Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Savet: koja ploca je bolja Asus A7N8X ili Gigabyte GA-7TV600 1394
STRANA 1 OD 1
stante Savet: koja ploca je bolja Asus A7N8X ili Gigabyte GA-7TV600 1394 23.10.2005. 20:25 T1003

status: user
broj poruka: 59
Koju plocu uzeti, polovne su naravno, ista cena?
Barton 2500+ radi na obe kao 3200+
Koliko znam, Gigabyte bolje radi sa diskovima (brze), konkretno ovaj model ima firewire, sata.
Asus je bolji u radu sa memorijom (dual channel), ovaj model nema firewire i sata
Sad na stranu firewire i sata (mada se za doplatu u vidu pci kartica mora dati 30-35 eura za oba), sveukupno, sta mislite koja ploca je bolji izbor?

HVALA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 A7N8X 23.10.2005. 20:40 #2707

status: user
broj poruka: 327
Puna verzija ploce Asus A7N8X ima i sata i Firewire tako da je to moja preporuka. Gigabyte GA-7TV600 1394 zaobidji u sirokom luku jer je to najgori chipset koji je VIA ikada izbacila. Probaj da ne kupis Asus A7N8X-X jer ta verzija nema ni sata ni firewire ni dual channel.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante A7N8X vs GA-7VT600 1394 24.10.2005. 01:24 #2709

status: user
broj poruka: 59
A7N8X nema ni firewire ni sata. To je standarna nforce2, dakle ne A7N8X-X vec bas A7N8X i nema ni jedno ni drugo.
Nforce2 od Asusa koja ima sata i firewire je A7N8X Deluxe (ima jos i slot za wireless) a to je vec druga prica (da mi se ta nudi, tu se vec ne bih dvoumio :))
U principu, radi se o tome da ako uzmem A7N8X onda moram da izdvojim jos 30-35 eura za pci firewire i pci sata (jer mi treba ili ce mi trebati u buducnosti oba). E sad da li je ekonomski isplativo ulagati tolike pare za nadgradnju necega sto i samo ne vredu puno vise samo zato sto je 10-15% stabilnija (mada ne znam sta to u praksi treba da znaci, trenutno koristim GA i ne vidim nikakve nedostatke). Jedino sto mene kopka u ovom trenurku je taj dual channel koji GA nema. Da li se vredi zbog njega izlagati dodatnom trosku kupovine pci kartica?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 24.10.2005. 06:51 #2710

status: user
broj poruka: 281
15% ubrzanja koje daje Dual Channel ces videti samo u programima tipa Photo Shop ili slicnim.Ja imam GA 7-NNXP nF2Ultra400 Limited i nevidim velika poboljsanja kada stavim da radi dual channel.Kupi ako mozes GA-7N400Pro2(Rev2) odlicna je ploca.
Igor B.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante ... 24.10.2005. 16:23 #2719

status: user
broj poruka: 59
Hvala na preporukama, ali ja sam u situaciji da biram izmedju dve gore pomenute ploce, jer mogu da ih nabavim po povoljnim cenama, polovne naravno. To sto neka treca i cetrvta ploca rade dobro, to je zaista super, ali ja od toga nemam nikakve koristi, jer ne kupujem novu, vec biram izmedju dve ponudjene. Tako da su mi potrebni saveti i iskustva vezana bas za ove dve ploce.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Ploca 24.10.2005. 17:58 #2720

status: user
broj poruka: 205



Imao sam Gigabyte, 1700+, WD sata disk i cini mi se da je brze sljakalo. Ploca je sasvim OK. nisam imao nikakvih problema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gileip Nema razmišljana Asus A7N8X 21.12.2005. 10:34 #3462

status: user
broj poruka: 9


Tu nesmeš ni da pomisliš da razmišljaš, NForce2 je tata mata za AMD proceosre, a obavezno vodi računa da ti ne uvale Asus A7N8X-X jer nema dvokanalnu memoriju!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs