Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Adapter sa 220V na 110V
STRANA 1 OD 1
SupremeEgo Adapter sa 220V na 110V 02.06.2008. 15:51 T10162

status: user
broj poruka: 41
Izvinjavam se ako sam post stavio u losu temu, ali nisam imao ideju gde bih ga stavio na drugo mesto.

Pre par godina sam u Genel-u u sklopu neke akcije kupio Panasonic mini liniju. Bila je upola cene, a sve iz razloga sto je pravljena za americko trziste, odnosno radi na 110V. Naravno, uz nju sam dobio adapter sa 220V na 110V koji je omogucavao da ovo radi.

Medjutim, pre mesec dana mi je taj adapter pregoreo. Znam da je u njemu problem jer sam uzeo od komsije koji je kupio istu liniju kao i ja i sve radi savrseno.

Pokusavao sam da nadjem u Beogradu, ali nisam uspeo. Jurio po netu, zvao... Nigde. Ima li neko ideju gde bih mogao da nadjem ovako nesto? Da, adapter je snage 100W.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neledj re 02.06.2008. 18:01 #56881

status: user
broj poruka: 19
koja je tacno oznaka linije ,da vidimo trafo da ti nabavimo a ne adapter



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL hm 02.06.2008. 18:03 #56883

status: user
broj poruka: 537
BG Elektronik u Bulevaru Kralja Aleksandra bi trebalo da ima te pretvarace sa 220V na 110V. Ranije sam ja jurio slican pretvarac i to za neki alat, kod njih sam nasao iz prve :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 verovao lil ne 02.06.2008. 22:03 #56921

status: user
broj poruka: 938


ja sam ga nasao na pijaci,kostao je 100-tinak dinara.Ako ne, u `Radio klubu`ga imaju sigurno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 02.06.2008. 22:35 #56931

status: user
broj poruka: 1673
Najelegantnija varijanta je da se zameni trafo u samoj mini liniji sa trafoom za 220V a taj crknuti adapter zafrljaci u kontejner. Taj posao se otprilike sastoji u odmotavanju primarnog namotaja i namotavanju sa duplo vecim brojem namotaja ali ovog puta tanjom zicom. Debljina zice se uzima iz tabele ili po proracunu 2,5A/mm2 za stalno opterecenje ili 3,5A/mm2 za kraca opterecenja. Stvarno potrebna struja koju treba da izdrzi zica se racuna iz obrazca P=U*I dakle za 100W struja je 0,45A ali ova metoda nije pouzana, najpouzdanija metoda je prema preseku jezgra da se izracuna koliko taj trafo moze stvarno da da struje. Posto je ovo ipak posao za nekog ko ima i opremu i zicu i iskustvo potrazi nekoga ko ti to moze odraditi, naprimer firma Trafko iz BGD-a. Jedino je mozda problem sto to nije bas jeftin zahvat.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646180.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs