Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
RATEL = Veliki brat??
STRANA 1 OD 1
arsaD RATEL = Veliki brat?? 26.07.2008. 10:07 T11116

status: user
broj poruka: 412

Ne znam da li ste videli ovu vest i da li ovo vec postoji, ali.....

http://www.internodium.org/node/2961

http://www.ratel.org.rs/editor_files/File/dozvole/uputstva/Tehnicki_uslovi_za_internet.pdf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ex da... 26.07.2008. 10:25 #64025

status: user
broj poruka: 3737
evo jutros čitam u novinama i stomak mi se prevrće. Pod hitno treba napraviti neku akciju da se taj zakon ili šta već obori. Ovo polako prevršuje svaku meru. Neki mirni i logični protesti. Dan upozorenja(ne koristiti internet) ili nešto slično. Meni bi lično mnogo smetalo da tamo neki slepac čita moj mejl pa makar bio i najnaivnije sadržine. Čemu onda passwordi i ostala sranja...ma je#em ti de ja živim..
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jumperjack JBG 26.07.2008. 10:46 #64026

status: user
broj poruka: 497

Zemlja SRBIJA......no comment

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj obicno ne klikcem na smajlije, ali sada bas nesto imam potrebu 26.07.2008. 11:03 #64030

status: user
broj poruka: 2236
Ja sam tek malopre to procitao.

Bilo bi zaista ljudski da neko ko ima, posto ja nemam, uticaja na nekoj televiziji(jer mislim da `svi gledaju TV`), pusti vest o nekom `internet strajku` i/ili `bojkotu manipulatora`.
Ja bih strajkovao, bojkotovao i protestvovao svakako. Internet mi koristi stvarno mnogo, bukvalno svakog dana, ali cu ga se bez vecih problema odreci na nekoliko dana, mozda i meseci, ako bude od znacaja za od*ebavanje ovoliko nezavisnih i polupismenih provincijalaca koji propisuju takve stvari.
Uostalom, kolicina uticaja takvih ljudi vise govori o ukupnoj svesti ovog naroda koji je takve domace zivotinje izabrao, a manje o njima samima.

Samo, bojim se da, hteli `mi`, krajnji korisnici presvetlih operaterskih usluga, to nadgledanje ili ne i svidjalo nam se ono ili ne, nikoga ne zanima. Cak se, mozda upravo ovog trenutka, pisu neke sankcije nadleznih u slucaju da `nam` ne odgovara.

Nemam iskustva sa zakonima u okviru tih `kompjuterskih delatnosti`, pa ne mogu da odgovorno tvrdim da postoji neka zakonska regulativa koja ostavlja nadleznim licima i vozilima mogucnost da taj nadzor ili nadgledanje obave i potpuno nezvanicno, dakle, bez bilo kakvog prethodnog obavestenja ili vesti, pogotovo svima dostupne u pdf formatu, nego, onako *ajarski, azurno i to sve.

Ali, posto sam veci deo svog zivota proveo upravo u Srbiji, na moju neizmernu zalost, i usput se za narednih 9 zivota nagledao kako `masa` trpi i mnogo gore stvari od nekih elektronskih zajebancija, samo zato sto takve naredbe i odredbe i zahtevi stizu od takozvane `agencije za bezbednost` - ocigledno je naziv sam po sebi kontradiktoran, odnosno ima potpuno obrnuto znacenje, pa zato pretpostavljam da i Vi koji ovo citate, kao i ja, tesko isprva mozete da naslutite do kojih granica idu ovakve vrste manipulacije i ispiranja mozgova, samo zbog tog nekog uvazavanja tih nekih bezbedonosnih propisa i zahteva od strane te mase.

Svakako me ne bi, ma ni malo, zacudilo da za koji dan cujem od nekog ministra policije ili nekog tamo nadleznog za sektor tehnologije i bezbednosti korisnika interneta na radu, njegove reci bi glasile, ovim redosledom: `to je za nasu bezbednost` - sto u stvari i jeste istina, zar ne ?

Srbija je, iz mog dosadasnjeg iskustva, stecenog na vise nacina, nivoa, u vise dimenzija itd. takozvana `banana` drzava. Tako da me ne bi ni malo cudilo da svi normalni i mentalno zdravi jednostavno precute ovo, a cak me ne bi cudilo ni da se neko doseti da napravi miting na temu `poostravanja mera bezbednosti`, u svrhu naseg opsteg blagostanja i kaskanja za nekom virtuelnom evropskom zajednicom, jer `americki NATO hakeri vrebaju stabilnim i patriotskim Srbijanskim internet udruzenjem.`

Stoka bila, stoka ostala.

Da su izbili neki protesti kada su lopovi operateri duplirali brzine interneta, ono kao za dzabe, do ovakvih budalastina ne bismo dokaskali nikada. Ali, nikada.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman RATEL = Veliki brat?? 26.07.2008. 11:04 #64031

status: user
broj poruka: 808



RATEL = Veliki brat?? = VELIKI PATAK (povremeno)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter ...... 26.07.2008. 11:17 #64033

status: user
broj poruka: 730
ne mogu da verujem da hoce sve da znaju.....Pa srbija je ovo ili su to samo prazne price
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssinger >( 26.07.2008. 11:36 #64035

status: user
broj poruka: 161
Ovo je klasicni idiotizam koji je i opsta karakteristika ove drzave.
Singer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvitor Re... 26.07.2008. 12:14 #64037

status: user
broj poruka: 86
Ma ako su se nameracili da to urade, uradice 1000% ... Sta ces ... Hteli smo demokradiju, eto nam je !!! A NAROCITO U ZADNJE TRI NEDELJE !!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drax re: 26.07.2008. 14:34 #64055

status: user
broj poruka: 246

Ma sta vam je ljudi, to se radi odavno, samo nismo znali. Posto je zavladala demokratija, sada su nam to i rekli (napisali).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arsaD Re: obicno ne klikcem na smajlije, ali sada bas nesto imam potrebu 26.07.2008. 14:35 #64056

status: user
broj poruka: 412

::
:: Samo, bojim se da, hteli `mi`, krajnji korisnici presvetlih operaterskih usluga, to nadgledanje ili ne i svidjalo nam se ono ili ne, nikoga ne zanima. Cak se, mozda upravo ovog trenutka, pisu neke sankcije nadleznih u slucaju da `nam` ne odgovara
::

Nazalost, izgleda da si u pravu. Pobunis li se malo protov ovoga, odmah bi ti uveli prismotru, pod izgovorom `da rusis bezbednost`. I sve u ime nazovi bezbednosti, demokratije i sigurnosti...bas kao sto Amerikanci bombarduju u ime ugrozavanja bezbednosti, ....bla bla bla....

I onda dolazimo do toga, da ce proveravati sa kim se dopisujes, zasto, ko je taj, sta skidas sa neta....mozda ce i ukinuti nekome internet samo zato sto se dopisuje sa rodjacima u inostranstvu....( dobro, mozda ne bas tako radikalno), ali nisam daleko od istine.
Nazalost, ovo je Zemlja Srbija, i idioti koji su u vlasti smatraju da mogu da rade sta hoce..... dok opet ne izadje kuka i motika. Sto bi moja baba rekla, sve to treba mlatiti sa bagremovom neokresanom go***ivom motkom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Goran8407 :) 26.07.2008. 14:59 #64057

status: user
broj poruka: 134
Mogu da nam ugrade i kamere u WC, pa da gledaju da slucajno ne posaljemo neku opasnu posiljku u svet :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj Re: :) 26.07.2008. 15:21 #64060

status: user
broj poruka: 2236
:: Mogu da nam ugrade i kamere u WC, pa da gledaju da slucajno ne posaljemo neku opasnu posiljku u svet :
::
::
::

Da prate marginalne vrednosti zazora na dupetu dok kenjas !

To je izgleda `ogledalo` pravog smisla reci bezbednost.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Volio bi da nesto znamo, ali..... 26.07.2008. 16:50 #64063

status: user
broj poruka: 4227
Nema privatnosti od 26.10.2001 godine od kada se mogu dobiti sve neophodne informacije ili preuzeti od internet provajdera( nije vam potrebna sudska odluka za prikupljanje info i za snimanje razgovora).
Sve se nalazi na 2 servera, koja su na NBG( bar za 2008 godinu). Do njih mozete doci preko 11 servera, koja se nalaze na ETF-u, MF,FNT-u i kod RATEL-a.
Znam da cu zazaliti sto ovo pisem, ali sloboda na netu nepostoji od gore navedenog datuma, bar u Srbiji, jer IFB,CIA i FBI imaju stalni pristup navedenim serverima i svim ostalim telekomunikacionim info. Nadgleda se svaki e-mail gde se spominju kljucne reci, da ih nenavodim, jer boze postali smo svi potencijalni teroristi, a sloboda nepostoji, osim u cyberworld-u, koji nije kontrolisan, a to smeta. Svaki telefonski razgovor koji sadrzi odredjene info se presrece u nekriptiranom obliku, a posto su nam mladi koji su u SAD poslati 22.06.03, 15.08.04, 14.02.06, 21.04.06, 23.05.06, 30.07.06 posebno obrazovani za takve aktivnosti( to je dok sam raspolagao takvim info), svako je meta. Ako se i posumnja da imate nekog kontakta sa doticnim info ili da ste u mogucnosti da raspolazete ifno, onda ste i opasni, nadgledani ili privedeni. Do prije par dana zelio sam otici u Ameriku i da tako zivim, ali mi je pun k*rac vise svega. Ostacu na Balkanu i jesti g*vna sa svima ostalima. I po cemu se ja to razlikujem ili sam bolji od drugih? Ni po cemu, samo sam hteo da bolje zivim, a to nije dozvoljeno, ako nezelis da se uvatis u svrzino kolo. Mislio sam da cu moci tako da zivim, ali ne mogu, jer nemogu da spavam vec danima.
Bolje da prodajem racunare i zivim od dana do dana nego da me neko, negde saceka u prolazu i zavrsi samnom( manja mogucnost nego u Americi).
Jebi ga ovde mogu jedino da s*rem, a da imam malo ili nimalo posledica po ono sto govorim. Istina nije odavno bitna, pa pravdu trazite negde drugde, ako igde vise postoji.
Ziveli smo fantasticno do 1990 godine, ali toga nismo bili svesni. Sto smo trazili to smo i dobili. Neznanje nije nikada opravdanje.
Ja cu se javljati povremeno na forumu, tek da se javim. A vi mladji, ako mozete pokusajte se organizovati, ali mislim da takva snaga u Srbiji ne postoji. Davno smo mi postali za staro gvozdje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ne znam u cemu je problem... 26.07.2008. 19:27 #64084

status: user
broj poruka: 1006



::
:: Ma sta vam je ljudi, to se radi odavno, samo nismo znali. Posto je zavladala demokratija, sada su nam to i rekli (napisali)


apsolutno se slazem

koji vam je djavo, to se radi od pamtiveka... sta vi mislite, da banalni sms-ovi koje svi mi ferceramo svaki dan, ne ostaju negde pribelezeni (pa i neprocitani)...

`sve je to CIA snajka...`

vise se plasim bahatog kljuna na ulici, koji leci komplekse iz detinjstva, nego 1937464 ratel-a i bia-e zajedno...


Avanti popolo!
El viva comunismo, e la liberta!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs