Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Koji ruter kupiti?
STRANA 1 OD 1
stefanon Koji ruter kupiti? 06.07.2008. 20:43 T10838

status: user
broj poruka: 268
Hteo bih povezati bezicno dva racunara na udaljenosti 20m + 3zida izmedju.
Sta biste preporucili?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsplastx pa moje iskustvo 06.07.2008. 20:55 #61801

status: user
broj poruka: 59


ja sam se lupao dosta oko toga i kupio gigabitovu karticu internu za desktop pa jagi antenu za isti pa ovo pa ono i na kraju sam sve svoje probleme resio sa externim NETGEAR ruterom wgr614 kosta nepunih 4000 dinara ok je probijam kroz 3 zida na 10 metara do radionice bez problema sa uhvacenim signalom od 55 posto.
to ti je sto se tice toga. ustvari doso sam do zakljucka da okolo prece brze nije ipak koliko para toliko muzike mislio sam da moze jeftinije ali jok .
NEGO AKO SE MOGU PRIJAVITI DA NEPISEM NOVI POST MOJ PROBLEM MOZDA I TEBI BUDE TREBAO.
imam kao prvo telekomov ADSL modem pa iz njega idem u moj netgir ruter a iz rutera lan kablom u desktop.
eeee sad vec dva meseca nemogu da usaglasim portove sa ruterom da bih mogao da skidam torente ko se razume znace sta pricam pa bih i ja molio za pomoc kao i mozda jos neko .
tako da i ja molim za malu pomoc.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stefanon Re: pa moje iskustvo 06.07.2008. 21:10 #61805

status: user
broj poruka: 268
Od pre dva dana imam i ja telekomov adsl 1024/128, ali neshvatam zasto nebi radili torrenti bar na glavnom racunaru koji neide preko rutera vec telekomovog modema?
Sad si me bacio u brigu...

I nesto razmisljam torrenti rade max 55kb/s kad je ogroman seed, a mali leech, pa se pitam kad bih imao veci upload (256,512) koliko bi to uticalo na download?



::
::
:: ja sam se lupao dosta oko toga i kupio gigabitovu karticu internu za desktop pa jagi antenu za isti pa ovo pa ono i na kraju sam sve svoje probleme resio sa externim NETGEAR ruterom wgr614 kosta nepunih 4000 dinara ok je probijam kroz 3 zida na 10 metara do radionice bez problema sa uhvacenim signalom od 55 posto
:: to ti je sto se tice toga. ustvari doso sam do zakljucka da okolo prece brze nije ipak koliko para toliko muzike mislio sam da moze jeftinije ali jok
:: NEGO AKO SE MOGU PRIJAVITI DA NEPISEM NOVI POST MOJ PROBLEM MOZDA I TEBI BUDE TREBAO
:: imam kao prvo telekomov ADSL modem pa iz njega idem u moj netgir ruter a iz rutera lan kablom u desktop
:: eeee sad vec dva meseca nemogu da usaglasim portove sa ruterom da bih mogao da skidam torente ko se razume znace sta pricam pa bih i ja molio za pomoc kao i mozda jos neko
:: tako da i ja molim za malu pomoc
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict bilo koji broadband router .... posto imas telekomov ethernet portom 06.07.2008. 21:38 #61807

status: user
broj poruka: 4515
imas jako jefttine tp-link..koji jako fino rade....pogledaj u Netiksu.
___________________________________

Eagle 8500GT = zlo


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL TP-Link 06.07.2008. 21:41 #61808

status: user
broj poruka: 537
Obzirom da je udaljenost 20m a uz to imas 3 (verovatno betonska) zida kroz koje treba da prodje signal, resenje bi ti mozda bio TP-Link TL-WE642G wireless router. Imam ga trenutno, radi doduse kroz 2 zida na slicnoj daljini i signal je maksimalan (za razliku od nekoliko rutera drugih proizvodjaca i nize klase). Bitna ti je i konfiguracija stana/kuce tj. da li pokusavas sa recimo prvog sprata da dovedes signal u prizemlje ili je sve na istom nivou. U svakom slucaju, ovaj tp-link ce ti sigurno zavrsiti posao a moze da se kupi u Netiksu za oko 3500din. Naravno, imas i jeftinijih wireless rutera, ali meni 3 dosta jeftinija rutera nisu zavrsila posao zbog 2 zida koji su prepreka, tako da je vrlo moguce da ni tebi kroz ta 3 zida ne bi davali dobar signal (tj. smanjli bi ti protok drasticno izmedju dva kompa).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re: kupi moj ruter 06.07.2008. 22:08 #61809

status: user
broj poruka: 913
Ja prodajem D-Link ADSL Wireless router za 50e (pogledaj u oglasima). :-)
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Hehe, stvarno jeza.. :) 06.07.2008. 22:14 #61810

status: user
broj poruka: 537



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsplastx nedaj se zbuniti 06.07.2008. 22:41 #61815

status: user
broj poruka: 59
lepo sam ja isto skidao dok nisam nakacio ruter wirless mislim posto preko njega ides dakle preko njegovog svicha dinamicka adresa vise nije dodeljena samo adsl ruteru nego ti i sam wifi ruter daje atresu usaglasavanje porta sa samim wi fi ruterom i mog na racunaru mi zadaje muke.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsplastx aaaa 06.07.2008. 22:43 #61816

status: user
broj poruka: 59

ustvari neumem da setujem roter parametre

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 07.07.2008. 09:55 #61843

status: user
broj poruka: 791
dva racunara bi da spojis kako iz dvog posta predpostavljam jedan Lan-om a drugi WiFi-jem
u tom slucaju mozes da uzmes Wireless router imas ih po nekih 3200 din (recimo TP-Link)ADSL router u WiFI router pa na jedan normalno konekcija Lan-om ,drugi racunar treba ako je desktop da ima WIFi karticu(recimo 1500 din) u sebi a ako je lap top varijanta onda netreba posto je to sada standardna oprema isprogramiras i to je to
ako ti zidovi prave problem sto nebi recimo rutere stavio u prostor izmedju dva racunara tj gde su signali na oba dobri (treba ti tel. linija i napajanje) ali u ovom slucaju ti treba na oba racunara Wireless ili prevlacenje kablova sto verovatno nebi hteo
na toj razdaljini nebi trebalo da bude problema u sustini a pored ovoga postoji i WiFi ruter sa mogucnoscu dodavanja eksterne antene da bi se signal jace emitovao skuplji je a treba ti i odasiljacka antena (mislim da nema potrebe za tim) a imas i ADSL Wireless ruter u ovom slucaju bi imao jedan uredja koji sjedinjuje ova dva i opet vezivanje racunara na opisani nacin (cak i USB) njegova cena ovog uredjaja isto nije visoka pa razmisli kako ces
sto se protoka tice svi ovi uredjaji ostvaruju realativno velike brzine najslabije karike su PCI wireless kartice ili integrirane na plocu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pontius Dual antena 07.07.2008. 11:16 #61848

status: user
broj poruka: 2

Kupi bilo koji ADSL wireless router i na njega nakači Wireless antenu STANDARD 2.4GHz 12.5 dBi. Pogledaj cenovnik i modele na adresi http://www.dual.co.yu/ košta negde oko 20 eura. Kabl za povezivanje routera i antene možeš da naručiš u Akustiku - Svetozara Markovića 40. Ne brini za udaljenost računara. Ja sam sa njom bacio signal sa prizemlja na treći sprat kroz nekoliko zidova i na otvorenom sam uspeo da se nakačim na udaljenosti od 150 metara. Inače pošto sam ja dao oglas za Wireless router DSL G684 T (50 eura) ne vidim u čemu je problem pošto on u maloprodaji košta 100 eura. Ovaj router se inače koristi za ISDN za one koji nisu upućeni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs