Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Kako `pretvoriti` dinamički u `staticki` IP na ADSL-u?
STRANA 2 OD 2
geloso :: 06.02.2008. 14:26 #42926

status: user
broj poruka: 584

Trto, ja mislim da ti nas malo zajebavas


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE Eh, davas bogdo zaj..., ne bi dumo ovoliko.. 06.02.2008. 20:00 #42962

status: user
broj poruka: 17
OK. jasno nam je svima da kad ti se promijeni IP adresa, dobija je neko drugi, i naravno sa pingom izbacuješ tog korisnika koji je, ni sam svjestan, dobio taj IP automatski dodjeljuje.
> Trto, ja mislim da ti nas malo zajebavas

> Slozili smo se mi, tu nema spora... Ali pogledaj sad ti njegov (trte-mrte) odgovor, ovaj izmdjeu naseg... Pa reci... Decko ili provocira ili pise bajke. Nemamo potrebe dalje da mu pisemo... Ko je razumeo, shvatice, ko nije verovatno nikada i nece .-)


Nemojte se ljutiti ali stvarno nije tako. Više samog sebe mrzim jer hoću da to otkrijem.
Da mi bude još žalosnije gledao sam čovjeka kako to radi na dvije mašine i pokazivao mi rezultat pred mojim očima (nije košarka!) i na kraju mi nije bilo ništa jasno! Ova prva mašina je imala npr. IP 000.000.000.000 a druga 000.000.000.001 jasno mi je da svaka ima svoj IP i to smo davno naučili. Ali mi apsolutno nije jasno NIKAKO kako su dvije različite mašine mogle imati apsolutno isti IP i i sve ostalo drugačije????!!!! Pitao sam ga da mi objasni, i opet vam kažem, da nije htio, ali mi je otvorio oči sljedećom konstatacijom koju sam razumio 100% ali ne razumijem kako je to ovdje moguće: pa kaže imaš jedan telefon, ja mu kažem imam. kaže mi dalje, imaš i drugi telefon... pa mu ja kažem-dobro i dalje?? A šta ti misliš da li ja sa ovim prvim telefonom mogu da se `nalijepim` na drugi i da imam isti broj kao taj drugi??? Malo me uhvatio, ali mi je bilo jasno šta je htio da kaže, jer ako imaš jedan telefon, jedino na centrali se možeš na njega `prikačit` i imat sve što i ovaj prvi. Ali mi kaže da nije fol u centrali već u ovom prvom kompu koji radi nekakvu `reversnu lock` začkoljicu. Stvar je u sljedećem da to nije ni banovanje, ni oduzimanje nečije adrese, niti administratorski rad, već je to nešto što dosad nisam nigdje vidio, ni kod svog prijatelja administratora. CIJA,NASA i KGB nemaju veze s ovim. Rekao mi je da je stvar i protokola koji ima `širi bandwith` u enkripciji a ponaša se kao `slijepljeni` IP na tvoj sa dodatnom enkripcijom koja direktno traženi sajt usmjerava na tvoj PC! a ne na ovaj drugi, i ne smeta mu u radu niti ga koči. Sve mi je ostalo bilo jasno al ovo na kraju me sje.... Nisam pogrešno razumio čak mi je i ponovio, u 5 minuta! (i vizuelno i zvučno).
Danas sam se vidio s jednim mladim genijalcem i on kaže da je to ezoterija, a ja ga pitam samo, je li to dostupno i da li je moguće, reče da jest!! I pitam ga zna li kako to ide i koji je to softver, a on kaže, eeee, to ti ne mogu reći niti pokazati, jer je to potpuno nova stvar, pa šta bi ja onda radio? Trenutno sam na obuci za tu stvar u Frankfurtu, onda idem u Beč. Mogu ti samo reći da je u pitanju jednostavna stvar sa `produženim` IP-om . ......????? Internet ima kraj, al šta poslije kraja? To mu je bio odgovor. I dalje nije htio o tome, jer je otišao u EU policiju (tamo radi!). Šta sad? Poludio sam u vezi ovog a da mi je da objelodanim novu stvar! Ja ni samom sebi ne vjerujem a kamoli njima, da to bude jasno. Samo me golica rečenica onog prvog čove: moraš promijeniti shvatanje u internet tehnologiji na novi nivo. Odoh popit kofan, zaboli me glava. Ako neko nađe šta oko ovoga, javnite. Pratim...A ako šta iskopam biće ovdje, pa....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE (i opet, gdje su vam ŠĐČĆŽ ?) 06.02.2008. 20:11 #42963

status: user
broj poruka: 17

(a ne sdccz
Jel vidite ovdje naše karaktere ili ne?) Ovo nema veze al eto...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
llo 06.02.2008. 21:17 #42971

status: user
broj poruka: 146

TM,da ti olaksam - ovo je kinda light forum,i ovdje se okupljaju,uglavnom,ljudi kojima je IT - hobi,zadovoljstvo,pasija,ali ne i profesija.Odredjeni nivoi znanja zahtijevaju odgovarajuci skill,a to,opet,zahtijeva vrijeme.Vrijeme koje vecina nas nema,zato sto se bavi drugim stvarima.Zato ti preporucujem da odes na https://www.mycity.co.yu ili https://www.elitesecurity.org forume,gdje bi mogao dobiti prilicno korisne upute od bar 5 ljudi,uglavnom zaposlenih u inostranim network kompanijama.One koji su tu zbog showoffa - zaobidji.Neces,doduse,dobiti egzaktne instrukcije `sta-da-radim-da-bih-oborio-eupol-server`,ali dovoljno da prevazidjes sablon koji nude razni CCNA i MCSA sertifikati i steknes uvid u funkcionisanje mreza i protokola.

Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE Re: 06.02.2008. 22:36 #42987

status: user
broj poruka: 17



::
:: TM,da ti olaksam - ovo je kinda light forum,i ovdje se okupljaju,uglavnom,ljudi kojima je IT - hobi,zadovoljstvo,pasija,ali ne i profesija.Odredjeni nivoi znanja zahtijevaju odgovarajuci skill,a to,opet,zahtijeva vrijeme.Vrijeme koje vecina nas nema,zato sto se bavi drugim stvarima.Zato ti preporucujem da odes na https://www.mycity.co.yu ili https://www.elitesecurity.org forume,gdje bi mogao dobiti prilicno korisne upute od bar 5 ljudi,uglavnom zaposlenih u inostranim network kompanijama.One koji su tu zbog showoffa - zaobidji.Neces,doduse,dobiti egzaktne instrukcije `sta-da-radim-da-bih-oborio-eupol-server`,ali dovoljno da prevazidjes sablon koji nude razni CCNA i MCSA sertifikati i steknes uvid u funkcionisanje mreza i protokola
::
:: Pozdrav
::
::

Vidim burazeru da se mi razumijemo, iskopo sam nešto al mi niko ne vjeruje, ako hoš, javni...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict AAA 06.02.2008. 23:54 #42996

status: user
broj poruka: 4515
nE LAZI
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE Re: AAA 07.02.2008. 01:08 #43004

status: user
broj poruka: 17



:: nE LAZ
:: ..............................................................
::
:: Oslepecemo od kompjutera ! ! !
::
::

Nikad ne reci nikad. I ne lazem, za tvoju informaciju, dobio nešto! U rukama imam uputstvo kako dinamicki pretvoriti u staticki! Ovdje mislim na IP !
Haj sad vrijeme 1.....2.....3.....4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE Vidm,strašno je interesovanje... 07.02.2008. 23:37 #43088

status: user
broj poruka: 17
>ali dovoljno da prevazidjes sablon koji nude razni CCNA i MCSA sertifikati i steknes >uvid u funkcionisanje mreza i protokola.

Evo nešto imam, al `veliko` je interesovanje pa ne znam šta mi je činiti i kako?
Pitam se treba li to ovim ljudima uopšte, recimo da nešto nauče, drugačije imaju uvid u stvari... Mislim da je ovo maksimum nekog `interesovanja` za promjenu dinamičkog u statički IP.

>Staticki IP se dodatno i to veoma bogato placa.

Jasno, Al kod administratora,provajdera,hostera,itd. i tome sl.
Ovdje ne, sjediš kući na svom PC-u i samo nešto ukucaš, to otprilike traje minut ili 2, i to je sve!
O mogućnostima da i ne pričam, dobijaš statički ali ne sa onim bandwithom što ti nudi ili nude `firme` već taj bandwith koji si imao na dinamičkom, (:-)))
Šta da radim, kad se više niko ne interesuje za to, a svi bi nešto? Stvarno ne kontam...

>Zar coveku ne treba DUC (Dynamic update Client)?

>http://www.no-ip.com/downloads.php?page=win

>Kad god dobije novu IP adresu, softver ce sam poslati tu novu adresu no-ip-u i
>njegov domen (kod no-ip-a) automatski biti uvek vidljiv na netu.
>Ako nemas router ili nemas opciju u njemu za update DDNS-a (ka no-ip, dyndns, tzo i >ostalim),
>skines softver koji to radi za tebe. Tako valjda svi radimo?

Ma prijatelju to ja odavno s tim radim i ne ide uvijek sve po loju. To je dobra solucija,
kad imaš dinamički a šta dalje? Imaš tamo milion opcija od kojih ti bar 70% nikad nećeš ni koristiti. No-IP DUC je odlična stvar i ima ih još par dobrih, al ja težim nečem ozbiljnijem i jednostavnijem (:-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE OBJAVIO SAM ! 08.02.2008. 03:15 #43138

status: user
broj poruka: 17
na: http://www.mycity.co.yu/Hosting-i-domeni/Kako-dinamicki-IP-pretvoriti-u-staticki-IP


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE Izbacili moderatori-sa dotične adrese-sve!! (znači radi) 08.02.2008. 15:49 #43185

status: user
broj poruka: 17

Obavještavam Vas da su moderatori rano jutros izbrisali sve! sa foruma sa dotične adrese (ne sa ove! da ne bi bilo neke zabune) sve što se tiče teme `dinamičke u statičku IP` tako da to tamo i ne možete pogledati više ništa oko toga.
Kaže da sam ih uvrijedio??? Samo ne znam čime, istinom ili da im posao ne pokvarim?
Oni svakako već rade i imaju dosta posla,ali.. Čak sam dobio i privatnu poruku kao savjet (možda i prijetnju) u vezi toga da bi me ušutkali, jer to stvarno radi.
Šta sad, pitam ja vas? Ako to i ovdje napišem, možda će i s ovog sajta sve izbaciti (ovdje mislim i na sve vaše poruke koje ste pisali), gdje je tu demokratija i sloboda pisanja (ovdje mislim na ove sa dotične adrese). Moj drug probao jutros rano i kaže da to radi! E sad postoji mala mogućnost da kod nekoga i neproradi, ne znam jer sve zavisi gdje ste, pri kome ste i na koju ste vezu priključeni.
Ajmo ljudi šta sad?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 08.02.2008. 17:04 #43207

status: user
broj poruka: 584

Trto, ti si nas idol.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE Evo brate pa probaj (PRIMJER BR.1) 09.02.2008. 16:15 #43360

status: user
broj poruka: 17
Statička IP adresa, kako do jedne....


********* PRIMJER BR-1. *********

Znači, ovo je otprilike uputstvo kako se >stvara `statička IP`< na vašem kompu.

Ako želite da imate jednu od eksternih statičkih IP-a. znači statički IP za sve inetrnet konekcije, to ćete

potražiti na NET-u. Nemam baš toliko vremena da sve objasnim.ok.

Da bi mnogi shvatili na najjednostavniji način idemo malo uvoda...ili brzog kursa.

1. Šta je jedna IP adresa?

Jedna IP adresa je kao telefonski broj koji koristi bilo koji kompjuter da bi našao druge kompjutere

na/u mreži. Svi umreženi kompjuteri imaju IP adresu. Mnogi imaju statičku IP, tako da nemaju potrebe za

dinamičkom (možda za neke stvari).
Za primjer Google je na 64.233.183.147.
KUcajući dalje iza ovoga (NAT) su najvjerovatnije hiljade odvojenih mašina, svaka sa različitim

`private`-privatnim IP-om (vjerovatno statički ili više kao mix dinamičkih i statičkih IP-a),
192.168.1.1, 192.168.1.2, itd. itd. Mi ne vidimo sve,ali se neki od njih mijenjaju....

Kućni kompjuteri, po defalt-u, znači normalnim postavkama koje dobijete u sistemu ili instalaciji, nebitno,

su setovani da imaju privatnu IP adresu dinamički iz/od Vašeg `gateway device` ili router-a, preko DHCP-a.
Drugom rječju, `ruter` podržava privatnu IP adresu za korištenje Vašeg kompjutera, privremeno

(temporarily).
Kako god, ovo nije idealan setup (postavke/početne reference).
ako je `tamo` bilo koja interupcija u kompjuterskoj mrežnoj konekciji do `ruter-a` (restart,reboot, na

primjer), kompletna nova IP adresa je primijenjena i napokon uključena!
Za početničko korištenje, DHCP je u redu, zato što je lakše. ne treba Vam nikakva promjena konfiguracije.
Ali ako želite učiniti/uraditi više... startati servere, p2p aplikacije, zanimljive komunikacione hardvere,

itd., kreirate tzv. `port forwarding/NAT rules` na kompjuteru i to Vašem, onda direktni nadolazeći

saobraćaj (internetski naravno) do posebno odvojene mašine/komp-a (jedan je za korištenje servera), i ako

želite da Vam radi poslije reboot-a, potreban Vam je statički IP tako da nadolazeći DATA paketi još uvijek

mogu naći Vaš IP (Vas!)
Zamislite sad ovu smiješnu situaciju sa svojim prijateljima i familijom koja hoće da Vas kontaktira a Vaš

broj se mijenja svakog dana! Ludilo, jel da...




2. OK, idemo raditi polako...

Sada shvatate zašto trebate ili želite jednu statički IP adresu, gdje se stvorilo vrijeme za `a kako to

uraditi???

Privatne (`private`) IP adrese uobičajeno počinju sa 192.168** i moraju biti na istoj `subnet` na kojoj je

i ruter uključen, drugim riječima, 192.168.1.nešto, i NE 192.168.4.nešto.
Samo je zadnji broj različit od adrese na Vašem `ruter-u` koji je po defalt-u. `žive kao 192.168.1.1,

192.168.0.1 su također u uključene,pa provjerite.

** Tamo su i ostale `private ranges`, isuviše, ali mnogi ljudi ne treba da znaju za ove, 192.168.1.nešto

-je nešto što mnogi ljudi koriste, i na hiljade miliona mašina/komp-a u svijetu ima 192.168.1.nešto -kao

takvu privatnu IP adresu, gdje ne smetaju između sebe zato što iza NAT-a i ostalih `gateway-a`, izvana, mi

vidimo samo public IP address, recimo kao `external IP` - eksterna IP adresa.

USB port na ruter-u vjerovatno ima već `ugrabljeni` ili definisani 192.168.1.2, tako da probajte ga

`oživjeti` sa bilo kojim brojem između 192.168.1.3 i 192.168.1.255 -za korištenje Vaše privatnog

kompjutera, sa jednim unikatnim brojem po mašini!


(radi nemogućnosti da po jednoj poruci ima više od 500 karaktera ide u dijelovima,sorry)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE II-part 09.02.2008. 16:17 #43361

status: user
broj poruka: 17

*************************************************************************************************

>>>>>>>>>>>>ZAPAMTITE da - **>>isključite Properties

- Otvorite Control panel,
- otvorite Network Connections,
- kliknite desnim dugmetom miša na `Local Area Connection` (ili ste ga u međuvremenu preimenovali u nešto

drugo...)
- odaberite `Properties`,
- onda (u `general` tab-u) odaberite `Internet Protocol(TCP/IP)`
- i kliknite na `Properties`/-button/

- Provjerite `Use the Following IP address` tzv. checkbox i upišite Vaš određeni IP. Ako koristite

192.168.1.3 kao Vašu IP adresu, dijalog bi mogao izgledati poput ovoga (vidi sliku 1.).

Jedna slika hiljadu riječi, jel tako?
Ovdje sam Vam objasnio gdje i kako idete,šta i kad. Kada završite, sve je u redu i zatvorite sve

prozore/dijaloge. Pametno je koristiti 192.168.1.3 kao Vašu adresu, posebno ako imate u planu korištenja

bilo koje `ready-made script kicking around here` itd.itd.itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE About 09.02.2008. 16:18 #43363

status: user
broj poruka: 17

Eto....

Od sada na Vašoj mašini je >uvijek< napravljena odabrana adresa.
`NAT rules` je sada konstatno ili permanentno tako da je sad moguć odabir Vaših želja, poslova,

komunikacija, sortiranja ezoteričnih komunikacionih hardvera, servera i p2p aplikacija...itd.
Ako imate viška kompjutera uključenih u Vašu privatnu mrežu (čitaj-LAN), možete svakom dodati

`permanentu`adresu pojedinačno ili na glavni, tako da se može svašta eksperimentisati sa raznim

`workshop-ovima` ili bilo šta u telnet session/web browser, kakogod!
Za promjenu, npr. možete telnet-u do Vašeg ruter-a jednostavno preimenovati u recimo `telnet router`,ovo je

samo za primjera. Ako pravite sajto (web sites), možete se malo igrati sa ovim nazivima i slično.




Sretnu zabavu sa Vašim kompom,
ovaj put sa statičkim IP !

Pozdrav !


p.s. Ništa ne šaljite na email, ... ovdje možete, nemojte samo ružne riječi.
Hvala!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TRTE-MRTE Re: II-part 11.02.2008. 01:01 #43548

status: user
broj poruka: 17
UMJESTO OVOG TEKSTA, DOŠLO JE DO GREŠKE, DOLE IDEO PRAVI.

::
:: >>>>>>>>>>>>ZAPAMTITE da - **>>isključite Propertie
::
:: - Otvorite Control panel

ISPRAVAN:
ZAPAMTITE da
isključite DHCP na Vašem ruter-u
prije samog START-a fiksiranja i
dodijeljivanja statičkog IP-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs