Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Dovoljno hladjenje
STRANA 1 OD 1
vkozomar Dovoljno hladjenje 24.11.2005. 14:32 T1104

status: user
broj poruka: 19
Pozdrav

Ukoliko kloknemo Semprona podizanjem magistrale da li je dovoljan default hladnjak ili obavezna kupovina brand hladnjaka novog bas za tu svrhu

Sempron 2300+ Default 9.5 * 166
clock 9.5 *200 MHZ

???? Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Odgovor nije jednostavan 24.11.2005. 18:33 #3108

status: user
broj poruka: 6643

Ne budi cicija, plati i koristi. Pametno je što čovek hoće sam da izvuče iz procesora ono što on u stvari može samo mu je fabrika zavrnula a za iste male pare, samo, ako štediš na procesoru, nikako ne štedi i na hlađenju istog, kupi neki razvikaniji ALI DOVOLJNO TIH kuler, odvoji i još malo para za ventilatore koji izbacuju/ubacuju vazduh (idealno 2:1 u korist onih koji izbacuju vazduh) i mirno radi pod uslovima jakog centralnog grejanja ili letnjih vrućina.
Sa tim kilavim kulerom moguće je pomalo kloknuti procesor ali ne i izvući mu dušu, pogotovo ako odvojiš 300-totinjak dinara za par ventilatora koji hlade unutrašnjost kućišta... ali ništa više od toga...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Bolje kupi kuler. 25.11.2005. 13:20 #3120

status: user
broj poruka: 327
I ja imam Semprona 2300+ ali sam nakon kupovine istog kupio i kuler Spire Whisper Rock III i sa njime sam sasvim zadovoljan. Radi na svega 2700 rpm i potpuno je tih. S njim sam kloknuo Sempronce na 200MHz i sa jednim dodatnim ventilatorom u kucistu temperatura procesora ne prelazi 45 stepeni cak i u onim letnjim danima kada je bilo i 35 stepeni. Sada drzi temperaturu od svega 35C i to sa smanjenim brojem obrtaja na 2200rpm. Cena mu je bila nekih 5e tako da uopste nemoj da se stekas za tako sitne pare. Ako ne nadjes njega bilo koji sa cenom do 10e je po meni sasvim dovoljan. Samo jos da pomenem da sam postigao stabilnih 221MHz FSB na 1.75V (2100MHz), doduse sa malo povisenom temperaturom koja je bila 48C.
I sto rece Pisko: Sempron to moze!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs