Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Molio bih za golemu pomoc u vezi nekog zlog virusa:(!!!
STRANA 1 OD 1
MaliBaneBG Molio bih za golemu pomoc u vezi nekog zlog virusa:(!!! 09.07.2008. 03:14 T10870

status: user
broj poruka: 487
Sta da radimo?!
Drugaru je na komp uleteo neki zli virus zbog koga ne moze da kopira osim iz Total Commandera. E sada, on nema pristup internetu te stoga ne moze da ima posten antivirus.
Jel ima (i ako neko ima ideju kako se to zove, ja sam za to samo cuo), neki Kassperssky koji se bukvalno instalira na flash pa se pokrece odatle? Jel moze da se skine neki updateovani pa da mu dam da to instalira? Reinstaliravao je Windows vise puta ali nema leba, virus se zavukao medju slike ili muziq na neq drugu particiju a decko ne bi da se odvaja od toga...
Treba nam nacin da isteramo to cudo sa harda bez gubljenja podataka.
Unapred hvala.


BLEJA:)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 09.07.2008. 08:39 #62024

status: user
broj poruka: 9121
Imam najmanje 1000 virusa na racunaru ali se jos nisam sreo sa takvim! Vidi u Task Manageru da ne zauzima neki proces posto ti je to virus koji ti zezne Explorer, imam iskustva sa tim i taj virus ti je usao verovatno u ram memoriju a ne u drugu particiju jer vecina virusa napada sistemsku particiju (tamo gde je instaliran operativni sistem). A ako ni to ne upali nek vadi hard i prikljuci ga kod tebe ako imas dobar antivirus da ga ocistis!!!

Pozdrav!!!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drdexi Online help 09.07.2008. 08:51 #62026

status: user
broj poruka: 47
Sudeci po svemu navedenom, vi ste koristili Repair opciju prilikom reinstalacije. Probaj sa opcijom Install fresh copy of windows, zatim idi na internet na, recimo, https://www.avast.com, skini home verziju i ocisti masinu. Napomena, prilikom reinstalacije Windowsa koristi drugo ime korisnika, tako ce ti u folderu Documents and settings ostati stari podaci. Sto se tice interneta, valjda ti necemu sluzi modem. Ako nisi siguran sta radis, pozovi nekoga ko se dobro razume u instalacije i plati posteno coveku da ti odradi posao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nicolas Mogu to da ti sredim 09.07.2008. 10:54 #62038

status: user
broj poruka: 308
063/7260006


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dachman virus 09.07.2008. 12:07 #62049

status: user
broj poruka: 630
Slazem se sa drdexy-jem sem sto da ne koristis nikakav free antivirus (jer nemaju ni antispyware,ni rootkit zastitu) bolje upotrebi Kaspersky ili sto vise ja volim Nod32.
Virus mu nije u ramu jer se ram memorija ocisti prilikom svakoga restarta,on je sto kazes na drugoj particiji.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliBaneBG Niste me skapirali... 09.07.2008. 15:04 #62065

status: user
broj poruka: 487
Nije uopste u pitanju repair opcija nego kompletan reinstall i posle 15 minuta svezeg windowsa se desava to o5. Izgleda da se virus prosirio na jos neke fajlove koji su na drugim particijama. Ortak nema pristup netu uopste, cak ni obican modem, zato pitam, lako bismo se snasli da ima. Jebiga, ako nista videcemo pa cemo da prikacimo njegov hard kod mene kao slave i onda cu ja da probam da ga ocistim svojim NODom.


BLEJA:)))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 09.07.2008. 16:26 #62072

status: user
broj poruka: 1228
Ako ti NOD32 ne resi problem kad budes skenirao njegov hard u tvojoj masini, probaj
Aviru Personal Edition Premim. Bas me interesuje koliko je ovaj test tacan (http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2008_05.php).
Korisni linkovi:
http://rapidshare.com/files/121654835/Avira_AntiVir_Personal_Edition_Premium_2008.rar.html
http://rapidshare.com/files/121859402/Avira_Antivir_Personal_Edition___Security_Suite_Key.rar

Pozdrav!

P.S. Ne zaboravi da odradis update.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliBaneBG Hvala!!! 09.07.2008. 17:32 #62080

status: user
broj poruka: 487
Hvala brate:)))!!!


BLEJA:)))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs