Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ryzen 7 2700x problem sa temperaturom
STRANA 4 OD 4
count Re: Re: ajde pogledaj i probaj, pa javi kakava je situacija 17.08.2021. 09:01 #671994

status: user
broj poruka: 1328
Vredelo bi proveriti i ploču, moguće je da je BIOS sunuo neki ludački napon, inače sem promene mikrokoda (što može da se desi samo kada se apdejtuje BIOS) ali to je manje verovatno.


:: Otisao je cpu u Holandiju u AMD predstavnistvo, videcemo sta ce da jave. Poslao sam ga preko jednog lika do Nemacke, pa od tuda je poslao moj drugar za Holandiju
::
:: Meni je kovao temp na 100c bez cpu usage, odjednom. Pre toga (ne znam koliko pre toga) je radio normalno, temp su bile 60 70, samo u testovima na 100% je islo preko 70 ali ispod 80, nisam bas obracao paznju jer je sve radilo normalno.
:: Temu si trebao da procitas, meni je ukovao cpu kad sam IZ BIOSA samo kliknuo na load optimized defaults. Videcu kako cu da stojim sa parama, posto su sad skocile kripto valute, pa ako podignem taj novac, mozda uzmem bolju plocu i napajanje, i jos jednu graficku koju cu da nakacim da kopaju. A za cpu cu videti ako mi AMD odobri zamenu
::
::
::
::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=QKA8MdpGoy
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: ajde pogledaj i probaj, pa javi kakava je situacija 17.08.2021. 10:01 #671995

status: user
broj poruka: 7695
Pre bih rekao da je napajanje,ali ako ide na siguricu onda da promeni i plocu i napajanje.Jednom mi se desilo sa P4 promenio sam napajanje ,doduse stavio nekog kineza koji je radio i posle toga nije hteo komp da radi ,vratim staro napajanje isto .Otisao bio CPU.


:: Vredelo bi proveriti i ploču, moguće je da je BIOS sunuo neki ludački napon, inače sem promene mikrokoda (što može da se desi samo kada se apdejtuje BIOS) ali to je manje verovatno.
::
::
:: :: Otisao je cpu u Holandiju u AMD predstavnistvo, videcemo sta ce da jave. Poslao sam ga preko jednog lika do Nemacke, pa od tuda je poslao moj drugar za Holandiju
:: ::
:: :: Meni je kovao temp na 100c bez cpu usage, odjednom. Pre toga (ne znam koliko pre toga) je radio normalno, temp su bile 60 70, samo u testovima na 100% je islo preko 70 ali ispod 80, nisam bas obracao paznju jer je sve radilo normalno.
:: :: Temu si trebao da procitas, meni je ukovao cpu kad sam IZ BIOSA samo kliknuo na load optimized defaults. Videcu kako cu da stojim sa parama, posto su sad skocile kripto valute, pa ako podignem taj novac, mozda uzmem bolju plocu i napajanje, i jos jednu graficku koju cu da nakacim da kopaju. A za cpu cu videti ako mi AMD odobri zamenu
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: https://www.youtube.com/watch?v=QKA8MdpGoy
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ploca 17.08.2021. 16:33 #672001

status: user
broj poruka: 4661
Proverena je ploca, na njoj su nekoliko procesora probana i radilu su svi bez problema, evo i sad ovaj ryzen 3 first gen radi bez problema, nema da se greje nista. PSU sam testirao sa max load pre nego mi riknuo cpu posle load optimized defaults, nista nije bio problem, naponi nisu padali, samo je cpu kovao preko 80 do 90c sto je definitivno falicno bilo.

Ali verovatno cu da zamenim plocu za neku full atx i jos jednu graficku da stavim i novi PSU jer je ovo vec matoro.



:: Vredelo bi proveriti i ploču, moguće je da je BIOS sunuo neki ludački napon, inače sem promene mikrokoda (što može da se desi samo kada se apdejtuje BIOS) ali to je manje verovatno.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 dobre vesti 20.08.2021. 16:40 #672029

status: user
broj poruka: 4661
AMD mi resio zamenu odmah, prema onome kako su mi napisali u mailu. Ustedeo sam se glavobolje da kupujem opet jer kosta 200+ evra.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Opa 20.08.2021. 19:14 #672030

status: user
broj poruka: 6643
Baš lepo ako tako završi. Čak, super.
Da ne bude da je sve laž i prevara, da je istina u sitnim i samo u sitnim slovima.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: dobre vesti 20.08.2021. 21:29 #672031

status: user
broj poruka: 18940
Eto, vidis, i koliko te je sve kostalo?

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: AMD mi resio zamenu odmah, prema onome kako su mi napisali u mailu. Ustedeo sam se glavobolje da kupujem opet jer kosta 200+ evra
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sreca je tu sto AMD daje globalnu garanciju ,kao sve ozbiljne firme 20.08.2021. 21:53 #672032

status: user
broj poruka: 7695
sad uzmi neko novije napajanje , taj cpu ne trosi mnogo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 oko 40e + 200din 21.08.2021. 19:43 #672043

status: user
broj poruka: 4661
za kontrolera za sok sto su poslali paket do BG-a busom :)
Trebalo bi da posalju natrag sad u ponedeljak iz Holandije, drugar dolazi u petak/subotu iz nemacke pa ce da mi donese.

@Obradmi videcemo cim budem u mogucnosti, uzecu ATX plocu i PSU, da mogu nakacim jos jednu graficku ako nadjem da nije preskupa, da ne trosi vise od ove i da ne se ne greje vise od ove. PSU od 750w sa 80 85% plus bi trebalo da zavrsi posao, ali preracunacu, ima vremena do tad.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 4 OD 4
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs