Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
agr slot na msi k8n neo3 ploci
STRANA 1 OD 1
lisac agr slot na msi k8n neo3 ploci 07.11.2005. 02:33 T1046

status: user
broj poruka: 8
zna li neko sta je agr slot u stvari i cemu sluzi!?iako ima spisak agp kartica koje podrzava(na msi sajtu)izgleda da nijendna ne radi!ili ne valjaju drajveri ili model nije pogodjen u konac,sta li je!?mnoge kartice koje podrzava su matore(riva,geforce2,4,itd),a od novijih(ne bas ati 9200,ili fx5200,nego novije),izgleda da nijedna nema da se nadje kod nas(npr. msi fx5700)!neke imaju kao leadtek geforce 6800gt,(i to pisem pun naziv,i proizvodjaca i punu oznaku,jer samo izgleda da rade na ovom slotu one karte koje su tacno propisane!),ali su preskupe(za te pare bolje je uzeti pci-e)!iako znam da na ovoj ploci ima pci-e slot,zanima sta je agr i cemu sluzi?i npr. kartica agp ati 9500,koju ova ploca podrzava i za koju sam nasao sa na netu specifikaciju i sve ostalo, kod nas izgleda da niko nema,a to je slucaj sa maltene svim karticama koje navodno podrzavaju agr?pliz,ako neko zna odgovor nek mi napise jer se mucim sa ovim 7 dana,a nisam neki strucnjak!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 neo3 07.11.2005. 13:22 #2846

status: user
broj poruka: 2076



Ja imam tu plocu, u AGR port sam ubacio najobicniji Innovision GF2 mx sa 32mb rama i shljaka perfektno (doduse malo sporije nego sto bi trebalo)

Koji BIOS koristis za plocu i do koliko mozes da klokujes, naravno i koji procesor imas?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson AGR 08.11.2005. 02:31 #2853

status: user
broj poruka: 736
AGR (Advanced Graphics Riser) je neshto kao AGP slot.Dobijen je od dve PCI-E linije pa mu je propusna moc 500 MB/s shto je malo u odnosu na 2.1 GB/s koju ima pravi AGP slot.Zbog ovoga su performanse graficke degradirane.S obzirom da je ova ploca namenjena jeftinijim (Sempron) racunarima MSI je osmislio AGR slot da kupci ne bi morali da menjaju i graficku (i dodatno ulazu pare).Ovaj slot gushi kartice vec u srednjoj klasi (npr. GF 6600) shto znaci da ima smisla samo sa slabijim karticama , a da ne spominjem 6800GT koju upola gubi.Shto se kompatibilnosti tice citao sam da radi i sa karticama kojih nema na spisku MSI (npr. 6600).Ukratko ,ako kupujesh karticu zaboravi na AGR.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lisac hvala 11.11.2005. 01:01 #2888

status: user
broj poruka: 8
prvo hvala za odgovor!drugo,izvinjavam se na zakasnjenju!ja i nemam tu plocu ali sam hteo da je kupim kao prelazno resenje-prvo kupim procesor i plocu,pa nakacim moj radeon rx9250,a kasnije kupim neku pci-e karticu!e sad je stos sto iako je specifikovana za 9250,kod mog ortaka nije htela da radi-a hteo i sam da je i preporucim ortakinji isto kao prelazno resenje,da ne mora sve odma da placa(i plocu i procesor i graficku!)!sad je kasno za nju(nabavila je s754 plocu,nforce 3 bez(!!!) pci-e,sa sempronom 2600+ i ati 9550agp(za te pare mogla je nabaviti slicnu pci-e-npr.x300)!kad sam njenog dobavljaca (radio je na crno),ljubazno zamolio da preomeni plocu,-samim tim i graficku-(za bilo koju sa pci-e,i uz doplatu ako treba),oterao me je u picku materinu,i ja sam njega,i hteo je da se bije,a i meni nije smetalo,ali me je ortakinja zamolila da to ne radim!klasicna prica-moja drugarica ima ortaka-bavi se kompjuterima!sad sta je tu je-ona je ispala glupa-nema ni racum,garancija na dodjem ti-a ja sam kao ispao divljak!eto i naravoucenije-ne zabadajte nos tamo gde mu nije mesto!no dobro to-nego da li da ja nabavim msi k8 neo3-bez obzira na agr-jer kao sto rekoh ima srednje zalosnih pci-e karica po pristupacnoj ceni?hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 11.11.2005. 02:11 #2889

status: user
broj poruka: 736
Ta ploca predstavlja Best Buy za s754, ima bolje performanse od svih nForce3 ploca (naravno zbog nForce4 cip seta) i odlicna je za overklok (mnogi su izvlacili 300 Mhz za magistralu sa novim Sempronima).Shto se AGRa tice ne znam shta da ti kazem.On je osmishljen kao prelazno reshenje, cisto da imash sliku dok ne kupish novu.Znaci nishta od igranja.Ako imash karticu koja radi na ovoj ploci ti je kupi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs