Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Da li koristite Data Verification u NERO-u !?!
STRANA 1 OD 1
MaliAbner Da li koristite Data Verification u NERO-u !?! 20.11.2005. 16:25 T1092

status: user
broj poruka: 7761
Dakle pitanje iz naslova koristite li opciju da Nero nakon rezanja uradi verifikaciju narezanog sadrzaja diska i/ili zasto?

Konkretno pitam zato sto ponekad ta verifikacija ne bude uspesna i da li je to VRLO BITNO ?

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 21.11.2005. 00:52 #3044

status: user
broj poruka: 736
Meni se jednom desilo da ta verifikacija nije uspela pa je disk neupotrebljiv.Od tada je ne koristim a i shvatio sam da je nepotrebno.Mada cuo sam da je potrebno za stand-alone DVD plejere.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Uvek 21.11.2005. 01:06 #3048

status: user
broj poruka: 327
Jednostavno znam na cemu sam. Desilo mi se da prvi put nisam uradio verifikaciju a disk sam upotrebio kasnije pa sam izgubio sve podatke koje sam navodno narezao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kad god ne želiš nekoga da z... 21.11.2005. 12:35 #3052

status: user
broj poruka: 6643
Ovo je izuzetno korisna iako ne i 100% sigurna metoda da ne praviš probleme sebi i drugima. Nije sigurna zato jer nema garancije kako će starenje uticati na disk. Èak bi bilo poželjno da kroz Nero tool-se proguraš svaki snimljeni disk (bar one važnije ili sve one koje nekome daješ) da bi video količinu i koncentraciju grešaka (ista umnogome zavisi i u kom čitaču se to radi). Korisno je zato što ne moraš da odgledaš-kopiraš-odslušaš ili instaliraš to što si narezao da bi proverio čitljivost a sam postupak je mnogo brži od bilo čega od to troje nabrojanog jer je automatski. Takav disk mirne duše može onda da se nekom da ili da se arhivira. Ako ti test diska odmah nakon snimanja pokaže da bilo šta ne valja (nečitljivo ili čitljivo ali sa povišenim brojem grešaka) odmah se takvog medija ratosiljaj i pravi kopiju na nečem normalnom, pomisli šta će biti nakon samo par meseci ili godine? Nauk: najjeftiniji medij je onaj koji je u prodavnici najskuplji i najbolji... (ugl. jeftiniji od dva loša). Ako si pametni paranoik, snimi sliku skenirane površine i broja grešaka diska nakon snimanja, pa je uporedi nakon nekog vremena... veruj mi, ako koristiš razne jeftine medije, sledi iznenađenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Interesovalo me je misljenje 21.11.2005. 18:06 #3056

status: user
broj poruka: 7761
Interesovalo me je misljenje o toj opciji prilikom rezanja diskova, zato sam ga i postavio na forum.
Konkretno imao sam nekih pet Ritek +R 8x diskova koje je moj LiteON narezao bez greske i verifikacija je bila uspesna, no na par Verbatim +R 16x diskova nije bila uspesna i verifikacija je prijavila par gresaka, iako te 16x kao u ostalom i sve druge diskove rezem iskljucivo na 8x, posto mi nije bitno par minuta vise jer je sa sve verifikacijom to negde oko ¼ sata.

To mi se javilo prilikom rezanja sitnog softvera i par 6in1 DivX-a tako da me. Neko je spomenuo da je verifikacija bitna za standalone plejere ali je moj SkyVision takave diskove procitao.

Jedino nisam proabo taj sitan softver jer nije bilo potrebe za reinstalacijom sistema bar ne za sada.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acadj ... 23.11.2005. 13:33 #3077

status: user
broj poruka: 13

da, verifikacija je veoma bitna, osim ako te boli qrtz sta snimas (a zasto onda uopste i snimas?)

Savet: pre rezanja uradite defragmentaciju particije sa koje rezete materijal i nemojte nista drugo da radite dok rezete, verifikacija ce proci 100 % bez problema.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nikad 100% 23.11.2005. 23:25 #3086

status: user
broj poruka: 6643

Nažalost, ni prethodno pomenute korisne mere nisu garancija uspešnog snimanja. To je zato što falsifikati i škart serije kao uostalom i sva ostala bofl kineska roba, lako kod nas nalaze kupce i distributere. Iako generalno produkcija dvd medija doživljava svoju zrelost, a cd mediji polako, bojim se, doživljavaju sudbinu flopi disketa: toliko su jeftini da nikakav pomen o kvalitetu više ne stoji... još uvek bi trebalo da se obrati pažnja na ATIP dvd-a i proveri ko u stvari štancuje dotične primerke i da li su već negde na zlu glasu... bar kad čovek kupuje veću seriju ili namrava da snimi nešto važno (npr. svoj kućni video koji je neponovljiv i nenabavljiv ponovo).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hansol ... 24.11.2005. 09:35 #3093

status: user
broj poruka: 55



Da skratim ljudima muke, evo sta VREDI od rezaca i od diskova, znaci ne mozete se vezati za marku nego za media CODE jer isti proizvodjac kao na primer Verbatim ima vise emdia kodova:



U specijalnom izadnju "Digital-Video" uglednog nemačkog časopisa c`t objavljen je veliki i opširan test DVD diskova, kao i 6 najboljih DVD rezača na tržištu.

Pošto je test zaista profesionalno odrađen (jedan od primera: od svakog diska su narezana po 3 komada i poslata u Švedsku na analizu u labaratoriju renomirane firme Audiodew, koja se bavi proizvodnjom profesionalnih mernih uređaja), mislim da bi vredelo objaviti neke osnovne delove testa ovde u forumu, pošto pretpostavljam da ovo zanima dosta korisnika.

Na testu su bili sledeći diskovi:

DVD- R 4X: BeAll, Interaxia, King Pro Mediatek, Moser Baer India (MBI), Optodisc, Ritek, SKC


DVD+ R 4X: BeAll, Digital Disc Dessau, Moser Baer India (MBI), Optodisc, Plasmon, Ritek


DVD- R 8X: CMC, Fuji, MAM-E, Mitsubishi Chemicals (MCC), Optodisc, Ritek, Sony, Taiyo Yuden, TDK


DVD+ R 8X: CMC, Infomedia, MAM-E, Mitsubishi Chemicals, Moser Baer India (MBI), Nanya, Optodisc, Plasmon, Ricoh, Sony, Taiyo Yuden, Gigatain, TDK


DVD- R 16X: Maxell, Mitsubishi Chemicals, Sony, TDK


DVD+ R 16X: Maxell, Mitsubishi Chemicals, Ricoh, Sony, TDK


Proizvođač = marke pod kojima se prodaju (pojavljuju) diskovi:

BeAll = SKC (DVD- R 4X, DVD+ R 4X)

Interaxia = Gut und Billig (DVD- R 4X)

King Pro Mediatek = e-top (DVD- R 4X)

Moser Baer India (MBI) = MMore (DVD- R 4X)

Optodisc = SK (DVD- R 4X), Samsung Pleomax (DVD- R 8X)

Ritek = Octron (DVD- R 4X, DVD+ R 4X), Maxell (DVD- R 4X), Platinum (DVD- R 8X)

SKC = Gigatain (DVD- R 4X)

Digital Disc Dessau = SK (DVD+ R 4X)

Plasmon = e-top (DVD+ R 4X)

CMC = Emtec (DVD- R 8X, DVD+ R 8X) , Ricoh (DVD- R 8X), Memorex (DVD+ R 8X)

Fuji = Imation, Intenso, Philips, Fuji (DVD- R 8X)

MAM-E = Primeon (DVD- R 8X)

Sony = Sony (DVD- R 8X, DVD+ R 8X, DVD+ R 16X, DVD- R 16X)

Taiyo Yuden = Plextor (DVD- R 8X, DVD+ R 8X), Fuji (DVD- R 8X), Verbatim (DVD- R 8X)

TDK = TDK (DVD- R 8X, DVD+ R 8X, DVD+ R 16X, DVD- R 16X)

Infomedia = Philips (DVD+ R 8X)

MAM-E = Primeon (DVD+ R 8X)

Mitsubishi Chemicals = Memorex (DVD- R 8X), HP (DVD+ R 8X), Verbatim (DVD- R 8X, DVD+ R 8X, DVD+ R 16X, DVD- R 16X)

Moser Baer India (MBI) = Intenso (DVD+ R 8X), Imation (DVD+ R 8X), MMore (DVD+ R 8X)

Nany = TIP (DVD+ R 8X), i-b@ase (DVD+ R 8X)

Optodisc = Samsung (DVD+ R 8X)

Plasmon = Sky (DVD+ R 8X), Ricoh (DVD+ R 8X)

Ricoh = Platinum (DVD+ R 8X), Ricoh (DVD+ R 16X)

Gigatain = Gigatain (DVD+ R 8X, sa lažnim ID od Taiyo Yuden YUDEN000 T02)

Maxell = Maxell (DVD+ R 16X, DVD- R 16X)


Najbolji diskovi na testu:

4X = Ritek (Octron, Maxell)

8X = najbolji rezultat ima TDK DVD- R 8X, slede DVD+ R 8X od CMC i MBI

16X = Sony (najbolji snimci), Verbatim (najbolji na klima testu), sa lakom prednošću za format DVD minus

Test rezača:

Liteon SOHW 1673S, LG GSA-4163B, NEC ND-3540A, Philips DVDR 1645K, Pioneer DVR-109, Plextor PX-716A


Liteon SOHW 1673S: Solidan kvalitet snimanja sa diskovima 8X, greši pri snimanju DVD- R 4X i DVD+ R 16X (snima ih prebrzo, i dolazi do grešaka). Za DVD- 16X treba koristiti samo Sony ili Verbatim (MCC). Dobar čitač zaštićenih audio CD-a. Diskovi koji mu leže:

MBI DVD+R 8X
MCC DVD-R 16X
Optodisc DVD+R 8X
Ricoh DVD+R 8X
Sony DVD-R 1X
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hansol ... 24.11.2005. 09:35 #3094

status: user
broj poruka: 55


LG GSA-4163B: najviše grešaka u testu (u odnosu na ostale rezače), apsolutno izbegavati DVD+R 16X diskove (ni jedan nije snimljen kako treba). Od DVD-R 8X diskova odgovaraju mu samo TDK i Taiyo Yuden. Sa DVD+R 8X je situacija nešto bolja, tu mu posebno leže MBI i Taiyo Yuden. Za DVD-R 16X preporuka ide za Sony i TDK diskove.


NEC ND-3540A: Najviše uspešno snimljenih diskova, veoma realno procenjuje brzinu snimanja za većinu diskova, posebno dobro mu leže DVD-R 16X i DVD+R 8X diskovi. Korektura oštećenih diskova (ogrebotine i slično) je lošija u odnosu na Pioneer DVR-109. Diskovi koji mu leže:

Sony (DVD- R 8X, DVD+ R 8X, DVD- R 16X)
TDK (DVD- R 8X, DVD- R 16X)


Philips DVDR 1645K: Uređaj koji najlošije procenjuje brzinu snimanja (dosta diskova hoće da snima brže nego što je poželjno), u proseku mu uspe tek svaki treći snimak na DVD+R 8X diskovima, kod DVD+R 16X diskova je bolje manuelno prebaciti na 8X. Dobro mu leže jeftini 8X diskovi od CMC-a, Ricoh-a i Optodisc-a. Dobar čitač zaštićenih audio CD-a (u istoj klasi sa Liteon). Diskovi koji mu leže:

CMC DVD+R 8X i DVD-R 8X, Ricoh DVD+R 8X, TDK DVD-R 8X, Sony DVD-R 16X


Pioneer DVR-109: Uz NEC najveći broj uspešnih snimaka, uz to i najbolji kvalitet snimljenih diskova na testu. Dobro procenjuje potrebnu brzinu za snimanje, kod lošijih diskova sam usporava tempo. Posebno dobro mu leže TDK diskovi, i jedini je uređaj na testu kome su uspeli svi snimci na DVD-R 16X diskovima. Odlična korektura, uspeva da čita izgrebane i loše snimljene diskove. Nešto sporiji pri čitanju audio CD-a. Diskovi koji mu leže:

TDK (DVD- R 8X, DVD+ R 8X, DVD+ R 16X)
Sony DVD- R 16X
MCC DVD- R 8X



Plextor PX-716A: Najnoviji firmware popravlja kvalitet snimanja, ali u poređenju ipak zaostaje iza NEC i Pioneer modela. Posebno dobro mu leže MCC (Verbatim) diskovi. Puno 16X diskova bi profitiralo kada bi se PX-716A zadovoljio sa tempom od 8X. Idealan uređaj za čitanje zaštićenih audio CD-a, pročitao je sve diskove sa zaštitom koje smo testirali.
Diskovi koji mu leže:

Mitsubishi Chemicals (MCC): DVD- R 8X, DVD+ R 8X, DVD-R 16X
Taiyo Yuden DVD+ R 8X
TDK DVD+R 16X
___________________________________________________________
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hansol ... 24.11.2005. 09:39 #3095

status: user
broj poruka: 55


Ako ne znate kako se saznaje media code dovoljno je da ubacite diks u neki od ova 3 programa i on ce ih iscitati:

Nero CD/DVD spreed
DVD Info Pro
DVD Identifier


Naravno vecina prodavaca kad kupujete ne zna media CODe ili ne zeli da vam ga kaze ali vi cete se vec snaci nekako, kupite 1 primerak, proverite pa ako je neki od gornje preporucenih codova vi odite pa kupite koliko god vam treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs