Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Kako proci sifru pri logovanju na racunar
STRANA 2 OD 2
Zmajko Re: Re: Re: Re: Re: ... 20.03.2008. 23:32 #48464

status: user
broj poruka: 1228
E pa sad... Zna se kako se uklanja sifra sa BIOSa. Nemoj da si na kraj srca
Program radi posao za koji je napisan.

Za ovo drugo - uklonis sve tragove (izbrises iz liste Programs, sakrijes folder u Program Files...), a drugi nalog nemas potrebe da diras ukoliko znas administratorovu sifru. Instaliras ono sto ti treba pa neka se on cese posle kako si ti to uradio. On promeni sifru, a ti opet saznas i tu novu... Na kraju ispadne i zezancija, a foru mu nikad ne bih otkrio. Jedno je kad ti njemu resetujes password i stavis drugi, a drugo je kad ti znas koju on sifru koristi sto je ovde slucaj...


:: Jasno je to meni ali ne postizem nista sa tim..to je vec fizicki zahvat.Ja govorim o nemogucnosti software pri zakljucavanju wina i biosa pod sifrom!Lako cu ga ja resetovati ali sta ako lik na kraju dodje i vidi da ima jos jedan administrator nalog ili ti neki instalirani programi...Moze li to da se sakrije
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nemoj, bolje... 21.03.2008. 00:00 #48467

status: user
broj poruka: 1393

ako je neko podesio sistem kao ja, dzaba ti je. Event to syslog - privilege use, reboot masine - vs kod mene na terminalu :)))

i gomila setovanja u registriju... NTFS security... iha... I zacin jelima - servis domace proizvodenje za monitoring, ako i zakljucavanje tastature i misa i Administratoru dok se ne ukuca sifra (kodoavana direktno u exe :)))

Ali ja sam samo 20 godina sa PC-em...
KO je zaboraio admin password na 2K/XP ima na hirens boot-u software da ga postavi na prazno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 21.03.2008. 00:22 #48468

status: user
broj poruka: 1228
Ma prica o sigurnosti i kojekakvim sistemima je igra bez granica... Meni je to dosadno u principu tako da cu sad na spavanjac.

Dobar je Hirens Boot!
Eto za SkyFire - BIOS Cracker alatka
Active Password Changer (radi i na Visti) ili Offline NT/2K/XP Password Changer - za resetovanje sifre ali nisu u stanju da ti `napisu` koja je sifra bila tako da... Dobar za personalnu upotrebu ali meni je draze da vidim koja je to sifra sto mi problem pravi

Laku noc svima! =)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 21.03.2008. 01:31 #48477

status: user
broj poruka: 18472
Ma ja se onako ukljucio u diskusiju,dosetio sam se da ima jedan komp u firmi zakljucan pa rekoh da se malo poigram

Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alisa controluserpasswords2 30.04.2008. 12:56 #52906

status: user
broj poruka: 15

a zašto ne bi jednostavno iz run opcije? ukucaš controluserpasswords2 i odčekiraš logovanje upošte, pa kad završiš sve što ti treba...
e, ako te prepadne opet pri instaliranju, a ti poslušaj sve prethodno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs