Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Slika u boji
STRANA 1 OD 1
dados Slika u boji 27.10.2005. 17:25 T1018

status: user
broj poruka: 86

Molim vas ako mozete da mi odgovorite na moj problem: Imam graficku NX6200AX 256MB memorije i 64 bit. I uzeo sam kabal da prikljucim TV na komp. I sta se desilo sve radi ali na TV mi pokazuje stalno crno belu sliku i probao sam sve palove da menjam i nista, znaci sa svim palovima koji su u kompu nemogu da dobijem sliku u boji. TV mi je SAMSUNG kupio sam ga pre 5 godina novog. Da li znate u cemu je problem i sta da radim????’
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Probaj ovo 27.10.2005. 22:38 #2758

status: user
broj poruka: 6643


Uzrok može biti u više stvari. Prvo proveri kabl, pogotovo ako je sa buvljaka, kao i adapter za scart na TV-u ako ga koristiš. (Odneseš skalameriju kod druga, ili doneseš video kameru - dvd plejer koji koristi istu vrstu kabla pa probaš, ili nabaviš kvalitetniji I ŠTO KRAÆI kabl...). Kabal priključi PRE paljenja TV-a i PC-a. Ako kabl i/ili adapter valjaju, proveri svoj TV. (Npr. ako imaš nekog sa kamerom koja koristi isti priključak - s-video ili kompozitni, ili nakači dvd-plejer TOM VRSTOM KABLA). Ako taj hardver valja, prčkaj po drajverima za video karticu, naravno, instaliraj najnovije drajvere, oni koje ubacuje sam Windows ne pružaju mogućnost podešavanja TV-izlaza. Prčkaj i po TV-u, možda isti ima podešavanje koje ti treba, radi se o jačini ulaznog signala iliti osetljivosti ulaza, samo je naziv podešavanja verovatno kriptičan i vezan za video in. Na kraju, možda je kartica škart kod kojeg se štedelo baš na TV izlazu jer to uglavnom obični korisnici i ne koriste...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Drajveri! 28.10.2005. 09:49 #2765

status: user
broj poruka: 3529
Imao sam isti problem ranije sa FX karticama i resio sam ga sa odredjenim drajverom!
Naime ako ti je kabl OK 100% su drajveri, probaj drugi drajver i resices problem!

P.S.: Naravno da predpostavimo da ti je karta ispravna!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 he, he 28.10.2005. 11:42 #2766

status: user
broj poruka: 2076



Najverovatnije ces odgovarajuci konektor naci na buvljaku. Kad sam ja pre 10 meseci kupio Gigabyte 6800 isto mi je davao crno belu sliku, to se desava sa mnogim grafickim karticama (potvrdio mi je Max sa benchmarka), poslusao sam njegov savet i kupio na pijaci konektor i stvarno shljaka, PROBAJ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coaulsi boja! 29.10.2005. 22:02 #2776

status: user
broj poruka: 16
pod uslovom da ti je kabl dobar sto verovatno i jeste slucaj cim daje sliku, boju ces dobiti jednostavnim podesavanjem izlaza na kompozitni, a to ces uraditi iz drajvera: select tv format, advanced, video output format, AUTO SELECT ILI COMPOSITE VIDEO OUT, nikako ne biraj s-video (osim ako tv ne podrzava, a ocigledno je da ne).
signal format nije bitan jer imas noviji tv koji podrzava sve ponudjene formate i automatski ih bira


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs