Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
TFT
STRANA 1 OD 1
vlajkic TFT 23.11.2005. 20:35 T1100

status: user
broj poruka: 609
imam par pitanja i molim za odgovor ukoliko neko zna (a mislim da zna vas puno ) :}
Naime radi se o tft monitoru dobio sam ponudu za 17 Neovo oko 200 jevreja..Pitanje je sta mislite o ovoj marki tft-ja i dali mozda ima neka bolja za te pare +20-30 jevreja Drugo pitanje je KOLIKO ZNACI kasnjenje od 12ms za offline igranje.....znaci znam da utice na online ali me zanima za offline
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acadj ... 23.11.2005. 21:57 #3083

status: user
broj poruka: 13

Dovoljno je

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban MA dajte... 23.11.2005. 22:15 #3085

status: user
broj poruka: 22
Za online neznam, ali ono sto znam za offline je sledece:
Imam TFT s kasnjenjem od 12 ms(LG), i nema sanse da moze da se primeti...Jer on moze da generise najvise do 85 slicica u sekundi a to je priblizno 85 Hz, sto nema ni svaki CRT.Ljudsko oko inace preko 70 Hz tesko primeti razliku (naucno dokazano).
Ustvari je veci problem sto monitor ima nativnu rezoluciju 1280*1024, i osim u toj rezoluciji ti se ne isplati da ga koristis(mutnija slika), a ti trebas da nadjes graficku koja moze da radi u toj rezoluciji na npr 75 Hz u nekoj zahtevnoj igrici...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coaulsi ELEKTRONIKA 24.11.2005. 13:48 #3103

status: user
broj poruka: 16
Za online neznam, ali ono sto znam za offline je sledece:
Imam TFT s kasnjenjem od 12 ms(LG), i nema sanse da moze da se primeti...Jer on moze da generise najvise do 85 slicica u sekundi a to je priblizno 85 Hz, sto nema ni svaki CRT.Ljudsko oko inace preko 70 Hz tesko primeti razliku (naucno dokazano).
Ustvari je veci problem sto monitor ima nativnu rezoluciju 1280*1024, i osim u toj rezoluciji ti se ne isplati da ga koristis(mutnija slika), a ti trebas da nadjes graficku koja moze da radi u toj rezoluciji na npr 75 Hz u nekoj zahtevnoj igrici...


A ODZIV TFT NEMA BAS NIKAKVE VEZE SA ONLINE IGRANJEM (OVO KASNJENJE, ILI ODZIV, JE PERIOD KOJI PRODJE OD TRENUTKA KADA CRNI PIXEL DODJE DO BELE BOJE I NAZAD DO CRNE, NESTO KAO KAD BOLID FORMULE 1 UBRZAVA DO 100 PA ONDA KOCI DO NULE- TRICAVIH 3 SEC)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
buki22 Odgovor 24.11.2005. 15:16 #3104

status: user
broj poruka: 9

Coaulsi, ti ocigledno ne znas sta znaci navedeni odziv tft monitora.Raspitaj se pa ce ti svako reci da odziv od 8ms,12ms itd. ne predstavlja vreme prikaza od crne do bele vec od najtamnije do najsvetlije nijanse SIVE BOJE(sto je inace mnogo vaznije).Inace primetio sam da po ovom forumu kruze price mnogih priucenih likova koji nemaju veze sa mozgom sta pricaju.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic ok 24.11.2005. 18:34 #3109

status: user
broj poruka: 609


ok shvatio sam da i ne utice mnogo na igranje ali mi kazite molim vas ako neko zna za OVU MARKU NEOVO...jel cemu?ili neku bolju ako ima za te pare i gde?poz i hvala na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acadj ... 24.11.2005. 20:43 #3113

status: user
broj poruka: 13



Neovo su cistokrvni Kinezi, ali im monitori nisu losi.
Ja imam Samsung 913V od 12 ms i pikam sve igrice bez problema, nema duhova, kasnjenja i ostalih marketingskih gluposti. Jesu od 8 i 4 ms bolji ali ja ne videh tu razliku u brzini, a uporedjivao sam pre kupovine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coaulsi kao sto rekoh elektronika 25.11.2005. 01:46 #3115

status: user
broj poruka: 16
dobro, buki22, reci ti meni zasto meni u knjizi koja se zove OSNOVI ELEKTRONIKE, u kojoj ima deo koji se zove OPTOELEKTRONSKE POLUPROVODNICKE KOMPONENTE, POD TFT DISPLAY pise onaj moj odgovor! kada bi svi malo manje trabunjali i seli i procitali neku strucnu knjigu sve bi bilo u redu. nije lepo napadati druge ljude, pogotovo ako nisi u pravu. a sad nesto za tebe, jel znas sta je ULSI


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: kao sto rekoh elektronika 25.11.2005. 13:40 #3123

status: user
broj poruka: 711



:: dobro, buki22, reci ti meni zasto meni u knjizi koja se zove OSNOVI ELEKTRONIKE, u kojoj ima deo koji se zove OPTOELEKTRONSKE POLUPROVODNICKE KOMPONENTE, POD TFT DISPLAY pise onaj moj odgovor! kada bi svi malo manje trabunjali i seli i procitali neku strucnu knjigu sve bi bilo u redu. nije lepo napadati druge ljude, pogotovo ako nisi u pravu. a sad nesto za tebe, jel znas sta je ULS

Ocigledno je tvoje znanje teorijsko :) U praksi to ide malo drugacije... Ne postoji standardna mera za odziv monitora tj. svaki proizvodjac definise sam za sebe... Nekada je bilo vreme odziva od crne do bele (otprilike do nekih 16ms monitora) Sad kad su presli na 3-4ms odziv obicno definisu kao GTG tj. izmedju dve nijanse sive...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: kao sto rekoh elektronika 25.11.2005. 13:42 #3124

status: user
broj poruka: 711



:: dobro, buki22, reci ti meni zasto meni u knjizi koja se zove OSNOVI ELEKTRONIKE, u kojoj ima deo koji se zove OPTOELEKTRONSKE POLUPROVODNICKE KOMPONENTE, POD TFT DISPLAY pise onaj moj odgovor! kada bi svi malo manje trabunjali i seli i procitali neku strucnu knjigu sve bi bilo u redu. nije lepo napadati druge ljude, pogotovo ako nisi u pravu. a sad nesto za tebe, jel znas sta je ULS

Razlog za sve ovo je jednostavan... Ovaj broj je manji, a i situacija u kojoj se beli objekat krece po crnoj podlozi (tj. crni na belog) je dosta redji od GTG koji je cesci u praksi :) Naravno, na ovo mozes da gledas kao na malu prevaru, ali tako je :) Npr. meni ni sa 20ms TFT-om ne smeta da igram igre... Pozdrav,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
buki22 Za mladog i neiskusnog 25.11.2005. 13:46 #3125

status: user
broj poruka: 9

Pazi ja znam za ovaj podatak ne zato sto sam to procitao u novinama nego veoma strucnim clancima koji se bave tft tehnologijom.Mani se te fakultetske literature koja nije bog zna koliko precizna(i nije update-ovana bar 4-5 god) jer ne ucis ti odatle tehnologiju vec osnovna znanja iz optoelektronskih poluprovodnika.I nemoj da se primas mnogo na to sto si naucio na faxu jer i ja sam ETF-ovac(Apsolvent) i poznajem tv tehniku i optoelektroniku.Stvarno ti je argumentacija ocajna delujes ko klinac(jel znas sta je ULSI?) koji je nasao ,,STRUCNU,, knjigu na faxu.Razmisli malo bolje da li je bitnije to sto ti kazes ili ja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coaulsi da buki22 25.11.2005. 16:33 #3128

status: user
broj poruka: 16
u pravu ste, proverio sam, mada znas da ovde vecina ljudi podatke nalazi u novinama. podrzavam sve koji znaju o cemu pricaju, a posebno one kao ti, izvini zbog teskih reci


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- NEOVO nikako!!! 26.11.2005. 00:49 #3133

status: user
broj poruka: 3529
Pazi ovako, svi su te spetljali sa pricama i prepucavanjima! Posto ja radim takav posao da se stalno setkam od firme do firme koje koriste racunare, imao sam prilike da nedavno u jednoj firmi vidim gomilu NEOVO monitora u upotrbi i mogu ti reci sa punim pravom da su KRS monitori, znaci uzmi bilo sta drugo(LG, SAMSUNG, FILIPS...) samo nemoj NEOVO, naime kod skoro svakog je slika bila uzasno mutna, sa dosta nedefinisanim i nerealnim bojama!
Dakle kao sto sam naziv kaze NeOvo!!!! :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic Hvala 26.11.2005. 18:29 #3138

status: user
broj poruka: 609

hvala svima i mislim da ce stvarno biti NeOVO...poz :}

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646141.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs