Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kirby - realna cena?
STRANA 3 OD 3
neXus2000 .... 03.04.2013. 00:38 #485899

status: user
broj poruka: 3346
Kao sto je receno, ljudi stvarno imaju fobiju od grinja i od prasine. Neverovatno je to sto i nesvesno ulazi u mozgove ljudi, zbog silnih reklama. Jer ti se to ponavlja i ponavlja i ponavlja, da time prakticno postaje hipnoza.
Inace, niko od nas ne bi imao jak imunitet da se nismo igrali u pesku, po parkovima, gde su svi zivi pisali i kenjali od zivotnja.

Naravno ne treba imati preterano toga i ziveti kao svinja, treba cistiti, tresti, usisavati i provetravati. Jer vetar (cirkulacija) je prirodni rasterivac prasine. Ali, grinje su neizbezne, ima ih gde hoces. Napolju, na zidu, na plafonu, ma gde god pozelis. I sa Kirbijem i bez njega zivoti nam nece biti nista zdraviji. Cak je i bollje udariti jedan dan u metar dana i kompletno oribati stan ili kucu. A za sve ostale sitnice jednom nedeljno, usisavanje i brisanje prasine. Cak i da se tepisi daju jednom u 2-3 meseca i to je banja. Samo sto bi mi prvo mogli da primenimo kineski, japanski ili muslimanski sistem ulazenja u kucu. Skidaj obucu, pa onda ulazi u papucama. Ako hocemo vec da pazimo na cistocu gaznih povrsina.

I smanjite dozviljaj sa preteranim skupljanjem necistoce, jer imam ortaka kojeg su keva i cale cuvali zbog jednog razloga koji ne zelim da spomenem, pa je malo po malo bio bolesljiv. Sto bi se reklo, kilavo dete. Svaki drugi-treci dan dolazila zena da im cisti stan, jer su eto, imali para. Dobro je da nije dolazila svaki. Bio bi jos kilaviji.


http://oi45.tinypic.com/2dinl8p.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar +1 03.04.2013. 00:43 #485900

status: user
broj poruka: 517


I da dodam da ima dosta, nama ovde nepoznatih usisavača koji su isti kao Kirby(pa čak i bolji, ali jeftiniji). Medjutim, taj film mi nećemo gledati. Možda naša deca ako budu imala sreće :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 03.04.2013. 00:54 #485901

status: user
broj poruka: 18940
taj kirby se (od kada ja znam) reklamira jos od `95 godine dok sam boravio u Sofiji, tamo je tada bio 1.800 $, do dana danasnjeg samo cujeo pozitivne stvari o njemu, jedan drugar ga je kupio i naravno prezadovoljan je, kaze da je to najkorisnija stvar za koju je dao pare. Kad budem morao i imao prilike, kupicu ga zeni

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 03.04.2013. 01:32 #485909

status: user
broj poruka: 3346
A tek sto u budistickom hramu imaju Kribi. Ima malo cudan naziv - cetke, metle i po koja krpa :)

http://oi45.tinypic.com/2dinl8p.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mirko78 Re: .... 03.04.2013. 01:57 #485915

status: user
broj poruka: 419
Osoba za odrzavanje higijene tamo je od milošte nazvana Krmdžo. Oni koji su služili vojsku znaju skracenicu - krpa, metla, džoger :)


:: A tek sto u budistickom hramu imaju Kribi. Ima malo cudan naziv - cetke, metle i po koja krpa :
::
:: http://oi45.tinypic.com/2dinl8p.jp
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stantic hvala... 03.04.2013. 07:54 #485922

status: user
broj poruka: 73
...svima na savetima i iskustvima koje su izneli. Nisam želeo da se tema
pretvori u prepucavanje onih koji imaju Kirby i hvale ga, i onih koji ga nemaju
i kojima naravno ne vredi ništa. Video sam uživo razliku između usisivača
običnog koji imam i Kirbija, nije to nikakav trik, jer sam osetio kako to čudo
trese i naravno da onda može da izvuče više prašine, i što reče neko,
sa običnim drljaš i drljaš 10-15 minuta, a sa ovim pređeš po tepihu 2-3 puta
sa tom velikom papučicom i za 2 minuta gotovo, a efekat ajd` nek je i isti,
ali je sigurno bolji Kirbi.
Pošto mi svakako crkava običan usisivač, naravno da razmišljam da uzmem
nešto drugo, pa sam hteo da čujem iskustva. Naravno da 2.000 evra nemam,
ali su mi te varijante malo korištene za 300-400-500 evra mnogo privlačnije od
2.000 evra, pod uslovom da nije neka caka. Ali ako je tako kvalitetan, onda mislim
da se kupovina polovnjaka isplati.
Cenim mišljenje i onih koji misle da je to nepotrebno, kao što rekoh, različiti su
nam kriterijumi, i naravno, primanja, a i afiniteti. Ja lično ne patim od neke `sterilne`
čistoće, volim da je uredno i da se ne vidi prljavština pre svega, a Kirby vidim pre svega
kao mogućnost da očistim nameštaj koji govoto nikad ne čistim, i kome sigurno ima više
prašine od tepiha, a i sviđa mi se i pranje tepiha s vremena na vreme. A uštedi vremena
i temeljnije usisa. Jedino zauzima puno mesta, ali to mi je manji problem u odnosu na
cenu (polovnog naravno).
Možda nema svrhe trošiti 400-500 evra na usisivač, ali kao što neko reče,
neko ne žali 500-600 pa i više evra na mobilni telefon, za koji ja lično ne bih nikad
dao više od 150-200 evra, jer je to ipak telefon, za 500 već imaš kompjuter, a to nije isto.
Uvek ću pre dati 500 evra za ovako nešto, nego za mobilni telefon, ali cenim i obrnuta razmišljanja.
Hvala svima, i pozdrav!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless @Stantic: 03.04.2013. 10:34 #485948

status: user
broj poruka: 3241
Ako je to slučaj, moj glas onda ide za kupovinu kirbija. 400-500e nije mnogo za njega, samo moraš da ga dobro proveriš ili da pitaš servisere na šta da obratiš pažnju kad budeš kupovao, da ne bude posle Rip Kirbi, al` ne onaj iz stripa. :P


http://tiny.cc/msvoj
Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - 6 GB DDR3 - Hitachi 500GB+750GB - Powercolor 6850 - LC6650GP3 V2.3 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED - Genius Navigator 535

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KirbyMarko Servis Kirby, ovlasceni servisni centar, kirby kese delovi popravka usisivaci 04.02.2014. 11:47 #540162

status: user
broj poruka: 1
KESE ZA KIRBY USISIVACE, SAMPONI, DELOVI, POPRAVKA, REMONT, SERVIS, ZAMENA STARO ZA NOVO, DIREKTNI UVOZNIK KIRBY, NAJPOVOLJNIJE! ! ! SALJEMO NA KUCNU ADRESU! Marko 0669428606 i 0646591838 Kese kirby kirbi kese Kese kirby kirbi kese Kese kirby kirbi kese KUPUJTE SAMO ORIGINAL, ne kopije!!! FABRICKI DISTRIBUTER KIRBY USA! ! ! 066/9428606 064/6591838
UZ SVAKU KUPOVINU POTROŠNOG MATERIJALA KOD NAS (KESE, SAMPONI) ili DODATAKA I DELOVA SVAKI KUPAC IMA BESPLATAN SERVIS SVOG KIRBY APARATA UZ PLAĆANJE SAMO DELOVA!! SERVISIRANJE JE BESPLATNO :)) 0669428606 0646591838

https://www.serviskirby.com

https://www.kesekirby.com
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.02.2014. 11:51 #540164

status: user
broj poruka: 9460
Mare, ovo je FORUMSKI deo :) Oglase imas isto na ovom sajtu pa tu postavi. Mislim, kakva vajda kad ce expresno biti obrisana...Mada, mozda neko i procita u medjuvremenu i zainteresuje se...:D Pa opet dobro...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t 04.02.2014. 14:42 #540188

status: user
broj poruka: 430
Verovatno da ne vredi 2000+ eura koliko trenutno traze za nov, ali kad se uzme u obzir sta sve dobijes, da je garancija dozivotna i da ljudi stvarno odrade posao ( imao sam par zamena delova, do duse samo ekstenzije tipa crevo i dodatak posto je mladji brat prilikom selidbe nekako rastavio crevo od usisivaca... ) svaki put su dosli i doneli na kucnu adresu delove i proverili usisivac i prikljucke.

Sa druge strane, prvih par meseci sam imao problem sa kucnom pomocnicom koja nije htela da ga koristi zbog njegove cene... To i naravno odnos cena/vreme koje kirby provodi u radu su definitivan minus.

Kad se smorim od zivota odem i cistim komp sa njim, da ne cimam nekog ko ima kompresor... tako da ima i jos neku pirmenu sem skupljanja prasine i eventualnog usisavanja kuce jednom u nedelju dana...

Ovo ne moze da se stavlja u isti kontekst kao poredjenja sa razlicitim automobilima i grafickim karticama, jednostavno, kirby je za klasu iznad svih ostalih ( nama dostupnih ) usisivaca/sprava za sve i svasta, dok je automobil automobil i mozes da ga modujes kasnije do mile volje ( bmw 335ic + full M optics i varas ljude da imas M3 ), ako imas para... A graficke kartice opet posle 6 meseci pocinju da gube vrednost ko Jugoslovenski dinar `93ce ( da ne pominjemo da grafa od 1000e nije za 100% brza od grafe od 500e )...

Ako imas love da bacis, uzmi, nije lose... Ali nije ni nesto spektakularno, neki samsungov usisivac recimo ce odraditi solidan posao i to je to.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs