Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Svetla buducnost zemlje nepotizma...
STRANA 3 OD 4  
Simon72 ... 04.06.2018. 19:07 #646528

status: user
broj poruka: 2799
Tema je smanjenje broja stanovnika.
Glavni razlog tome su ljudi kao ti tj oni koji napuštaju svoje zemlje a ne mali natalitet.
Taj problem imaju sve bivše komunisticke zemlje kao i jug evrope španija portugalija italija grcka.
Vi ste ekonomski migranti i znam ih puno i znam kako žive i zato mi nije jasno zašto idu jer svakako ne žive bolje.Doduše verujete da živite bolje il da ce te živeti bolje.
Naravno verujete da kao pomažete porodicama da ne pocrkaju od gladi.
Smešni ste al to je vaš problem.Naš je što odlazite i što nam stvarate mnoge probleme.
Doduše najveci broj emigranata su kriminogeni element tako da budite element :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 04.06.2018. 20:23 #646538

status: user
broj poruka: 3347
E bas to.

Sta je svaka dobra drzava uradila? Skoro pa i da nema debila za politicare. Tamo politicari samo kraduckaju (svi u svetu to rade).
Privlace inzenjere, radnike i sve zive novcem (naskrabani papiric sa brojem) i daju im pogodne uslove. Industrija im je razvijena i razvija se. Jel`te normalna stvar.
kod nas sve obrnuto, a industrija unistena. I umesto da se izadje napolje da se nekome malo glava polomi, mi bezanjem i blejanjem nista ne cinimo. A nije samo tamo trava zelena i ovde je.

Ljudi ne razumeju da mozes isto raditi u bilo kojoj drzavi isto sto i ovde.
Mogli smo imati odlicnu auto industriju, ljudi pobegli.
Poljoprivredu, ljudi pobegli, sto ostalo strajkuje niti imamo subvencije kakve trebamo.
IT, to je manje vise svuda outsourcing.
Gradjevinarstvo, rupa, isto ljudi pobegli.

Da su ljudi ovde rekli NE i sve ove lopovcine oterali u picku materinu, mi bismo bili sasvim odlicni. I umesto borbe, poceli smo da bezimo. Sto je odlika kukavice.

Kad mi je neko odvalio da smo mi odavnina lukav narod, kako smo se snalazili kroz vekove, poceo sam da se smejem.
Jesmo lukav narod, ali za sebe, ne za vecinu. I zato nas je svako razbucavao kako god je stigao, pa cak i komsija komsiju.

Zato nam je ovako.

Cak nas vise ne smatram pametnim ljudima, cak i one koji su pobegli. Smatram nas debelim tupsonima. Jer svi unaokolo drze do sebe, osim nas. Mada balkan je manje vise takav, a mi smo otisli u ekstreme.

I jos kada se nacrtaju fol patriote, pa amerkanizacijalci i rusofili, pa kad krenu da odvaljuju price o zastiti, pocne da mi se povraca.
A tek spominjanje NATO-a. Da riknes.

Mi jesmo ovde ludjaci i debili i to je primetno nziom godina zivota ovde sa malim brojem stanovnika. Ali i sam svet je lud. Cak ludji nego ovde.
Jer je ova planeta izgradjena na konstantim lazima, lopovluku i izrabljivanju da sve te `velike` sile ne umeju da se ispetljaju iz tih silnih lazi. Kao fol, boljim uslovima i novcem ti stvaraju samo prividnu slobodu. A u sustini nije tako.

Da pohvalim svoj ego, ali nisam jedini koji je je osmislio kako bi trebao zivot da izgleda na ovoj planeti (zaboravih kako se zove taj fenomen kada vise ljudi all around the globe ima istu ili slicnu ideju). I skoro niko, ne postavlja te ljude da budu vodje, a kamoli da ih neko slusa.

Skracena verzija - planeta bez novca i srodnih stvari.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ima istine, svugde po malo.. 04.06.2018. 21:23 #646539

status: user
broj poruka: 18472
Zemlja i nije dizajnirana za ovakav svet. Ljudi nisu predodredjeni da zive u ovakvom sistemu, pre svega pod ovolikim pritiskom zla. .Mnogo ti ide iznad poimanja “normalnog” coveka, mnogo dalje nego sto moze da se zamisli.

Ali cak i ako smo pod uticajem ovakve masinerije imamo jedinstveno oruzje – um. Sloboda je u licnom izboru. Nacin na koji zelis da posmatras i da postavis stvari.

Dosta toga je ovde receno sto je istina, mnogi ne shvataju da se ne resava problem okretanjem glave, odlazenjem, zapravo problem postaje gori na globalnom nivou.

Sa druge strane razumem frustracije svih ljudi koji sebi zele bolji zivot i ne mogu da ih osudjujem nit krivim sto zbog svojih odluka ne zele da cuju i drugu stranu price.

Takodje ako vec govorimo o nasoj zemlji, molio bih sve vas da uzmu u obzir da nije Srbija kriva, nisu cak ni krivi toliko politicari i ako smatram da imamo mozda i najgore politicare na svetu, nasu zemlju zapad cereci vec mnogo dugo, to su razorni sistemi koji su se uspesno razvili i doneli produktivnost na nasu zalost i stetu.
Takodje imamo ogroman broj domacih izdajnika koji se prodaju za bezvredni americki dolar, u svim sferama je tako.

U pravu je Nexus, ovde je jedini izlaz jedinstvo, kolektivna odluka i pregaziti sve pred sobom.
Narod je potpuno uspavan, letargican, sve mu je svejedno, kukaju a prstom ne mrdaju.

Doduse, i na psiho osnovi su radjeni mnogi eksperimenti na nama pocev od chemtrail pa na dalje.

Prica je suvise kompleksna ali jedno je sigurno. Nama treba neko ko ce ovaj narod da povede.
Kad se takav neko pojavi, tek tada ce Srbija dobiti neko novo lice.
Sada smo samo kolonija, zivimo u robstvu.




Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 04.06.2018. 21:50 #646542

status: user
broj poruka: 2855
Ovoliko lupetanja nisam dugo procitao.

Glavni razlog smanjenja broja stanovnika jesu ljudi koji napustaju svoju zemlju? Nije taj sto imamo najvise abortusa po glavi stanovnika u evropi? NIje to sto vise od polovine majki ima jedno dete?

Krivi su oni koji nece da zive u uslovima nedostojnim coveka? Sta ti @simone72 znas sta je hedonizam? Koliko smo sjebani mi kao narod, nama su neki osnovni uslovi za zivot postali hedonizam, eto dokle smo mi dosli...

Ti znas da svakako ne zive bolje ti ljudi sto su otisli...i znas ih `puno`?!. E posto ih ti znas puno i posto imas reprezentativan uzorak, onda mora da je tako, ja ne vidim zasto su stotine hiljada(milioni) ljudi otisli i ne vracaju se, nego zato sto im je mnogo lose...druge nema.

Veruju ljudi da pomazu porodicama da ne skapaju od gladi?
Verovatno ti nije poznat podatak da dijaspora sva godine `slije` u Srbiju JEDAN BUDZET, i to samo u novcu koji salje svojim rodjacima, eto tako stite svoje da ne pocrkaju...
Razmisli pre nego sto nesto napises, inace ta nabacana slova u tvojim postovima gube svaki smisao.

Smesni su i to je njihov problem, al nije sto su smesni nego prave mnoge probleme?
Mnogi pametni ljudi bi te pitali, jel ukusan taj botovski sendvic? Ovo ni vucicevi sendvicari ne bi bolje napisali.
Nije kriva svaka vlast od 2000. do sad, nego narod koji odlazi? A ti pametan ostao.

Zasto ljudi odlaze iz nase majcice Srbije?

- Odlaze zato sto ne zele da se zaposljavaju sa partijskom knjizicom.

- zato sto ne zele da gledaju partokratiju i laznu elitu za megadens dipolomama na visokim pozicijama u drustvu, gde se ministri setaju sa funkcije na funkciju kao nagradu za lopovluk i ponizavanje ovog naroda.

- odlaze ljudi jer je drustvo dostiglo apsolutni vrh korupcije, trazi se veza za sve, jos malo pa i da se u wc ode trazice se veza

- sudstvo? NE POSTOJI! najobicnije parnice imaju po 100 rocista i parnice traju po nekoliko godina - decenija. Na slobodu se pustaju najgori kriminalci, a narod ide na robiju jer nema da plati kaznu.

- dolazi narod jer imamo najnebezbednije puteve na svetu, rupa na rupi...zeleznica nam je iz 19 veka, aerodrom u u Ruandi je bolji...

- policija korumpirana i apsolutno u funkciji rezima a ne u sluzbi naroda.

- komunalna policija sluzi da tlaci sirotinju

- Zdravstvo? Jel postoji? Lecimo decu sms porukama a imamo svetlece-muzicke fontane i jelke od 100 000eura na kojima su pajtosi sa vlasti pokupili lep kajmak. Redovi za neke osnovne preglede mesecima - godinama, specijalisticke ko zna koliko. Ako hocete da vam npr zenu ne iskasape na porodjaju morate da nadjete neku `vezu` nekog doktora koji ce vam naplacivati 50-100e svaki mesec za neke izmisljene kontrole, samo da bi vi morali da dolazite, ali sta da se radi vas je strah za zenu i dete sto je normalno, a i on ima 50 000dinara a studirao 7 godina - bas zajebana situacija

- Odlaze ljudi jer nece da zive u stroki i smecu! Ne mora covek biti bogat da ne baca djubre u reku, sumu, na livadu, ne mora da se sece drvece sekirom za 1. maj. Ekologija u Srbiji ne postoji, ne recikliramo nikakav otpad, a bacamo ga svuda. To se ne moze opravdati siromastvom, bombardovanjem, ratovima...! MI smo stoka koja ne misli na svoju decu i smece baca svuda! to nema nikakvo opradvanje!!! Zivotna sredina nam je prezagadjena!!

- Odlaze ljudi jer nece da razmisljaju da li ce neki `sin` od elitne garniture sa vlasti da sedne u dizpa i da ih pregazi ili njihovo dete a da za to ne lezi ni dan zatvora. (clan moje porodice je nastradao tako sto ga je auto pregazio na pesackom prevozu, auto je vozio diler koji je u zoni 30 vozio preko 80 - posledica nema, posle par meseci je zgazio jos jednu devojku koja je prezivela srecom)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic nastavak 04.06.2018. 21:51 #646543

status: user
broj poruka: 2855
- Odlaze ljudi jer imamo najskuplje gorivo a najmanje plate u evropi. Prosecna starost vozila je bar 20 godina, mnoga kola su prosla tehnicki na drugarskoj osnovi i to su hiljada temiranih bombi koje se krecu nasim putevima, matora neispravna vozila koja su prosla fiktivni tehnicki pregled koji je inace sam po sebi smesan, zastareo i nedovoljan.

- Odlaze ljudi jer nece da zive sa roditeljima i od roditelja(od njihove penzije). Odlaze jer nemaju perspektivu da se osamostale i osnuju prodocicu. Do nekretnine se dolazi ako se roditelji odsele u neku poluzavrsenu vikendicu, ako ne daj Boze umru ili ako se nesto nasledi...

- Odlaze ljudi jer nam je hrana ubedljivo najgoreg kvaliteta. Iz smrdljive EU nam se uvozi mehanicki otkosteno meso koje se trpa u sve preradjevine domace proizvodnje, a u toj istoj EU takva sirovina ne sme da se koristi ni u ishrani zivotinja. `Domaca zdrava hrana` je pojam koje je odavno iscezao, zato sto seljake mrzi da cupaju travu ili okopavaju nego koknu `Totala` pa da vidis da li ce korov da raste...:D

- Odlaze ljudi jer ako su nekada pokusali da prozivode nesto za izvoz shvatili su da je drzava maceha a ne majka.

- Odlaze ljudi jer nece da rade po fabrikama `stranih investitora` za 150-200eura ceo mesec, a da im se pritom stopuje wc pauza ili stavljaju pelene.

- Odlaze ljudi jer u Srbiji nema pravde za obicnog coveka!

- itd itd itd...



U Srbiji posten i vredan covek nemoze da zivi spokojno, ne moze da se ostvari, da osnuje porodicu i da zivi od svog rada. U nasoj zemlji opstaje i profitira samo olos, posten covek izumire...

Mnogi su razlozi za ovo i ne bi bas o tome pisao na ovom forumu, ali krivca ne treba traziti u narodu ni ovom sto je ostao, ni onom sto je otisao. Krivca treba traziti u stranim strukturala moci i njihovoj agendi i naravno u domacim izdajnicima.





:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Ima istine, svugde po malo.. 04.06.2018. 22:12 #646545

status: user
broj poruka: 3347
Kad si spomenuo chemtrails, shveca jednom prijatelju u Austriji, koji je uticajan, a kad je bila tamo, rece mu `e pa i vi ovde imate chemtrails`. Ovaj je upita `a sta je to`, pa mu objasni. Zabezeknuo se kada je cuo, a posle i shvatio. Ljudi i u razvijenim zemljama, pa cak i mnogi koji su uticajni, nemaju pojma sta je to. To neko radi na mnogo dubljem nivou, da za to i mnogi koji su u odredjenim `politickim` sferama ni ne znaju za to.

A kod nas je ovo Draskovic aminovao.


:: Zemlja i nije dizajnirana za ovakav svet. Ljudi nisu predodredjeni da zive u ovakvom sistemu, pre svega pod ovolikim pritiskom zla. .Mnogo ti ide iznad poimanja “normalnog” coveka, mnogo dalje nego sto moze da se zamisli.
::
:: Ali cak i ako smo pod uticajem ovakve masinerije imamo jedinstveno oruzje – um. Sloboda je u licnom izboru. Nacin na koji zelis da posmatras i da postavis stvari.
::
:: Dosta toga je ovde receno sto je istina, mnogi ne shvataju da se ne resava problem okretanjem glave, odlazenjem, zapravo problem postaje gori na globalnom nivou
::
:: Sa druge strane razumem frustracije svih ljudi koji sebi zele bolji zivot i ne mogu da ih osudjujem nit krivim sto zbog svojih odluka ne zele da cuju i drugu stranu price
::
:: Takodje ako vec govorimo o nasoj zemlji, molio bih sve vas da uzmu u obzir da nije Srbija kriva, nisu cak ni krivi toliko politicari i ako smatram da imamo mozda i najgore politicare na svetu, nasu zemlju zapad cereci vec mnogo dugo, to su razorni sistemi koji su se uspesno razvili i doneli produktivnost na nasu zalost i stetu
:: Takodje imamo ogroman broj domacih izdajnika koji se prodaju za bezvredni americki dolar, u svim sferama je tako.
::
:: U pravu je Nexus, ovde je jedini izlaz jedinstvo, kolektivna odluka i pregaziti sve pred sobom
:: Narod je potpuno uspavan, letargican, sve mu je svejedno, kukaju a prstom ne mrdaju
::
:: Doduse, i na psiho osnovi su radjeni mnogi eksperimenti na nama pocev od chemtrail pa na dalje.
::
:: Prica je suvise kompleksna ali jedno je sigurno. Nama treba neko ko ce ovaj narod da povede.
:: Kad se takav neko pojavi, tek tada ce Srbija dobiti neko novo lice.
:: Sada smo samo kolonija, zivimo u robstvu
::
::
::
::
:: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Ima istine, svugde po malo.. 04.06.2018. 22:36 #646548

status: user
broj poruka: 18472
Mozda sam pogresno razumeo da si Rusiju pomenuo u negativnom kontekstu, ili narod koji se busa `politickim` patkama koje novinari serviraju. Mozda ovo drugo, verovatno. No, ispricacu ti jedan dogadjaj koji se desio nad nebom Rusije, od tog dogadjaja je sad proslo vec dosta vremena.
Malo ko zna pravu verziju ove price.

Kretao se putnicki avion koji je izgubio kontrolu i pao - u vestima je bilo da se srusio.Verzija za narod. Zapravo, nije bio putnicki avion, isto izgleda ali je avion koji ispusta hemijski otrov, chemtrails.
Rusi su ga oborili. Bedan i providan pokusaj zapada da ugrozi Rusku teritoriju a jos vise Ruski narod.

Posle tog incidenta za koji opet kazem - cuti se, zapravo ima svoju verziju price, vise nikad nije pokusano nista slicno.

Beogradom redovno spartaju, cak je i Angela Merkel to javno priznala. Ovaj nas predsnednik, vise karikatura nego predsednik to u zivotu nije pomenuo pa cak ni po pitanju zdravlja sopstvene dece, ni to ga ne zanima vec samo interes i novac.

Srbi su mogli mnogo toga da rese na vise nacina, svaki problem koji se tice ove zemlje ali je to tesko realizovati jer mi nemamo prave rodoljube, sve sami domaci izdajnici. Od vrha na dole.

Narod je opet kriv jer narod ne kapira da je najveca sila ljudstvo, ni vojska, ni policija ne moze da zaustavi gladan, nezadovoljan, odlucan narod da napravi promene. Brojnost, jedinstvo. Drzavu ne cine politicari, mozda je samo fiktivno vode, narod je drzava. Bez naroda i teritorija gubi svoj identitet. Tako se desilo i sa Kosovom.

To je meni zao, mi smo izgubili prvnestveno ljubav prema ovoj zemlji.

Neko ce reci, sta mi znaci ljubav kad sam gladan.
Nije to bas tako prosto, dosta dublje tragove ostavlja citava problematika.
Nizu se posledice.

Moj stav je da volim ovu zemlju. Za sada sam ovde, ne zelim da idem ali kao sto rekoh ne osudjujem ni one koji su otisli jer ni sam ne znam sta nosi dan a sta nosi noc.

Sto se tice zivota na zapadu i ovde, ogromna je razlika a da pri tom ne mislim na ekonomski status.
Neko te razlike normalno kompezuje zbog boljeg zivota a neko opet nikad ne moze da se snadje.






Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: Kad si spomenuo chemtrails, shveca jednom prijatelju u Austriji, koji je uticajan, a kad je bila tamo, rece mu `e pa i vi ovde imate chemtrails`. Ovaj je upita `a sta je to`, pa mu objasni. Zabezeknuo se kada je cuo, a posle i shvatio. Ljudi i u razvijenim zemljama, pa cak i mnogi koji su uticajni, nemaju pojma sta je to. To neko radi na mnogo dubljem nivou, da za to i mnogi koji su u odredjenim `politickim` sferama ni ne znaju za to
::
:: A kod nas je ovo Draskovic aminovao
::
::
:: :: Zemlja i nije dizajnirana za ovakav svet. Ljudi nisu predodredjeni da zive u ovakvom sistemu, pre svega pod ovolikim pritiskom zla. .Mnogo ti ide iznad poimanja “normalnog” coveka, mnogo dalje nego sto moze da se zamisli.
:: ::
:: :: Ali cak i ako smo pod uticajem ovakve masinerije imamo jedinstveno oruzje – um. Sloboda je u licnom izboru. Nacin na koji zelis da posmatras i da postavis stvari.
:: ::
:: :: Dosta toga je ovde receno sto je istina, mnogi ne shvataju da se ne resava problem okretanjem glave, odlazenjem, zapravo problem postaje gori na globalnom nivou
:: ::
:: :: Sa druge strane razumem frustracije svih ljudi koji sebi zele bolji zivot i ne mogu da ih osudjujem nit krivim sto zbog svojih odluka ne zele da cuju i drugu stranu price
:: ::
:: :: Takodje ako vec govorimo o nasoj zemlji, molio bih sve vas da uzmu u obzir da nije Srbija kriva, nisu cak ni krivi toliko politicari i ako smatram da imamo mozda i najgore politicare na svetu, nasu zemlju zapad cereci vec mnogo dugo, to su razorni sistemi koji su se uspesno razvili i doneli produktivnost na nasu zalost i stetu
:: :: Takodje imamo ogroman broj domacih izdajnika koji se prodaju za bezvredni americki dolar, u svim sferama je tako.
:: ::
:: :: U pravu je Nexus, ovde je jedini izlaz jedinstvo, kolektivna odluka i pregaziti sve pred sobom
:: :: Narod je potpuno uspavan, letargican, sve mu je svejedno, kukaju a prstom ne mrdaju
:: ::
:: :: Doduse, i na psiho osnovi su radjeni mnogi eksperimenti na nama pocev od chemtrail pa na dalje.
:: ::
:: :: Prica je suvise kompleksna ali jedno je sigurno. Nama treba neko ko ce ovaj narod da povede.
:: :: Kad se takav neko pojavi, tek tada ce Srbija dobiti neko novo lice.
:: :: Sada smo samo kolonija, zivimo u robstvu
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 05.06.2018. 05:04 #646560

status: user
broj poruka: 2799
Pošten covek u Srbiji može da živi.Teško ali može.
Drcni ljudi u Srbiji ne mogu da žive.Ti varaju preprodaju bave se svim nezakonitim stvarima i odlaze vani.
Drcni mogu da imaju i 10.000 evra mesecno ni to im nebi bilo dovoljno.Naravno to 99% njih može samo da sanja.
Kad ti odu vani dodju povremeno i pošto tamo odlicno žive natovare brdo stvari koji ovde preprodaju.ako žive odlicno tamo zašto donose sve od automobila telefona i raznih drugih stvari pa to prodaju ovde?
Naravno nisu svi takvi al je ogroman broj takav.Rade šta rade jedva preživljavaju a ovde izigravaju gazde.
Natalitet pada jer najveci broj ljudi koji ide vani su mladi koji tamo radjaju decu a ne ovde.
To nije problem srbije vec i madjarske poljske ... gde su plate preko 1000€ al isto drcnim nikad dosta.Bolje je uvek negde drugde.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah ... 05.06.2018. 10:31 #646566

status: user
broj poruka: 35
Sa kim se ti to družiš sa šanerima i preprodavcima. xD Ja ovde znam 5. Srba i svi su lekari. Jedna devojka je hirurg, psihijatar, dvoje na internoji i jedna devojka lekar hitne pomoći. E ova što je lekar u hitnoj pomoći je u Srbiji radila 2 godine u hitnoj pomoći za džabe. I naravno da je otišla. Pošteni u Srbiji ne mogu da žive. Mogu samo da volontiraju dok se partijska gamad širi po javnom sektoru.





My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 05.06.2018. 14:04 #646570

status: user
broj poruka: 2799
To za partijske si u pravu al je tu problem sistem koji školuje više nego što mu treba dok tamo negde školuju manje a dobijaju školovane ljude za DŽ dok u Srbiji ljudi placaju za da se neki školuju ovi odu.Doduše ni to nije baš tako ko što pricaš.Brat snaja i druga snaja su mi lekari i jedan od njih povremeno ode vani a specijalista je radiologije.
Zadnji put bio je u Kuvajt ili beše UAE.Nisu clanovi ni jedne stranke.I vidiš za divno cudo žive i rade još rade u privatnim klinikama.
Sad tu ima caka.Zaposlili se odavno kad je broj lekara bio odprilike kako treba.Sad sa hiper produkcijom za koju su krivi ljudi koji žele da po svaku cenu studiraju samo medicinu tj njihovi roditelji i na kraju ceo sistem.
Školuj za druge pa begaj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Jbg, 05.06.2018. 16:20 #646576

status: user
broj poruka: 35
kad neko iskrivi kičmu sedeći i učeći u ovom slučaju medicinu od 6 godina osnovnih studija pa još treba i da volontira, nije ni čudo što odlaze. Još je i specijalizaciju nemoguće dobiti (tako barem kažu ovi lekari što su ovde kod mene). Ljudi ne očekuju da završe takav jedan težak fakultet a da rade kao magacioneri i konobari. Razumem ih.




My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 05.06.2018. 16:31 #646577

status: user
broj poruka: 2799
Sestra mi završila ucetiljski pre 15-ak godina i radi u jednoj it prodavnici.
Imaš mnogo sa završenim fakultetima a nikog tad nije bilo briga što ima puno ucitelja doktora ...
Nemožeš da dobiješ poso jer ste studirali nešto što ste i tad znali da ce biti teško da ase nadje poso jer vas je mnooogooo.
I ko je sad tu kriv.Država što je dala tolike kvote ili mi što smo po svaku cenu teli da studiramo to što smo zacrtali.
Uvek je najlakše okriviti državu i partije.Pa država i partija smo mi.Mi smo krivi a pre nas naši roditelji.
Kad imaš previše robe koju moraš da prodaš u kapitalizmu dešava se šta? Previše radne snage koja traži rad u struci a nema dovoljno mesta dešava se šta?
Zato se trguje na razne nacine onog što ima manje.I ko je za to kriv?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Ako 05.06.2018. 17:17 #646578

status: user
broj poruka: 35
je previše lekara ukineš u ovom slučaju medicinski fakultet na godinu, dve. Kod nas uzmeš od ljudi novac za studije a oni posle ne mogu da se zaposle u struci. Nisam ja lekar, nisi me razumeo. Ali ok, niko nikog ne krivi. Ako nema u Srbiji posla odeš u drugu zemlju, tj., tamo gde ga ima za tvoju struku.




My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 05.06.2018. 17:19 #646579

status: user
broj poruka: 2855
Hiperprodukcija lelara hihihih Pa covece prestani da lupas, odavno vec fali medicinsko osobolje. Zato Veliki vodja najjavljuje povecanje plata u zdravstvu, jer uskoro nece imati ko da nas leci. Imamo najmanje plate u Evropi.
Nemacka sluzba za zaposlajavanje je odavno prisutna zvanicno u Srbiji, preko nje odlaze mora lekara i drugog osoblja. Placaju ti prvi nivo kursa i uvode te u pricu. Znam iz prve ruke, poznajm licno mnoge koji su tako otisli, a prethodno nisu volontirali u Srbiji.
Puno se radi plate mizerne, ne moze da se prezivi, dok je u nemackoj prica drasticno drugacija.

Drugar moj iz srednje ima firmu za izvodjenje elektro radova i pogodio neki posao malo veci gde je za 3 dana moralo brdo poslada se odradi i pored svoje standardne ekipe koja je oko 9 ljudi morao da nadje jos 10ak. Da skratim malo duzu pricu, svi ti ljudi(samo jedan ne) koje je inace jedva nasao, a placao je debelo, su u tom trenutku mogli da rade za njega zato sto nisu radili u firmama. A nisu radili u firmama zato sto su u procesu odlaska u Irsku, Svedsku, Norvesku, Nemacku, Italiju...

Moj jedan prijatelj se skoro zaposlio u GSP-u u Beogradu da vozi bus. Primili su ga u fazonu `jel mozes danas da odvezes jednu liniju`. Da skratim malo duzu pricu. Prve nedelje kada je poceo da radi ravno 15(PETNAEST) kolega je dalo otkaz i otislo u nemacku. Za one koji nisu upuceni, nemci su prosle godine zvanicno priznali srpske dozvole i tako otvorili vrata nasim vozacima. Ogroman je manjak vozaca, jer nece da voze krs buseve za 45000dinara. Idu u nemacku...isto kao i medicinari...

`Najlakse je okriviti drzavu i partije? Mi smo krivi?` - Ovo je za `Medalju Velikog Vodje prvog reda`

Ovim se iskljucujem iz svake dalje rasprave na ovu temu, pa ti si Vucicev sendvicar! mi smo te partije?Mi smo SNS? Ja sam drzava? Ja otimam od naroda? E botu jedan, isprani mozgu, nikada ti neces shvatiti...

Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 .... 05.06.2018. 17:56 #646580

status: user
broj poruka: 2799
A šta je teško da se pogleadju stvarni brojevi.
Srbija ima 290 lekara na 100.000 stanovnika.
Prosek u eu je 300.
Jedine zemlje koje su imale više na 100.000 su bile PAZI OVO Grcka Španija portugal italija tj imali su 600 za grcku i 500 za španiju.Sad ih imaju prosek jer su KAKO VIDIŠ EKONOMSKI VEOMA DOBRI JER SU IMALI TOLIKO LEKARA.
Jedna tema je koliko se opredeli da je potrebno lekara i medicinksog osoblje a drugo koliko imaš studenta.I aj pogodi koliko imamo završenih studenta medicine.Tu smo na drugom mestu.Prvi su Poljaci.
Inace cisto informativno.Zemlje sa najmanjim natalitetom su
Nemacka
Rumunija
`U Srbiji se kao alarmantan ocenjuje već dvadesetogodišnji trend stope negativnog prirodnog priraštaja, koja je u 2011. dostigla stopu od -5,2 (na 1.000 stanovnika). Prema Eurostat-podacima 19 zemalja članica stoje u ovom pogledu bolje od Srbije, koja bi kao zemlja članica zauzimala 20. mesto (od 29). Najnepovoljnije stope priraštaja imaju Nemačka (-189), Rumunija (-55,2), Italija (-46,8), Mađarska (-40,7) i Bugarska (-37,4) i u odnosu na njih situacija u Srbiji ne izgleda toliko tragično. Stope useljavanja i iseljavanja menjaju ove bazične podatke u opštem populacijskom obračunu. Tako značajna stopa imigracije u Nemačku i Italiju ne samo da kompenzuje efekat negativnog priraštaja populacije nego i doprinosi konačnom pozitivnom demografskom bilansu u ove dve zemlje`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Ima istine, svugde po malo.. 06.06.2018. 08:33 #646593

status: user
broj poruka: 1998
https://youtu.be/m96ASPj_h6c?t=940
https://youtu.be/m96ASPj_h6c?t=1039

https://youtu.be/m96ASPj_h6c?t=1170

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Takodje imamo ogroman broj domacih izdajnika koji se prodaju za bezvredni americki dolar, u svim sferama je tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Ima istine, svugde po malo.. 06.06.2018. 18:54 #646607

status: user
broj poruka: 1998
Take back your wives and children.
Stop living like animals.
Go take the heads of the men who
reduce you to nothing more than livestock.
If right and wrong exists
in this world, this is right.
Even if you are killed, you can face your
forefathers in the next world and say...
`We died fighting.`
`We died protecting our family.`
Take back you wives.
Take back you children.
Reclaim your state!
Reclaim yourselves!

This man is a natural-born warrior.
He has the abilities required
of a warlord, not a ruler.
What he has is the power
to impel people to fight.
A zealous determination.

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Prica je suvise kompleksna ali jedno je sigurno. Nama treba neko ko ce ovaj narod da povede.
:: Kad se takav neko pojavi, tek tada ce Srbija dobiti neko novo lice.
:: Sada smo samo kolonija, zivimo u robstvu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Boze cega se ja nacitah... 07.06.2018. 14:42 #646622

status: user
broj poruka: 1332
Ja volim sto sam Srbin i srbija je prelepa zemlja koja ima ogroman potencijal ali to ne pije vodu jer smo mi balkanci :) Bosna, Hrvatska i Srbija, ista bagra nas vodi...

Drug mi ima jutara malina i sve je ulozio u to i na kraju cena 100din po kg? Prijatelj drzo svinje i taman kad treba da ih proda cena 110din kg? Vozis auto star 25, 30god i jos placas gorivo 160din po litri? Policija zaustavlja ljude u jugicima i naplacuju im kazne a ljude u dzipovima niko ni ne gleda? LOPOVI, SEBICNI MANIPULATORI. NIKO U SRB NE MOZE BITI BOGAT POSTENIM PUTEM!
Ne zelim da idem iz Srbije jer mi je to dom i tu su ljudi koje volim i koji me vole, ali cinjenica je da cu ceo zivot prezivljavati sa 200 300e... Nece nikad biti bolje na balkanu jer smo takav mentalitet, ma koliko god mi dizali proteste i bunili se .)

Nigde nije super ali pricati o svajcarskoj i nemackoj naspram srbije to je kao da pricate o stojadinu i BMW, veze s vezom nema! Naravno da cu otici iz ove rupetine od zemlje, zasto da ostanem tu? DAJTE MI JEDAN DOBAR RAZLOG ZASTO DA OSTANEM TU DA ME SVI PONIZAVAJU I VREDNUJU MOJ SAT MANJE OD LITRE GORIVA ILI OD 5L VODE?Alo bre ljudi o cemu vi pricate, cela porodica mora da radi da bi se prezivelo i onda se pitate zasto su deca takva kakva su- mutava nevaspitana, prepotentna vulgarna iitd? Pa kad im nema mame i tate jer moraju da rade za 300e...

Sta onda Simone? Treba da uzmem palicu i polomim ove na vrhu? Da im bacim bombu? Sta treba da radim da bi se stanje u drzavi promenilo?
radim ceo zivot za 200 300e i cekam bolje... To bolje nece doci ovde sigurno! Kao ni u Bosni Ni u Hrvatskoj jer smo takav mentalitet!
i druge drzave kradu to je istina ali opet ljudi imaju da zive a ne da prezivljavaju!


MSI gtx770 2gb
MSI B350 Tomahawk
2x8gb Cruical 2400mhz @2933 OC
Ryzen5 1600 3.8ghz OC, LC CC120
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
MS Falcon
LG W2453V -PF
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 07.06.2018. 15:14 #646623

status: user
broj poruka: 2799
Ako možeš potraži kako su se kretale plate recimo u poljskoj.
Oni su dugo imali plate ko mi a mogli su da imaju mnogo vece još tad.Secam da su svojevremno lekari kod njih i kod nas imali iste plate.Isto je bilo i u slovackoj ceškoj...
Sav napredak i višak novca ulagali su u razvoj.
A onda su pre neku godinu povecali drasticno plate.Znaci nije nešto tipa deset dvadeset posto neko je bilo dupliranje ako ne i više posebno za lekare.
Naši s druge strane povecavali plate da bi dobijali izbore i to na racun zaduživanja kao recimo grcai španci italijani.
Da u pitanju je delimicno mentalitet a delimicno glupost al ljudi jedino vagaju kolke su im plate i ne razmišljaju za buducnost.
Glupost svih koji misle kratkorocno a takve su sve nove generacije.Drcne.
S druge strane kod njih se odliv nije zaustavio.
Iz iskustva znam kakvi su poljaci posebno one generacije posle raspada istocnog bloka.
Nisam vido gluplje ljude od poljaka ceha i slovaka.Mislim na te za mene mladje generacije.Drcne.
Ako su oni glupi i drcni šta li smo tek mi.
Oni su imali srecu il nesrecu da imaju samo pametne politicare ili možda ipak ne?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Znam kakve su plate oni imali 07.06.2018. 15:35 #646624

status: user
broj poruka: 1332
Zivim u slovackom mestu. Moje pitanje je STA JA MOGU DA URADIM DA BI ZEMLJA BILA BOLJA????! Ne bacam smece po ulici ko retardi, radim svaki dan i redovno placam racune, nikad u zivotu nisam napravio neki prekrsaj tj platio kaznu, Posten sam i radim ceo zivot, nisam od onih koji samo pricaju a lopatu u ruke nikad nisu uzeli!
I nikada necu gledati ljude koji imaju manje od mene u tom smislu da budem zadovoljan sa onim sto imam! To je glupost, sve sto sad imam sam zaradio mojom krvlju i znojem a sta sam dobio od drzave za trud i postenje? 230e platu...
Zasto svi govore da budemo zadovoljni sa onim sto imamo? Nikada ne treba biti zadvoljan u tom smislu da se uvek tezi ka boljem zivotu, ne mislim materijalno samo vec celokupan zivot! Moj cale ceo zivot mi govori cuti sine budi zadovoljan sto imas krov nad glavom, neki ljudi to i nemaju. Sta zar ceo zivot treba da gledam na 230e kao dar od boga jer ljudi u africi jedu crve? Ajte molim vas!
Bas me briga za druge drzave, da li imaju ili nemaju. Ja ne trazim puno niti sam ikada trazio. Sve sto zelim je otici na odmor jednom godisnje bar 10 dana, da imam moj bmw e36 koji kosta sugavih 1500e i da imam da potrosim sa drustvom kad izadjem tipa 2x mesecno... Jel to puno? Ljudi u inostranstvu ni ne razmisljaju da li imaju 500din da odu u grad udljem 50 100km. ja moram biti ajnstajn da izracunam gde smem dati pare a gde ne...
I kako da gledam na buducnost ako mozete recite mi???
radio sam na pilani sve zivo znaci masine sve ovo ono za 130din sat...
radio sam za extruderom u dzakari za 25k dinara, radio 3smene na temp od 55c preko leta jer je pec dugacka 7metara i greje se na cca 270c a napolju 50c na suncu...
radio kao viljuskarista plata 22k
radio kao pomocnik tesara, tj sve sam radio osim merenja uglova rogova jer to ipak nisam znao, covek mi je dao 200din na sat ali sam radio manje pa mi opet plata bila 30k... I jos milion drugih poslova sam radio za iste pare. Trazim posao u novom sadu plata 40k dinara radno vreme 10 sati, ajde manite se... Jel treba da protestujem svaki dan da bude bolje? Jel treba da izlupam nekoga ili da ubijem? Jel je to poenta?
Zovem za ove konkurse za varioca i odbiju me jer sam zaposlen, jer kao ako drzava placa onda imaju prednost oni koji nisu zaposleni. Reko ok, a koja je cena ovako kaze 1200e. Jeste evo radicu pola godine da bi polagao za varioca 3 meseca!
Ne znam kako da dodjem do para postenim putem? :)

MSI gtx770 2gb
MSI B350 Tomahawk
2x8gb Cruical 2400mhz @2933 OC
Ryzen5 1600 3.8ghz OC, LC CC120
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
MS Falcon
LG W2453V -PF
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 07.06.2018. 16:15 #646626

status: user
broj poruka: 2799
Evropska politika koju ocito mora da pratimo je da ne postoji garantovana cena nekog prozvoda vec to odredjuje tržište tj berze.
Zašto su ljudi masovno ulagali u maline.Koliko je tvoj prijatelj zaradjivao ranije kad je ocito i imao višestruku dobit.
Postoje subvencije koje u eu po stavniku koštaju svakog gradjanina oko 120 evra.Kod nas je oko 30 evra.
Od cega oduzeti da bi se dalo poljoprivrednicima?
Imaš onoliko koliko ti je jaka privreda.
Jebi ga tržišna ekonomija i kapitalizam.
Ne posluješ dobro ne predvidiš kako ce cene da se krecu i bankrotiraš.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh covece vojvodina je toliko jaka 07.06.2018. 18:51 #646627

status: user
broj poruka: 1332
da moze sama da hrani celu evropu a mi jedva prezivljavamo :)
Ma drugu je tek druga godina sa malinama. Taman je poceo prosle godine i pale cene odma :) Baksuz

MSI gtx770 2gb
MSI B350 Tomahawk
2x8gb Cruical 2400mhz @2933 OC
Ryzen5 1600 3.8ghz OC, LC CC120
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
MS Falcon
LG W2453V -PF
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @bosh 08.06.2018. 06:44 #646633

status: user
broj poruka: 1998
Ono sto ti simona/tata verovatno zele preneti je sledece:

`Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.`

Winston Churchill

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Matori 08.06.2018. 09:26 #646636

status: user
broj poruka: 1332
Hrabrost i umece je ziveti sa 200e :)

MSI gtx770 2gb
MSI B350 Tomahawk
2x8gb Cruical 2400mhz @2933 OC
Ryzen5 1600 3.8ghz OC, LC CC120
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
MS Falcon
LG W2453V -PF
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 08.06.2018. 16:07 #646646

status: user
broj poruka: 2799
Vidiš takvih ko ova budala micika988 ima svuda.
Prvo postavlja neka prorocanstva i neke teorije zavere koje su na nivou deteta od maksimalno 7 godina.
Onda kad treba da o bilo cemu razgovara ne ume pa poteže za nazivanjem tipa simona ili kad se diskutuje o recimo pravima gej populacije svako ko nije da se isti prebijaju etiketiraju te kao da si naravno i ti gej jer sasvim je normalno da samo gej može da podržava da se gej ne tuku.
I sad kad takvi preko nepotistickih veza dodju na neki položaj recimo u neki upravni odbor uredjuju prava i odgovornost svih nas.
Problem ove države je što ima toliko budala ko ovaj kojima se daje prostor da baljezgaju a još veci što oni koji nisu budale a misle slicno cute i još im daju u potvrdu da nastave da baljezgaju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646169.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs