Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
hteo bih da zadrzim...
STRANA 1 OD 1
dgrujic hteo bih da zadrzim... 27.11.2005. 17:16 T1116

status: user
broj poruka: 78

Resio sam da predjem na 64-bit-a, ali bih hteo da zadrzim svoju 6600 GT AGP, i 2*512 DDR-a koje sam kupio relativno skoro, popunjeni su mi i svi PCI slotovi, tako da od prelaska na PCI-e nema nista, jednostavno necu da menjam nista sem plocei procesora...
Dajte neke ideje, za neki razuman budzet do 300+jos malo euroa ;)
Dolaze u obzir i Intel i AMD, a prednost ide sto brzem procesoru...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: hteo bih da zadrzim... 27.11.2005. 23:17 #3148

status: user
broj poruka: 711



::
:: Resio sam da predjem na 64-bit-a, ali bih hteo da zadrzim svoju 6600 GT AGP, i 2*512 DDR-a koje sam kupio relativno skoro, popunjeni su mi i svi PCI slotovi, tako da od prelaska na PCI-e nema nista, jednostavno necu da menjam nista sem plocei procesora..
:: Dajte neke ideje, za neki razuman budzet do 300+jos malo euroa ;
:: Dolaze u obzir i Intel i AMD, a prednost ide sto brzem procesoru..

Uzmi nekog 64bitnog Semprona (socket 754) i nForce3 plocu... Sve ces moci da zadrzis...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misafloyd Zadrzi 28.11.2005. 02:26 #3149

status: user
broj poruka: 321
Trazi neku plocu sa AGP sloton Npr preporucujem ti Asus K8N-E Deluxe,ali stavi Athlon64 nemoj sempron,i sve ostalo nakaci staro!Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic s939 28.11.2005. 10:35 #3151

status: user
broj poruka: 78



E sad, i ja sam kontao nekog athlona, ali gledam nesto i mislim, pa da li mogu da uzmem s939, i nadjem nesto tako, znaci nForce 3 250/Ultra, u cemu je fora tu. Da li ima nForce 4 sa AGP slotom (ne AGR nikako)? Meni se cini da je najbolje sto mogu da nadjem s939 A 64 + nForce 3 250/Ultra, da li zaista tako?
Hajde neke preporuke...
Hvala unapred...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- ZA te pare...najbolje je... 28.11.2005. 11:14 #3153

status: user
broj poruka: 3529
Za te pare ja ti preporucujem da pazaris AMD64 (s939) 3000+ i plocu MSI K8N Neo2 Platinum ili neku slicnu! Ja imam istu i super je!!!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Bolje nF4 28.11.2005. 18:25 #3156

status: user
broj poruka: 288
Kvalitet MSI ploca nije vise kao sto je bio. Mnogi ljudi su se zalili na iste. Sto se tice ploca, moja preporuka je neka nF4 ultra ploca (SLI po izboru). Od proizvodljaca preporucujem DFI, Asus, Abit ili EpoX.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlax pogledaj ovu plocu 28.11.2005. 19:49 #3159

status: user
broj poruka: 12
ASROCK 939 dual sataII, ne kosta vise od 70e, ima ULI 1695 chipset, ploca je odlican nadji test na https://www.anandtech.com, i vidi kako su je ocenili. Kupis athlon64 Venice, i to ti je to. Ploca ima PCI-e i AGP.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 28.11.2005. 22:23 #3161

status: user
broj poruka: 736
Najnovija vest (sa Benchmark.co.yu)!!!AMD je prestao da proizvodi s939 modele 3000 , 3200 i 3500 i ovaj segment prepustio Sempronima.Znaci bice ih dok se ne rasprodaju.Zbog ovoga smatram da kupovina Venice-a nije dobra pogotovu zbog AGP-a koji imash, jer kad budesh hteo da menjash graficku moracesh i plocu.Ionako AMD prelazi na DDR2 za nekoliko meseci.Isplativija varijanta je s754.Ako si overklokerski nastrojen dobar izbor je Sempron 2800 mada je i Athlon 2800 super izbor.Shto se ploce tice najbolja nF3 ploca je DFI Lan Party mada je skuplja od ostalih a Best Buy po meni je Epox 8KDA3J (75-80e).Ako se odlucish za s939 slazem se da je MSI K8N Neo2 Platinum najbolja.A ove price da MSI nije ono shto je bio nisu istinite.MSI sada jeste bolji neko ikad (za vreme nForce 2 ploca bio je iza ostalih sada je jedan od najboljih).20Alvaro preporucuje nF4Ultra ili SLI a covek ima AGP karticu (!?).Sam ULI 1695 je OK ali se ASRock ( ne preporucujem) ne moze meriti sa ostalim proizvodjacima a i nForce je i dalje najbolji cipset.Na tebi je da presecesh.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlax asrock 28.11.2005. 23:47 #3163

status: user
broj poruka: 12
AsROck je dobra ploca, ista prica kao sa MSI bio los pa se popravio, pogledaj test! Citaj malo!
Ako budes hteo da prelazis na PCI-e, javi cenu tvoje grafike. Posto je meni potrebna 6600gt u AGP- varijanti. Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
serhio Re: ZA te pare...najbolje je... 29.11.2005. 12:55 #3168

status: user
broj poruka: 54
:: Za te pare ja ti preporucujem da pazaris AMD64 (s939) 3000+ i plocu MSI K8N Neo2 Platinum ili neku slicnu! Ja imam istu i super j

Slazem se sa preporukom, osim sto ja nebih uzimao Platinum verziju ploce, jer je skuplja za 30-ak evra a i losija je od obicne K8N Neo. Inace je odlicna ploca koja uz to ima i veoma solidan oc potencijal.
Abit je izgubio svoje pozicije i nema vise tako dobre ploce kao sto je nekad imao, dok ASUS i EPoX naprosto nemaju tako dobre ploce u ovom segmentu (nForce 3 Ultra ploca) kao sto je MSI K8N Neo 2. Sa druge strane DFI je dobar izbor ako si voljan da majstorises sa raznim verzijama memorije, BIOS-a...

POSETITE https://www.piratesunited.com i saznajte svasta o hardveru
!!!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 30.11.2005. 02:16 #3180

status: user
broj poruka: 288
@Garson

U pravu si. Prevideo sam prilikom pisanja, da covek zeli AGP plocu. Slazem se sa svime, ali ne i sa MSI plocom (graficke MSI da, ali ploce ne)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs