Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Koji zvucnici? Genius(Wood) Logitech X-530 Altev Lansing 5100
STRANA 1 OD 1
ivankg Koji zvucnici? Genius(Wood) Logitech X-530 Altev Lansing 5100 13.11.2005. 15:35 T1072

status: user
broj poruka: 4
Moze li mi neko dati detaljnije objasnjenje o svom favoritu?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nema realnih odgovora... 13.11.2005. 17:06 #2934

status: user
broj poruka: 6643

Koliko je vreme poluraspada Majkla Džeksona?

Malo ko od nas je imao priliku da ih sve isproba na par dana koliko je realno potrebno da pronađeš sve mane. Samo testeri iz časopisa ili sajtova mogu biti u prilici da to urade, ali verovatnoća da su potkupljeni ili pristrasni ne daje ti 100% sigurnost. Ja bih ti predložio Altec Lansing i to 251 ako ga nađeš. Imam i njega i ATP3 od iste fireme i oba su OK. (Jest da ovaj drugi nema džek za slušalice...). Sve što sam imao od Genius-a u ruci deluje na jeftinu plastiku, radi, ali ništa više od toga... dakle, imam samo jedno i to hvalim a ostale (pogotovo ako se uzme u obzir cena koju nisam razmatrao) ne bi ipak da kudim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Nemoj... 13.11.2005. 20:50 #2937

status: user
broj poruka: 327
Nemoj Genius nikako da uzimas. Cuo sam ga i najblizi je nuklearnoj katastrofi. Basovi su tu i tamo dobri ali od viskokih tonova nema ni V. Slabo se cuju cak i kad ih odvalis u Winamp Equilaizeru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic ... 13.11.2005. 22:33 #2939

status: user
broj poruka: 41
Mozda ti necu mnogo pomoci ali bar da ti suzim izbor. Zaboravi Genius-a. Ja ih uzeo devojci kao za poklon i prosvirase dok rece "sta bi". Jos ih ona nije pojacavala ni blizu maksimuma. Doduse kupljeni su pre skoro godinu dana pa moze biti da su se popravili. Altec je altec ali koliko na brzinu videh poprilicno je skuplji i to je rekao bih na racun stare slave. Ne verujem da Logitech zaostaje za Altec-om.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Logitech!!! 13.11.2005. 23:35 #2941

status: user
broj poruka: 3529
Dakle, rezime je:
Logitech, definitivno, odnos cena-kvalitet je broj 1
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 14.11.2005. 00:10 #2945

status: user
broj poruka: 736
Bez ljutnje Ivankg, ali pitanje je smesho.Altec i Logitech su broj 1 i 2 shto se tice kompjuterskih zvucnika, daleko ispred Geniusa na koga se ljudi loze jer su veliki a zvuk je katastrofa.Altec 251 je svojevremeno bio Best Buy a i josh uvek pa ih slobodno pazariti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
highland altec lansing vs logitech 14.11.2005. 04:19 #2950

status: user
broj poruka: 35



altec lansing 5100 je najbolja 5.1 kupovina u donjem srednjem rangu, ako imas nesto vise para nategni se na logitech z5300, thx i 300w snage vrede te pare..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zigic altec lansing vs logitech vs genius 15.11.2005. 02:50 #2968

status: user
broj poruka: 1
imam Genius-ako hoces gruvanje uzimaj. Doom, FEAR i DVD filmovi su idealni primeri kako upotrebiti ove 5.1 zvucnike. Call of duty 2 je posebna kategorija-kad padne bomba padnes i ti sa stolice!
Za Mp3 nisu nesto ali ni losi jer pri 2/3 snage nemaju nista losiji zvuk nego altec i drugi a i dalje ostaje 1/3 da se odsrafi:). Ja sam pravio zurku na otvorenom sa njima. mislite o tome. + daljinski + mogucnost da se prikljuci
1)PC 2)kucni DVD 3)TV 4)stub 5)i jos nesto. to ne pruza N I K O!!!!!+ estetski izgled. ortak ima x-530-fenomenalan zvuk. mnogo bolji od mojih ali daleko slabiji. nemaju daljinski vec su komande na prednjem desnom pa ako je u podaljem cosku problemi! Moze da se prikljuci samo jedna stvar! ipak, fenomenalan zvuk.
Altec-jednostavno preskup. za sta ti trebaju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marmarko najveca zabluda 16.11.2005. 17:32 #2991

status: user
broj poruka: 30
Kod nas se jos stvari mere u fazonu uuu puno drvo, do jaja.
Za satelite NEMA PONAVLJAM NEEEMA potrebe da su od drveta. Stvar je u tome sto niske frekvencije - bass uzrokuju vibracije u plastici. E sad, posto je kod sistema 2.1, 5.1 itd. bass izolovan u subwoofer-u i isti ne ide na satelite te samim tim nema potrebe za drvetom (citaj tezinom) na satelitima. Imam lepa iskustva sa Altecom. Logitech je dobar ali mu sr i visoki tonovi nisu na nivou Alteca. S druge strane Altecu bass nije na nivou Logitecha. Tako da odluci sam sta ti je vaznije... U svakom slucaju Genius ZABORAVI. U svetu niko nije cuo za njih...

Pozdrav, Marko

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blacky Imam Aletc Lansing 2100 31.01.2006. 11:41 #4132

status: user
broj poruka: 16
i zvuk im je savrsen, barem sto se tice visokih tonova i basa, mada ovaj moj model nema razdvojene i srednje tonove - taj opseg pokrivaju sateliti, a po specifikaciji i bas?!. Nije mi zao sto sam ih kupio, jer se nekada desi da kada je dobar mp3 npr. gitara iz pesme zvuci kao da neko uzivo svira. naravno isto tako se desava da nekada bas zabruji , ali to je do formata i kvaliteta kompresije. Po slobodnoj proseni ih mogu svrstati u rang Sony-a. Samo sto bih ja dodao i posebne zvucnike za srednje tonove, ali video sam da neki modeli i njih imaju. Naravno velika mana je sto su skupi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs