Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
komp za 4oo evrica
STRANA 1 OD 1
borovac komp za 4oo evrica 11.11.2005. 00:15 T1060

status: user
broj poruka: 8

Zelim da kupim nov komp do 400 i kusur evra, ali BEZ MONITORA.
Ja otprilike znam sta zelim, ali hocu da cujem tudje misljenje.
Komp treba da ima pci-ex, 512mb ram-a, dvd+-r/rw.
Ja sam sastavio sledecu konfu:
athlon 64 2800+ (s754)
512 mb rama ddr400 pqi
nec 3540a
msi radeon x600xt 128mb, 256bit
foxconn, nforce 4 (ali socket 754) sa pci-ex, sata, raid (nf4k8ab-rs)
neko najbednije kuciste
80 gb seagate 8mb cache-a sata.
Sugestije su dobrodosle!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Mašina za 400... 11.11.2005. 02:14 #2890

status: user
broj poruka: 209
Meni se čini da je izbor ok, ali mi jako "bode oči" najbednije kućište, što znači i isto takvo napajanje. Ako uzmeš takvo kućište sa napajanjem koje ide uz njega, možeš imati komponente koje su u visokoj klasi ali ti one ništa neće vredeti sa takvim izvorom napajanja. Velika mogućnost nestabilonosti sistema, ili u najgorem, spaljivanje određene komponente, ili više njih. Moj savet ti je da uštediš i na grafici i na hardu, pa ako treba i na ploči, ali odaberi kvalitetno napajanje. Bolje da voziš stabilnu i malo po performansama slabiju mašinu, nego bržu sa "TRAYAL" gumama ... Razmisli

Pozdrav

Dule


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 11.11.2005. 02:34 #2892

status: user
broj poruka: 736
Slazem se sa ovim za napajanje.Shta ce ti hard sa 8 MB kesha?Tu mozesh da ushtedish nekoliko evra i uzmesh npr. Eurocase kucishte.Procesor je OK (ja ga imam) , mada ploca i nije neka.Preporucio bih ti MSI K8N Neo3 (nForce 4-4x) koja koshta 72-73e i ima sve shto i ovaj Foxconn, i dobra je za o/c.Memorija je OK , ali mi se ne svidja rezac.Verovatno si ga stavio jer je najjeftiniji ali je zato i najgori.Radi on posao ali bih pre uzeo LiteOn ili Samsung.Koliko koshta ova graficka?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
borovac re 11.11.2005. 14:47 #2899

status: user
broj poruka: 8
kartica kosta 82 evra.
Koliko kosta to eurocase kucite?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 11.11.2005. 17:08 #2905

status: user
broj poruka: 736
Eurocase je 30-32e ali je mnogo bolji od kineza koji koshtaju 20-25e.Inace Eurocase je ceshki brend.Shto se kartice tice to bi trebalo da je 9600XT za PCIE mada ne znam otkud ti ovo 256 bit.A cena je izuzetno niska, tako da je mozesh slobodno pazariti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Komp za 400 e 12.11.2005. 21:03 #2920

status: user
broj poruka: 209
Imaš i Super Case kućišta, koja su sasvim ok. Određeno vreme, smo sve nove konfiguracije pakovali u SuperCase, i mogu ti reći da lepo rade. Takvo je barem moje iskustvo. Takođe, što se tiče NEC 3540A rezača, možeš ga slobodno uzeti. Ne ulazim u to kakva su iskustva drugih ljudi. Mogu ti reći da se uopšte nije vraćao na reklamaciju, dok se na primer Pioneer 110D vraćao u velikom broju slučajeva. U glavnom je otkazivalo čitanje CD-Rom medija.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic dvd 16.11.2005. 10:43 #2986

status: user
broj poruka: 609


ja imam nec doduse stariji model imam ga preko godinu dana i narezao sam brdo dvdijeva.......pazari....ja sam prezadovoljan a i cena je sad ako se nevaram oko 40-45 jevreja (sasvim prihvatljivo)pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs