Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Laptop nece da podigne sistem sa flesha
STRANA 2 OD 2
filni .. 23.02.2022. 11:35 #674769

status: user
broj poruka: 1198
Pa naparavi windows 11 USB i probaj tako, a ako radi onda si resio problem, osim ako buduci vlasnik ne zeli Windows 11, mrzi me da citam sve od pocetka posta :)

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: .. 23.02.2022. 11:38 #674770

status: user
broj poruka: 985
znam da je 11-ka sigurno i brzo resenje,ali buduci vlasnik zahteva 10-ku na svim laptopovima :(


:: Pa naparavi windows 11 USB i probaj tako, a ako radi onda si resio problem, osim ako buduci vlasnik ne zeli Windows 11, mrzi me da citam sve od pocetka posta :
::
:: ASROCK AB350 Pro4
:: Ryzen 5 1600 AF
:: 2 x 8gb DDR4
:: 256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
:: ASUS Expedition OC RX 570 4GB
:: Thermaltake Litepower 550W RGB
:: Asus DVD/RW
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Neki novi momenti... 23.02.2022. 13:54 #674772

status: user
broj poruka: 985
Posto sam iscrpio apsolutno sve mogucnosti koje sam mogao da instaliram windows 10 i 100 drajvera od kojih ni jedan nije radio, odlucim da instaliram win 11. ALI, ubacim flesku od 11-ke, stara par meseci,ono se desava apsolutno isto, ne vidi ssd, kupim najnoviju poslednju verziju win 11 za zaliva gusara, i sa njom potpuno isto, ne vidi ssd, a znam da ima ssd i da je radio savrseno sa windowsom od prethodnog vlasnika. Imate li dalje neku ideju???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 23.02.2022. 15:02 #674774

status: user
broj poruka: 3346
Izvoli

https://tinyurl.com/3em2fcbh


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: .... 23.02.2022. 15:12 #674776

status: user
broj poruka: 985
hvala sto si se potrudio,ali ovo sam ja jos juce nasao i probao, nije uspelo, pa sam probao i sa mnogo drugih slicnih drajvera za 11-u generaciju, jednostavno kad dodje do dela da kliknem na load driver, pa kad treba da izaberem putanju do lokacije drajvera, na toj lokaciji gde sam stavio drajver on ga ne vidi, samo ispise da nema drajvera... poludeo sam oko ovoga.


:: Izvol
::
:: https://tinyurl.com/3em2fcb
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: .... 23.02.2022. 15:24 #674778

status: user
broj poruka: 9381
Evo ti samo jedno od bar 10 resenja:

https://www.asus.com/support/FAQ/1044458/

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: hvala sto si se potrudio,ali ovo sam ja jos juce nasao i probao, nije uspelo, pa sam probao i sa mnogo drugih slicnih drajvera za 11-u generaciju, jednostavno kad dodje do dela da kliknem na load driver, pa kad treba da izaberem putanju do lokacije drajvera, na toj lokaciji gde sam stavio drajver on ga ne vidi, samo ispise da nema drajvera... poludeo sam oko ovoga
::
::
:: :: Izvol
:: ::
:: :: https://tinyurl.com/3em2fcb
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: .... 23.02.2022. 15:43 #674780

status: user
broj poruka: 985

sve sam to uradio dosta puta, kad dodje do slike broj 6 kad kao nadje drajvere za instalaciju, e on ih ne nadje i samo ispise cannot find drivers i kraj, a ja znam da su tu ekstraktovani fajlovi gde sam mu zadao da ih nadje, preko komandera ocitam folder sa drajverima i TU SU DRAJVERI UNUTAR FOLDERA, ali u toku instalacije, instalacija vidi folder sa drajverima ali pokazuje da je folder prazan... Drajvere ne vidi... Ovo pocinje da me bas izludjuje... cak sam probao i drajvere od drugog proizvodjaca laptopova,ni to ne pomaze,sa svima isti problem,INSTALACIJA NE VIDI DRAJVERE, A DRAJVERI SU U FOLDERU GARANTOVANO.

:: Evo ti samo jedno od bar 10 resenja
::
:: https://www.asus.com/support/FAQ/1044458
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 23.02.2022. 15:43 #674781

status: user
broj poruka: 3346
Ajde ovako.

Skini taj IRST exe fajl, ima oznaku zhti02af0n893ab0 . exe i kada ga pokrenes on ce te pitati instalacija ili ekstraktovanje. Ti idi na ovo drugo i izaberi folder gde ce da ekstraktuje, sa napomenom na novi folder na flesh memoriji koju koristis za instalaciju Windowsa.

TJ. ovako:

Flash drive je npr. F: na svom kucnom kompu. Nemoj da pravis nikakav poseban folder na njemu.

Ovo sto ekstraktujes pitace gde da ekstraktujes ti mu kazi F: (kroz) IRST i pusti da ekstraktuje. Ne mogu da uradim simbol `kroz` jer ne da forum.

Otvori F:IRST i videces nekoliko fajlova, od toga jedan ima ekstenziju .inf

Taj fajl pozivas kada instaliras drajver prilikom instalacije Windows-a ili ceo folder, sta bude vec trazio.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: .... 23.02.2022. 16:16 #674782

status: user
broj poruka: 985
Stvarno si se potrudio da mi kuckas,i znaj da to cenim,ali vec sam sve to radio,ne znam sta je problem,i prvi put u zivotu cu da platim nekom drugom da dize sistem,ovo me kostalo vise zivaca nego bilo sta,a samo zbog ovog jednog laptopa ne mogu da prodam jos 27 komada na gomili,tako da je odnet kod nekog ko ce to da resi,ja ne mogu vise vremena i zivaca da gubim jer se radi o hitnosti,parama i najvaznije zivcima koje bih da sacuvam... Hvala svima koji su se stvarno potrudili da pomognu...


:: Ajde ovako
::
:: Skini taj IRST exe fajl, ima oznaku zhti02af0n893ab0 . exe i kada ga pokrenes on ce te pitati instalacija ili ekstraktovanje. Ti idi na ovo drugo i izaberi folder gde ce da ekstraktuje, sa napomenom na novi folder na flesh memoriji koju koristis za instalaciju Windowsa
::
:: TJ. ovako
::
:: Flash drive je npr. F: na svom kucnom kompu. Nemoj da pravis nikakav poseban folder na njemu
::
:: Ovo sto ekstraktujes pitace gde da ekstraktujes ti mu kazi F: (kroz) IRST i pusti da ekstraktuje. Ne mogu da uradim simbol `kroz` jer ne da forum
::
:: Otvori F:IRST i videces nekoliko fajlova, od toga jedan ima ekstenziju .in
::
:: Taj fajl pozivas kada instaliras drajver prilikom instalacije Windows-a ili ceo folder, sta bude vec trazio
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Jel si ti rucno instalirao svaki sistem 23.02.2022. 16:27 #674783

status: user
broj poruka: 1043

Usb boot i next next? Mozda da si lepo probao ghost image i uprostio proceduru i zaobisao sve

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 23.02.2022. 16:33 #674785

status: user
broj poruka: 3346
Nisam sad citao ceo topis, ali da li si u BIOS-u pokusao da iskljucist Intel VDM controller i Secure boot? Ako ne uspe, samo Intel VDM controller da se iskljuci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Jel si ti rucno instalirao svaki sistem 23.02.2022. 17:01 #674786

status: user
broj poruka: 985
probao sam i skinem image sa drugog laptopa i da ga imidzujem na ovaj laptop,nije uspelo,isto nije hteo da vidi image sistema sa drugog laptopa...

@nexus, probao sam apsolutno sve raspolozivo, previse vremena mi je oduzeo ovaj laptop, sad je kod nekog drugog da ga resava, taman da ja u medjuvremenu zavrsim preostalih par laptopova, i odmah posle kod kupca idu svi zajedno... da imam vremena provalio bih ga kad tad sta ga muci i sam bih podigao sistem, ali posto nemam vremena platicu nekom drugom da taj problematicni laptop odradi... Jer kad gubim vreme gubim i poprilicne pare...


::
:: Usb boot i next next? Mozda da si lepo probao ghost image i uprostio proceduru i zaobisao sve
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 23.02.2022. 22:42 #674790

status: user
broj poruka: 1992
koga briga perice, edan ko ni jedan

https://youtu.be/6rVWO-YQy58
(even if i have the heart of pirate)

27/28 i nije tako los skor .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 24.02.2022. 01:03 #674792

status: user
broj poruka: 503
Skoro sam imao isti problem i resio ga posle malo guglanja
Nov laptop sa ssd-om Lenovo serija
Bios ucitan optimise default(fabricki podesenja kako proizvodac preporucuje) da ne ispadne
da sam ja dirao podesenja u njemu i nesto zajebo.
Bios vidi ssd ali ga windows istalacija ne vidi(deo gde treba izabrati hard disk za istalaciju,ima samo ono load driver..

Resenje:
U biosu naci opciju Intel VMD controller i staviti na disable,i gle cuda windows vidi sad normalno ssd
Proizvodjac stavio da na default bios settings ti ne mozes instalrati windows ??!!
I to za celu seriju njihovih laptopa

Vise o tome https://support.lenovo.com/rs/en/solutions/ht506197-nvme-ssd-pci-device-will-be-invisible-when-intel-vmd-is-enabled-lenovo-thinksystem

Edit:Krivo mi sto nisam video tvoj post aranije,lakse bi ga resili

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord A po kojoj logici 24.02.2022. 01:09 #674793

status: user
broj poruka: 1043

Virtual display manager moze da bude povezan sa ssd

Kakva glupost haha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper Re: A po kojoj logici 24.02.2022. 01:12 #674794

status: user
broj poruka: 503
Ostavio sam LINK,a ti sto NE CITAS tvoj problem ne moj,i posle ostavljas takva glupa pitanja..ccc

VMD = Volume Management Device ne virtual po tvom
::
:: Virtual display manager moze da bude povezan sa ss
::
:: Kakva glupost hah
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord On iznad napisa` 24.02.2022. 01:18 #674795

status: user
broj poruka: 1043

Da je i to radio, da mu nije pomoglo. Ziva tema skroz a čovek digao ruke poslao strucnom licu da ugasi nesto u biosu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 24.02.2022. 01:30 #674796

status: user
broj poruka: 503

Da je to uradio isto sto mu Nexuss i ja predlagali,proradilo bi...al se covek iznervirao toliko
da i on sam ne zna sta je sve pokusavao.

Moja poenta : proizvodjac u startu stavio po njihovom podesenju biosa da ti ne mozes instalrati windows.
Da je disejblovao tu opciju u startu,korisnici ne bi imali problema sa instaliranjem windovsa.pa ako ti treba opcija ti je ukljucis naknadno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milosikaca Ovaj 24.02.2022. 07:55 #674797

status: user
broj poruka: 1081
Skini ovaj HP driver

[SP110478]

sa njim sam vec xy laptop-ova 11gen instalirao win10 21H2

PS. naravno raspakujes na komp, pa na flash i onda load driver i to je to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: re 24.02.2022. 13:12 #674801

status: user
broj poruka: 985
upravo tako,previse para stoji zbog jednog laptopa koji me muci,nije mi tesko finansijski da platim 1500 dinara nekom da mi odradi ono sto ja nemam vremena vise da provaljujem sta je, a stoje mi hiljade i hiljade evra koje mogu biti u dzepu cim svi laptopovi budu spremni za prodaju. dao sam da se uradi,uradjeno je u jednom poznatom servisu,a u medjuvremenu sam i sam provalio sasvim slucajno opciju u biosu vmd koja se samo iskljuci i instalacija ide normalno. Sada znam za ubuduce a eto i svima resenja koji se budu u buducnosti suocili sa ovim problemom.. HVALA SVIMA NA POMOCI,CENIM TO :)


::
:: Da je to uradio isto sto mu Nexuss i ja predlagali,proradilo bi...al se covek iznervirao tolik
:: da i on sam ne zna sta je sve pokusavao
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 24.02.2022. 14:29 #674802

status: user
broj poruka: 3346

Pa napisali smo ti za VMD u BIOSu. Ja premutovao slova, pa na oisao VDM, ali da. Samo citaj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: .... 24.02.2022. 16:09 #674806

status: user
broj poruka: 985

thumbs up :) tnx......

::
:: Pa napisali smo ti za VMD u BIOSu. Ja premutovao slova, pa na oisao VDM, ali da. Samo citaj
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs