Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Vremesni laptop, Windows 10 problem sa restartom
STRANA 2 OD 2
vexlord nije bilo isto 4gb 20.08.2022. 00:40 #676262

status: user
broj poruka: 1043
2015 i danas, 4 je skoro pa neupotrebljivo a i ti neki procesori sad otprilike dodju dovoljni samo za gledanje u desktop i kliktanje desni klik refresh

dobudzi tog rama na 2x4gb ili probaj sa nekom osakacenom ili ghost spectre i jbg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Ja zaradjujem svoj lebac 20.08.2022. 11:25 #676263

status: user
broj poruka: 268
Na HP 6730s iz 2009.

Dual core, 4GB RAM, HDD.

Probao WIN10, nije bio ni za penis.

Stavio WIN7 Starter, sve radi ko zmaj.
Naravno, debelo je sporije od svega na sta su ljudi u medjuvremenu navikli, ali meni zavrsava posao, i od njega izdrzavam i zenu i sebe.

Ne znam sto ti niko nije preporucio da ides na Linux, ja to planiram vec neko vreme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: nije bilo isto 4gb 20.08.2022. 12:29 #676264

status: user
broj poruka: 1992
sto rece vexoslav, a ako bas i nisi nesto preterano bilisoft zahtevan:

https://pastebin.com/VPJfSvCY

nisam primetio da po performansama zaostaje iole u odnosu na `original`, prikupis X portablinih resenja i vozi, a tamo gde emulacija manjka verovatno postoji i nativna alternativa koja radi i vise nego zadovoljavajuce


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


probaj sa nekom osakacenom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Covek kaze 20.08.2022. 13:34 #676265

status: user
broj poruka: 1043

Da je odustao od 7ice jer nema apdejta I treba mu za neke ljude da upale računar i da klikcu tamo vamo i kucaju novine tačka com i neke banalne stvari - znači da su baš duboko u informatici kad je situacija takva, I vi mu predlažete Linux. Pa do jaja skroz. To je kao da acı lordu predložite parrot ili kali da gleda televiziju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Voleo bih 20.08.2022. 14:03 #676266

status: user
broj poruka: 268
da se javi neki Linux poznavalac i da nam svima kaze da li postoji neka verzija za potpune debile, da moze da funkcionise gotovo kao Windows?

Ja licno nisam u toj tematici, ali koliko sam gledao dosta je to sad pojednostavljeno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Voleo bih 20.08.2022. 14:13 #676267

status: user
broj poruka: 7695
Koliko znam Slackware nije hardverski zahtevan Imarkovic ga eksploatise ,ja koristim Zorin OS pro tempore ,ali oni su zahtevniji po pitanju hardvera s tim sto je
Zorin OS slican Windows-u .Zorin je prezime od nekog Rusa ili Ukrajinca zasnovan na Debian Linux-u sto znaci prihvata pakete od Ubuntu i Linux mint.

:: da se javi neki Linux poznavalac i da nam svima kaze da li postoji neka verzija za potpune debile, da moze da funkcionise gotovo kao Windows
::
:: Ja licno nisam u toj tematici, ali koliko sam gledao dosta je to sad pojednostavljeno..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Imam i ja zorin 20.08.2022. 14:16 #676268

status: user
broj poruka: 1043

Na jednoj mašini, funkcioniše za neke osnovne stvari i lici na windows

Zavisi sta sve rade ljudi i kako bi se uklopili ali ne bi bas leteo zorin na ovoj toshibi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.08.2022. 15:15 #676269

status: user
broj poruka: 1992
pristojna sminka, a da ne smara mnogo, nisam ga probao:

Ubuntu DDE 2022 - Ubuntu 21.10 W/ Deepin Desktop (FANTABULOUS)
https://youtu.be/SAVewF_OnfU

Zorin OS O-R Ubuntu DDE? (neko poredjenje)
https://youtu.be/REP7Bfi4kgY

ovo bi trebalo raditi glatko:

Lubuntu 18.04.6 LTS (Bionic Beaver), poslednja LXDE verzija, LXQt vec vise smara
+
https://b00merang.weebly.com/windows-10.html (mozda moze da se nategne)
( https://www.makeuseof.com/tag/make-linux-look-like-windows/ )


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Voleo bih 20.08.2022. 15:24 #676270

status: user
broj poruka: 18940
Ima naravno, Linux Mint, Cinnamon, eventualno Elementary OS, ali na prvo mesto za ovo sto si pitao bih stavio Mint.
Njega preporucuje i dr Nedeljkovic, pardon Nestorovic

Slackware je moja omiljena distribucija, njega rado preporucujem, ali za one koji bi da uce, nije za nekog ko zeli `out-of-the-box`.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: da se javi neki Linux poznavalac i da nam svima kaze da li postoji neka verzija za potpune debile, da moze da funkcionise gotovo kao Windows
::
:: Ja licno nisam u toj tematici, ali koliko sam gledao dosta je to sad pojednostavljeno..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 22.08.2022. 07:20 #676302

status: user
broj poruka: 244


Znam da bi neki linux najbolje legao, ali mora Windows zbog korisnika
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 24.08.2022. 13:12 #676339

status: user
broj poruka: 244



da javim za kraj , da je resen problem

Nikako nisam uspevao da naguram bilo koji win7 ili win8 drajver sa Toshibinog sajta da se instalira, u normal, u safe modu, nece, ne da, nije komapatibilno, fali ovo, fali ono i sl. Sa Iintel sajta kao sto rekoh moze da se instalira ali isti slucaj, zacrni sliku kod restarta.
Deinstaliram Win10 drajvere ostavim neki generic windows display trt mrt, sa njima naravno radi reset pojavljuje se slika.

I kada sam vec odustao od toga da cu naci resenje, konacno i uradim upgrade BIOSa sa 1.30 na 2.30 sto sam svakako nameravao da uradim , ali je trebalo odmah, jer sa ovim BIOSom sad i sa WIN10 drajverima radi slika kod restarta. Tako da je ovim problem resen, zatvaram slucaj

Hvala svima na sugestijama/pomoci

P.S. nisam jos ali planiram definitivno da menjam ovih 2x2GB za 2x4GB, samo da ih jos nadjem jeftino.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs