Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
NFS Shift 2
STRANA 8 OD 8
Sub-Z Re: Re: Re: Re: Mogu samo da kazem da je igra fenomenalna 21.05.2011. 14:19 #326221

status: user
broj poruka: 1620
Dead zone ti je sam centar volana (iliti početni položaj pedala), to jest kada je u početnom polozaju, na 0 stepeni. Bez dz bi morao, npr. kad izloziš iz krivine, da volan vratiš tačno na centar da bi išao pravo, što je teško...probaj sa 10% pa eksperimentiši...ja imam formula Force Ex, dosta sam eksperimentisao sa podešavanjima dok nisam našao šta mi odgovara...nisam sad pri kompu da ti kažem tačno...
Fiat iustitia, et pereat mundus


:: Sve je po default, mislim da stoji na 5
:: Sta je uopste dead zone? NEmam pojma ni kako se manifestuje pomeranje toga, a ni ono za sensitivity. Ne znam kako da stavim da ugodjaj bude najbolji. Drift mi je zeznuto na volanu da vozim, ne mozes toliko brzo da motas pun levo i pun desno ko na gamepad
::
:: LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9
:: Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apoll
::
:: :: Možda je u igri namešten velik deadzone
:: ::
:: :: Pregrejana rebra na kuleru najbolje se hlade ćevapima.
:: ::
:: :: :: Bas sam slabo igrao shift 2, tj, nista nisam ni igrao. Trebalo bi da je probam na volanu, pre koji dan sam uzeo force GP, u shift I se super ponasa, sem papucica, preko pola moras da stisnes da bi reagovalo, a u control panelu radi lepo od samog vrha, ne znam u cemu je fora.. Neko od vas jel zna
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 Deadzone i Sensitivity 21.05.2011. 15:57 #326229

status: user
broj poruka: 704

Koliko ja znam, deadzone je koliko je potrebno da okrenes volan ili palicu na joypad-u da bi on dosao do maksimuma. Uzecemo recimo da je 90 stepeni maksimalni obrt volana.
0% deadzone = 100% obrt volana (pomeranje palice) za max (90 stepeni)
50% deadzone = 50% obrt volana (pomeranje palice) za max (45 stepeni)
100% deadzone = 1% obrt volana (pomeranje palice) za max (0-1 stepen) (cak i kada je 100%, potrebno je minimalno pomeranje volana da bi on skrenuo)
Sve preko tog procenta koji odredjuje deadzone, nece imati efekta jer je on vec dostigao svoj maksimum. Sto manji deadzone, veca se kontrola ima nad tockovima.

Sensitivity je samo brzina pri kojoj ce da odreaguje. 0% sporo, 100% brzo. Mislim da tu nema neke dileme.

Meni su sva podesavanja za sens na 50%, a deadzone mi je 0% (igram preko joypada, analog)

GA-945PL-S3, Pentium Dual-Core E2140 1.6Ghz, 3GB Kingston ddr2 800, WD500GB, Toshiba-Samsung DVD, Sapphire ATI 4850 1gb ddr3 256 bit, LC Power 5550 v2.2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dusanic Re: Re: nfs 21.05.2011. 16:37 #326250

status: user
broj poruka: 19
Ma da,ima takvih na svakom forumu kao ti,ko da im je tata Sumaher.Njih 50 kaze ne moze se voziti,imaju problema a on moze.


:: NIJE TACNO, vozim na tastaturi sve automobile bez ikakvih problema i nisam apsolutno NISTA podesavao sem asistiranja
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Zale se ljudi koji voze na tastaturi(stvarno je ne moguce neka kola voziti),sa ostalim kontrolerima ide lakse,za tastaturu su potrebna silna podesavanja a ni tada ne tece glatko,jednostavno izbegavati ovu igru ako nemate volan ili gamepad neki.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Re: nfs 21.05.2011. 17:10 #326268

status: user
broj poruka: 6083
Jel ti sve na off? a sto se tice drifta, ne zasmejavajte me sa UG serijom gde je moglo sa peugeotom 206 da se driftuje i sa ostalim fwd kolima. u most wanted nije bilo drifta u carbonu jeste, ono mora da je neki mode poseban.

hvala za dead zone i to, probacu na nulu da stavim

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9,
Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: NIJE TACNO, vozim na tastaturi sve automobile bez ikakvih problema i nisam apsolutno NISTA podesavao sem asistiranja
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Zale se ljudi koji voze na tastaturi(stvarno je ne moguce neka kola voziti),sa ostalim kontrolerima ide lakse,za tastaturu su potrebna silna podesavanja a ni tada ne tece glatko,jednostavno izbegavati ovu igru ako nemate volan ili gamepad neki.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dzoni665 Re: Re: Re: nfs 21.05.2011. 22:12 #326362

status: user
broj poruka: 704

@Snoopy: Javi ako ti treba jos neko objasnjenje.

GA-945PL-S3, Pentium Dual-Core E2140 1.6Ghz, 3GB Kingston ddr2 800, WD500GB, Toshiba-Samsung DVD, Sapphire ATI 4850 1gb ddr3 256 bit, LC Power 5550 v2.2

:: Jel ti sve na off? a sto se tice drifta, ne zasmejavajte me sa UG serijom gde je moglo sa peugeotom 206 da se driftuje i sa ostalim fwd kolima. u most wanted nije bilo drifta u carbonu jeste, ono mora da je neki mode poseban.
::
:: hvala za dead zone i to, probacu na nulu da stavi
::
:: LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9
:: Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apoll
::
:: :: NIJE TACNO, vozim na tastaturi sve automobile bez ikakvih problema i nisam apsolutno NISTA podesavao sem asistiranja
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Zale se ljudi koji voze na tastaturi(stvarno je ne moguce neka kola voziti),sa ostalim kontrolerima ide lakse,za tastaturu su potrebna silna podesavanja a ni tada ne tece glatko,jednostavno izbegavati ovu igru ako nemate volan ili gamepad neki.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 8 OD 8
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs