Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Sta da kupimo?
STRANA 1 OD 1
Zmajko Sta da kupimo? 24.07.2008. 13:21 T11094

status: user
broj poruka: 1228
Komsija preko puta moje kuce nema net niti moze da ugradi nesto jer je jos na staroj centrali pa smo resili da kupimo neku bezicnu varijantu.
Znaci nesto da nema mnogo kablova i samo da mogu da mu bacim net.

Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllo 24.07.2008. 14:55 #63830

status: user
broj poruka: 319

Ako je povoljan polozaj, tj. pristojna opticka vidljivost i mala distanca, dovoljne su dvije wireless PCI kartice. Cijene se krecu od 20 - 30 eura, a ja ti preporucujem neki TP-Link model (551G, 651G, 851G...). Ne vjerujem da cete imati problema sa jacinom signala, ali, ako ih bude, kupi manju antenu (od 5dB), namontiraj je na karticu i bice OK.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 24.07.2008. 15:29 #63834

status: user
broj poruka: 1228
Opticka vidljivost je fenomenalna... Moj prozor gleda u njegov prozor, a razdaljina je nekih 15-20m max. Nema drveca niti bilo cega drugog osim dva zida (moje kuce i njegove).
Znaci kupimo dve kartice TP-Link ubodemo u PCI i ne bi trebalo da ima problema. Ako nesto zakoci onda antena od 5dB. Jasno!
Hvala puno na odgovoru!

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
R2-D2 to je ok 24.07.2008. 21:29 #63871

status: user
broj poruka: 100

sve dok je tvoj komp upaljen.
Ako ce na net a da se ne razmislja o tome da li je tvoj komp upaljen
1. wireless access point (ili wireless router - ja preferiram rutere)
2. wireless kartica za komsiju

ti zicom u ruter (ili wirelessom), on preko wirelessa - i ruter i internet uvek dostupni bez obzira na tvoj komp.
wireless kartica cenu 20 eura
najjeftiniji ruter npr TP-link WR340G oko 30 eura. Imam ga i radi sasvim korektno.
neki sa atheros chipom i pojacanim signalom npr WR542G vec od 40 eura.
(oba imaju 1 WAN port, 4 LAN porta + wireless)

verujem da je ovo bolje resenje nego 2 wireless kartice
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Slažem se sa predlogom R2-D2! 24.07.2008. 22:01 #63874

status: user
broj poruka: 4228
Mislim da je bolje rešenje, pod uslovom da Zmajko nema kompjuter koji će da bude non-stop uključen.

Ali da dodam: mislim da je WR340G sa Realtek čipom, a WR541,542 su Atheros koji bi trebao da ima veći domet/bolji signal. Moja iskustva sa TP-Link uređajima su sjajna: dobar signal, prolazi po nekoliko manjih prepreka (zid od cigle, gips) i do 100m rastojanja. Razlika kod modela 541 i 542 su što 541 ima fiksnu antenu, dok se na 542 odšrafljuje i umesto nje može dodati jača. Svi uređaji imaju po 4 LAN porta, 1 WAN za ADSL/kablovski internet, mogućnosti zaštite signala na više nivoa (MAC adresa, lozinke, skrivanje SSID, itd). Jedino što ne treba očekivati da mogu da odrađuju malo veći `provajding`

Trenutno na jednoj lokaciji imam WR542 i 5 klijenata koji su stalno uključeni i nikakvih problema u radu nema.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL TP-Link 25.07.2008. 00:54 #63885

status: user
broj poruka: 537
TP-Link WR642G Wireless router, ima 1 Wan i 4 LAN porta, ja ga koristim vec neko vreme i savrseno odradjuje posao.( Kosta 3500din)

Kupis jednu malu dodatnu antenicu i nakacis je na kabl koji ces izvuci da bude napolju (ako imas mogucnosti, trosak -20e)

i jedna Wireless kartica za komsu i ne moze da bude jeftinije a da radi perfektno :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 25.07.2008. 01:24 #63888

status: user
broj poruka: 1228
Fala ljudi!

Probacu sa opcijom 2 x TP Link 551G Atheros pa ako ne bude uspelo probacu sa ponudjenim opcijama. Moj komp je ukljucen 24/7 tako da nema frke za to sto net ide preko mog kompa.

Veliki pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako već kupuješ 2 kartice... 25.07.2008. 10:46 #63911

status: user
broj poruka: 4228
proveri, mislim da je ta 551 54Mb/s, a vidi da li mnogo više košta 651 koja je 108Mb/s. Kad već uzimate kartice...

A kada budete (ako budete) kupovali ruter, odgovarajući su 641/642

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs