Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem sa WinXP SP2 - sysdata.xml
STRANA 1 OD 1
MaliAbner Problem sa WinXP SP2 - sysdata.xml 23.10.2005. 20:03 T1001

status: user
broj poruka: 7761
Dakle ovako racunar se od skora besomucno resetuje sam od sebe i nasumicno, nekad radi ko swiss watch a nekad zakuca ekran i reset.

Nakon ponovnog podizanja sistema prijavljuje da se sistem oporatio od fatalisticke greske i stalno prijavljuje da je problem izazvao fajl sysdata.xml i mini102205-01.dmp.

Malo sam procesljao net i vidim da ima mnogo ljudi sa istim problemom na kompu, ali niko ne nudi resenje.

Da li neko ko posecuje ovaj sajt ima slicno iskustvo i eventualno resenje.

Ovo vec pocinje da iritira jer se ne da raditi nista normalno na kompu, srecom da CAD jos uvek ne pravi probleme, ali klinac je ocajan jer ne moze da koka neprijatelje.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy memorija ili drajver 24.10.2005. 11:34 #2714

status: user
broj poruka: 56
Desava se da je problem sa drajverom i to od graficke. Ako imas nvidia karticu instaliraj NVIDIA DETONATOR drajver, a ako je ATI onda ATI CATALYST uz prethodnu instalaciju Microsoft Net Frame-a. Preporucio bih ti da uradis kompletnu reinstalaciju, jer je to najbolja dijagnostika hardvera,a ako se bude zakucao u toku instalacije ili posle nje, onda je najverovatnije memorija problem.Testiraj je, ali ostavi malo duze na testu ili je jednostavno zameni. Toliko,a bilo bi dobro da mi napises celu konfiguraciju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner ChinaBoy u pravu si !!! 24.10.2005. 22:16 #2721

status: user
broj poruka: 7761
I onako usput da ti kazem da si jedini na netu koji je dao pravi odgovor na problem.

Konfiguracija je sledeca
MB Soltek SL75 drv2 (via kt266a)
AMD 1800+
768 mb memorije (512 + 256)
ATI Radeon Connect3D 9550/128/256
WD 160Gb / 8mb
etc...

Skoro sam promenio grafiku, ali sam alavo resio da stavim najnoviji Via AGP driver za koji sam procitao da daje veci skor u radu, a i onako uzgred sam instalirao noviji VIA 4in1 set drivera za chipset.

Pre nego sam postavio pitanje sam testirao memoriju jedno 20-tak sati i test program ni nije registrovao nikakvu gresku, tako da memorija nije.

I onda resih da preinstaliram sistem ali sam pre toga skinuo pomenute drajvere i vratio stare.

NE MORAM DA TI KAZEM DA SU MUKE NESTALE, MASINA JE SAD STABILNA, KLINAC SA RADOSCU KOKA NEPRIJATELJE A JA SAM GA SKONO SA GRBACE.

Sve u svemu gledao sam i trazio resenje na svim mogucim forumima ali si ti jedini koji je pogodio resenje, iako sam skoro isto sumnjao i sam.

Jos jednom, HVALA !!!

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs