Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
toneri za laserac, original ili kompatibila?
STRANA 1 OD 1
markich toneri za laserac, original ili kompatibila? 28.10.2005. 11:59 T1019

status: user
broj poruka: 3
zanima me sta vi mislite o pojavi tzv. kompatibilnih toner kaseta na nasem trzistu.

da li se vise isplati kupovati njih nego originale?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Uz ogradu... 31.10.2005. 01:25 #2791

status: user
broj poruka: 6643



(Uz ogradu da nisam čuo da su u opticaju kompatibilci koji upropaste štampač iako je to teoretski moguće.) Ako, i samo ako ne koristiš laserski štampač da bi štampao grafiku finije rezolucije i punog kvaliteta (npr. neke brošure, stripovi i cb fotke), onda se se apsolutno isplati i reciklaža i kompatibilci. Mislim da bi imao problema i sa puškicama sitnog fonta (he, he...).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markich re 31.10.2005. 08:11 #2794

status: user
broj poruka: 3
cuo sam da reciklirani i kompatibilni toner nije isto... ovi sto recikliraju u radnjama ne menjaju delove, samo ti dopune taj prah. kompatibilna varijanta je valjda sve novo. Kao novi proizvod u kutiji i garancija dve godine... moraju samo da ostave istu onu plastiku u kojoj se sve nalazi da ih ne bi tuzio HP.

ne treba mi ni za puskice ni za grafiku, vec u mojoj firmi se toga trosi gomila mesecno pa sam mislio da predjem na kompatibilu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs