Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
KOJI SERVIS DA OTKLJUCA MACBOOK PRO 2020 M1 CIP
STRANA 2 OD 2
VMARC Iskreno ne znam 27.09.2022. 20:40 #676712

status: user
broj poruka: 9388
Ne bavim se polovnim racunarima ni komponentama. Samo novim iz naseg uvoza i od ovlascenih distributera.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To tako ide u delove. Zavisi od stanja ali bas bas 28.09.2022. 00:12 #676713

status: user
broj poruka: 1043
Očuvani i iskoristljivi su bili oko 350 mozda i 400 za pro i 300 za air. Ali znam da nisu puno tražili delove ni krljali ekrane naučili se ljudi da čuvaju i da ne kupuju deci za igranje jer je skupo sta god da se slomi pa i ne znam sta je bilo i kako je išlo.

Bilo je i 2021 ali se ne sećam cena.

Ali je bilo čisto na activation lock znalo se sta je problem deca se igrala pa izgubili pristup nalozima jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 28.09.2022. 13:34 #676717

status: user
broj poruka: 1199
Ja bih njima povadio SSD_ove, ugradio nove od bar 480GB i prodao za dobru cenu, a nisu bas jeftini .)
To sve mozes sam, nista tesko.
Doduse ako u njih ide da kazem obican SSD ne M2, onda idu posebni za mac i skupi su.
Ja sam sam sebi ugradio i u jos dva u firmi.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: .. 28.09.2022. 17:16 #676718

status: user
broj poruka: 9388
Druze, Apple je raskrstio sa SATA kontrolerima u laptopovima jos neke 2013te.
U niih idu specijalni M.2 SSDovi, kojima je zarez malo pomeren, tako da moraju da se koriste iskljucivo originalni ili kompatibilni diskovi, koji kostaju onaj pomenuti bubreg.
Polovan SSD za moj laptop iz potpisa od 128GB kosta 100€.
OK., postoje i adapteri, ali ih ja licno nikada nisam koristio. Ne znam ni posto su.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: Ja bih njima povadio SSD_ove, ugradio nove od bar 480GB i prodao za dobru cenu, a nisu bas jeftini .)
:: To sve mozes sam, nista tesko.
:: Doduse ako u njih ide da kazem obican SSD ne M2, onda idu posebni za mac i skupi su
:: Ja sam sam sebi ugradio i u jos dva u firmi
::
:: ASROCK AB350 Pro4
:: Ryzen 5 1600 AF
:: 2 x 8gb DDR4
:: 256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
:: ASUS Expedition OC RX 570 4GB
:: Thermaltake Litepower 550W RGB
:: Asus
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: .. 28.09.2022. 18:42 #676719

status: user
broj poruka: 989
a moze biti zakljucan na vise mesta, menjanje ssd-a nece pomoci...


:: Druze, Apple je raskrstio sa SATA kontrolerima u laptopovima jos neke 2013te
:: U niih idu specijalni M.2 SSDovi, kojima je zarez malo pomeren, tako da moraju da se koriste iskljucivo originalni ili kompatibilni diskovi, koji kostaju onaj pomenuti bubreg
:: Polovan SSD za moj laptop iz potpisa od 128GB kosta 100€
:: OK., postoje i adapteri, ali ih ja licno nikada nisam koristio. Ne znam ni posto su
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA
::
:: :: Ja bih njima povadio SSD_ove, ugradio nove od bar 480GB i prodao za dobru cenu, a nisu bas jeftini .)
:: :: To sve mozes sam, nista tesko.
:: :: Doduse ako u njih ide da kazem obican SSD ne M2, onda idu posebni za mac i skupi su
:: :: Ja sam sam sebi ugradio i u jos dva u firmi
:: ::
:: :: ASROCK AB350 Pro4
:: :: Ryzen 5 1600 AF
:: :: 2 x 8gb DDR4
:: :: 256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
:: :: ASUS Expedition OC RX 570 4GB
:: :: Thermaltake Litepower 550W RGB
:: :: Asus
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re: .. 28.09.2022. 19:19 #676720

status: user
broj poruka: 938
adapteri kostaju na ali-ju 3-4 eura, i rade posao bez problema, a polovnim ssd je pala cena mogu se naci dosta povoljnije od 100€.
Medjutim to ne otkljucava M1 modele, cak i za Intel modele nisam 100% siguran da ce uspeti da ih otkljuca menjanjem ssd. Moze po serijskom broju da se proveri iCloud status.



:: Druze, Apple je raskrstio sa SATA kontrolerima u laptopovima jos neke 2013te
:: U niih idu specijalni M.2 SSDovi, kojima je zarez malo pomeren, tako da moraju da se koriste iskljucivo originalni ili kompatibilni diskovi, koji kostaju onaj pomenuti bubreg
:: Polovan SSD za moj laptop iz potpisa od 128GB kosta 100€
:: OK., postoje i adapteri, ali ih ja licno nikada nisam koristio. Ne znam ni posto su
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA
::
:: :: Ja bih njima povadio SSD_ove, ugradio nove od bar 480GB i prodao za dobru cenu, a nisu bas jeftini .)
:: :: To sve mozes sam, nista tesko.
:: :: Doduse ako u njih ide da kazem obican SSD ne M2, onda idu posebni za mac i skupi su
:: :: Ja sam sam sebi ugradio i u jos dva u firmi
:: ::
:: :: ASROCK AB350 Pro4
:: :: Ryzen 5 1600 AF
:: :: 2 x 8gb DDR4
:: :: 256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
:: :: ASUS Expedition OC RX 570 4GB
:: :: Thermaltake Litepower 550W RGB
:: :: Asus
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Na M1 su zalemljeni na plocu 28.09.2022. 20:17 #676721

status: user
broj poruka: 9388

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Mozda moze 28.09.2022. 21:23 #676722

status: user
broj poruka: 808
onaj nas nesrecnik sa sraficigerom :-)
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Mozda moze 28.09.2022. 22:14 #676723

status: user
broj poruka: 12785

...kad završi sa macbookom mogao bi da proba da otvori berilijumsku sferu taman.

:: onaj nas nesrecnik sa sraficigerom :-
:: Turbofolk will die very soon...!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 29.09.2022. 10:33 #676726

status: user
broj poruka: 1199
E to nisam znao da su tada promenili. Znam za novije mac-ove da imaju svoj neki ssd al nisam znao da vec od 2013. Doduse ovi moji su MID 2012 i jedan 2010 tako da jbg. :)
Odneo sam macbook air 2019 ili 2020 u Macolu reko da se zameni ssd od 120gb, za neki veci od bar 500gb, kada mi rece cifru, prevrnuo sam se. Samo je bilo ljubim poy :)

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
256GB A2000 Kingston NVME, 120GB SSD Patriot Blast,1 TB Segate, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nemojte da mi sekirate zemljaka (Zrenjaninca). Kao: 05.10.2022. 10:14 #676796

status: user
broj poruka: 10988
Do svega ovoga ne bi došlo da je Pera prvo otišao u policiju
https://is.gd/6MUvpU

Pero, ne ljuti se na ove servisere. Koliko je meni poznato (na osnovu onoga sto sam cuo od ljudi kojima verujem a ciji su ajd`foni tamo ispopravljani), oni svoj posao rade odlicno. E, sad, druga je prica radno vreme i postovanje dogovorenih rokova... Moze biti da neki od njih zapravo rade kod kucce (a u ``firmu`` dolaze na kaficu razgovora sa sekretaricom i kolegama).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Nemojte da mi sekirate zemljaka (Zrenjaninca). Kao: 05.10.2022. 14:04 #676800

status: user
broj poruka: 989
Sve mogu da razumem,ali ja ni poziv obavestenja nisam dobio do dan danas,niti cu ga dobiti... Uzet je telefonski broj, trebalo je biti prosledjen serviserima,barem je tako rekla zenska osoba koja se javila na telefon, ocekivao sam poziv najduze za sat vremena... To sto se nisu udostojili ni da pozovu je za mene ekstra neprofesionalno od takve jedne firme... Ako ja jedan mogu da budem na raspolaganju za 29500 ljudi i SVI DOBIJU OD MENE ODGOVORE NA SVA MOGUCA PITANJA U ISTOM DANU,da resavam sve probleme sukobe izigravam dezurnog policajca i jos mnogo mnogo toga, mogu i oni da odgovore na jedno pitanje i pozovu broj koji je ostavljen... Ne mogu da ne budem ljut na te ljude i tu firmu, zasluzuju da budem ljut na njih, i da je najhitnija stvar iskrsla - moj broj je tamo, i sutra je dan za poziv i prekosutra je dan za poziv, a ja poziv do dana danasnjeg nisam dobio...

:: Do svega ovoga ne bi došlo da je Pera prvo otišao u policij
:: https://is.gd/6MUvp
::
:: Pero, ne ljuti se na ove servisere. Koliko je meni poznato (na osnovu onoga sto sam cuo od ljudi kojima verujem a ciji su ajd`foni tamo ispopravljani), oni svoj posao rade odlicno. E, sad, druga je prica radno vreme i postovanje dogovorenih rokova... Moze biti da neki od njih zapravo rade kod kucce (a u ``firmu`` dolaze na kaficu razgovora sa sekretaricom i kolegama)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 05.10.2022. 15:19 #676801

status: user
broj poruka: 1994
Delatnost: Popravka komunikacione opreme
Status: uključen
Datum otvaranja: 07.06.2017
_________________________________________
Status: račun ne podleže blokadi
Datum otvaranja: 06.03.2020
_________________________________________

reklo bi se ok, jos i veterani, koga ce da usluze / odgovore njihova stvar
_________________________________________

i mene lokalni momci cesto turiraju, narocito kad znaju da im je kupovina zagarantovana, ne zuri im se, svi posluju od danas za stura, establismentu se moze i za 2 nedelje, no frks, pre ce Englezi da dostave nesto

https://docdro.id/aXXAt7e

nego lokalni preprodavci


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ma rade oni normalno 05.10.2022. 15:21 #676802

status: user
broj poruka: 1043
Funkcionišu, vole ljudi da odu kod njih za svasta. Tu je po meni sigurno bilo da se osoba na telefonu isparanoisala, mozda cak i sedeli svi zajedno na spikerfonu i oni odahnuli rukom, zbog sumnje ili nemogućnosti da odrade.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Ma rade oni normalno 05.10.2022. 15:40 #676803

status: user
broj poruka: 989

Da je sta je, zasluzujem odgovor. to se zove biti profesionalan u svom poslu. Cigu na pijaci pitaj posto polovan kaput - on ti kaze cenu, a ovi nista... Ako nesto ne zelis da radis, imas 1000 izgovora da na kulturan nacin kazes to musteriji. Ignorisanje musterije je najgore moguce resenje, totalno je odlika nekulture i neprofesionalnosti... Svako razuman zna da ovo sto pisem je tacno....

:: Funkcionišu, vole ljudi da odu kod njih za svasta. Tu je po meni sigurno bilo da se osoba na telefonu isparanoisala, mozda cak i sedeli svi zajedno na spikerfonu i oni odahnuli rukom, zbog sumnje ili nemogućnosti da odrade.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To jeste tačno 05.10.2022. 15:44 #676804

status: user
broj poruka: 1043
Ali ne gledaju svi isto na to kako treba poslovati. Pokusavam da se setim, ali oni možda i ne rade sami nego idi negde nose itd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 u pravu si 05.10.2022. 19:27 #676805

status: user
broj poruka: 938

nisu te ispostovali i javili se kako je dogovoreno, ali zar je tesko ponovo da nazoves, trazis servisera ili Baneta i upitas za svoj problem. Pa valjda ti je u interesu da zavrsis posao,sta se tu duris i prenemazes. Preporuceno ti je najbolje mesto za tvoj problem,mnogi od nas su zadovoljni njihovom uslugom, ne znam sto non-stop ponavljas nisu me zvali, nisu se javili, ja radim ovo, ja ono.
Ako ti neko moze odraditi to, oni mogu. Niisu jeftini, ali znaju posao. Mozda moze i Macola servis, znam da rade iPhone, za Macbook ne znam, ali sa njima nikad nista nisam radio, pitaj tamo ako su ti se ovi bas toliko zamerili.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Problemi sa policijom 05.10.2022. 19:35 #676806

status: user
broj poruka: 323
U 99% slučajeva zaključanih mobilnih i laptopova radi se o kradenoj robi. Najverovatnije su se već opekli. Zato samo iskuliraju na te bajke da su se igrala deca i zaključala uređaj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Problemi sa policijom 05.10.2022. 21:19 #676808

status: user
broj poruka: 989
nek oni prime moj uredjaj pa nek me prijave policiji ako je kraden, a znam da nije... Sa mnom su zavrsili , nisu jedini koji resavaju probleme.. a umislili su da su nepobedivi... PRICACU PROTIV NJIH NA SVAKOM KORAKU SVAKOME KOGA POZNAJEM, A ZNAJUCI MENE TO JE MNOGO KORAKA I MNOGO IZGUBLJENIH POTENCIJALNIH MUSTERIJA....


:: U 99% slučajeva zaključanih mobilnih i laptopova radi se o kradenoj robi. Najverovatnije su se već opekli. Zato samo iskuliraju na te bajke da su se igrala deca i zaključala uređaj
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: u pravu si 05.10.2022. 21:22 #676810

status: user
broj poruka: 989
Ako je dogovor pao da se oni meni jave onda je to dogovor. Necu ja da zovem nekoga ko treba da zove mene, takav je dogovor, princip i poslovnost i profesionalnost u poslu... Da su rekli da zovem tad i tad ja bih zvao, ali dogovor je bio da ce oni zvati mene, nisu ispostovali, zavrsena prica....


::
:: nisu te ispostovali i javili se kako je dogovoreno, ali zar je tesko ponovo da nazoves, trazis servisera ili Baneta i upitas za svoj problem. Pa valjda ti je u interesu da zavrsis posao,sta se tu duris i prenemazes. Preporuceno ti je najbolje mesto za tvoj problem,mnogi od nas su zadovoljni njihovom uslugom, ne znam sto non-stop ponavljas nisu me zvali, nisu se javili, ja radim ovo, ja ono.
:: Ako ti neko moze odraditi to, oni mogu. Niisu jeftini, ali znaju posao. Mozda moze i Macola servis, znam da rade iPhone, za Macbook ne znam, ali sa njima nikad nista nisam radio, pitaj tamo ako su ti se ovi bas toliko zamerili.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Re: Re: Mozda moze 05.10.2022. 21:32 #676811

status: user
broj poruka: 414
Sta hoces, i to je dobro funkcionisalo....jedno vreme...
Gde si se toga setio... :)
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

::
:: ...kad završi sa macbookom mogao bi da proba da otvori berilijumsku sferu taman
::
:: :: onaj nas nesrecnik sa sraficigerom :-
:: :: Turbofolk will die very soon...!
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa možeš ti slobodno da pričaš o njima 05.10.2022. 23:13 #676813

status: user
broj poruka: 1043

Ali navedi svoj problem kao nama ovde i kako su odreagovali, da imaju ti ljudi koji će da ih zaobilaze zbog vog iskustva, sliku u glavi sta je ovima proslo mozda kroz misli. Nece neko ko bude cuo da ifix ima Kabl punjac ili zamenu ekrana ugradnju ventilatora u mek buk i funkcionišu sasvim lepo godinama, da zbog jednog ne javljanja za sumnjiv laptop ili više njih da ode u istyle i da plati bateriju za 4s ajfon 100eur ali bolje jer eto pojavio se neko kome se Bane ifix nije javio na tel pa sad oni ne valjaju. Jbg ne mozes ni tako. Na kraju krajeva radno vreme pise na guglu odeš dobar dan tako I tako. Ali opet ti kazem opekli se za neku sitnicu i nece da skaču na svaki poziv te vrste plus od nekog nepoznatog.

Pa sta mislis da pozoves xyz servis telefona i kazes cao ne svidja mi se imei I SN na telefonu možete li da mi prepravite, da će bilo ko normalan da kaze da aj dodji vau super 10e 2000din moze donesi?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Pa možeš ti slobodno da pričaš o njima 06.10.2022. 15:06 #676820

status: user
broj poruka: 989

sve je jasno napisano u prvom mom postu,procitaj sve pazljivo pa onda zakljucuj. iz tvojih odgovora vidim da nisi procitao celu temu,jer da jesi nebi pisao pola stvari koje sam vec odavno objasnio....

::
:: Ali navedi svoj problem kao nama ovde i kako su odreagovali, da imaju ti ljudi koji će da ih zaobilaze zbog vog iskustva, sliku u glavi sta je ovima proslo mozda kroz misli. Nece neko ko bude cuo da ifix ima Kabl punjac ili zamenu ekrana ugradnju ventilatora u mek buk i funkcionišu sasvim lepo godinama, da zbog jednog ne javljanja za sumnjiv laptop ili više njih da ode u istyle i da plati bateriju za 4s ajfon 100eur ali bolje jer eto pojavio se neko kome se Bane ifix nije javio na tel pa sad oni ne valjaju. Jbg ne mozes ni tako. Na kraju krajeva radno vreme pise na guglu odeš dobar dan tako I tako. Ali opet ti kazem opekli se za neku sitnicu i nece da skaču na svaki poziv te vrste plus od nekog nepoznatog.
::
:: Pa sta mislis da pozoves xyz servis telefona i kazes cao ne svidja mi se imei I SN na telefonu možete li da mi prepravite, da će bilo ko normalan da kaze da aj dodji vau super 10e 2000din moze donesi?
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs