vodama ali od par ljudi koji su se bavili ovom lutrijom, dobih informaciju da ulaganje ne može da se vrati za manje od desetak meseci, uz dosta sreće. Govorim o legalnom kopanju uz plaćanje tržišnih cena, ne `ortak me spojio direktno na banderu i uspešno rudarim`. To je u domenu kriminala i ako neko to smatra rudarenjem...
:: Ima li ovde neko ko uspešno rudari? Znači, voleo bih da me neko ubedi, ili da se pohvali da zaista zarađuje. Kriptovalute su svakako Ponzi šema i oko toga mislim da niko ne bi trebao da ima bilo kakve zablude.
:: 900 milijardi dolara za btc? Ceo život jedem koske i kačamak i šta sam uštedeo? Ništa. 900 milijardi za sprdnju, za zajebanciju, za trange-frange..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re: Re: Re: A brojilo? A pečat? 29.06.2021. 08:49 #671583

status: user
broj poruka: 243
Sto se tice hardvera, 1080ti je bio moj prethodni GPU, kopao prvo povremeno sa svoje glavne masine kada nije bila zauzeta. Kada sam uzeo 3080, postala je visak pa sam dokupio ostatak koji vec nisam imao (CPU/MB/SSD/kuciste) za nekih 300e, tako da mi je to jedino ulaganje koje sam imao direktno u mining. Sto se tice potrosnje struje, 1080ti vuce 145W, ostatak neka dodje do 220W, kopa konstantno 24/7 pa racunaj potrosnju struje.
Sto se tice zarade ona varira od ostatka mreze i trenutne cene,podatak bitan za one koji planiraju da podizu novac u kratkim intervalima. 1080ti trenutno kopa nekih 80ak $ mesecno a zarada je isla i do 150ak $ u maju npr.
3080 sa druge strane povuce oko 260W ali kopa nekih 140$ trenutno, maj preko 250$. Opet, nju koristim svakodnevno za druge stvari i kopa samo periodicno tokom noci.

Ne kopam da bih prodavao sad i odmah, sledeca prodaja mi je kad bitcoin stigne na 100k, kad god to bilo. Ili kad vrednost toliko padne da prodam sve za 1k. Poslednji put sam prodavao 2017.kada je posle rasta na 20k poceo nagli pad, tada sam izvukao nekih 2000e u Litecoinima.
Napominjem da mi je kopanje uvek bila sporedna stvar, niti nesto trosim vreme na podesavanja niti pracenja svega i svacega, do ove 1080ti sad nikad nisam imao dedicated rig, uvek je to bilo povremeno kopanje kada kompjuter nije u upotrebi za bilo sta drugo i uvek je za kopanje koriscen GPU koji svakodnevno koristim.

Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: Izvini, ali može li to malo jednostavnije? Zaista nisam u tome i ako zarađuješ rudarenjem, svaka čast i drago mi je. Zanima me koliko si dao za hardver i koliko mesečno zarađuješ, neki prosek
::

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: Re: A brojilo? A pečat? 29.06.2021. 11:34 #671584

status: user
broj poruka: 583
Koliko samo na jedno karti zaradis mesecno kada platis epsu

:: Evo> https://imgur.com/a/IdIPCD
::
:: I ne znam sta je tu nejasno !? kad skoci malo cena ETH-a instant se poveca zarada koja je vec na walletu !? Fee je oko 3$ kad nije guzva na internetu kad krenu ljudi da prebacuju i konvertuju, sad je oko 1$ fee. A za relativnu malu zaradu drzavi sto se daje 15% godisnje je neka smesna cifra. Potrosnja struje za karticu kao ovu sto imam koja trosi 140w na 100% load je oko 500din mesecno, a danas je bila uplata na wallet od 27.5$ sto je vec pokrilo potrosnju kartice.
::
:: Jedina caka je ko je ulozio mnogo u rig po ovim gpu/krypto cenama trenutno, tacno je da ce trebati dosta meseci dok se otplati, ali sto se tice same zarade od kopanja +fee i +cena struje, to se sve pokriva mesecno lagano. Zato ko nema para za bacanje, nije pametno da se ulozi mnogo odjednom ako ta osoba nema dovoljno visoka primanja da pokrije ta ulaganja, ako ima onda sto da ne ulaze. Uvek moze da ugasi rig ili da rasproda i da pokrije skoro sav trosak koji je napravio
::
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: ::
:: Znači, voleo bih da me neko ubedi, ili da se pohvali da zaista zarađuje. Kriptovalute su svakako Ponzi šema i oko toga mislim da niko ne bi trebao da ima bilo kakve zablude.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: 29.06.2021. 12:33 #671588

status: user
broj poruka: 4662
napisao sam sve u porukama iznad, trnutno zaradi jedna karta oko 50e, struja izadje oko 500din. zadnjih par nedelja kopam po ceo dan jer radim po ceo dan pa nisam pored kompa. Inace ostavim uvece samo da kopa. Zarada za maj mesec mi je bila 100e sa jednom karticom samo.

I da ponovim isto kao Compy NE KORISTIM JE ZBOG KOPANJA, nego mi je to licna kartica za licno upotrebu. Kopanje mu dodje samo kao neki hobi, jer sto da ne zaradi neki dolar PC kad ga ne koristim, nikakva losa strana ne postoji.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Koliko samo na jedno karti zaradis mesecno kada platis eps
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: 29.06.2021. 14:05 #671589

status: user
broj poruka: 3466

Nema tu lose strane, zanimas se necim, donosi koliko donosi, u minus ne ides, iskoriscavas ono sto imas i to je to

Pa i da neko uleti par hiljada ili desetina hiljada pa da pukne, nista nije drugacije nego zakupljen lokal u centru grada ili trznom centru i neka biznis ideja koja jednostavno ne profunkcionise i sta da se radi. Zivot ide dalje, negde izgubis negde dobijes.

Kopajte maksimalno i izvlacite iz toga sto vise, a teoreticari zavera i neverne Tome ce uvek biti svuda i u svemu da nesto kude :)

:: napisao sam sve u porukama iznad, trnutno zaradi jedna karta oko 50e, struja izadje oko 500din. zadnjih par nedelja kopam po ceo dan jer radim po ceo dan pa nisam pored kompa. Inace ostavim uvece samo da kopa. Zarada za maj mesec mi je bila 100e sa jednom karticom samo.
::
:: I da ponovim isto kao Compy NE KORISTIM JE ZBOG KOPANJA, nego mi je to licna kartica za licno upotrebu. Kopanje mu dodje samo kao neki hobi, jer sto da ne zaradi neki dolar PC kad ga ne koristim, nikakva losa strana ne postoji
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Koliko samo na jedno karti zaradis mesecno kada platis eps
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: Kosovo 01.07.2021. 11:18 #671624

status: user
broj poruka: 454
Valjda Severna Mitrovica, ali nemoj me držati za reč. Nisam pitao kako, nisam ni razmišljao o tome. Osoba koja mi je to pričala je relativno mali igrač (mislim ukupno 20-ak GPU-ova), ali poznaje neke veće, pa je verovatno od njih dobila potrebne informacije.

Vezano za isplativost, moj kontakt je uzeo HW iz nekoliko puta, na crtu/kredit (ne znam tačno), i relativno dugo ga je otplaćivao (čak nisam siguran da je još potpuno otplatio poslednjih šest 5700-ica), ali je opet u međuvremenu živeo od toga, tako da se nije obogatio, ali se ne žali.

:: Gde na Kosovo? I kako mislis da se izvede to izmestanje? Ima neka carina na Jarinju.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: Re: Kosovo 01.07.2021. 12:58 #671627

status: user
broj poruka: 583
Cesto sam u okolini Kos Mitrovice..svako ko je upucen ima u garazi min 5 gpu i vrte dan noc,,struja se ne placa .Problem su ceste restrikcije na po 15min tako da moras da blejis uz rig. Jedno vreme sam bio zainteresovan ali ne mogu zbog drugih obaveza a ortacka ulaganja ne volim

:: Valjda Severna Mitrovica, ali nemoj me držati za reč. Nisam pitao kako, nisam ni razmišljao o tome. Osoba koja mi je to pričala je relativno mali igrač (mislim ukupno 20-ak GPU-ova), ali poznaje neke veće, pa je verovatno od njih dobila potrebne informacije
::
:: Vezano za isplativost, moj kontakt je uzeo HW iz nekoliko puta, na crtu/kredit (ne znam tačno), i relativno dugo ga je otplaćivao (čak nisam siguran da je još potpuno otplatio poslednjih šest 5700-ica), ali je opet u međuvremenu živeo od toga, tako da se nije obogatio, ali se ne žali
::
:: :: Gde na Kosovo? I kako mislis da se izvede to izmestanje? Ima neka carina na Jarinju.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Struja? 01.07.2021. 13:43 #671629

status: user
broj poruka: 1234
To što se trenutno ne plaća struja, ne znači da za mesec dana neće početi da se plaća.
Plus šiptari, KSB.
Samo jednog dana upadne kosovska policija i zaplene sav hardver.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: Struja? 01.07.2021. 14:37 #671630

status: user
broj poruka: 583
Tesko jer se napaja sa hidroelektrane Gazivode.. tu se jos spore cije je jezero srpsko ili albansko a to je sever KiM ,,vecina srba


:: To što se trenutno ne plaća struja, ne znači da za mesec dana neće početi da se plaća
:: Plus šiptari, KSB
:: Samo jednog dana upadne kosovska policija i zaplene sav hardver
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Struja? 01.07.2021. 15:01 #671631

status: user
broj poruka: 18941


Albanci mogu samo da se kupaju u njemu (ali samo do bove), srpsko je.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Tesko jer se napaja sa hidroelektrane Gazivode.. tu se jos spore cije je jezero srpsko ili albansko a to je sever KiM ,,vecina srb
::
::
:: :: To što se trenutno ne plaća struja, ne znači da za mesec dana neće početi da se plaća
:: :: Plus šiptari, KSB
:: :: Samo jednog dana upadne kosovska policija i zaplene sav hardver
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee ja sam 01.07.2021. 15:04 #671632

status: user
broj poruka: 570
upravo tamo na gazivodama, tj poslovno u pristini,
pricao sam sa nekim momcima i kazu kopa se al nista konkretnije da saznam kako sta ko placa itd..
uglavnom ja nisam za ovo , mene kopaci smaraju sto ne mogu da sklapam konfiguracije jer nema grafika nista vise.
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Lično poznajem... 02.07.2021. 23:19 #671638

status: user
broj poruka: 1006
... nekoliko `slučajeva` koji su prestali sa majningom. Iskopali šta su iskopali, rasprodali gvožđe. Svako je zaradio. Jedan je renovirao kupatilo, drugi je kupio (polovan) auto, treći je sazidao aneks na kući (letnja kujna).
Nije megalomanska zarada, ali je prijala.
Radili su to smireno, staloženo, pratili stanje na frontu, i čitali internet.
Ne znam tačno koliko su dugo `rovarili`

:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 03.07.2021. 23:38 #671645

status: user
broj poruka: 4228
Ako ko piše kako zarađuje, neka piše u pp. Ovako 2 pandura raspala prikupljaju podatke.
Da vas kasnije ne boli glava bez potrebe.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.07.2021. 13:09 #671646

status: user
broj poruka: 1994
pogresan tip majninga, informacioni, na low-end netbook-u proizvodi 40k jedinstvenih naslova mesecno (oko 0.5 TB) sa +20% rastura na duplikate (binarno gledajuci),
ako bi se neko prevario i kategorizovao materiju u strukturirne i lako pretrazive baze podataka, ko zna kolika bi joj bila upotrebna vrednost...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re:... 04.07.2021. 14:18 #671647

status: user
broj poruka: 243
I sta imas od tog `informacionog` majninga?
Punu glavu kojekakvih teorija zavere, energiju da spamujes svaku temu sa kojekakvom `literaturom` koja samo tebi ima bilo kakvu vezu sa onim o cemu se prica...
Pronadji neki forum sa istomisljenjicima i sa njima razmenjuj linkove koliko god te volja


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.07.2021. 14:34 #671648

status: user
broj poruka: 1994
`teorije`, u tom volumenu, tesko, nadju se i te kako zivotno korisne stvari, pa cak i za to `kopanje` o kome se prica na temi, bilo bi krajnje zabrinjavajuce da se ljudi samo bave `teoretisanjem`, moze biti prateca aktivnost, nikako i zivotna misija .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs