Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
STARI WIN XP - NOVA PLOÈA, CPU I MEM
STRANA 1 OD 1
herrpan STARI WIN XP - NOVA PLOÈA, CPU I MEM 27.10.2005. 10:22 T1016

status: user
broj poruka: 10

Zna li neko da me posavetuje postoji li mogucnost na stari Win XP ubacim novu ploču, procesor i memoriju. (obično se dešava da se pojavi plavi ekran i mora da se instalira sve ispočetka).
Ovo mi je potrebno jer imam neki program koji ne mogu ponovo da instaliram.
Hvala na svemu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
protatehni WIN XP 27.10.2005. 13:29 #2747

status: user
broj poruka: 31
Koliko ja znam iz ličnog iskustva, jedino možeš da probaš da sa starom pločom, pre gašenja uradiš opciju ADD NEW HARDWER, a na pitanje odgovoriš sa NOT ADDED YET. Onda ugasiš mašinu i zameniš ploču i ostalo. Međutim i ovo nije sigurno 100%. Nekad uspe, a nekad ne.
Nek ti je bog u pomoći.
Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante mozda 27.10.2005. 14:08 #2748

status: user
broj poruka: 59
U principu, trebalo bi sve ponovo instalirati i to zbog ploce (zamena procesora i memorije ne zahteva novi windows).
1) Postoji mogucnost i da se ne instalira win ponovo, sve zavisi od ploca (one koju izbacujes i one koju stavljas). Pokusaj da prvo un-instaliras sve drivere od stare ploce pre nego sto uradis zamenu, pa onda kad uradis zamenu stavi cd od nove ploce da win nadje nove drivere. Moglo bi i uspeti.
2) Ili... da sacuvas taj program (prebacis na sigurno folder gde je isntaliran iz program files-a i exportujes iz registry baze sve podatke vezane za taj program) pa onda format c, nov win, i kopiras u program files taj folder, importujes podatke za registry bazu.
Nijedan od ova 2 predloga nije 100% da ce raditi, ali nista pametnije ne znam da ti kazem.
Jos jedan savet: napravi image sistemskog diska (norton ghost npr) i skolni ga na sigurno, pa onda pokusaj sa ova dva predloga. Tako ces moci da, ako jedan nacin ne donese rezultata, da vratis pomocu ghosta sve na staro pa probas drugi nacin. Nadam se da ces uspeti.

Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herrpan crklo staro 27.10.2005. 16:56 #2753

status: user
broj poruka: 10


problem je u tome sto su stara ploča i cpu riknuli i moram da stavim sve novo, dakle nemam mogućnost da uradim remove hardware?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stante eee... 28.10.2005. 17:33 #2769

status: user
broj poruka: 59
Pa onda samo mozes da prikacis hdd na novu masinu i da se nadas da ce sve proci kako treba, da ce se instalirati diveri od nove ploce i da ce proraditi.
U svakom slucaju uradi image sistemske particije, ne kosta te mnogo vremena, a posle mozes da vratis ako nesto zeznes ili nesto podje naopkao.

Pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herrpan USPEO 02.11.2005. 12:59 #2803

status: user
broj poruka: 10

IMAO SAM SREÆE IZGLEDA, STAVIO SAM NOVE KOMPONENTE I SVE JE PRORADILO KAKO TREBA.
HVALA SVIMA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646104.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs