Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
boot device
STRANA 1 OD 1
Bjelosh boot device 03.12.2005. 01:23 T1131

status: user
broj poruka: 54
Problem je poceo da se javlja od kako sam zamenio napajanje. to je rex power 350w napajanje (kung fu) ali je isto kao i prethodno.
Naime stvar je u tome sto mi pri startovanju sistema aizbacuje poruku: invalid boot device, please select the proper one or insert the boot disc,ili tako nesto slicno.
posle par pokusaja startuje sistem i sve radi normalno dok je pc ukljucen pa i po ceo dan. Takodje hard ispusta veoma cudne zvuke kada izbacuje tu gresku. sve mi je veoma cudno sto nemam nikakvih problema kada uspem da ukljucim pc koliko god on radio....
Unapred zahvalan nenad!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Napajanje 03.12.2005. 04:06 #3221

status: user
broj poruka: 205
Kao sto si pomenuo KUNG-FU napajanje. Pozajmi od nekoga neko bolje i probaj...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zare1 Isto 03.12.2005. 13:17 #3223

status: user
broj poruka: 14
I ja imam isti napajanje i ponekad mi se javi isti problem. HDD pocne da pisti i nece da digne sistem. Problem resim tako sto malo bolje pritegnem priklucak za napajanje HDD i onda se on ukljuci. Znaci konektori na kablu su nikakvi pa vidi da nije to problem i kod tebe.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 03.12.2005. 23:27 #3229

status: user
broj poruka: 736
Postoji mogucnost da ti hard crkava.Imao sam slicnu situaciju , hard ispushta cudne zvuke , od 10 pokushaja 9 puta izbaci poruku invalid boot device.Disk je crk`o posle par dana.Probaj prvo ovo sa napajanjem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Brzo, brzo menjaj napajanje 04.12.2005. 21:59 #3242

status: user
broj poruka: 6643

Dok ne zameniš napajanje nečim kvalitetnijim (i skupljim od 30eurosa), najbolje je da ni ne pališ komp. (A, kako da onda ovo pročitaš?!? )
Inače, prognoziram kupovinu novog diska I NAPAJANJA... a pri rikavanju neke od komponeneti, kad ista povuče usled proboja, zanimljivu količinu struje, onda sam bog može da zna šta sve uz kung-fu može da rikne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Nije disk (valjda) 05.12.2005. 00:16 #3243

status: user
broj poruka: 449
Najverovatnije je (kao sto rekose) prikljucak od napajanja los. Imao sam isto iskustvo, hard stalno stekce, il nece sistem da se digne il se svaki cas smrzava na par sekundi, sav se prepao, odneo hard u servis, oni ga testirali 2 sata i rekli sve ok. Dakle, ako bas nisi baksuz, zameni napajanje i bice uredu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs