Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Adsl prevare
STRANA 1 OD 1
Erwin Adsl prevare 29.10.2005. 18:30 T1024

status: user
broj poruka: 6

Jedna informacija za sve koji hoce da napuste SezamPro..da to urade pazljivo i podmuklo, jer u suprotnom moze im se desiti da lose prodju. Prvo da (ako samo menjaju provajdera)pocetkom meseca sklope ugovor sa drugim provajderom(da ne bi gubili port u centrali), a onda sredinom meseca da "otkace" sezam, jer to što vam oni kao produze 15 dana..onako.."prijateljski"..."jer niste u mogucnosti da platite na vreme"..ali imate na racunu jos gb.."pa mozete da to koristite i dalje"..."samo polako"..."bla, bla"....
Znajte...to ce te sve da sami posle platite...jer nazalost oni navodno imaju takav ugovor sa Telekom. Tako da (nisam jedini kojem se ovo vec desilo!!!)ne verujete svemu sto vam kazu, kao i sto vam nude, jer su im opsti uslovi koriscenja "muljavo" napisani...pa vam treba Toma Fila da ih prevede. Kod njih sam bio 6meseci i dosta je vucenja za nos...to je izgeda jedini provajder koji setup naplacuje pri raskidu ugovora!!?? Onda cuvena opcija "getorder"..(servis narucivanja faijlova koje zelite da skinete, a skida za vas provajder)..koja jednostavno NE RADI..stavljao sam linkove za "open office", knopix...nista!!Zalio se..opet nista..."javicemo se"...ja PONOVO probam linkove da skidam rucno, sa mog naloga ..idu ko blesavi..ee a jel kad ide o mom trosku..tako da dzaba 2gb getordera...
A tek cene kad im uporedite sa ostalima....njihov flat 256 je 2200 a kod Verata i Beotela 1700!!!500din mesecno, malo li je?!Ono i Verat jednom "rebne" za setup i sami kupite KVALITETAN modem. Ali npr Beotel nema takvih dodatnih troskova....tako da ja odoh kod drugog provajdera!!
Ps. Nisu ni ostali provajderi cvece, manje vise svaki ima neke svoje bisere..jer zivimo ..gde zivimo
...ali SezamPro je posebna prica..verujte mi;(((((((
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pa da li je moguce !!! 29.10.2005. 20:16 #2774

status: user
broj poruka: 7761
Covece pa gde ti zivis?
Da li je moguce da si u zemlji srbiji uplatio AdS(ezam PRO)L a da se nisi raspitao za uslove.
Alo pa ovde seljak pre nego sto izadje iz iz voza prvo pita sve putnike u vagonu jel ovo ta i ta stanica, a onda kad izadje iz vagona prvo pita lika na stanici jel ovo zaista ta stanica.

Dakle ti si pre nego sto si platio prikljucak kod provajdera koji se najvise reklamira propustio da se raspitas koliko sta kosta, a u isto vreme je kod Verat.NET-a ponuda od pocetka bila FLAT bez ogranicenja protoka.

Neverovatno je sta reklama cini, pa ovaj sezam je i kao klasicni provajder bio jedan od najgorih, najnedostupnijih ali radi.

Jedino je muka sto je Verat jedan od najnesigurnijih provajdera ali cini mi se da se i tu situacija polako menja, pa su im serveri sve manje u maleru kakvom su nekad bili.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erwin SezamPro 29.10.2005. 20:49 #2775

status: user
broj poruka: 6




Jesam se raspitao i uredno pročitao "opste uslove koriscenja..bla bla"..toga nema tu, nisam duduk, imas otkazni rok od 15 dana posle isteka uplate, ako ne uplatis ponovo..oni gase servis i uzimaju opremu...sto je meni ok!! Ali nije i njima..jer oni sad hoce pare i za otkazni period, a pritom u toku otkaznog perioda ne mozes da koristis vise od pola servisa (npr. getorder) sto znaci da krse ako se dobro secam clan 2. ugovora sami!!!(radi se o BASIC paketu sto nema veze sa flat rezimom, nego imas 2.5gb fixno)
Plus meni je to obavestenje o placanju NAKNADNO dato(tj. kad su dobili nogu od strane mene) tj "objasnjenje" da stvari tako ne funkcionisu, što je malo pokvareno od njih + nemam ni volje ni zivaca da se sudim sa njima zbog 1000din?? Na sta oni i racunaju valjda?. Kako god znam za nekoliko ljudi koji su bas ovako prosli...prvo te "kao" sacekaju da platis...a onda ti kazu ..." usli ste u drugi mesec..znate..to sad treba da se plati ..opet...i ako ste trosili samo ono sto ste i platili... mi takav ugovor imamo sa Telekomom"

Tj oni unapred uzimaju uslugu? Pa to je njihov problem a ne moj???
Elem jeste..svestan sam gde zivim...svaki dan....a sto se Verata tice....ne znam nikad mi nisu bili po ukusu a ni mirisu ;)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique 56K 29.10.2005. 22:24 #2777

status: user
broj poruka: 205


Ne znam za adsl ali sto se tice 56k beotel je najbolij. Koristim ga vec 5 godina.
Veza je extra,cene su OK.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erwin Re: 56K 30.10.2005. 02:02 #2782

status: user
broj poruka: 6



::
::
:: Ne znam za adsl ali sto se tice 56k beotel je najbolij. Koristim ga vec 5 godina
:: Veza je extra,cene su OK
:
Sa njima sam vec potpisao ugovor, nadam se da im je takav i ADSL;)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad suma sumarum 30.10.2005. 17:15 #2783

status: user
broj poruka: 4744

10-ogodisnje iskustvo:
sezam & verat == shit, beotel ~ok

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zuza Lako je vama u Beogradu 30.10.2005. 17:37 #2785

status: user
broj poruka: 2
Ima li ko ideju kada ce ADSL proraditi u unutrasnjosti
ima ravno pola godine kako sam se na PTT prijavio
ali do sada nisam dobio nikakav odgovor
znali neko nesto o tome
kao i kakav je PTT za to


Zuza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ðekna još nije, a kad će 31.10.2005. 01:03 #2788

status: user
broj poruka: 6643



Ako se igde vidi ogoljeniji monopol i ostatak socrealističke privrede, to je netržišno i antiklijentsko ponašanje telekoma. Toliko su inertni i lenji da ih mrzi i da pokupe gotove pare. Dakle, nisu se udostojili da obuče (verovatno za strašno komplikovane radnje...) dovoljno ljudi ili ih iznajme da posao odrade u više gradova iako je to 100% čista investicija već kilave i kao u turska vremena, donose brzi internet brzinom karavana na kamilama. Da to radi bilo koja, pa i naša poludivlja privatna firma, verovatno bi radili u 3 smene i zaposlili stotine ljudi da im to odrade, jer se bukvalno radi o berbi para, ali, što bi? Ionako im dosadašnji monopol kapka bez ulaganja napora u prepune džepove... Ko čeka, taj umre. Bez ADSL-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkorko Beotel sucks 02.11.2005. 20:50 #2808

status: user
broj poruka: 4
Pzi se kod beotela, to su tek prevaranti.
Odem ja i uzmem ruter za firmu jer nisam mogao da ih dočekam.
Prvo mi daju ruter bez kabla za lan, daju mi usb kabl, ali bez CD-a, sto sam provalio tek kad sam stigao u firmu.
Koristio ja to neko vreme, vidim sranje, non stop je u nekoj buli, nikog nema da se javi iz podrške, baš ono u fazonu zabole ih i šef mi kaže, nosi to i vrati.
Nazovem ja i oni pitaju zašto nećemo više Beotel, šef kaže šta vas briga i tu tek kreću problemi.
Donesem ja ruter oni bleje, kao gde je kartonska kutija, ja im kažem da je naplate, gde je cd, ja im kažem da su baš duhoviti, Onda čekam pola sata- sat, da neko dodje da to uzme, na kraju dodje neka devojčica i uzme to ko da sam sad došao iz Padinjaka, na uslovnoj sam i ostaću na slobodi ako vratim sve što sam ukrao.
Evo prošlo je dve nedelje, net mi i dalje radi preko Govnotela zato što ih bole uvo da me odjave u Telekomu, Ovi iz Euneta zvali, potegle se i veze u Telekomu, ali Beotel se ne da, baš su rešili da me je.u
Eunet je izgleda ok, bar se jave, ne mogu da ocenim jos uvek port drži beotel
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jocabg011 Sta muslite o NEOBEE ADSL-u? 18.12.2005. 18:35 #3422

status: user
broj poruka: 12
Hocu da uplatim ADSL ali posle vasih komentara oko provajdera niasm siguran sta da radim. Cuo sam za NEOBEE i mislim da su ok. Nude flat rezim od 25664kb za samo 1500 dindzi. Da li neko ima neka iskustva sa njima?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 14.02.2006. 19:23 #4339

status: user
broj poruka: 568
http://www.elitesecurity.org/tema/133295
tu su iskustva s drugog foruma, kazu da je ok verovatno je taj novosadski narod poslovniji i kultivisaniji od ovih nasih dripaca, jer dok su nas j....i turci njih su austro-madjari naucili sta je evropa
Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dedza neobee,prednosti i mane... 15.02.2006. 03:44 #4345

status: user
broj poruka: 2

Uzeo sam neobee paket256 flat ( 1500 din ) i mogu ti reci iskreno da sam veoma zadovoljan,doduse imam samo jedna zamerka....
Kontkatirao sam ih preko neta,ljudi u roku od 12h sati mi javili da imam uslove za adsl...ja ostao bez reci...pozovem ih i sve se dogovorimo.Oni mi kazu modem ( free ) dolazi za 5-7 radnih dana i ne mogu da lazem stigao mi je posle 6 dana,lik iz isporuke dosao,doneo modem,naplatio,dao priznanicu i za divno cudo trazio da otvorim pred njim i da potvrdim dal je sve na spisku.Ja pogledam sve je tu,montiram i krece ludilo.Net im radi odlicno,stvarno sve kao sto su i rekli...Ali ima samo jedan mali problem u toku koriscenja neta reko daj da zovem ortaka i da mu sve ispricam,tek kad sam podigao slusalicu...ko da mi je ceo partizanov stadion zvizdao i duvao u slusalicu...malo razmislim,reinstaliram,pogledam uputstvo da nisam nesto pogresno povezao,sve iz pocetka,ali se isti problem javlja...nego da skratom pricu...poenta je da su oni poslali ( do duse tako je u ugovoru ) 1 mikrofilter,a ja u kuci imam nekoliko bez.telefonskih aparata,a 1 mikrofilter=1 aparat.Sta cu potrazim po gradu i nadjem ( 250 din/kom ) i sada je sve ok...ljudi su tolko korektni,da kada sam i zvao i najavio im da necu moci da platim na vreme mesecnu pretplatu ( bio van zemlje ) su rekli nema problema mi cemo samo privremeno da blokiramo i cim uplatite opet cete moci da koristite,nasat ja kazem,,ali bi cu bg tek nekih 15-20 dana nakon dospeca racuna,a onaj operater mi opusteno,ma nema problema,cim uplatis samo nam javi da ukljucimo...Ja opet ostao bez reci,jer sam se vec bio spremio za raspravu...i stvarno im sam dosao uplatio sam i zvao ih sutra ujutru...vec popodne sam bio na netu...

Moja preporuka definitivno neobee...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646114.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs