Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Nova masina,sve radi a u treyu safely remove hardver(maxtor 6l250SO)
STRANA 1 OD 1
sosone Nova masina,sve radi a u treyu safely remove hardver(maxtor 6l250SO) 26.11.2005. 20:17 T1113

status: user
broj poruka: 17

Nova masina:
Gigabyte GA K8N SLI,2*512 Kingston DDR400,amd643500+ venice jezgro,napajanje 430W Cooler Master,hard 250giga maxtor 6l250S0 gorenavedeni,windows xp sa sp1,msi6800ultra pci,nec dvd rezac nd3540a,sve radi brzo i ok za sada, ali me jako nervira ta ikonica u treyu,da li neko zno sta nije u redu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic ????????????? 26.11.2005. 20:37 #3139

status: user
broj poruka: 609

Nije mi bas jasno sta je problem (a cini mi se i da nema problema ):}...naime ta ikonica uvek stoji kad je ukljuceno nesto na usb..PREMA TOME ...inace sluzi da iskljucis uredjaj a da ne dodje do nekih problema(usb modem,flash,skener itd...)
ako kliknes levim tasterom misa reci ce ti koji je to uredjaj...ako je to ta ikonica onda je to resenje tvog problema(koga nema) :} pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Mora tako! 27.11.2005. 01:53 #3142

status: user
broj poruka: 321
Ta ikonica ti prikazuje da je hard disc ukljucen,Tvoj hard disc je S-ATA,i on ga vidi kao softverski uredjaj,kao NPR i USB Flash,Card reader ili tako nesto slicno,dok kod ATA hard disca ga vidi kao hardverski i naravno ne prikazuje se ta ikonica!Znaci problema nema!pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kraja interni HD kao USB u treyu 28.11.2005. 09:30 #3150

status: user
broj poruka: 1

Imam identican problem na masini sa GA-K8NSC-939 i 64/3000+ i WD 2500SJ. Posto je masina pravljena za prijatelja, plasio sam se da neko greskom ne odjavi disk, no na srecu to nije moguce uraditi. Jos nigde nisam nasao odgovor zasto se to dogadja, ali znam da mi se na bar deset masina nalaze SATA diskovi i nikad u treyu nije bilo poruke o aktivnom USB uredjaju.......Svaki razuman savet dobrodosao.........

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- RE 28.11.2005. 11:09 #3152

status: user
broj poruka: 3529
Ljudi odgorvor je jako prost, i mene je isto to zanimalo kao i vas posto sam pre par meseci uzeo plocu NF3 koja isto prikazuje u trayu ikonicu!
Naime u pitanju je sam cipset na ploci koji vam dozvoljava da nesmetano dodajete ili uklanjate SATA HardDiskove na masinu, a da je pritom ne morate iskljuciti! Pogledajte uputstvo od ploce pa ce te videti!!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 29.11.2005. 12:50 #3167

status: user
broj poruka: 217

http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.asp?topid=859&forid=4&katid=200

Stvarno ne shvatam zasto vam smeta ta ikonica

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Svetac hmmm 08.12.2005. 02:46 #3294

status: user
broj poruka: 10
Za SATA HDD-ove
Device manager=> properties na zeljenom hdd-u => policies=>
postoje 2 opcije => optimise for quick removal i optimise for performance
izaberi drugu, restart i nestace ti iz tray-a i da u pravu si shljakace sve brze.
Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Svetac Umalo da zaboravim 08.12.2005. 02:56 #3295

status: user
broj poruka: 10
Ako ti i dalje ostanu hardovi na listi za "bezbedno uklanjanje", ti ih onda slobodno nakon toga skini sa liste :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs