Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Smrt virusima!
STRANA 1 OD 1
rasha44 Smrt virusima! 06.07.2008. 01:38 T10820

status: user
broj poruka: 1492
Cesta tema u poslednje vreme. Ne samo zbog izbora AV programa, vec i zbog spasavanje zarazenog sistema.
Ja, na srecu, do sada nikad nisam imao probleme sa virusima, jer imam dobru zastitu.
Svojevremeno me je Oglasnik aka lllo zbog toga ovde zezao.

Elem, ova kombinacija moze svima dobro da posluzi. Osam AV programa na USB Flash Disku, bez instalacije. Samo se pokrene centralni .exe fajl i izabere se AV koji hocete da koristite.

http://avaxsphere.com/software/software_type/security/Antiviruses/raheel.html

P.S. Ovo koristiti samo kao dodatnu kontrolu uz obavezno instaliran rezidentni AV program.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Dobra ideja... 06.07.2008. 13:47 #61741

status: user
broj poruka: 73
...moze da pomogne ukoliko se posumnja se neka zgadija provukla, i pored stalne reidencijalne zastite. Meni to radi Nod32 i vec dugo, dugo vremena nisam imao problema (puj-puj, da ne ureknem :D ).
Pitanje je koliko ce biti delotvoran ceo paket, s obzirom na ne-azuriranje... No, prvo treba probati, upravo mi je krenuo download...

Hvala


_________________________________________________________________
polupismenim i tehnicki nepismenim osobama treba zakonom zabraniti kupovinu racunara bez zavrsenog kursa, kao za voznju, a za reklamacije propisati potvrdu o testu inteligencije

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS Sheet heapnds! 06.07.2008. 14:36 #61745

status: user
broj poruka: 439
Dzaba je sve kad se pojavi zestok virus kao onaj Antihrist. Svi antivirusi, manje vise, u svojoj klasi odraduju posao. Voleo bih da vidim kako bi se nosila Vasa zastita s ovim virusom!
ПАЛИ НАРОДЕ - ВИСТА ЈЕ ЗАКОН!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Sheet heapnds! 06.07.2008. 16:04 #61752

status: user
broj poruka: 1492
Cilj zastite nije da se sistem cisti od virusa, vec da se spreci da virus udje u sistem.
Ja korisitim NOD32 2.70.39, ZoneAlarm Pro i Ad-Watch (Ad-Aware rezidentni modul).
Naravno, uz to idu i druge mere opreza, kao neotvaranje poste od nepoznatih posiljalaca, skeniranje sumnjivih attachment-a itd. USB Flash, eksterni hard drive i si. koji vam bilo ko donese, prvo se skenira sa AV programom pa se tek onda pusti u promet.

Ja godinama posecujem svakakve Warez sajtove i nikad nisam zaradio virus. To nesto govori, bez obzira na to koliko je tacna izreka `Shit happends`.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Dzaba je sve kad se pojavi zestok virus kao onaj Antihrist. Svi antivirusi, manje vise, u svojoj klasi odraduju posao. Voleo bih da vidim kako bi se nosila Vasa zastita s ovim virusom
:: ПАЛИ НАРОДЕ - ВИСТА ЈЕ ЗАКОН
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Re: 06.07.2008. 17:03 #61763

status: user
broj poruka: 73
:: Cilj zastite nije da se sistem cisti od virusa, vec da se spreci da virus udje u sistem. Ja korisitim NOD32 2.70.39, ZoneAlarm Pro i Ad-Watch (Ad-Aware rezidentni modul). Naravno, uz to idu i druge mere opreza, kao neotvaranje poste od nepoznatih posiljalaca, skeniranje sumnjivih attachment-a itd. USB Flash, eksterni hard drive i si. koji vam bilo ko donese, prvo se skenira sa AV programom pa se tek onda pusti u promet.

Slazem se sasvim. Kad virusi udju, ciscenje je posebna problematika.
Koristim slicnu kombinaciju, u osnovi.
Umesto ZA jedno vreme sam koristio AutpostPro, odlicno vrsi posao.
Preporucujem i SpyBot Search&Destroy. Besplatan je, redovno se azurira (jednom nedeljno), a dobo je aktivirati njegov TeaTimer - kontorlise svaku potencijalnu promenu u registrima (kao i AutPostPro, zbog cega mi vise nije neophodan).




_________________________________________________________________
polupismenim i tehnicki nepismenim osobama treba zakonom zabraniti kupovinu racunara bez zavrsenog kursa, kao za voznju, a za reklamacije propisati potvrdu o testu inteligencije

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Re: Smrt virusima! 06.07.2008. 17:12 #61765

status: user
broj poruka: 73
Zaboravih da pomenem:

Upravo sam krenuo da isprobam 8AV-USB kombinaciju i - ima opcija i za azuriranje pojedinih, znaci i to funkcionise.


_________________________________________________________________
polupismenim i tehnicki nepismenim osobama treba zakonom zabraniti kupovinu racunara bez zavrsenog kursa, kao za voznju, a za reklamacije propisati potvrdu o testu inteligencije

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS Хе, хе, 06.07.2008. 18:41 #61781

status: user
broj poruka: 439
Чика Рашо, није требало да исправљате енглески. Ја то због деце која читају, да се не уче ружним речима а Ви `Shit happends`.
ПАЛИ НАРОДЕ - ВИСТА ЈЕ ЗАКОН!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Хе, хе, 07.07.2008. 00:40 #61823

status: user
broj poruka: 1492
Bilo je spontano. Uopste nisam razmisljao o tome. A deca ce nauciti ruzne rece ovako ili onako, veruj mi na rec.

I ostavi se persiranja. Ovde smo svi jednaki.
Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Чика Рашо, није требало да исправљате енглески. Ја то због деце која читају, да се не уче ружним речима а Ви `Shit happends`
:: ПАЛИ НАРОДЕ - ВИСТА ЈЕ ЗАКОН
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs