Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Safe to turn off
STRANA 1 OD 1
grabun Safe to turn off 03.12.2005. 16:16 T1132

status: user
broj poruka: 105

Kur@jber
Kod starih AT napajanja , prilikom gasenja racunara, windows bi ispisao poruku "It`s now safe to turn off your computer" i cekao da se pritisne power na kucistu . Sa ATX plocama racunar se gasi automatski. Problem je u tome sto se windowsom 98 racunar gasio sam, a po instalaciji XP-a Ispisuje ovu poruku i ceka da se pritisne power dugme na kucistu. Ima li neko resenje?
Napomena:
Ista verzija windowsa je instalirana hiljadu puta i nikad do sada nije bilo ovakvih problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Ima resenja 03.12.2005. 21:33 #3228

status: user
broj poruka: 327
Imao sam isti problem sa tim na jednoj PIII i to sam resio tako sto sam u power options-u iscackao neku opciju. Ne mogu ti tacno reci o kojoj opciji je rec jer je na mom racunaru nema pa ti probaj to resenje - sigurno pomaze.
P.S. Javi sta si uradio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sceletor RESENJE 04.12.2005. 00:47 #3230

status: user
broj poruka: 4
START - Control Panel - Power Opions, imas opciju APM, stikliraj "Enable Power Management support" klikni OK, ugasi komp pa ga upali i gotovo!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grabun Radi 04.12.2005. 20:27 #3236

status: user
broj poruka: 105

E hvala ti care. Ovo radi. Fora je izgleda u tome sto nije instaliran ACPI, a on se ne instalira ako ga ne podrzavaju sve komponente u racunaru.. Ako je ACPI instaliran onda ove APM opcije i nema u Power options-u.
Hvala jos jednom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs