Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Telefoniranje preko kompa
STRANA 1 OD 1
Starcevac Telefoniranje preko kompa 09.07.2008. 11:42 T10876

status: user
broj poruka: 318
Izvinjavam se ako nisam postavio temu u pravu kategoriju.

evo šta me zanima:
Razvukao sam dosta kablova po kući zbog ADSL, tako da kada mi zvoni telefon moram da `jurcam` da bih stigao da se javim na vreme. E sad, dok sam bio na dial-up, pokušavao sam da se javim na telefon preko kompa (stavi slušalice sa mikrofonom, pozovem broj koji mi treba, jave mi se sa druge strane i tu nastaje problem - ja njih čujem, a oni mene ne) i znači nisam uspeo da ostvarim komunikaciju.

Pošto sad imam ADSL, jer je to moguće da se odradi da se javim preko kompa kada mi zvoni telefon???

Imam slušalice sa mikrofonom (mikrofon radi), Telekomov ADSL...

Ako je ovo moguće, možete li da mi napišete koji program da koristim, uputstvo i ostalo...

Hvala unapred!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ljuki ... 09.07.2008. 11:57 #62047

status: user
broj poruka: 324
Kupi bezicni pa neces da jurcas. Salu na stranu nisam siguran da li moze preko adsl-a, a preko dial-up modema moze cak sam i snimao razgovore, al to je bilo davna nesecam se ni kako se zove program a i fiksni se nesecam kada sam zadnji put koristio Mobilni je zakon. Pozz



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac re 09.07.2008. 12:03 #62048

status: user
broj poruka: 318
A dobor ako ne može preko ADSL, jer ima neki servis ili besplatni program da se preko neta razgovara nešto kao Messenger???

Ali, s tim da je besplatno, ako već direktno na ADSL ne može.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pcandparts Re: 09.07.2008. 13:12 #62052

status: user
broj poruka: 73
Dok si bio na dial-up mogao si samo da koristis dial iz windowsa ali je razgovor isao preko tel. broja. Znaci kao da si koristio telefon, samo sto ne moras da ustajes od kompa. Ili da utaknes tel. u drugu `rupu` na modemu, kao razvodnik, da ti bude pri ruci.

Sad sa ADSLom ti je tel. uvek slobodan pa za tim nema potrebe, samo ga stavi blizu sebe.
Ako ne korisits bezicni, uvek ce tu biti dosadnih kablova po stanu.

A ako msilis na telefoniranje preko Neta, tu imas razne varijante.
Moze, recimo, Skype. Njime mozes
1. da razgovaras sa nekim ko takodje ima Skype
2. da primas pozive od nekog ko zove sa Skype-a, na tvoj tel.
3. da zoves nekog ko nema Skype, znaci direktono na njegov telefonski broj, ali se ta usluga placa. Ali to neuporedivo malo u odnosu na `obican` tel. poziv (razlika je uocljivija kad je inostranstvo u ptanju), sad ne mogu da se setim tacno koliko kosta. Otprilike 10€ za ne znam koliko (mnogo) minuta, ali skoro je dzabe.

Ima jos raznih VOIP (Vioce Over IP) servisa, ali se svi nesto placaju, bar koliko ja znam - poenta je samo u ustedi u odnosu na `obicno` telefoniranje.

Sad vidi sta ti najvise odgovara...


_________________________________________________________________
polupismenim i tehnicki nepismenim osobama treba zakonom zabraniti kupovinu racunara bez zavrsenog kursa, kao za voznju, a za reklamacije propisati potvrdu o testu inteligencije

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imas taj program koji igra ulogu sekretarice 09.07.2008. 13:17 #62053

status: user
broj poruka: 7700
A mozes i ti da razgovaras ,cak daje i caller id ,ali to ne moze svaki modem cini mi se,a i morao bi da menjas audio device .Ja sam to koristio davno jos kad sam imao dial up pre 4-5 god.Izguglaj malo i nacices taj program ima ga sigurno negde na net-u.Ja bi koristio bezicni tel. oni su ti sada dzabaka oko 2000 din.dect telefon .Skype ti je povoljan za telefoniranje preko net-a ,cak i inostranstvo placa se neka smesna cifra ,kvalitet je dobar skoro i ne primetis da je preko net-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac re 09.07.2008. 13:42 #62057

status: user
broj poruka: 318
Pošto ne mislim da plaćam, znači ovo što sam ja mislio, da uštekam kabal, slušalice sa mikrofonom i da `pičim`, ne može. Ako to već ne može, onda mi jedino ostaje da kupim bežični telefon i skratim svoje muke.

Ako ipak neko zna kako bi mogla da radi ova moja varijanta, nek napiše.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 09.07.2008. 16:17 #62070

status: user
broj poruka: 1228


Da ubacis modem? 5-7e i pichi...

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Starcevac Re: ... 10.07.2008. 13:26 #62143

status: user
broj poruka: 318
Pa imam modem na laptop-u, to nije problem. Nego, mislio sam pošto sam dobio ADSL, da s njim mogu da imam više `pogodnosti`, a u stvari nemam ništa.

Nego, kad već spomenu Zmajko, pošto koristim ADSL, ali mi je modem i dalje naravno u laptop-u, kako da telefoniram preko kompa sa modemom, jer mi to ranije nije uspelo.

Kao što sam napisao, ubacim slušalice sa mikrofonom, obrnem telefon koji zovem, čujem njihov odgovor, ali oni ne čuju mene. Mikrofon radi, uključio sam i na kompu ono za mikrofon...

Aj onda neka mi neko pojasni kako bi trebao pravilno da zovem...

Jer ADSL ima svoj modem, ja bih koristio ovaj što već imam u kompu i onda ne bih morao da kupujem bežični telefon.

Šta mislitie???


::
::
:: Da ubacis modem? 5-7e i pichi..
::
:: Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs