Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
NEED HELP FAST!!! Koji komp za nekih 900-1100e?
STRANA 1 OD 1
vukdusan NEED HELP FAST!!! Koji komp za nekih 900-1100e? 12.11.2005. 18:32 T1066

status: user
broj poruka: 801

Koji komp da uzmem za nekih 900-1100e bez ekrana i zvucnika?
Ono sto znam je da bih uzeo P4 630, 2x120 Maxtor S-ATA, 2x512RAM(KOJE, CIJE?), 6600GT(KOJU, CIJU?, do 200e moze i malo vise) i neku dobru bezicnu tastaturu i mis(koji nece biti vise od 100e), zajedno sa TV karticom? UNAPRED HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson INTEL? 12.11.2005. 22:43 #2922

status: user
broj poruka: 736
Shta ce ti ovaj (preskupi) Intel?Uzmi lepo Athlon64 3000 Venice i DFI Lan Party nF4 Ultra (ili Epox nF4 Ultra ili MSI nF4 Ultra) , 2x512 MB DDR 500 KingMax Hardcore (i sve to overklokuj), Leadtekovu TV karticu , Logitech tastaturu i misha i pokushaj da se nategnesh za 6800GT.Ako bash hocesh 6600GT u principu svi su dobri , mozesh da uzmesh Leadtekov ili MSI.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coaulsi 6600gt 13.11.2005. 00:19 #2924

status: user
broj poruka: 16
slazem se za athlona i mislim da ce ti 6600gt biti ekstra jer ovaj cpu moze da je opsluzi sa taman toliko podataka koliko njoj treba (izvlaci max iz nje), dok ce ti za max performanse na 6800gt trebati brzi cpu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Mani se i raid-a 13.11.2005. 01:09 #2930

status: user
broj poruka: 6643

Koliko je vreme poluraspada Majkla Džeksona?

Proveri u benchmark testovima na internetu ili starim brojevima časopisa i ustanovi ovo što ti kažem: dobitak od novih raid povezanih diskova i nije baš nešto. Tako da ti odmah mazni jedan od 200-250Gb, a kasnije ako si baš zapeo, kad isti pojeftine, kupi još jedan. Umesto toga, odustani od 512Mb, i pazari 1Gb modul (ako imaš para, dva) jer kreteni koji razvijaju igre u nedostatku ideja, pogoršavaju programski kod istih tako da zahtevaju najskuplje grafičke kartice i, eto, 2Gb memorije umesto dosadašnjih 700-1024Mb... Intel? Trenutno od intela valjaju samo najjeftiniji modemi... i tu se priča završava ako nećeš laptop.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE! 13.11.2005. 02:50 #2932

status: user
broj poruka: 3529
Ja imam MSI plocu, AMD64 3200 venice, 2 x 512 Kingmax(hardcore ddr500), Leadtek 6600GT, 2 x 120gb maxtor, i prezadovoljan sam performansama, tako da ti isto i preporucujem! Ne razmisljaj!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Uzmi ti Intela!!! 13.11.2005. 20:44 #2936

status: user
broj poruka: 321
Pusti ove koji hvale AMD a nemaju pojma sta je intel,a pogotovo ovaj Intel 64,a od intela ti preporucujem P4 640 sa 2 mb kesa,64 bit i neku plocu tipa 925xe,gledaj da bude neka najbolja u klasi ovog cip seta,Sto se tice kartice graficke,nemas potrebe nista bolje za sad od 6600GT 128MB DDR3-128 bit,preporucujem ti ASUS sa 2ns memorijama na sebi!A sto se tice hard disc-a,kupi za sad jedan od npr 160 Gb sata,a kasnije mozes jos jedan takav isti pa da ih vezes na raid!Za ram memoriju 2x512 DDR2 Ali da budu CL2 ili CL2.5!!!Pozdrav i srecno!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Ovaj sad... 13.11.2005. 22:25 #2938

status: user
broj poruka: 801


Sad ste me zbunili!!!
Ne znam da li AMD ili Intel!!!
Kod koje prodavnice da kupim(ne pada mi na pamet kod nekog "kompjuterasha")?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE Intel vs AMD 13.11.2005. 23:31 #2940

status: user
broj poruka: 3529
Sta se bre dvoumis uopste, AMD ima daleko manju disipaciju toplote i potrosnju struje od INTELA! Manja toplota=slabiji i tisi kuler! Uostalom vecina je rekla svoje, dakle AMD-cast izuzecima!
A gde i kako, puni su ti oglasi koje kakvih firmi, mozes otici u Bell Computers, ili Gigatron...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Za misafloyda 14.11.2005. 00:05 #2943

status: user
broj poruka: 736
Otkad DDR2 ima tako niske latencije 2 i 2.5?Pre ce biti da je 4.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 I naravno Dzej! 14.11.2005. 00:13 #2946

status: user
broj poruka: 327
Probaj samo da overklokujes Intela i videces sta ces da dobijes. Kompjuter ce ti se pretvoriti u kinesku TA pec koja ce raditi jos samo dva minuta. Sa AMD-om mozes raditi gotovo bilo sta i on ce i dalje raditi kao pre. Overklokovanje je jednostavno neuporedivo. Moj sempron 2300+ overklokovan za 400MHz podigao je temperaturu za svega 2C na default naponu.
Na ovome Intelasi mogu samo da nam zavide!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic ma bre kako ste smesni... 14.11.2005. 01:02 #2948

status: user
broj poruka: 78
Sve te rasprave na temu AMD ili Intel su krajnje deplasirane, jer uvek za iste pare dobijas istu brzinu proocesora. Licno vise volim Intela, ali sto se mene tice ne bih imao nista protiv da mi novi CPU bude neki Athlon 64.
Poenta je da su i taj AMD 64 i taj intel 630 podjednako dobri procesori. Ako planiras da se bavis grafikom ili videom uzmi Intela, a ako ces da se igras vise, olnda uzmi AMD-a.
Toliko o tome...Pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Cena? 14.11.2005. 01:08 #2949

status: user
broj poruka: 736
Niko ne pominje cenu?AMD je prilicno jeftiniji.Na sve to treba dodati i dosta bolji overklok potencijal,bolji rad sa memorijom , ne bash sjajni DDR2 kod Intela a price o stabilnosti nemaju veze sa zivotom.I Intel i AMD su podjednako stabilni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Ko jednom proba Pravi INTEL,Ostaje sa Intelom! 14.11.2005. 14:39 #2954

status: user
broj poruka: 321
Memorije DDR2 533MHz sa CL2 i CL 2.5 imaju da se nadju,Doduse su skupe,ali koliko para toliko muzike!Sto se tice overcloka SMESNA JE PRICA DA AMD SE BOLJE KLOKUJE OD INTELA!!!Povecava se voltaza CPU-a kao i ram memorije!Sto se tice grejanja,temperature su potpuno iste sa BOX coolerima,Za to je resenje Neki bolji cooler NPR COOLER MASTER HYPER 6+ koji je pravo cudo i pase na skoro svaki AMD64 i Intel P4,naj jeftiniji je u IMTELU jer su oni uvoznici!Sto se tice prodavnice gde ces da kupis ovo sve,Imas svuda po gradu,od prilike oni sve to nabavljaju od istog uvoznika,samo ti je bitna cena!Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Ipak AMD 14.11.2005. 14:48 #2955

status: user
broj poruka: 801



Odlucio sam se za AMD!!!
Ali koju tastaturu i mis za nesto manje od 100e, a da budu bezicni(opticki mis naravno)?
Koju maticnu?
Gigatron mi je blizu, ali nemaju dobar izbor RAM-a samo kingston, GAIL, Twin mos, Hynix i infinion, dok MBsoft ima i ovu ispod i ove iznad, ali zato nema gygabite i malo ASUS-a, dok je sve ostalo MSI i NEO!!! Ipak, Gigatron ima odlican izbor svega ostalog, ali je malo skuplji!!!
Cije i koje kuciste sa koliko Watti?
Sta mislite o DDR2 512MB KINGMAX MARS PC2 5300/667 CL5?
HAVALA UANPRED!!! BAS STE POZRTVOVANI DA MI POMOGNETE(NIJE SARKAZAM)!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Sta ce ti bezicno? 14.11.2005. 20:17 #2961

status: user
broj poruka: 327
Sta ste bre zapeli za bezicne miseve i tastature? To je cisto bacanje para! A da ne pricam o baterijama o kojim stalno treba da vodis racuna.
GEIL ti je jedna od najboljih memorija. Uzmi nju i ne razmisljaj, neces se pokajati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 14.11.2005. 20:31 #2962

status: user
broj poruka: 736
Prvo , dobro je shto si se odlucio za AMD.Drugo, DDR2 memorija nije namenjena AMD platformi (josg uvek), tako da treba da uzmesh DDR1 po mogucnosti neki DDR500 npr. Kingmax Hardcore DDR500.Od navedenih Geil je super, kao i TwinMOS , jedino preskoci najjeftiniji Hynix.Shto se Gigatrona tice malo su skuplji, pogledaj Bel u Pozeshkoj.Shto se tice ploce MSI nF4 Ultra je odlicna, kao i Epox nF4 Ultra dok je DFI Lan Party nF4 Ultra najbolja.Preporucio bih ti ASUS TA210 kucishte sa ASUS 360W PFC napajanjem, Chieftech je OK ali je malo skuplji , a i neko DTK sa napajanjem od 400W je dobar izbor.Za misha i tastaturu sam ti vec rekao bilo koji Logitech (iskljucivo) komplet koji ti se uklapa u 100e.
Za misafloyda, DDR2 533 je na nivou obicne DDR400 a za Intela su aktuelni DDR2 667 i DDR2 800 tako da DDR2 533 ne moze parirati DDR500 memoriji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- KINGMAX za RAM 15.11.2005. 12:03 #2971

status: user
broj poruka: 3529
Kao sto sam ti napisao gore: ja imam 2 x 512 KINGMAX HardCore DDR 500 i smatram da za te pare tesko da ces naci bolje!!!!
Imas ih u MB Softu!
A sto se tice misa i tastature: ja bih preskocio bezicne i uzeo neki Logitech MX510 ili 518 koji su do 50 eura i neku Logitech multimedijalnu tastaturu!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze IPAK NAJBOLJA KONFIGURACIJA 25.02.2006. 03:00 #4642

status: user
broj poruka: 568
CPU - AMD 3000+ 939 sa Venice ili San Diego jezgrom
MB - DFI Lan Party NF4 Ultra D
DIMM - Twin Mos Speed Premium ili Adata Vitesta 2x512mb
HDD - Seagate Barracuda velicine po izboru - SATA interfejs 1 ili 2
VGA - Asus EN6600GT Extreme sa 256mb ili 128mb GDDR3 memorije na sebi
**************************************************************
Procesor moze biti i brzi od 3000+ ali ce ti ovaj biti sasvim dovoljan dok ne pojeftine AMD dual core procesori koji su za sada superiorni u odnosu na sve sto postoji. Oni takodje koriste 939 socket. Na socket 754 zaboravi odmah.
Memorija - sem ove gore, preporucujem OCZ gold ili platinum, ali ju je jako tesko naci kod nas.
**************************************************************
MOUSE - Logitech MX1000
KEYBOARD - Logitech Media PRO (nije bezicna) - postoje i kompleti sa bezicnom tastaturom i ovim misem, skuplji su od 100 eura ali veruj mi da vrede svaki ulozeni - 5 godina garancije.
Pozdrav
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze AH DA... 25.02.2006. 03:14 #4644

status: user
broj poruka: 568
Na sve ovo iz predhodnog posta dodaj i napajanje, za ovakve konfiguracije koje mogu odlicno da se klokuju, neophodno je jako dobro napajanje i jako dobro provetravanje kucista te ti stoga preporucujem:
KUCISTE SA NAPAJANJEM - Bilo koje CHIEFTEC iz BX, CX ili neke druge serije sa min 410W napajanjem. Moze da dodje u obzir i COOLER MASTER kuciste, uz njega moras kupiti posebno napajanje, ali to je jos skuplja varijanta od prethodne. U prvoj ces za komplet dati 120-130 eura a u drugoj samo za kuciste toliko + nekih 70 za napajanje.
NAPAJANJE - Ukoliko se odlucis da kupis posebno napajanje od kucista, predlazem ENERMAX ako imas dosta novca i zelis nesto najbolje na nasem trzistu, ali ce ti iznenadjujuce dobro raditi i LC POWER 6550 black ili gold, svejedno, oba imaju real power od 550w, sto predstavlja optimum snage za ovakvu konfiguraciju. Jako su tiha, imaju velike ventilatore i rade jako pouzdano, a kostaju 50% manje od ENERMAX-a.
Uglavnom, sve ispod 410W u CHIEFTEC varijanti odmah zaboravi.
Ukoliko zelis da klokujes masinu, ne zaboravi da izmedju ostalog ulozis novac u odlican kuler za procesor, recimo ZALMAN i da postavis tihe kulere na kuciste, radi dobrog provetravanja. Obavezno dva koji uvode svez vazduh u predelu HDD-a i dva koja to rade u suprotnom pravcu od ovih, izvode topao vazduh, u predelu napajanja.
That`s it. Go on.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin koliko W je potrerrbno 18.03.2006. 02:37 #5022

status: user
broj poruka: 257

Coverk kaze da ne ide ispod 410W.
A ja na poslu imam chiefteca od 360W na kom radi 4x512 rama + 3HDDa +DVDrezac +bla bla bla, i ne gasi se uopste danima.(Northwood mislim)
Jel ste vis sigurni da je stvarno potreba tolika snaga za te masine, dal je moguce da racunar sisa skoro pola kilovata iz mreze?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs