Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
RAM, AMD, OVERKLOKOVANJE I HLADJENJE
STRANA 1 OD 1
vukdusan RAM, AMD, OVERKLOKOVANJE I HLADJENJE 19.11.2005. 12:29 T1089

status: user
broj poruka: 801
Kupio bih novi komp, ali sam jos uvek neodlucan sto se tice RAMa i cpu-a!!!
Da li AMD s939 3000 ili 3200(nisam siguran da li je venice ili ne)? Da li su to 64bitni procesori? Da li su dualcore?
Kakva bi bila razlika ako bih oba overklokovao na istu brzinu?
Koliko se isplati vodeno hladjenje(za ovu klasu procesora pise 4800+), koje kosta 110e, ili obican cooler od 35e na kome za ovu klasu pise 4000+? Na koliko bih tada mogao da overklokujem?
Kolika je korist od takozvanih programa za hladjenje(cpuidle i cpocool)?
Koji kuler hladi RAM?
Koji RAM, kingston ili kingmax(svi mi savetuju kingmax hardcore ddr 500 512mb ali je on 80e), kupio bih neka 2 od 1gb?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coaulsi da 19.11.2005. 16:07 #3035

status: user
broj poruka: 16
ovaj athlon ima jezgro venice, jeste 64 bit i nije dual core
mislim da nije potrebno uzimati 3200+ koji je primetno skuplji mada se sigurno bolje overklokuje, odluci sam (razlika u performansama je verovatno par % max), a hladjenje je dovoljno njegovo koje dolazi u box pakovanju (iskreno se nadam da moze da se nagura na 4000+ posto hocu i ja da ga uzmem). budi pazljiv kada ga kupujes, konsultuj se sa https://www.amd.com oko tacnog model numbera posto su prodavci zajebani

a ram je verovatno podjednako dobar od oba proizvodjaca i imaju pasivne kulere na sebi, tako da mislim da ti jos neko hladjenje nije potrebno. i da uzmi dva modula od po 1gb


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 19.11.2005. 21:25 #3037

status: user
broj poruka: 736
Mislim da je oznaka za Venice BP (na kraju drugog reda) a za Winchester BI.Mislim i da je razlika izmedju 3000 i 3200 mala (200Mhz) a koji se bolje klokuje zavisi od konkretnog primerka; moguce je da kupish 3000 koji se dosta bolje klokuje od 3200.Mislim da je bolja kupovina 3000.Ako bi ih klokovao na istu brzinu a pod uslovom da memorija radi u sinhronom rezimu brzi bi bio 3000 zbog vece magistrale.
Shto se hladjenja tice mislim da je bacanje para kupovina vodenog.Ako hocesh dobro hladjenje kupi neki od kulera sa heat-pipe-ovima npr. Titan Vanessa Type-S koji je dosta povoljan.
RAM moduli ili nemaju nikakvo hladjenje (jeftinije Value memorije) ili imaju pasivne hladnjake na sebi (overklokerski modeli).
Kingmax Hardcore jeste BestBuy ali ne znam da li se kod nas mogu naci moduli od 1GB (ne znam ni da li postoji Kingmax Hardcore u verziji od 1GB).Inace moduli od 1GB su dosta skuplji od 2x512 MB i dosta se slabije overklokuju.Npr. Kingston Value RAM od 1GB je oko 130e a 2x512 MB je 100e.Inace ne preporucujem kupovinu Kingston HyperX memorije jer je skuplja od Kingmaxa a nije nishta bolja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Dobro, ali... 19.11.2005. 22:32 #3038

status: user
broj poruka: 801

Gde mogu da nadjem DFI Lan Party nF4 Ultra i koliko otprilike kosta?
Na koliko bih onda sa hladjenjem koje sam ja naveo mogao da overklokujem, a na koliko sa tim TITAN
hladjenjem?
Okej, 2x512MB, ali cije i koje?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan POMOZITE!!! 20.11.2005. 20:55 #3043

status: user
broj poruka: 801

VIDIM DA MNOGO VAS PREGLEDA PORUKU ALI MALO ODGOVARA!!! POMOZITE LJUDI!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 21.11.2005. 00:59 #3046

status: user
broj poruka: 736
DFI LP nF4 Ultra je oko 140-150e a gde ima pogledaj ovde na PC Berzi.Shto se tice procesora rekao sam ti da najvishe zavisi od samog primerka procesora.
Za memoriju sam ti rekao 2x512MB DDR500 Kingmax je najpovoljnija kupovina a ako imash kinte mozesh da uzmesh 2x512 MB Corsair DDR550.Moze i Geil.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mladenm Mala pomoc 21.11.2005. 01:10 #3049

status: user
broj poruka: 17
Evo da ti kazem moje misljenje pa mozda ti i pomogne. Ja sam kupio amd athlon 3200+ winchester core, kingmax hardcore 2x512mb ddr500 i jos ponesto. Osnovna razlika u winchester core-u i venice-u je ta sto venice ima neke sse3 instrukcije, sto ja ne znam sta znaci. Ja nisam klokovao, do sada, ali sam procitao na netu da winchester koji radi na 2GHz moze da se klokuje na 2.4Ghz a venice sa 2GHz na 2.6Ghz sa dobrim coolerom, bakar pipeovi i te fore. Vodeno hladjenje ti definitivno ne treba, kingmax je definitivno best by opcija 2x512mb ddr500 ako ni zbog cega bar zbog lifetime waranty. Evo ti jedan link sa nekim malim programcicem
http://www.cpuid.com/download/cpu-z-131.zip
on ce ti pokazati razliku izmedju winchester i venica kad ga startujes(sse3 fali kod winchestera) tako da te ne mogu zeznuti.
Moj savet ti je definitivno 3200+ venice core.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs