Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
MAtična Gigabyte GA Z87-HD3
STRANA 2 OD 2
alrad Maybe I`m with stupid 10.10.2022. 16:48 #676867

status: user
broj poruka: 4744

Nije to nikakvo rešenje sve i da jeste. Ako ćeš da sakatiš procesor iskučivanjem boosta bolje nemoj ni da ga koristiš.

Menjaj ploču.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: ne nalazim 10.10.2022. 17:12 #676870

status: user
broj poruka: 9385
Svakako u nekom trenutku izvadi cpu napolje, upali plocu bez cpu (mozda cak nece ni zavrteti ventilatore, da znas), pa ga vrati nazad. Mozda ti se sve vrati u normalu.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

::
:: Našao sam ...Intel(R) Turbo Boost TEchnology! Stavio disable. Proverim pa javim
::
:: Međutim ona svako jezgro do sada držao na 3.9 ili 3.8 ili 3.7...vrlo je moguće da će to rešiti problem
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler i dalje problem 11.10.2022. 09:06 #676884

status: user
broj poruka: 324
Evo ovako. Uradio sve što ste napisali, i sada dobijem isti ekran prilikom uključivanja računara gde piše sve isto kao na onoj slici osim što stoji da je takt procesora 3.4 ali i dalje ne može da boot-uje bez da učitam postavke ispočetka.

Danas uzimam pastu, da izvadim malo procesor pa da vidimo da li će to da reši problem...

Ako neko ima neki još predlog , rad sam da ga poslušam...

HVala svima na dosadašnjim odgovorima!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ima tih slucajeva tvz.. zona sumraka 11.10.2022. 09:52 #676886

status: user
broj poruka: 7695
Ne verujem da je CPU ,meni se desavalo na jednoj MSI ploci AM3 ,promenio
napajanje ,stavio novo zbog vise sata konektora,do tada je sve radilo kako treba.
Ploca nece da upali ,vadio bateriju ,memoriju ,gpu nece.Vratim staro napajane ,nece ,izmenim
mesta mem.modula sto kazu rokada i ploca proradi.Sada vratim opet novo napajanje ploca proradi kao da nista nije bilo.Posle probam i memoriju vratim stari raspored modula ,opet sve radi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Da javim! 14.10.2022. 15:22 #676958

status: user
broj poruka: 324
Ljudi moji da vam javim da sam rešio problem i da se još jednom zahavalim svima koji su učestvovali...

Uglavnom , ovakvo je rešenje na kraju bilo!
Uzeo sam i pastu, izvadio procesor, namazao, vratio međutim cvrc....opet isto.
Reko otiša ploča i šta je tu je. Al ne da `đavo` mira, čačkam po biosu, rekoh da pregledam još jednom šta ste spominjali sve ovde da se treba uraditi, šta bih mogao još da uradim i naletim na takođe opciju boost ali memory boost. Isključim to za svaki modul posebno i evo radi...smanjio sam memoriju na 1333 mada mislim da bih mogao sada da je vratim i na 1600 ali neka je! Ne raidim ništa posebno na kompu pa mi ne smeta


Hvala ekipa :=)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs