Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Vase cenjeno misljenje?...
STRANA 1 OD 1
Cortex Vase cenjeno misljenje?... 17.11.2005. 15:15 T1084

status: user
broj poruka: 10
E pa ovako.
Imam na raspolaganju nekih 400 i kusur evrica pa sam mislio da uzmem sledece:
Intel Celeron D 335, 2.8 Ghz
MSI i915P Combo FR,LGA775,PCI-E...
PQI 512mb DDR400
MSI RX600XT, 128mb,128bit,PCI-E
neko Eurocase kuciste
Seagate 80GB, Sata
NEC 3540a
Monitor cu uzeti naknadno. Sta preporucujete(17",flat,do 120 evrica)?
Graficka mi nije prioritet, pa ako ima nesto za PCI-E sto nije bas mnogo lose, a kosta manje, vi recite!
Mozda neko ima neku preporuku u vezi maticne?
Samo nemojte ono:"Dodaj jos toliko i toliko eura, pa ces dobiti to i to!"
Ja vise para nemam!

Ako ovo gledaju neke firme neka iznesu svoju ponudu!
Sve sugestije su dobrodosle!


Death to Folk music!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 17.11.2005. 20:10 #3018

status: user
broj poruka: 736
Zashto Intel?Uzmi AMD Sempron 64 2800 i plocu S754 MSI K8N Neo3 sa PEG slotom.Za kucishte se slazem u potpunosti, za te pare Eurocase je ubedljivo najbolji (npr. model 5740 400W).Ako ti graficka nije prioritet uzmi Radeon X550
128 MB koji u principu ima isti GPU ali je malo sporija ali i jeftinija (ne vishe od 70e).Monitor neki Samsung npr. 795MB.Mogao bi potraziti Samsung 552U rezac umesto ovog NEC.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Nikako CELERON! 17.11.2005. 21:03 #3019

status: user
broj poruka: 321
Celeron je naj slabiji procesor od Svih!Slazem se da je idealno resenje za iste pare AMD Sempron 64 2800+ ili 3000+,Sto se tice maticne ploce Preporucujem ti Gigabyte GA-K8NE,Kod ram memorije gledaj da bude iskljucivo CL 2 ili CL 2.5,ostale nemoj da uzimas,I naravno jedan modul,jel ove ploce nemaju Dual Chanel,Grafika ti je odlicna X600XT 128MB 128-BIT,ne bi trebao da je menjas,Probaj da nabavis Sapphire ili ASUS,umesto MSI,ali nije neophodno,Hard disc tvoj izbor,Monitor sa katodnom cevi ti nikako ne preporucujem,ali ako vec uzimas SLAZEM SE za Samsung SyncMaster 795MB.Srecno i pozdrav!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set Re: Vase cenjeno misljenje?... 18.11.2005. 12:07 #3025

status: user
broj poruka: 165



:: E pa ovako
:: Imam na raspolaganju nekih 400 i kusur evrica pa sam mislio da uzmem sledece
:: Intel Celeron D 335, 2.8 Gh
:: MSI i915P Combo FR,LGA775,PCI-E..
:: PQI 512mb DDR40
:: MSI RX600XT, 128mb,128bit,PCI-
:: neko Eurocase kucist
:: Seagate 80GB, Sat
:: NEC 3540
:: Monitor cu uzeti naknadno. Sta preporucujete(17",flat,do 120 evrica)
:: Graficka mi nije prioritet, pa ako ima nesto za PCI-E sto nije bas mnogo lose, a kosta manje, vi recite
:: Mozda neko ima neku preporuku u vezi maticne?
:: Samo nemojte ono:"Dodaj jos toliko i toliko eura, pa ces dobiti to i to!
:: Ja vise para nemam!
::
:: Ako ovo gledaju neke firme neka iznesu svoju ponudu
:: Sve sugestije su dobrodosle

Kupi to... CeleronD je extra procesor + podrzava 64bit-ne instrukcije.
Intel je intel... Moj savet je samo ako mozes da uzmes ddr2 memoriju
na 533Mhz koja je jeftinija od ddr-a a brza.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE:Celeron 18.11.2005. 22:14 #3033

status: user
broj poruka: 736
Pa i Sempron 64 podrzava 64 bitne instrukcije.Ljubitelj sam AMD ali nikada ne bih rekao da je Pentium IV losh samo da je AMD bolji.Ali Celeron D je katastrofa.Zashto?Magistrala 133 Mhz tj. 533 Mhz po Intelu dok Sempron radi na 200, samo 256 KB kesha shto je cak 8 (!?) puta manje od Pentiuma 6xx (Prescott 2M jezgro sa 2 MB kesha) a poznato je koliko je Prescottu potreban kesh zbog dugackog pajplajna.Na drugoj strani Semproni imaju 256 ili 128 KB shto je duplo ili 4 puta manje od Athlona.DDR2 na 533Mhz bi bio brzi od DDR400 kada bi imao normalne latencije (bar 3) tako da je sveukupno Celeron D katastrofa platforma.Bezi shto dalje od njega.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cortex Hvala, ali... 20.11.2005. 12:12 #3041

status: user
broj poruka: 10
A shto bre toliko kudite Celeron D, pa nije on toliko los! Sve u svemu, s obzirom na budzet kojim raspolazem, on mi je i jedini moguci izbor. Zasto? Pa, ako uzmem plocu sa socket LGA775-om, onda mogu da stavim sve Intel procesore koji se nalaze trenutno na trzistu i koji ce tek izaci u neko dogledno vreme (bar tako sam Intel kaze). Celeron D mozda u ovom trenutku jeste najlosija kupovina, ali gledano na duge staze mozda i nije. Ako uzmem Athlon 64, sto sam prvo zeleo, mogu da platim samo njegovu S754 verziju, a na taj socket necu nista moci da stavim u buduce. Socket 939 je stvarno skup, ako imamo u vidu i odgovarajuci najjeftiniji procesor za njega, tako da...
Death to Folk music!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pali burazereu narodnjaci su zakon !!! 20.11.2005. 16:38 #3042

status: user
broj poruka: 7761
Ovo gore je bilo replika za tvoje zelje narodnjacima, a sad odgovor.

Ma Celeron ti je jedno veliko sranje generalno govoreci najvece, kakve bre veze ima da li je noviji ili stariji. To ti je sakati procesori i kao takvom mu nema pomoci.
Zamisli kad bi neka fabrika automobila koja ima gresku u volanu tj sistemu upravljanja kolima to zapecatila i dozvolila da auto skrece recimo samo u desno, a kao takvog ga kupcima nudila kao BMW 525 - Celeron.

Meni se to ne bi dopalo.

Pre bih kupio neki jeftiniji auto koji moze da skrene i desno i levo, jer ako moze samo desno onda bih bio prinudjen da se vrtim oko blokova sve dok ne dodjem do mesta gde sam hteo da skrenem levo (ne volim crvene).

Dakle trebalo bi mi daleko vise vremena da predjem put od tacke A do tacke B, a veruj mi to je isti slucaj i sa procesorima.

Tom Celeronu D koji ti se dopada trebace mnogo vise vremena da uradi odredjene proracune, a to ce te vremenom sve vise i vise nervirati a ti ces se pitati da li sam tada morao bas toliko da pristedim?

Ista stvar je i sa video kartom, kad sam imao staru MX400 sistem se dizao a ja lagano pratio sve ono sto izlazi na ekranu, kako sam uvalio novu ne prikazuje se vise taj deo prilikom dizanja sistema, ko da ga preskocim nego se odmah pojavi onaj cuveni vozic iz XP-a.

Ako mozes dodaj jos koju kinticu pa kupi neki 6600 koji su sada nekih 30-ta jevreja vise od pomenutog ATI-ja.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic ih ih ih... 21.11.2005. 11:13 #3051

status: user
broj poruka: 78
Celeron D je osakaceni procesor, a Sempron je masincina da se use*es... ;)))
He he he...
Oba imaju isto kesa, samo sto Celeron D podrzava i SSE 3 instrukcije i ima magistralu brzu za 200 MHz.
Celeron D 330 2.66 GHz, sa tri klika misa fura na 3.6 GHz uz podizanje napona od 0.1V, sto i nije obavezno sem ako se ne radi nesto previse zahtevno i ako opterecenje bas sve vreme nije 100%, temperatura na tom "Gihahercnom overkloku" ode nekih 3-4`C gore, ali ovo ne treba raditi sa stock kulerom. Po rezultatima testova je tada brzi od vecine CPU-a na trzistu, sem onih x2, EE, FX...
Sempron je brzi u multimedijalnim sadrzajima, ali ne verujem da bi podneo ovakvo o/c silovanje.
Inace ovo sam nasao na internetu svojevremeno kad se Celeron D pojavio, sam probao kasnije, i sve sljakalo regularno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 21.11.2005. 17:43 #3054

status: user
broj poruka: 736
Velika vecina Semprona 2800 se klokuje sa 1.6 Ghz (8x200) na 2400 (8x300) bez podizanja napona i sa BOX kulerom , pri cemu se temperatura skoro ne menja.Od SSE3 instrukcija `leba nema a koliko mi je poznato Venice jezgro podrzava SSE3 tako da ih i novi Semproni imaju.Ovo sa brzom magistralom Celerona D je smeshno.Pa on radi na realnoj magistrali od 133 Mhz tj. 533 Mhz Quad Pumped Bus po Intelu a Sempron na pravih 200 Mhz.
Ovo sa keshom je takodje smeshno.Tacno je da imaju isto kesha ali je Celeron D osmostruko osakacen u odnosu na Pentium 6xx a poznato je koliko kesh znaci Pentium procesorima zbog dugackog pajplajna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cortex Bre ljudi... 21.11.2005. 23:46 #3061

status: user
broj poruka: 10
Ma kakvi bre narodnjaci!

Momci, hvala vam na ucestvovanju ali malo ste se udaljili od teme, tj. od mog pitanja, tj. izjave... Ma sta ja pricam...

Ja rekoh da uzimam taj shit od procesora jer je LGA775!!!
Ne treba mi uopste nesto fenomenalno u ovom trenutku, a mocicu da se nadogradim kad god budem hteo...

Smislite vi meni konfiguraciju za 430 evrica sa Sempronom, a da ima sve sto sam na pocetku nabrojao, i da cu moci da se nadogradjujem(tj. da bude S939), pa da vas vidim!

Yeah, boyz! Rock on!!!

Poz!
Death to Folk music!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs