Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Telekom ADSL i Wireless konekcija - problem
STRANA 1 OD 1
mdjukic Telekom ADSL i Wireless konekcija - problem 08.06.2008. 11:21 T10286

status: user
broj poruka: 15
Prijatelj ima ADSL kod Telekoma. Dobio njihov ADSL modem/ruter. Na njega zicno spojen jedan racunar i MSI-jev Wireless ruter. Na takvu Wireless mrezu prikljucen laptop. Internet radi i na racunaru koji spojen na ADSL modem/ruter i na laptopu bezicno.

Kada se pomocu IE ili Firefoxa ode na sajt https://www.bet-at-home.com, sajt se otvori bez problema. Ali, kada se unese Korisnicki broj racuna i PIN, pa se pokusa prijava, nastaje zanimljiv problem: na racunaru koji vezan zicno strana se normalno otvori, a laptopu ne, vec beskonacno ceka.

Probao da vezem ISTI MSI Wireless ruter na sezamov ADSL modem/ruter i na njemu ISTI laptop normalno otvara sve strane kako treba.

Probao na DRUGOM mestu gde instaliran DRUGI Telekomov ADSL modem/ruter i DRUGI MSI Wireless ruter (drugi model) sa DRUGIM laptopom koji povezan preko WiFi i video da takodje NE OTVARA stranu kada se pokusa prijava, dok sve ostalo normalno radi.

Ima li neko iskustva sa ovakvom situacijom?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict zovi telekom -ovu podrsku 08.06.2008. 12:08 #57875

status: user
broj poruka: 4515
i reci im za problem ! hehehehhehe
___________________________________

Eagle 8500GT = zlo


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 08.06.2008. 13:12 #57883

status: user
broj poruka: 1117
procesljaj malo po settings-ima na ruteru i vidi da nije ukljucen neki njegov hardverski firewall ili nesto slicno...pogasi mu sve te zastite i blokade koje nadjes pa probaj onda da otvoris stranicu...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mdjukic Zasto podesavanja! 08.06.2008. 16:59 #57909

status: user
broj poruka: 15
Ma, nema potrebe da proveravam podesavanja na ruteru posto sa ADSL rutera, kao sto sam rekao, idu 2 kabla - jedan ka kucnom racunaru, a drugi ka Wireless ruteru. Onaj kucni radi normalno, a laptop preko Wirelessa ne. Taj isti Wireless uredjaj ukljucen na drugi, ali Sezamov ADSL modem, radi normalno, tj. isti laptop sve otvara kako treba.

Zasto bih ja onda dirao bilo kakva podesavanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Zasto podesavanja! 08.06.2008. 19:27 #57937

status: user
broj poruka: 9388
Pa ako smatras da ne treba, ti nemoj. Ja bih...
Jel ti otvara te stranice kada direktno zakacis laptop na ADSL modem?



:: Ma, nema potrebe da proveravam podesavanja na ruteru posto sa ADSL rutera, kao sto sam rekao, idu 2 kabla - jedan ka kucnom racunaru, a drugi ka Wireless ruteru. Onaj kucni radi normalno, a laptop preko Wirelessa ne. Taj isti Wireless uredjaj ukljucen na drugi, ali Sezamov ADSL modem, radi normalno, tj. isti laptop sve otvara kako treba.
::
:: Zasto bih ja onda dirao bilo kakva podesavanja
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spike ruter 90% 08.06.2008. 19:42 #57940

status: user
broj poruka: 223
mislim da ti je ruter u pitanju. Imam isto Telekom ADSL i moguce da je ukljucen firewall na ruteru, a isto je moguce da je podesen za npr. port broj 1. Definitivno proveri sva podesavanja Telekomovog rutera, ja sam imao isto bagova i kad sam namestio po svome, sve ide glatko... A to sto kazes da radi kada se prikaci na Sezamov modem, pa nisi razmisljao da njihov modem po default-u ima drugacija setovanja??? Proveri ruter, ako se imalo razumes u to, ako ne bolje ne diraj, ostaces bez interneta... Sve sto ti nije jasno, mozes se obratiti tehnickoj podrsci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ruter 90% 08.06.2008. 20:07 #57947

status: user
broj poruka: 9388
Njemu normalno radi sve na drugom racunaru, tako da iskljucuje mogucnost setovanja ADSL rutera. Takodje mislim da ce mu proraditi normalno ako zakaci kablom laptop za ADSL ruter (odnosno MSI, svejedno). Dakle ostaju mu samo setovanja za wireless opcije MSI rutera.


BTW gde uze taj MSI... Pored TP-Linkova...




:: mislim da ti je ruter u pitanju. Imam isto Telekom ADSL i moguce da je ukljucen firewall na ruteru, a isto je moguce da je podesen za npr. port broj 1. Definitivno proveri sva podesavanja Telekomovog rutera, ja sam imao isto bagova i kad sam namestio po svome, sve ide glatko... A to sto kazes da radi kada se prikaci na Sezamov modem, pa nisi razmisljao da njihov modem po default-u ima drugacija setovanja??? Proveri ruter, ako se imalo razumes u to, ako ne bolje ne diraj, ostaces bez interneta... Sve sto ti nije jasno, mozes se obratiti tehnickoj podrsci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs