Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
SATELITSKI INTERNET???
STRANA 1 OD 1
Shorg SATELITSKI INTERNET??? 04.11.2005. 21:11 T1042

status: user
broj poruka: 27
Hteo bih da uzmem Sat Net pa me interesuje da li je kranje neophodna telefonska linija
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pantadv Ne mora 05.11.2005. 02:11 #2821

status: user
broj poruka: 5
Ako se prikljucis na satelitski (jednosmerni) internet potrebno je da imas jos neku konekciju. To moze biti telefonska(koja se placa), a ukoliko si u mogucnosti mozes mobilni telefon(koji podrzava GPRS) da povezes sa racunaram preko infra reda i da tako kao drugu konekciju koristis GPRS koji ce ti biti besplatan jer ces preko njega samo slati podatke(sto je besplatno),a podatke ces primati preko satelita.

Ukoliko jos nesto nije jasno pitaj?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shorg Re: Ne mora 05.11.2005. 14:06 #2825

status: user
broj poruka: 27
Hvala ti sto si mi objasnio, imam i IC port i tel sa gprs-om, samo me interesuje jos jedna stvar koja je realna propustljivost npr. ako uzmem paket kod Astrasata 256kbs koliko je realna u kilobajtima po sekundi? I koji je najbolji provajder... Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Zaboravi na GPRS 05.11.2005. 20:41 #2833

status: admin
broj poruka: 712
Pozdrav,

Nemoj ni pomisliti da te GPRS neće koštati jer se šalje samo u jednom smeru. Onaj ko je koristio modemsku vezu uparenu sa jednosmernim sateletskim linkm zna da je modem sve vreme zauzet do usijanja u oba smera.

Tačno je to da se zahtevi šalju jednosmerno, ali pri tom zaboravljate na povratne kontrolne pakete i ostale zavrzlame koje su prateća pojava kod modmeske veze.

Sve u svemu, ja sam to koristio i znam da je modem sve vreme zauzet u oba smera do svojih krajnih granica. Zaboravi na GPRS, treba ti klasična telefonska linija, ili još bolje, ISDN.

PC Berza je, inače, jedno vreme distribuirala jednosmerni satelitski Internet, ali smo odustali kada smo shvatili koliko je to u stvari nepouzdano. Dvosmerni link je druga priča, ali što kooooštaaaa ...

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shorg ... 05.11.2005. 21:48 #2834

status: user
broj poruka: 27
Hvala ti, sada si me bas razuverio od sat_net-a :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Najkuplji moguci internet 06.11.2005. 14:02 #2835

status: user
broj poruka: 7761
Koliko ja razumeh svu pricu oko satelitskog interneta to je definitivno NAJSKUPLJA varijanta interneta, i to samo zato sto se placa po kolicini informacija koju primis tj po megabajtu. Drugo oprema koja ti je potrebna za takav internet je visestruko skuplja od sve druge opreme pa cak i one za bezicni internet.
Dakle politika naplate je ista kao i kod onih prevaranata sto nude:

Analogno
Digitalnu
Sezamamater
Liniju...

... za samo 1200 dinara mesecno a posle te zakolju na protoku podataka jer nikome i negde ne objavljuju niti vidno skrecu paznju da je mesecni protok ogranicen i da je daleko ispod onoga sto bi mogao da imas kad bi koristio flat rezim rada, njihova ponuda obuhvata cak 20 puta manji protok od moguceg.

Ni Eunet nije bolji, ali su se mozda skoro promenili, cini se da samo VeratNET, NeoBEE i BeotelNET (za pomenute sigurno znam) imaju potpuni FLAT rezim tj da mozes u zavisnosti od opterecenja sistema da ostvaris teoriski limit od 80 GIGABITA, pazi GIGABITA ne "gigabajta" (cirka oko 10GB na disku) protoka za jedan mesec.

Ja sam pre par godina u Peruu koristio "Telefonica Speeady 512 kbit" pa mi je za skidanje jednog spota od 80 mega trebalo nekoliko sati, jedan mp3 je isao za par minuta, surf nije bio tako drasticno brzi jer sam uglavnom samarao stranice iz Srbije i to je to.

E sad da li je to surf ili download to je na tebi da odaberes.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mickey i te kako vredi 06.11.2005. 22:04 #2840

status: user
broj poruka: 6


Jeste, tel. linija ce ti biti potrebna, ali za pocetak reci za sta ti treba sat. internet?
Ako su ti potrebni najnoviji fimovi,igre,programi bez surf-a mozes da ides na offline download npr.(http://www.broadsat.com/en/opensky/services/sattorrent/)
Kada uplatis, tvoju zonu das odredjenoj grupi i zauzvrat svaki dan ti pocne stizati 10-15Gb podataka. Znaci i pored ADSL-a, isplati se koristiti sat. internet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shorg Re: i te kako vredi 07.11.2005. 11:47 #2845

status: user
broj poruka: 27
Mozes li mi dati vise informacija o ovom vidu sat_net-a. Neki moji drugri su bili zakaceni na nesto slicno dobijali su gomilu krekovanih igara (najnovije igre tipa Splinter Cell Pandra Tommrow, Need for speed underground itd..) , filmove, gomilu .mp3 muzike itd... Oni su to dobijali za dzabe cak mislim da nisu ni interent sate uplacivali, ali racunar je morao da bude non-stop upaljen jer download nemozes da pauziras. Znam da to nije legalno ali bas me briga. Mozes li mi samo reci da li je za to potreban telefon i interent sati. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Satelitski internet 27.12.2005. 08:42 #3528

status: user
broj poruka: 1673
"Nemoj ni pomisliti da te GPRS neće koštati jer se šalje samo u jednom smeru. Onaj ko je koristio modemsku vezu uparenu sa jednosmernim sateletskim linkm zna da je modem sve vreme zauzet do usijanja u oba smera."

Za skidanje fajlova cca 50MB pomocu PlanetSKY-ja povratne informacije su ti oko 20KB x 0.05din = 1din ali oduzmi vreme od 30minuta na internetu pa ti vidi. PlanetSKY nudi uslugu Sky on demand sto bi se prosto reklo platis 10 dolara unapred (u dinarima) izaberes brzinu koja ti je trenutno potrebna 64Kb-3Mb i skidas fajlove a cene zavise od doba dana i brzine najeftinije je od 1-5 nocu i iznosi 14dolara za 1GB pri brzini od 1Mb/s, realna brzina skidanja je oko 100KB/s ukoliko taj sajt sa koga skidas moze da obezbedi toliki protok a uglavnom mogu sem nekih izuzetaka.
Vise informacija potrazi na https://www.planetsky.com a imas predstavnika i kod nas https://www.interkom035.com



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marcus prevara 03.01.2006. 23:27 #3619

status: user
broj poruka: 35
satelitski internet je naj obicnije sranje, tako da pazite sta radite cisto bacanje para,!! ja imam sat. i ne koristim ga uopste, cak sta vise ni provajderi vam ne garantuju da ce te imati max brzinu, jer je ne mozete nikako ni imati!
znaci STO DALJE OD TOGA!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs