Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Napad psa,sta ciniti???
STRANA 2 OD 2
milem11 Šutnuo si psa 1000 puta? 29.09.2021. 20:24 #672480

status: user
broj poruka: 19
Žalosno
Čemu svađa, tuča, policija?
A pas, kažeš, nikad nikog nije ujeo
Nemoj na rođaka (kojot i pas su familija)

Stani,parkiraj bicikl, daj psu neki zalogaj i pomazi ga.

Čudi me da na forumu niko od ljubitelja pasa ili životinja nije reagovao savetom da se ovo reši lepo.
Otrov, motka, policija nisu nikakvo rešenje već novi mnogo veći problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Šutnuo si psa 1000 puta? 29.09.2021. 20:53 #672481

status: user
broj poruka: 989

Pa ja sam od prvog posta govorio da ni na koji nacin ne zelim da povredim zivotinju,vec da zelim da dozovem pameti vlasnika psa,a to sam hteo da uradim tako sto cu ga lupiti po dzepu,jer sve prethodne lepe metode price sa njim nisu uspele... a kad si na motoru a on 20cm od tvoje noge skljoca zubima kao pomahnitao sa ociglednom namerom da te ujede,aj ti stani pa ga pomazi i daj mu da jede... apsolutno neizvodljivo!!! psu sa takvom gadnom naravi nije mesto na ulici nego u dvoristu,i to sam danas i postigao a da vlasnik nije kaznjen... videcu dokle ce trajati obecanje vlasnika da ce pas biti u dvoristu,brate mili dvoristu se ne vidi kraj koliko je veliko, ima maraton da trci pas po dvoristu... za ulicu nije...

:
::
:
::
:: Čudi me da na forumu niko od ljubitelja pasa ili životinja nije reagovao savetom da se ovo reši lepo
:: Otrov, motka, policija nisu nikakvo rešenje već novi mnogo veći problem
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Šutnuo si psa 1000 puta? 29.09.2021. 20:53 #672482

status: user
broj poruka: 304
Ti da si veliki ljubitelj pasa vodio bi ga kuci. Volim ja zivotinje, ponekad vise nego ljude, ali jedno je voleti a drugo znati sa njima. Najbolje nahraniti, tu na ulici.... iz najbolje namere...pusti me molim te. A da li znas da tu gde hranis psa uglavnom nekog i napadne, jer mu je to u prirodi, tu napada, cuva teritoriju. A ljudi bi trebalo da su pametniji...
A ako neko cuva psa, a taj pas napada po ulici, onda je vlasnik kriv, kao i ljudi koji ga nahrane tu napolju. Pravi vlasnik i ne da mu neko drugi hrani psa, jer zna cime ga hrani...


:: Žalosn
:: Čemu svađa, tuča, policija
:: A pas, kažeš, nikad nikog nije uje
:: Nemoj na rođaka (kojot i pas su familija
::
:: Stani,parkiraj bicikl, daj psu neki zalogaj i pomazi ga
::
:: Čudi me da na forumu niko od ljubitelja pasa ili životinja nije reagovao savetom da se ovo reši lepo
:: Otrov, motka, policija nisu nikakvo rešenje već novi mnogo veći problem
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot I da 29.09.2021. 20:58 #672483

status: user
broj poruka: 989
napomenem,psa sam sutnuo dok sam vozio motor,tek toliko da izbegnem da me ujede,u cistoj samoodbrani od ujeda,nije ni osetio udarac,mislim koliko jako mozes sutnuti psa dok u isto vreme vozis motor???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @pera@ Ma, jasno, Zrenjaninac! 29.09.2021. 22:32 #672486

status: user
broj poruka: 10988
23k.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall H-nitro 29.09.2021. 22:36 #672487

status: user
broj poruka: 101
je sve objasnio u svom prvom postu.Mozete da zovete policiju,komunalce,da ih mazite i sl ali kad je skot od psa u pitanju tu nema price.Izubijas ga i vise nece nikoga juriti


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: @pera@ Ma, jasno, Zrenjaninac! 29.09.2021. 22:39 #672488

status: user
broj poruka: 989

Tortoslave,ma onda se znamo trilion zilion posto,ZR je mali grad... Samo da se meni tu neke guzve razidju,u kontaktu smo,da se vidimo,odemo na vopi,tortu i kolace i sl :)

:: 23k
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: H-nitro 29.09.2021. 22:44 #672489

status: user
broj poruka: 989
ili da pas bude u zatvorenom dvoristu gde ima apsolutno sve uslove,niko nikog ne izubija i to je najjednostavnije resenje,izubijanje psa je najgore moguce resenje,ja volim pse,obozavam pse,celog zivota sam imao pse koji su mi pruzili toliko radosti u zivotu,i mojoj deci,porodici,ma neopisivo. nemam ni srca ni volje da budem primitivan i izudaram psa motkom. napisao sam vec,pre par sati sam resio problem sa gazdom psa,nadam se samo da ce njegovo obecanje da potraje....


:: je sve objasnio u svom prvom postu.Mozete da zovete policiju,komunalce,da ih mazite i sl ali kad je skot od psa u pitanju tu nema price.Izubijas ga i vise nece nikoga jurit
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: re 30.09.2021. 01:58 #672491

status: user
broj poruka: 2998


::
:: ja sam imao situaciju da ti ispricam, napadne me ker od komsije neki vucjak i ujede me za ruku i to bas lepo, i poce da trza ja se izvucem i gaazda prileti pocne se izvinjavati, vidim prepao se covek meni krvari ruka, ja mu kazem znam ja da ti nisi nista lose mislio nemoj se plasiti ne bih te tuzio ili naplato ili bilo sta samo mi zavezi kera za drvo i stani pored i gledaj, i rekao sam mu necu ga ubiti ali cu ga olesiti od batin
::
:: covek sta ce poslusa odma i sve se izvinjava, ja uzmem motku i zatrcim se i motka koja je bila 2m je skracena na 50cm cvilelo je gore nego krmad kad kolju i od tad ker kad me vidi bezi niti laje niti bilo sta samo pobegne i gleda me iz daljine, ja se ponekad malo zaletim on podvije rep i pobegn
::
:: tako da nema sta da guglkas resenje je jako jednostavn
::


Dobro da te njegova zena nije ujela.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: Hm... 30.09.2021. 02:02 #672492

status: user
broj poruka: 2998

::
:: Da, aj budi beta tester za ovo što obrad kaže :
::


Oplakah!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milem11 Kažu juriš ljude na biciklu 30.09.2021. 09:43 #672493

status: user
broj poruka: 19

Pas: Lažu, pa ja uopšte nemam bicikl

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Šutnuo si psa 1000 puta? 30.09.2021. 10:17 #672494

status: user
broj poruka: 1620
:: Žalosn

Žalosno je što vlasnik psa nije ni pokušao da izađe komšiji u susret.

:: Čemu svađa, tuča, policija
:: A pas, kažeš, nikad nikog nije uje
:: Nemoj na rođaka (kojot i pas su familija
::
:: Stani,parkiraj bicikl, daj psu neki zalogaj i pomazi ga

Zašto bih stajao kada motorom krenem na posao i žurim? Pa da to svakodnevno ponavljam, npr. jedno 2 meseca? Ako je u pitanju odrastao pas, nema tu dresure, nastaviće po starom čim se prvi naredni put ne zaustavim. Zašto bih se ja bavio tuđim kućnim ljubimcima? Zato što njihov vlasnik ne želi? Ozbiljno to sugerišeš? Da li ti imaš vremena za tako nešto? Ok, možda jednom, ali šta sa drugim komšijskim psom u ulici dalje, pa u onoj narednoj? Urazumi se, niko od nas ovde nije `dog whisperer` - vlasnici treba da brinu o svom, i rešavaju eventualne probleme koje njihovi ljubimci izazivaju!

:: Čudi me da na forumu niko od ljubitelja pasa ili životinja nije reagovao savetom da se ovo reši lepo
:: Otrov, motka, policija nisu nikakvo rešenje već novi mnogo veći problem

Policija je itekako rešenje ako je pas agresivan, a uz način na koji je prvobitno opisan problem (`nekoliko stotina puta` napao samo jednog čoveka, a pritom napada i druge), bilo je veoma, do nimalo verovatno da pas nikada nikoga nije ujeo, pa su uz to i pruženi adekvatni odgovori (neki manje, neki više, pa neki koji možda i nisu adekvatni, ali svako ima pravo na svoje mišljenje, zar ne?).

Ako pas ima vlasnika, vlasnik ima kuću, dvorište, prostor u kom pas može da boravi i da se slobodno kreće, a da ne ometa (i ne zastrašuje!) druge na svakodnevnom nivou, i pritom nije na lancu, a vlasnik zbog svojih hirova ne želi da iskoristi taj prostor na adekvatan način, kako bi drugima obezbedio život bez stresa, onda i treba da bude uključena policija ili druge odgovorne službe.

Takođe sam protiv nasilja, naročito prema životinjama koje to nasilje ili bilo šta slično ne mogu razumeti, jer su sve priL-I-K-E da će se njima izazvati dodatni stres i probuditi nešto još gore, ali do polemike/rasprave/svađe prvobitno dolazi zbog vlasnika, koji je u startu bio nepristupačan za normalan razgovor, zar ne? To su pitanja koja nemaju veze sa onim ko jeste ili nije ljubitelj životinja.
Inače, imam psa, ali da se tako ponaša, sam bih bar pokušao da pronađem način da to rešim. Moj je, pre svega, zatovren u velikom dvorištu i ne kreće se slobodno po ulici - bez obzira na to što je dobroćudan, i dalje je u pitanju ŽIVOTINJA, a nikad ne znaš kakvim potezom životinju neko dete na ulici može isprovocirati da ga ujede. I šta onda, ko je u problemu? Pre svega dete, zar ne, a odmah potom vlasnik odgovara za ono što pas jeste ili nije uradio.

::I da napomenem,psa sam sutnuo dok sam vozio motor,tek toliko da izbegnem da me ujede,u cistoj samoodbrani od ujeda,nije ni osetio udarac,mislim koliko jako mozes sutnuti psa dok u isto vreme vozis motor??

@perrakojot
Možeš ga šutnuti prilično jako, potpisujem, naročito ako voziš u adekvatnoj opremi, odnosno obući predviđenoj za vožnju motora, i ako je u pitanju stabilniji motor (veliki točak, ne moped itd).
Ne kažem da jesi, samo da je moguće. (mada, u slučaju korišćenja pune opreme ne bi ni morao da teraš psa - obući za motor i npr. džinsu sa aramid vlaknima pas svakako ne može ništa da uradi :) )

::je sve objasnio u svom prvom postu.Mozete da zovete policiju,komunalce,da ih mazite i sl ali kad je skot od psa u pitanju tu nema price.Izubijas ga i vise nece nikoga jurit

@sakall
Mislim da grešiš, sve su priL-I-K-E da bi se taj pas još gore ponašao. Ne dresiraju se životinje batinama (bar ne sve - kod nekih to možda pali, ali kod većine ne, pogotovo kad porastu).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot za 30.09.2021. 13:56 #672496

status: user
broj poruka: 989
luja-88 - tako je, vlasnik nije hteo da izadje u susret meni i celom naselju da drzi psa u dvoristu,juce prepodne sam bas bio popizdeo ,pa sam se dosetio da lazem komsiju i rekao sam mu da svaki put kad me njegov pas juri i pokusava da ujede,da ja to snimam sa kamerom na kacigi,i da do sada imam preko 50 snimaka kako njegov pas pokusava da me ujede, i ako me ujede da cu snimke proslediti nadleznim organima... komsija ima dosije,i na spomen nadleznih organa se usro samo tako,evo ceo dan danas se vozam motorom,psa nema na ulici :) cujem ga kako divlja po dvoristu,ali ne moze na ulicu... a sto se tice motora,kad sam na Yamahi R1 tu ga valjda zvuk plasi jer sam mu par puta uradio rev-bomb pored usiju(stisnuo kvacilo i zavrnuo gas do blokade) i od tada skoro nikad me ne napada na Yamahi a i ne moze da me stigne ni dok sam u prvoj brzini,ali kad idem po kraju sa malim Tomos automatikom-zoljicom ono prodavnica,posta i sl,e tada ne propusta priliku,jer to je spor motor,i verovatno pas skonta da taj moze da stigne... a sa aitomatika ne mozes nikakav znacajan zamah da napravis a da prvo ne padnes sa njega :) tako da nikad nisam ni posteno sutnuo psa u samoodbrani...a opremu nikad skoro ne nosim,osim naravno kacige koju uvek nosim...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Predlog resenje koji je dao cikica iz Nis-a... 01.10.2021. 06:04 #672504

status: user
broj poruka: 7761
https://www.youtube.com/watch?v=iKfMW5S-64Y

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs