Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kako otkljucati?
STRANA 1 OD 1
ssboban Kako otkljucati? 22.11.2005. 00:39 T1097

status: user
broj poruka: 22
Imam procesor Sempron 2800+ (Socket A) i zanima me ima li iko pojma da li i kako se on otkljucava...
Citao sam, svojevremeno nesto o otkljucavanju Athlon procesora, ali ne znam da li je isti sistem. Dobro bi dosao neki link ali i licna iskustva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kovaci Litl vrd of advajs! 22.11.2005. 09:13 #3063

status: user
broj poruka: 23
Sempron nije bas predvidjen za klokovanje. Tako da ti je moj savet da ga nediras jer ces napraviti samo vecu stetu od vec posojeceg bogaljeg Semprona. Bolje nadji Bartona ili bar Athlona!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Kako otkljucati? 23.11.2005. 10:41 #3069

status: user
broj poruka: 711
Pa Semproni su i Socket A procesori (pored 754 verzije) tako da covek mozda i ima Bartona :) Koji Sempron imas? 754 ili Socket A?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acadj ... 23.11.2005. 13:22 #3074

status: user
broj poruka: 13


Sempron koji ti imas je ili Thoroughbred B ili Thorton jezgro, postoje 2 verzije.
On radi fabricki na 2 GHz. Kod njega nemas sta da "otkljucavas". Mozes samo da ga ubrzas i to podizanjem magistrale, posto je verovatno zakljucan:

sada radi kao 12x166, mozes da probas da ides do 12x183 u stepenima po 1 MHz pa dokle doguras, naravno pocev od 166,167,...
Napon sa 1.65 V podigni na 1.7 V, usmeri neki ventilator u proc, otvori stranu kucista i nadaj se najboljem ;)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban Kako otkljuati II 23.11.2005. 22:04 #3084

status: user
broj poruka: 22
Ma ja sam se mozda malo lose izrazio, nisam ni mislio da otkljucavam mnozilac, vec samo da "pojacam" FSB.
Ustvari sam bio kod mog druga koji ima neki "otkljucani" Sempron, Thorton, kao i ja, ali se bez dizanja napona dize na npr FSB-u 215MHz.
On mi rece da postoji neki manevar , tipa grafitne olovke kod Athlona, ali vise nije znao da mi kaze, pa ja rekoh da vidim da li je neko od vas nesto cuo ili video na netu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Slobodno 23.11.2005. 23:50 #3088

status: user
broj poruka: 327
Moj Sempron 2300+ bez dizanja napona radi na FSB 200MHz potpuno stabilno vec skoro godinu dana bez dizanja napona. Pri tom je podigao temperaturu za samo 1 stepen. Slobodno ti njega stavi na 200 pa ako nece onda kreni polako. A ono sto je kovaci izjavio da Sempron nije predvidjen za klokovanje je cista glupost . Koji je to procesor predvidjen za klokovanje!? Inace sreo sam se sa desetak semprona i svaki, bas svaki je radio na FSB 200. Inace uspeo sam da moj procesor naklokam na stabilnih 2100MHz (original 1566), naravno uz podizanje napona i na procesoru i na memoriji koja je tada radila na 442MHz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Slobodno 23.11.2005. 23:50 #3089

status: user
broj poruka: 327
Moj Sempron 2300+ bez dizanja napona radi na FSB 200MHz potpuno stabilno vec skoro godinu dana. Pri tom je podigao temperaturu za samo 1 stepen. Slobodno ti njega stavi na 200 pa ako nece onda kreni polako. A ono sto je kovaci izjavio da Sempron nije predvidjen za klokovanje je cista glupost . Koji je to procesor predvidjen za klokovanje!? Inace sreo sam se sa desetak semprona i svaki, bas svaki je radio na FSB 200. Inace uspeo sam da moj procesor naklokam na stabilnih 2100MHz (original 1566), naravno uz podizanje napona i na procesoru i na memoriji koja je tada radila na 442MHz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hansol ... 24.11.2005. 09:19 #3092

status: user
broj poruka: 55

Aman ljudi ako je zakljucan ne moze da digne magistralu na 200 MHz jer bi to bilo 12x200=2400 MHz.
99.99 % Semprona NE MOZE da radi na toj frekvenciji.

Radi samo ono sto ti je acadj rekao, dizi polako magistralu po 1 MHz pa dokle doguras.
Tvoj drug koji je podigao Sempron na 200 MHz magistralu iam Sempron verovatno 2400+ koji je 10x166. Njega bez problema mozes da podignes na 10x200, ali time samo dobijas frekvenciju na kojoj vec radi ovaj Sempron 2800+ (2 GHz).
Zaboravi na grafit i modovanje, to kod Semprona nije tako jednostavno, to je bilo lako kod prvih Durona pa ljudi misle da je isto kod svih novih procesora, ali NIJE (ukratko zaboravi).

Dajte malo razmislite pre nego nesto napisete.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kovaci Re: Slobodno 24.11.2005. 13:29 #3099

status: user
broj poruka: 23


A ono sto je kovaci izjavio da Sempron nije predvidjen za klokovanje je cista glupost . Koji je to procesor predvidjen za klokovanje!?

npr Barton 2600+. Sempron je obogaljeni Barton i umrece klokovan. A barton je povucen iz proizvonje jer pokazuje iste performanse kao 64bit athlon (u 32bit-nim aplikacijama) i ZATO STO SE BEZBEDNO KLOKUJE. Zvanicni stav AMD.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kovaci Re: Kako otkljucati? 24.11.2005. 13:34 #3101

status: user
broj poruka: 23



:: Pa Semproni su i Socket A procesori (pored 754 verzije) tako da covek mozda i ima Bartona :)::
::

Nije moguce da ima Bartona jel je Barton ustvari poboljsani Athlon, dok je sempron zamena za Barton. AMD se kune da je to oslabljeni Barton dok u praksi to bas i nije. Ni jedan Sempron nije Batron core procesor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs