Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Memorija i problem sa igricama
STRANA 1 OD 1
vdeki Memorija i problem sa igricama 02.11.2005. 23:55 T1034

status: user
broj poruka: 19
Pozdrav!
Posedujem sledecu maticnu plocu ABIT NF7-S v2.0,kingston VR 2*512(400Mhz),MSi 6800,Athlon XP 2600+,itd.Moj problem je u tome sto memoriju nemogu nikako da podignem na 400Mhz iako je ploca podrzava(ulta 400).bilo koju igricu da startujem izbaci me u windows,e sad kad stavim na 333 sve radi ok.Sve sam probao flesovao plocu,najnovije drajver sam ubacio i za graficki i za plocu,reinstalirao windows i nista stalno me izbacuj.Sve radi po defaultu nista mi nije klokovano.Ako neko ima podesavanja ili zna kako da resim bio bi mu veoma zahvalan...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy Nekompatibilnost!? 03.11.2005. 00:24 #2809

status: user
broj poruka: 56
Slicno mi se desavalo na jednoj Asus-ovoj ploci sa Kingston-om.Ako si sve uradio kao sto si napisao, onda ces tesko uspeti da podignes na 400Mhz, a da radi kako treba jer jednostavno memorija i ploca nisu kompatibilne i to bas na toj brzini. Ovo nije sigurno pa zato probaj memorije na nekom drugom racunaru ili neku drugu memoriju na toj ploci koja radi na 400 MHz. kongston zna cudno da se ponasa na nekim plocama. Jos nesto, zanima me sta se desava kad stavis 1 Kingston?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 03.11.2005. 01:44 #2811

status: user
broj poruka: 3529
Moguce je da ti ne radi samo jedan mem. modul!
Premda moze biti da si u biosu memoriju ostavio na auto setovanje a kada podignes magistralu, ti ustvari podizes magistralu CPU-a, pa verovatno CPU ne moze bas da radi na toj magistrali i to je problem! Ako sam u pravu, postavi setovanja po default-u, a memoriska setovanja postavi na by speed(By SPD)! :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vdeki Radi! 03.11.2005. 16:07 #2812

status: user
broj poruka: 19
Kad stavim 1 kingston (u srednji slot)memorija radi bez problema na 400Mhz.Sutra idem kod druga pa cemo ubaciti Corsair memoriju.Dali je moguce da ploca ne podrzava 2*400Mhz???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE! 05.11.2005. 02:16 #2822

status: user
broj poruka: 3529
Nema sanse da ploca ne podrzava 2 x 400, zato sto je to dual chanel ploca!
Mora da radi!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vdeki Resen problem! 05.11.2005. 12:05 #2824

status: user
broj poruka: 19

Problem resen sa ubacivanjem Corsair Value Select memorijom. 1GB (2 x 512).
Sad mi sve radi bezprekorno :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kovaci Bukvar 05.11.2005. 14:28 #2827

status: user
broj poruka: 23
Trebao si da procitas u User Manualu ploce kojim redosledom da bides memorije da bi ti radio dual na 400




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs