Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Biseri iz prodavnice
STRANA 1 OD 1
Pisko Biseri iz prodavnice 27.11.2005. 16:47 T1115

status: user
broj poruka: 6643

Pošto je ovaj deo foruma malkice atrofirao, pišite ljudi o anegdotama prilikom kupovine računara i opreme, tih bisera mora biti na tone...
Znate ono: Ko vam je to rekao? Ne, mi imamo JNC kućišta i najbolje su nam se pokazala... Da, imamo u ponudi pentijum četvorku na 80 gigabajta, jeste, sa procesorom sempron 2100, ... pa ako baš želite, imamo mi intel procesor, jeste, pentijum 4 celeron..., šta: ne valja?, budite sigurni gospođo da ste s ovom kupovinom mirni 2-3 godine, pa mali to ionako želi za igrice...
Da, imamo tu grafičku koja je jeftinija od svih na berzi. Pa nemamo je baš na stanju, ali pošiljka je na granici, čeka se carina...
... da li je kartica 128-bitna? Pa naravno da ima 128Mbita.... što je jeftinija od ostalih? Pa mi smo gospođo ozbiljna firma, dobijamo robu iz PRVE RUKE...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic Ovo se meni dogodilo!!! 27.11.2005. 20:02 #3143

status: user
broj poruka: 609

ulazim u prodavnicu i gledam neke notebook...dolazi neki prodavac i onako ljubazno..mogu li vam pomoci...ja kazem..koji od ovih ima graficku karticu ali neintegrisanu...i on meni ladnooo...znate to nepostoji kod notebook racunara !!!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 hehe 27.11.2005. 23:10 #3146

status: user
broj poruka: 94

pa zapitaj se koliko je prodavac u pravu a koti. VGA je dakako integrisana na maticnu plocu svakog notebooka, samo je pitanje da li deli sistemsku memoriju ili koristi svoju... koja je takodje integrisana na MB ;)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: hehe 27.11.2005. 23:15 #3147

status: user
broj poruka: 711



::
:: pa zapitaj se koliko je prodavac u pravu a koti. VGA je dakako integrisana na maticnu plocu svakog notebooka, samo je pitanje da li deli sistemsku memoriju ili koristi svoju... koja je takodje integrisana na MB ;
::
::

A MXM i slicno? Uskoro ce ovo pitanje postati aktuelno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dobro je 28.11.2005. 17:37 #3155

status: user
broj poruka: 6643
Već sam mislio da su svi posetioci namrgođeni smarači... hajde, javite se kupci "PENTIJUMA", "DŽIFORSA" i ostalog... ima tu šta da se čuje...
Koliko vas je kupilo računar na kome frekvencija osvežavanja monitora nije bila pogubnih 60Hz?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic Ubedjenje 28.11.2005. 19:08 #3158

status: user
broj poruka: 609

Ima jos nesto....polaznica nekog kursa za racunare neke SUPER skole koja ima sertifikate koje vaze u celom svetu (!!!!!) me je jedno vece ubedjivala kako je njoj profesor rekao da je kuciste (tj ona sto mi vidimo dok ne skinemo stranice)znaci racunar komplet HARD DISK...i ja joj lepo kazem ..izvini ali hard disk je deo racunar znaci jedna od komponenti racunara bez koje nemoze racunar ali je odvojiva....NE NE NE kaze ona meni...meni je to profesor rekao..sad neznam dali je do nje ili do te super skole :}

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
serhio He, he 29.11.2005. 13:01 #3169

status: user
broj poruka: 54
Kupovao ja drugaru graficku karticu i u to vreme nije bilo 9550 nego samo 9600SE koja inace nije mogla nigde da se nadje. Svi su kupovali 9200SE, ali ja se zainatim, reko bolje da coveku uzmem 5200 sa 128-bitnom magistralom nego 9200SE, a mene prodavac (koji naravno nije imao na lageru 5200) lepo kaze: " Ma ta 5200 je zastarela, imam ja nesto bolje 9200SE!!"

POSETITE https://www.piratesunited.com i saznajte svasta o hardveru

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko To mu dođe... 29.11.2005. 18:31 #3172

status: user
broj poruka: 6643

... kao da umesto što kod doktora kažeš AAAA, u računarskoj prodavnici šta god da kažeš, oni čuju samo: BEEE...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 eeeee 29.11.2005. 19:16 #3174

status: user
broj poruka: 2076



Ja na primer kad god zovem neku firmu da proverim cenu neke komponente, a javi se sekretarica, uvek trazim nekog muskarca na tel. jer znam da ce ona pokusati da mi odgovori, ali se nece najbolje snaci, pa ce na kraju ipak u svakom slucaju da pozove nekog od servisera da mi odgovori...a najgore od svega je kada ih pitam da li je neka komponenta u retail ili bulk pakovanju samo cujem tisinu u slusalici nekih desetak sekundi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Re: eeeee 30.11.2005. 00:12 #3177

status: user
broj poruka: 209
Veruj mi da ni prodavcima uopste nije lako. Zovu raznorazni tipovi. Ima onih koji znaju sta hoce, i razumeju se u materiju, ali ima mnogo vise onih koji misle da znaju pa lupaju raznorazne gluposti. Na primer, trazi covek "Original" Intel. Ja mu kazem da kopije i ne postoje. Postoje Celeroni I Pentium 4. On opet ponavlja da nece ni pentium 4 ni celeron, hoce samo intel original...??? Opet, kad objasnjavas ljudima, koji zovu da pitaju za racunare da ima razlike izmedju celerona i P4 procesora, u vecini slucajeva se pokajes sto si i poceo da pricas, jer tek onda nastaje zapetljancija, pa jos kad im kazes da je p4 toliko koliko zaista kosta, oni misle da si preskup, jer to ima da se nadje za upola manje para... Ima, al nije original:))) Dolazio i neki tip, da proda mozgove za racunare. Kad je "mozgove" izvadio iz kese, ispostavilo se da su to 2 HDD-a od 3.2GB. Setih se i primera coveka koji je nudio nesto sto lici na cokoladice, a ostalo mu od nekog notebook-a:))) Niko ne zna sta trazi i sta prodaje , ali zato svi znaju koliko sta kosta i koliko odokativno vredi to sto prodaju:)))


::
:: Ja na primer kad god zovem neku firmu da proverim cenu neke komponente, a javi se sekretarica, uvek trazim nekog muskarca na tel. jer znam da ce ona pokusati da mi odgovori, ali se nece najbolje snaci, pa ce na kraju ipak u svakom slucaju da pozove nekog od servisera da mi odgovori...a najgore od svega je kada ih pitam da li je neka komponenta u retail ili bulk pakovanju samo cujem tisinu u slusalici nekih desetak sekundi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 30.11.2005. 02:25 #3181

status: user
broj poruka: 288
@NDsystem

...mmm pohovani mozgovi...

Sve je dobro dok ne pocnu da ti uvaljuju G-Force 9550. Ili zovem neku "firmu" zeleci da saznam sta imaju u ponudi od PATA diskova i naglasim da me zanimaju diskovi od 80GB kapaciteta. Lik mi rece da ima SATA diskove od 200GB. "Ali gospodine, mene ne zanimaju diskovi od 200GB!" A on ce na to:"A sta ce ti manji od 200GB?"

A sto se tice "original" komponenti, bilo je skoro ovde par bisera po tom pitanju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 znam 30.11.2005. 17:00 #3185

status: user
broj poruka: 2076



@ndsistem
Da, znam, ima svakakvih. Najgore je kad me neko pita: Sta imas, ja kazem imam Sempron64 2800+ a on me pita, a jel to "trojka il` cetvorka".... I sta da mu kazes?????????!!!!!!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko ...kupite 30 sati kod PTT-a... 01.12.2005. 19:31 #3203

status: user
broj poruka: 6643

Jeste li ikada pokušali da kupite 30 sati interneta u PTT-u?
Otvaram prvi puta internet nalog a riba koja prodaje očigledno ima prvu mušteriju u životu. Ja tražim da uplatim 30 sati interneta a "Plavuša" mi ladno odgovara: ne može, imamo samo 10, 20, 50 ... sati. OK, ja plaćam aktiviranje i 20 sati i pitam ju, da li ja moram da potrošim tih 20 sati da bi kupio nove sate, a ona ladno: pa ne morate... dobro, prodajte mi sada još 10 sati.... dešava se kratka ali neugodna stanka (tokom koje je sabrala da je 20+10=30) što se manifestovalo crvenilom koje je od dna vrata stiglo na teme... Naravno, tu se našla i moja supruga koja nije izdržala da ne prasne u smeh... ali, ja sam dobio svojih 30 sati... Ovo se dogodilo u pošti u Užicu, pre nekih 4-5 godina, zato kad sam u G. Milanovcu dobio ISTI odgovor 2005-te, bio sam sasvim hladan i kupio ono što mi nude...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 Re: Re: hehe 08.12.2005. 13:43 #3297

status: user
broj poruka: 94



::
::
::
:: ::
:: :: pa zapitaj se koliko je prodavac u pravu a koti. VGA je dakako integrisana na maticnu plocu svakog notebooka, samo je pitanje da li deli sistemsku memoriju ili koristi svoju... koja je takodje integrisana na MB ;
:: ::
:: ::
::
:: A MXM i slicno? Uskoro ce ovo pitanje postati aktuelno..

Mada apsolutno ne opravdavam prodavca. Dobar prodavac bi morao da zna osnovne termine prosecnog kupca iako oni nisu u potpunosti tacni.

A zamisli tek da ga je pitao: "Imate li notebook sa MXM slotom?" sm-09
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boskorama Bivsi prodavac 29.12.2005. 13:33 #3561

status: user
broj poruka: 4
Ljudi ni meni nije bilo lako. Dolazili su svakakvi. Ispricacu vam jednu pricu. Covek me je mesec dana davio da kupi konfiguraciju. Svaki dan je dolazio u radnju kod mene i sedeo po sat vremena. Trazio je Chiftec kuciste, Samsung 710N monitor i to u decembru prosle godine. Naravno nasao je jedan jedini u gradu. U svako slucaju izvoljevao je neverovatno. Kad sam mu na kraju prodao racunar i dosao kuci da ga instaliram, kad sam zavrsio kaze on meni: "Dobro sad mozes da iskljucis racunar", ja odgovorim: "Pa iskljuci ti". On kaze: "Ne znam!!!" I sta da radis sa takvim ljudima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gagimil Pa to nije moguce 30.12.2005. 13:26 #3573

status: user
broj poruka: 172
Eto danas zovnem neke dilere tj prodavce.
Rekoh nova godine pa posle dugog razmisljanja odlucih da kupim
neki poklon.Da ga stavim ispod jelku.Ali sta se desava.
Pitam imate li ovaj monitor...nema.Imate li onaj monitor...nema.
Ima li...nema.Ima li neka komponenta...nema.Pa kako?
Pa znate Nova godina je , sve se rasprodalo!
Naravucenije:
Srecna vam svima Nova 2006.
Puno ljubavi , srece , novog hardvera ... preterao sam...
Poz.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 01.01.2006. 23:59 #3600

status: user
broj poruka: 568
kibicovao ja da kupim dig. fotoaparat i u jednoj radnji gledam nikon 3500 i pitam prodavca ima li neke konkretne razlike u kvalitetu slike i blica i ... izmedju njega i (legendarne) 510-ke cijih imam dosta slika jer ga ima ortak?
- Pa ako radis 16 sa 12 (ili tako nesto) onda je isto a ako oces vece ...
Da li je cuo za izraz rezolucija ???
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 UZAS 03.03.2006. 02:39 #4760

status: user
broj poruka: 94



udjem u prodavnicu, pitam: "jel imate kuler za pentium 4 2,4GHz northwood"?
odgovor:"nemam treba da mi stigne u ponedeljak" (standardni odgovor kada nesto trebaju da poruce samo zarad vas),"znate uradili smo tender od xy kompjutera, svi su bili u bearbonovima, pa nam je tako nestalo kulera".
moj odgovor: "impresioniran sam!"
boze me sacuvaj. nekome ovo i nece biti smesno ali... to mu dodje onako... super smo velikli, ovo sto vidite nije prcvarnica i stracara samo od silnog posla ne stignemo da okrecimo, redimo mi velike poslove ali nemamo... kuler...
BTW sta mene briga za njegove tendere, pa meni treba kuler :)
BTW AGAIN barebonovi se isporucuju sa kulerima tako da ova njegova prica bas bas nema veze sa mozgom ...;)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Alehandro Baterija 16.07.2006. 17:25 #6999

status: user
broj poruka: 1
Mobilni telefon, doduse. Suboticka pijaca...u potrazi sam za novom baterijom, koja generacijski sada nije vise 6, nego 4,8 V . SRECOM manjih gabarita. Ciga neuspesno pokusava da utrpa bateriju u mobilni i ja reagujem..."Alo bre, majstore, pa to je 6V baterija ! " Ciga k`o iz topa "Bato, nema veze, ces da imas VECI DOMET !!!!"
E, vredelo je...i dan danas se smejem kad se setim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
veske VECI DOMET 14.08.2006. 12:35 #7425

status: user
broj poruka: 4
Jebes ga cigos su ti najbolji inzenjeri.Nego ti meni reci jesi imao jaci domet, da probam i ja.
ZAINTERESOVAN ZA LAPTOP-ove

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs