Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Albanski hakeri napali srpske sajtove?
STRANA 1 OD 1
hocukuci Albanski hakeri napali srpske sajtove? 07.06.2008. 00:41 T10260

status: user
broj poruka: 296
Da li je neko mozda nesto primetio?

Albanski hakeri napali srpske sajtove?
Petak, 6. jun 2008. 10:11

Na internet adrese najvažnijih srpskih institucija u nedelju uveče stigao je virus, koji su poznavaoci računarske tehnike opisali kao `najgori virus svih vremena`, saznaje `Alo`.

Navodno je reč o virusu koji se pokrene odmah po uključivanju računara i koji potom onom ko ga je poslao omogućuje neometano preuzimanje svih podataka.

Domaći hakeri kažu da je najverovatnije reč o osveti albanskih hakera za napad naših kompjuteraša na sajt Pošte Albanije pre nekoliko dana. Napadnute institucije, kao i internet provajderi preko čijih je veza virus ušao u Srbiju demantuju da se bilo šta dogodilo.

`Virus je poslala grupa albanskih hakera sa adrese https://www.khg-crew.ws. Poslat je sa Kosova, preko Hrvatske, do Srbije, gde je stigao na adrese BIA, MUP-a, Vlade Srbije, Agencije za privredne registre i drugih ustanova, i to preko statičkih IP adresa, do kojih je lako doći. Ukoliko je bilo ko u tim institucijama aktivirao virus, hakeri su svojim alatima lako mogli za samo nekoliko minuta da preuzmu sadržaj čitavog hard-diska`, tvrdi sagovornik lista, poznavalac ove oblasti.

Prema njegovim rečima, on je o svemu odmah obavestio neke domaće provajdere, gde su mu potvrdili da su naišli na virus i da se upravo bore protiv njega. Međutim, kako tvrdi, rečeno mu je da ne širi mnogo tu vest `da se klijenti ne bi bunili`.

S obzirom na to da je iskustvo pokazalo da niko nije imun na hakerske napade, te ako se prisetimo upada na servere Pentagona i NATO koje su tokom bombardovanja uspeli da odrade naši i ruski hakeri, postavlja se pitanje koliko su uopšte bezbedni podaci koji se nalaze na kompjuterima naših državnih institucija.

Kako objašnjava jedan domaći haker koji je insistirao na anonimnosti, dobrom poznavaocu tematike to ne predstavlja problem, već izazov.

`Dovoljno je znati IP adresu, a onda se traži rupa u zaštitnom programu, takozvanom fajervolu, posle čega se traži slobodan port preko kojeg se utrčava na server. Posle toga moguće je raditi sve i svašta, što najviše zavisi od vremena i veštine. Sve u svemu, ako su Albanci zaista utrčali u kompjutere naših državnih institucija, onda je najverovatnije u pitanju osveta za rušenje sajta Pošte Albanije, što su naši hakeri odradili pre nekoliko dana`, tvrdi ovaj sagovornik.

Navodno, dotični virus je prvo stigao na adresu kablovskog operatera SBB, a potom i na PTT, `Telekom`, `Eunet`, `Sezampro` i druge provajdere, posle čega je otišao na sve kompjutere i servere čije su IP adrese albanski hakeri pronašli.

Međutim, ovaj događaj naši državni organi demantuju, pre svih Vlada Srbije i Agencija za privredne registre, tvrdeći da se ništa od toga nije dogodilo.

Želeći da provere ovu priču i kod provajdera, novinari su kontaktirali `Sezampro`. Ali, dobili smo samo odgovor da ne znaju ništa o bilo kakvom virusu. Isti odgovor dobili su i od SBB-a. Kako je objašnjeno u `Infoskaju`, prošle nedelje je jedan sat bio blokiran sajt Poreske uprave, ali to `nije ništa neuobičajeno`.

Ovaj provajder na svom serveru nije zabeležio nikakav virus, iako se kod njih nalazi oko 60 prezentacija raznih državnih institucija. Ipak, kako objašnjavaju poznavaoci, to ne znači da napada nije bilo jer se na računarima provajdera nalaze samo delovi prezentacija, a ostatak je na računarima samih državnih institucija.

(MONDO/Foto: `Alo`)
http://www.mtsmondo.net/news/vesti/text.php?vest=99339
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 07.06.2008. 01:01 #57716

status: user
broj poruka: 12056

Ko god i čiju god mašinu/server/sajt da napada je umobolna kretenčina koja nema šta pametnije kući da radi. Umesto da prave nešto korisno sa znanjem koje očigledno imaju, oni vide zabavu i zadovoljstvo kada drugi njihovom zaslugom čupaju kosu. Ja bi to sve pozatvarao i zabranio doživotno da ima računar. A može i ona dobra stara: sve uza zid i....
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Igrom slucaja 07.06.2008. 01:50 #57717

status: user
broj poruka: 1046



sam saznao od administratora jednog naseg domaceg sajta/foruma da su takodje bili napadnuti pre izvesnog vremena od strane albanske grupacije.ajmo se mi uhvatiti posla i uzvratiti im istom merom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe @psyman 07.06.2008. 02:02 #57718

status: user
broj poruka: 12056

Koliko god želeo dam im se vrati, ipak, ne želim ni izdaleka ni u najgorim snovima da ličim na njih i da radim takve stvari.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci .. 07.06.2008. 02:07 #57722

status: user
broj poruka: 296
Ko sta radi, Siptari se samo grupisu...
sad i medju hakerima
mislim, karaula zakon



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Prenaduvano 07.06.2008. 02:19 #57723

status: user
broj poruka: 7702
Malo mi je smesno kako se to dobije virus po ukljucenju racunara ,trebalo je nesto odraditi valjda dok je taj isti racunar bio on line.Ovako ispada oni su nesto uradili dok je racunar bio off line sto je naucna fantastika.Sve adrese na net-u su staticke ,sem ako onaj ko hostuje ne dodaje vise ip adresa u dns record.Nadam se da nase institucije ne hostuju svoje web strane na Windowsima gde je sve moguce.Svako onaj ko hostuje web stranu mora da otvori port obicno 80, a svako pametan hostuje iza NAT-a,znaci nije dovoljna javna IP adresa da bi se nesto napalo moras da znas makar jos jednu ip adresu.
Poznato je da novinari oce da naduvaju pricu .Sve sto postavis javno na net-u podlozno je i napadu ,ne verujem da su ovi nasi tolike budale pa su javno hostovali tajne podatke ,a i `hakeri ` oce da se previse hvale ,obicno taj ko se hvali on nista i ne uradi.
Ima dobra fora kod Red Hat Enterprise servera koji `dozvoli` hakerima navodni upad gde oni virtualno mogu i da obrisu sve fajlove i dobiju poruku da su obrisali ,a u stvari je sve netaknuto ,eto barem Red Hat zadovoljava hakersku sujetu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Sta je tu novo? 07.06.2008. 02:19 #57724

status: user
broj poruka: 1492
Ljudi, vi ste zaboravili, ili mozda i ne znate, da su za vreme rata 90` i za vreme bombardovanja NATO-a vodjeni pravi mali cyber ratovi izmedju nasih, Hrvatskih i Albanskih hakera.
Tako da ovo nije nista novo. Nasi napali njihov sajt, ovi uzvratili. Ne opravdavam ni jedne ni druge. Plasim se da sve to samo nepotrebno doliva ulje na vatru.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vlaovicm Re: >..> 07.06.2008. 02:23 #57725

status: user
broj poruka: 359
Ja se slazem sa baxom2003, znaci sve uza zid 1........


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: @psyman 07.06.2008. 02:35 #57726

status: user
broj poruka: 1046
samo malo


::
:: Koliko god želeo dam im se vrati, ipak, ne želim ni izdaleka ni u najgorim snovima da ličim na njih i da radim takve stvari
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Sars pici... 07.06.2008. 02:57 #57732

status: user
broj poruka: 18472
Evo upravo sam ima poslao jedan Smars u paketu for free!


Intel KICK-ASS,nVidia Is The Law - (May the force be with you) - GeForce is The Power!
@PCBeast@


http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peguar Kopanje ruda i gubljenje vremena 07.06.2008. 09:30 #57744

status: user
broj poruka: 332
Ako smo mi prvi poceli onda smo mi krivi i tacka. Ovi se nasi nesto k..... sa tim, e kao napali smo albansku postu.EJ bre, `albansku postu`. Magarci smo ispali i mi a i oni. Da ne bude kao u Ko to tamo peva `...ja sam samo hteo da probam`.
I sta sad ako ostali cuju za to pa se navade i oni. Ako cu se plasiti albanskih hakera onda sta tek da mislim o ostalima u regionu. Vi dobro znate svi da balkanu malo treba za `super novu`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Mislim jeee 07.06.2008. 10:02 #57746

status: user
broj poruka: 3738
Koliko nelogičnosti na jednom mestu. Virus koji se odmah pokrene kada se upali računar(jeeeeste hiljadu). Tek ovaj podatak o preuzimanju čitavog hard diska za samo nekoliko minuta tvrdi sagovornik lista, poznavalac ove oblasti, šta reći a ne zaplakati(od smeha). Albanosi imaju mnogo lud protok izgleda.
Da sam ja neki haker-baja ne bih udarao na sajtove već na server.

Ovo je za neuko oko strašna priča, sagrađena na tankoj osnovi očigledno.
Evo i info: sve vesti imaju određenu težinu(količinu senzacije ili zanimljivosti u njoj) i jedinica za merenje se zove Shanon. Čovek(novinar) je malo, ulepšao priču kako bi mogla da prođe u štampu.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 07.06.2008. 10:42 #57751

status: user
broj poruka: 1673
I ja mislim da prica ne pije vodu pogotovo deo o preuzimanju kompletnog diska za tako kratko vreme, pa ni film ne mogu da skinem a kamo li ceo HDD. Cak i da oni imaju toliki protok kod nas je braco Telekom pa prica pada u vodu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
simke000 Re: .. 07.06.2008. 11:10 #57754

status: user
broj poruka: 504

Simke
Valjevo u srcu!!

:: Ko sta radi, Siptari se samo grupisu..
:: sad i medju hakerim
:: mislim, karaula zako
::
::
::
:
`Mislim stvarno mi je pun ku..c njihovog grupisanja.Sto ne jure ribe ili idu u bioskop!!`
Vojnik Paunovic-Karaula-ZAKON!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci ... 07.06.2008. 14:03 #57769

status: user
broj poruka: 296
Iz proverenih i krajnje pouzdanih izvora koji su zeleli da ostanu anonimni sam saznao da se sprema nezapamcen odgovor koji ce imati veoma teske i dugotrajne posledice za gospodu koja se grupisu. Kako mi je receno u poverenju, `pamtice se decenijama`.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
io62s ... 07.06.2008. 14:13 #57770

status: user
broj poruka: 371
Albanci imaju komp?!! ...i internet?!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS Цакомир је закон! 07.06.2008. 15:45 #57774

status: user
broj poruka: 439
Видели би Аљбанци кад бисмо им послали Цакомира. Спамовао бих до бескраја!

ПАЛИ НАРОДЕ - ВИСТА ЈЕ ЗАКОН!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs