Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Intel Haswell - Sve sto niste znali a treba da znate!
STRANA 3 OD 3
SkyFire Manuelno setovanje za sve Asus maticnjake.. 15.07.2013. 19:52 #504843

status: user
broj poruka: 18472
Cilj .. 4.8 Ghz..

Komponente :

ASUS ROG Maximus VI HERO Motherboard
Intel Core i7-4770k
Noctua NH-U12 S CPU Cooler
Noctua NF S12 A Series Fans
Mushkin Redline DDR3 2400 8GB x2 RAM
Mushkin Chronos Deluxe 240 GB SATA 6.0 Gb-s 2.5-Inch Solid State Drive
IN WIN D-FRAME Chassis
In Win Commander III 800W
GTX 760 DirectCU II Graphics Card

Link :

https://www.youtube.com/watch?v=Z7zPu9255ZI

I jos jedan slican tutorial :

https://www.youtube.com/watch?v=ub6WnHmiIOs


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Jedan dobar OC rezultat! 15.07.2013. 20:05 #504845

status: user
broj poruka: 18472
4.6 GHz @ 1.200V adaptive VCore .. 1.3v in real!

http://cdn.overclock.net/a/af/af8ba5b1_IBTresults.jpeg

L310B4xx batch rade na manjim naponima!


Jedan na 4.8 Ghz :

http://cdn.overclock.net/0/08/0824f450_4.8GHzClock3.jpeg

Batch : L313 - Malaysia

Evo prilike za Abnera da nam posalje dobar primerak :)))


P.S.Za testove se koristi Aida stress test,Prime95 i LinX.
Aida64 se usvojila kao najuniverzalniji..

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Intel Actively Blocking Haswell Non-Z OC For K-Series Processors on H87/B75 Motherboards 22.07.2013. 18:22 #505888

status: user
broj poruka: 18472
http://wccftech.com/intel-blocking-haswell-non-z-oc-k-series-processors-h87-b75-motherboards/



Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Da dopunimo temu.. 20.09.2013. 13:19 #515067

status: user
broj poruka: 18472
Evo jedan OC Guide za Haswell ..

http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Haswell_OC_Guide/

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII on the way/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 20.09.2013. 14:00 #515075

status: user
broj poruka: 562
Bolje da si NAPISAO OC GUIDE ZA NENORMALNE.
Ja sam pitao TPU zasto ste slagali ljude, mislim napisao posle 2 nedelje.
Nisu odgovorili, precutali su.
Niko nije dao obrazlozenje. Kazem vi ste SLAGALI LJUDE, NISTE DALI POGRESNU INFORMACIJU, NISTE POGRESILI, SLAGALI STE.
REKLI STE DA SE HASWELL DOSTA LOSIJE KLOKUJE ALI IMA BOLJE TEMP OD IB-A.
PRECUTNO SU PRIZNALI SVOJU KRIVICU.
JA SMATRAM DA SE MOJ IB KLOKUJE DOBRO ALI DA MU TEMP NISU NISTA BOLJE NEGO DRUGI A VIDJAO SAM I BOLJE ZATO POGLEDAJTE DA IMAM ISPOD 80C NA 4.5GHz POSLE AKO HOCETE 24H PRIMA95 BLEND. A NA NETU NA PRSTE MOGU DA NABROJIM LJUDE KOJI MOGU 4.5GHZ. ASUS JE PROPAGIRAO AIDA64 KAO STABILITY TEST A TAJ TEST ZAGREVA CPU 5C PREKO IGRICA NAJZAHTEVNIJIH KOJE NE KORISTE SIMULTANO SVA JEZGRA STALNO KAKO TREBA. PA STA VI ZNACI RACUNATE AKO U AIDA64 IMA 90C DA TO JE TO DOBRO ZA GAMING I SVAKODNEVNI RAD I CPU STABILAN.
PA TO BI BILO 110 U PRIME95 DA MOZE A CPU TROTLUJE 5-7C ISPOD IVY BRIDGA STO JE UZASNA POMISAO. NISTA BOLJE NEGO KADA JE CPU OTPORAN NA TEMPERATURE KAO XTREME I SERVER.
JA NE BI NI IMAO ZELJU DA UZMEM IVY BRIDGE EXTREME DA JE NORMALNA SITUACIJA. NEGO BOLESNO LOSI HASWELL MI STVARA VETAR U LEDJA I JA SE ODUSEVLJAVAM SLIKAMA TEMPERATURA IB-E A TO JE SASVIM NORMALAN CPU JEDAN KOJI SA SVOJIH 6 JEZGRA I 130E PREKO 4770K I DOBRIM TRANSFEROM TOPLOTE JE IDEALAN ZA KULERE DOBRIH PERFORMANSI. TO JE UZIVANJE KADA OSETIS TOPAO VAZDUIH KROZ RADIATOR I KADA ZNAS DA ON IZBACUJE EFIKASNO TOPLOTU, A CPU 30-40% BRZI.
DA NIJE OVOG GOVNA IB-E MI NE BI BIO TOLIKO NI PRIVLACAN.
Zamisli kakva je to pomisao da postoji software koji ce da napregne tvoj CPU tako da restartuje racunar zbog visokih temp. I ti drzis na tom kloku jel prolaze igrice.
Pa koje je to zadovoljstvo u ispravnost, stabilnost, cenu koju si platio za preko specifikacije tj K verziju. Ne izgubila se totalno K verzija sa ovim Haswellom.
Smatram da je EVGA Forum jako validan sa velikim brojem ljudi koji cesto menjaju hardware i uzimaju odmah novo i oni iskreno kazu sta se nalazi unutra, bogami ima i koji se vracaju na SB a neki odmah na IB-E. Ostace zaboravljen Haswell sa ovim IB-E.
Sto je Intel i racunao i nije mogao da jos vise priblizi izlazak oba jel bi ih paralelno izbacio prakticno. Znao je da ce lose klokovanje Haswella da se ugasi jel entuzijasti pravi idu na Extreme i da ce oni to i podrzati na forumima recima ko hoce klokovanje stvarno i vise neka plati tih 180 vise koliko je CPU i to je to. Za 180e dobija
-6 jezgra(2 vise)
-flux solder(nema odvratne paste)
-bolji transfer toplote a ne usijanje u socketu
-duzi period ostanka na platformi koji verovatno nije sada slucaj jel dolazi Wellsburg.

Tacno su proracunali i to uradili. Izbacili Haswell za siroku javnost i IB-E za entuzijaste koji klokuju i njima dali bolji transfer toplote. Haswell je i dalje dobar nma 3.9GHz.
Jeste da u kuler i plocu gledas kao idiot i najbolje resenje je da za to i ne odvajas neke pare i cao.
Svi oni koji udju cenovno u zonu Extrema su za posmatranje potpuno.
Nebitno da li su platili isto ili 100-150e manje. To nece ispasti ni 5e mesecno kada se razdvoji na period koliko ce koristiti govno ili extra CPU.

Svi oni koji se odricu 30% performansi od klokovanja imaju podrsku od mene da uzmu Haswell a ne SB ili IB. Zato sto je novije. Ali onaj koji hoce da ga ne iscedi nego 4.5GHz za Intel je taman neka traze nesto drugo ili cekaju.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Do not settle for second best...

EVGA IS #1!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Vuruna. 20.09.2013. 14:39 #515080

status: user
broj poruka: 4866

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 20.09.2013. 15:53 #515094

status: user
broj poruka: 562
Ma jok kakva furuna, pa ni ruke smrznute ne mozes da ogrejes da stavis na izduv CPUa koji radi na 100C. Vodeno hladjenje je malo hladnije iz razloga samo sto je hladan onaj blok jel voda prolazi inace nista zbog nekog transfera sada toplote da bukvalno upije toplotu i odvede je napolje.Mislim napolje ako je all in one ili custom loop a u kuciste na maticnu ako je neki tower cooler.:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Do not settle for second best...

EVGA IS #1!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 20.09.2013. 15:54 #515095

status: user
broj poruka: 3104
Nov nacin skidanja IHSa. Stega + fen za kosu (mada ja bih upaljac i 3 sekunde po ivicama ali ajde ovo je bezbednije).

http://www.youtube.com/watch?v=PGJ4YkEHx34

Glavna poenta skidanja je da se skine/presece/ukloni ona crna smesa sto vezuje IHS jer ga ne drzi nista drugo pa ni `zvaka`. A ta crna smesa se izgleda topi tj omeksava pri povecanoj temperaturi pa je samo treba opustiti. Posle samo gurajte IHS i PCB u suprotne strane da se razdvoje.

Dopunski ako ne zelite tragove rada na procesoru, mozete postaviti neki karton ili bolje gumu ili pak gumicu za kese pa kad zalepite nazad indenticno kao sto je proc dosao, ceo rad se nece uociti tj. garancija se moze priznati. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 20.09.2013. 16:00 #515096

status: user
broj poruka: 562
Ja kada sam menjao pastu i cistim stapicem za usi ivice CPUa(3770K)na 12 meseci menjam. U tom momentu sam pomislio da neko tu udari necime da sleti onaj poklopac. Drzim ono u ruci, mali je ali tezak dosta i pomislim PA MENI JE TO NEPOJMLJIVO.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Do not settle for second best...

EVGA IS #1!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: ... 20.09.2013. 16:10 #515098

status: user
broj poruka: 4866
Neka ga skida Intel a ne korisnici. Da platim 200e i da menjam zvaku koju je Intel stavio ne bi li ustedeo $, neka hvala.
O gubljenju garancije da ne pricam.
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: Nov nacin skidanja IHSa. Stega + fen za kosu (mada ja bih upaljac i 3 sekunde po ivicama ali ajde ovo je bezbednije).
::
:: http://www.youtube.com/watch?v=PGJ4YkEHx3
::
:: Glavna poenta skidanja je da se skine/presece/ukloni ona crna smesa sto vezuje IHS jer ga ne drzi nista drugo pa ni `zvaka`. A ta crna smesa se izgleda topi tj omeksava pri povecanoj temperaturi pa je samo treba opustiti. Posle samo gurajte IHS i PCB u suprotne strane da se razdvoje
::
:: Dopunski ako ne zelite tragove rada na procesoru, mozete postaviti neki karton ili bolje gumu ili pak gumicu za kese pa kad zalepite nazad indenticno kao sto je proc dosao, ceo rad se nece uociti tj. garancija se moze priznati. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 20.09.2013. 16:11 #515099

status: user
broj poruka: 18940
koji je ovo masinovodja, pa zar na ovoliku stegu da radi sa procesorom..


:: Ja kada sam menjao pastu i cistim stapicem za usi ivice CPUa(3770K)na 12 meseci menjam. U tom momentu sam pomislio da neko tu udari necime da sleti onaj poklopac. Drzim ono u ruci, mali je ali tezak dosta i pomislim PA MENI JE TO NEPOJMLJIVO
::
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: Do not settle for second best..
::
:: EVGA IS #1
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd Ee a ja se secam 20.09.2013. 17:04 #515109

status: user
broj poruka: 1376
i ovih detalja da da
http://www.tomshardware.com/reviews/barton,587-7.html
Entuzijazam a?
http://valid.canardpc.com/2795327
http://valid.canardpc.com/40ztu6
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 20.09.2013. 20:02 #515136

status: user
broj poruka: 562
Tacno sto kaze Bobi, da im ja platim 280e za CPU i jos da trazim maticnu koja ima ugradjene delove koji mogu da izdrze 3960X na 5.0GHz sa lakocom za to sranje a da ja jos gledam kako da skinem poklopce. Drugo to je samo trecina brige ili cetvrtina.
Najgore je kako vratiti, kako oceniti da ne pritiskas die da je poklopac legao tacno kako je bio, razumete, da li se klacka ili ne dotacinje uopste, da li ce suvice veliki pritisak da bude kada nalegne kuler. Znaci to je 0.5mm dovoljno da pukne die, cime pricvrstiti, uvek pitanje, da li sam mogao da namestim bolje pastu, koje povlaci ponovo skidanje, znam sebe tacno...sem u slucaju da im nekih 15C bolje, a onda dolazi kako da promenim pastu posle nekog vremena, da li cu sa kulerom odlepiti i IHS a ostati die. Drugo dokazano je da CPU su najvise riknjavali kada nisu imali nikakva ostecenja na onoj ploci od noza i nikakva vidljiva ostecenja na die. Jednostavno 3 jezgro recimo cao zdravo. Cim se aktivira BSOD... Ili restart...Ma bezi bre, te muke mi ne trebaju u zivotu znaci. Smejao sam se tome i odakle je to pocelo. Znaci prema tome je da lemljenje onog parcenceta od 1mm i skidanje voltage limita sa GTX680 igracka.
To je najbizarniji proces koji sam ja video ikada a da ukljucuje neku komponentu tako osetljivu da bi radila bolje.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Do not settle for second best...

EVGA IS #1!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 20.09.2013. 22:18 #515174

status: user
broj poruka: 562
Pazi ti to...sve se vracam koliko ljudi ne razmisljaju. Intel ga imao u fabrici u stanju bez IHSa, naneo govno od paste koje je gore nego da je nema osecam. Namerno drugu godinu za redom kada prosle se problem javio ali je nekako se prevazisao kada su na kraju videli da 30% ima 4.8GHz, dok 4.7GHz ima 40-50% ljudi, 4.6GHz. vec skoro svi mogu, retki ne mogu 4.5GHz. Na kraju je ispalo da najveci broj ljudi moze samo 100MHz ispod Sandy Bridga ili kao on. Posle cele dreke sa Ivy Bridge. Ali se osetilo da je pasta mnogo gora stvar od fluxless i da CPU ako dodje vreo na to po prirodi da ce to biti propast. I oni ponovo to urade i namerno to urade, imaju ga otvorenog i ne zavare nego stave to govno i pomisle evo ovo neka bude za siroke narodne mase, a kosta kao Sv Petar zajedno sa plocama koje treba da su sve po 100-150e jeftinije mislim na visoku klasu. I pomisle u sebi, pa da za mainstream je to dosta ioanko ce se manje zaliti posle izlazi Extreme za one koji hoce da podizu performanse preko specifikacije, tu cemo im dati za 500e da mogu da stignu onaj od 1000e i lepo da ga zatvorimo.
Cisto da zadovoljimo nase najvernije fanove(tj one koji kupuju kao ludi i koji najvise znaju i koji mogu najvise da se zale ako nesto ne valja, e oni ce znati da imaju 3930K I 4930K I cutace a sa masom koja drzi na stocku lako cemo mi vec samo da nas oni glavni koji prate sve to ne prozivaju ali eto odmah ubrzo dolazi Extreme on ce zataskati stvar.
I sada ja kao entuzijasta dolazim i umesto na onaj Extreme ja kazem ma kakav Extreme ja cu sada to ponovo da otvorim lepo i da ja njemu stavim pastu koja je malo skuplja od ove, sada cu ja njega da sredim. Koliko je to planirano da donese jos jedno 4-5% zarade na ljudima koji ce odmah upropastiti i oni kojima ce se nesto desiti u prve 3 a nemaju garanciju. Sta 4-5% ljudi da kupi nov CPU jos jedanput ili neki drugi Intelov besni sto ovaj nije bio dobar... Koliko ih kosta to sve da izvuku kupovinu novih CPU koji realno se ne bi kupili da je SB ili Extreme tu. Kosta ih par postova na forumima dok objasne ljudima preko nekih overklokera koji rade sa njima kao da su nasli nacin da ohlade CPU I kosta ih ustede na jeftinijoj pasti. Intel zna da onaj ko je resio da uzme 4770K i 4670K nece uzeti AMD kada vidi sta se desava, nego ponovo Intel ili neki lepo zaheftan.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Do not settle for second best...

EVGA IS #1!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Ee a ja se secam 21.09.2013. 03:21 #515211

status: user
broj poruka: 914
Ja za moj 2500+ sam samo dizao fsb na 200 posto je isti mnozilac kao i za 3200+ a i ruku na srce i ta akcija vezivanja je mnogo laksa nego skidanja IHS-a.Ocigledno ti je malko pomucen razum kao sto ljudi gore rekose ako platim za cpu 300 i vise `evropskih novcanica` da taj Intel zatrazi jos 2-3-4 novcanice siguran sam da bi na keca svako platio... Ovde se radi samo o tome da Intel ima neprikosnoven proizvod na koji AMD nema odgovor i da tako od ljudi koji su kao ti isisavaju stalno novce a pruzaju samo malecke razlike.Ne sumljam da i u slucaju dolaska konkurentnog proizvoda preko noci osvane intel koji ce da napravi pravi skok u preformansama izmedju predhodne generacije.Jednostavno Intel nece dati nista znacajno bolje ako to ne mora...

:: i ovih detalja da da
:: http://www.tomshardware.com/reviews/barton,587-7.htm
:: Entuzijazam a
:: http://valid.canardpc.com/279532
:: http://valid.canardpc.com/40ztu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 21.09.2013. 04:44 #515218

status: user
broj poruka: 562
Da ali vidis te Extreme pravo dobro.
Ma ne ovo je za vlasnike SBa i IBa bolest ako idu na ovo, cista.
To je najgori deo gde mogu da daju pare. Najgori. Znaci bolje da poruce komplet vodeno hladnje, CORSAIR kuciste, da predju sa serije GTX6xx na seriju 7xx, bilo sta samo ne ovo.
Znaci razlika izmedju SBa i Haswella je kao neka jaca grafika na stock i klokovana.
Izmedju Ivya i Haswella je manja jos. U multiaplikacijama u CINEBENCH 11 nema ni ceo poena onaj. Ni za deseti deo snage procesora nije jaci Haswell od IBa.
Pa vi vidite. Znaci da podelis CPU na 10 parcica, po snazi i da IBu ostavis 9 a ovome 11 ni toliko nije, jos manje.
Pazite EVGA je stvarno izbacila tu Z87 Classified plocu koja je meni jedna od njihove 3 ploce najlepse ikada. Ja sam prvo odustao od Haswella a onda sam poceo da gledam i da trazim, da velicam malecka poboljsanja duplo i da lazem samog sebe da ga opravdavam, ali sto sam ja vise gledao ja sam u stvari sve vise bio besan sta je to. Zar je moguce, 3 god razvijanja, takve ploce, novi socket, novi chipset. nova arhitektura, drugaciji CPU i takav uzas. Manji napredak nikada nije bio u IT Industriji, nikada.
SB kada se pojavio doneo je znacajnu prednost u odnosu na X58, Ivy Bridge je samo malo razlike bio ali to je ukupno se vec merilo sa 6kore procesorima iz X58. Sada ova nova arhitektura koja je toliko trebala da donese prednost da naredni Brodwell koji bi isao u isti socket daje performanse slicne kao SB 6 core na stock u multi aplikacijama.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Do not settle for second best...

EVGA IS #1!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 3
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs